Liceum Profilowane czy Technikum?

linkamusic

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Mam pytanie : Co jest lepsze Liceum Profilowane czy Technikum?????( kierunek ekonomiczno administracyjny)
Która szkoła lepiej przygotowuje do matury i po której łatwiej dostać się na studia???
Jeżeli wiecie coś na ten temat PISZCIE! ;)
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Po technikum masz tytuł zawodowy technika i uprawnienia do wykonywania danego zawodu. Po liceum profilowanym g... masz.
W technikach masz dużo przedmiotów zawodowych, co za tym idzie - mniej czasu na przedmioty ogólne, które zdajesz na maturze. Program niektórych jest okrojony w stosunku do programu liceow ogólnokształcących.

Większość znanych mi osobiście liceów profilowanych to kiepskie szkoły. "Zdawalność" matur w lp jest statystycznie chyba niższa niż "zdawalność" w lo i technikach.
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Czy mi się wydaje, czy już minął termin składania podań do szkół średnich?
Ja bym na Twoim miejscu wybrał Liceum Profilowane ... z dwojga złego ...
 
K

kinga_sc

Guest
Po technikum masz tytuł zawodowy technika i uprawnienia do wykonywania danego zawodu. Po liceum profilowanym g... masz.
W technikach masz dużo przedmiotów zawodowych, co za tym idzie - mniej czasu na przedmioty ogólne, które zdajesz na maturze. Program niektórych jest okrojony w stosunku do programu liceow ogólnokształcących.

Większość znanych mi osobiście liceów profilowanych to kiepskie szkoły. "Zdawalność" matur w lp jest statystycznie chyba niższa niż "zdawalność" w lo i technikach.
z 1 się zgodzę, z resztą już nie!

bo po 1, materiał ogólnokształcący jest taki sam, gdyż to MEN ustala plan materiału, przerabiasz dokładnie to samo co w profilowanym, czy LO, w profilowanym też masz przedmioty zawodowe, eureko jak widać są... LO mają takie sobie badziewia jak poziom matematyczno-przyrodniczy sra ta ta ta i masz dodatkowe rozszerzenia z tych przedmiotów
LP to najgorsze z możliwych szkół bo nie masz ani dyplomu, ani zbyt dobrego wykształcenia, technikum rozkłada ci to w czasie
Co do zdawalności to technika mają dobrą zdawalność matur, może lekko gorszą ze wg na egzaminy zawodowe odbywające się zaraz po nich, LO ma lepszą, bo się nie muszą tyle uczyć, są same nieuki, no ale...
 
K

kinga_sc

Guest
nie no prawdę mówię, mam przekrój w tym temacie, jak się nasłuchałam jak się w LO zdawało, a jak u nas to sorry kawa, książki i odsypianie na zajęciach.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Ja bym wybral liceum, a pozniej szkole policealna (np. AP Edukacja) i tam kontynuowal kierunek, masz wtedy wykszytalcenie i tytul i rozwijasz sie w kierunku ktory wybrales ;)
 

linkamusic

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
czyli mówicie, że Technikum....ok więc myślę, że to będzie dobry wybór...
Jeżeli ktoś jeszcze mógłby wypowiedzieć się na ten temat to bardzo proszę :)
 

Obszerny

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja kończyłem technikum i żałowałem, że nie byłem w liceum :(
Nigdzie nikt Cię niczego nie nauczy, jak sam nie będziesz się uczył.
Ale w liceum zakres ogólny jest szerszy i to sporo pomaga później.

Dużo też zależy od tego jaki kierunek później wybierasz, jeżeli techniczny
to technikum może nie być złym wyborem.
 

linkamusic

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
:( technik ekonomista po tym technikum.....

czyli liceum profilowane jest lepsze????
 
K

kinga_sc

Guest
Ja bym wybral liceum, a pozniej szkole policealna (np. AP Edukacja) i tam kontynuowal kierunek, masz wtedy wykszytalcenie i tytul i rozwijasz sie w kierunku ktory wybrales ;)
sory ale to się mija z celem, łazisz sobie do AP spoko, ale nie rób im takiej reklamy na miłość boską, po co ma iść do LO a potem bulić 2 lata na AP za tytuł który może mieć po technikum i do tego ma 3 lata LO i 2 lata Ap, czyli 5 a technikum ma 4... i nie buli, a ma dokładnie to samo.,... dżizys...


do autorki, nie idź do LP, bo skończysz z samym świadectwem bez dyplomu, lepiej pomęczyć się w technikum rok dłużej, teraz szkoły techniczne i zawodowe wracają do łask, więc o pracę ci będzie łatwiej
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Może tak:

* Do Technikum idziesz kiedy:
a) Matura jest w twojej hierarchii wartości na drugim miejscu
b) Masz już jako takie pojęcie, co chcesz robić w przyszłości
c) Jesteś bardziej ścisłowcem niż humanistą
d) W razie nie zdania matury chcesz mieć "koło ratunkowe" w postaci zawodu

* Do Liceum Ogólnokształcącego idziesz kiedy:
a) Matura jest u ciebie na pierwszym miejscu - koniecznie chcesz iść na studia
b) Nie masz zielonego pojęcia co chcesz robić w przyszłości
c) Jesteś bardziej humanistą niż ścisłowcem

* Do Liceum Profilowanego idziesz kiedy:
a) Matura jest u ciebie na pierwszym miejscu - koniecznie chcesz iść na studia
b) Masz już jako takie pojęcie, co chcesz robić w przyszłości
c) Jesteś bardziej humanistą niż ścisłowcem

* Do zawodówki idziesz kiedy:
a), b), c), d) Nie dostałeś się nigdzie indziej
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Może tak:
* Do Liceum Profilowanego idziesz kiedy:
a) Matura jest u ciebie na pierwszym miejscu - koniecznie chcesz iść na studia
b) Masz już jako takie pojęcie, co chcesz robić w przyszłości
c) Jesteś bardziej humanistą niż ścisłowcem
Poprawka do konstytucji:

a) Matura nie gra dla Ciebie żadnej roli - po maturze (o ile ją zdasz) idziesz na pedagogike lub pracujesz w sklepie
b) Masz pojęcie co chcesz robić w życiu ,ale to dla Ciebie pozostaje marzeniem , bo nie masz predyspozycji
c) Nie jesteś ani humanistą ani ścislowcem
d) Gdy masz bardzo mało punktów i jedynym alternatywnym technikum do którego Cie przyjmą jest budowlanka

Boomshine Saigon ><
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
* Do Liceum Ogólnokształcącego idziesz kiedy:
a) Matura jest u ciebie na pierwszym miejscu - koniecznie chcesz iść na studia
b) Nie masz zielonego pojęcia co chcesz robić w przyszłości
c) Jesteś bardziej humanistą niż ścisłowcem
Nie zgodze się z tym, bo wcale bardziej humanistą niż ścisłowcem nie trzeba być, żeby iść do LO.... wg mnie do LO dostają się ci najlepsi, poprostu. Jest to chyba najbardziej hm... żeby nie zabrzmiało głupio 'elitarna' spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych.
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Akurat ludzie po zawodówce są w lepszej sytuacji niż ci po ogólniaku
Z tym się trzeba zgodzić ^^
Tylko że jeżeli ktoś po ogólniaku pójdzie na studia i pomęczy się jeszcze 4-5 lat "w szkole" to będzie w 10x lepszej sytuacji niż ci po zawodówce, z dużo lepszą pracą. W życiu można pracować w swoim wymarzonym zawodzie, po studiach i cieszyć się z niego, bądź też można pół życia spędzić "kopiąc doły pod drogi". Znacie kogoś kto lubi taką pracę?
Nie zgodze się z tym, bo wcale bardziej humanistą niż ścisłowcem nie trzeba być, żeby iść do LO.... wg mnie do LO dostają się ci najlepsi, poprostu. Jest to chyba najbardziej hm... żeby nie zabrzmiało głupio 'elitarna' spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych.
LO, jest z reguły bardziej szkołą humanistyczną niż ścisłą. Jasne że po lo można z powodzeniem dostać się na politechniki, ale cz nie lepiej w takim wypadku iść do technikum?
LO można nazwać ogólnie elitarną szkołą, ale wszystko zależy JAKIE LO. Np. u mnie w mieście jest LO do którego trzeba było mieć 80 ptk żeby się dostać - trochę mało, no nie?
Poprawka do konstytucji:
Boomshine Saigon ><
Poprawka odrzucona wetem prezydenta ^^
LP to po prostu LO z ogólnie obniżonym poziomem nauczania, które ma przy okazji nakierować przyszłego studenta na jakiś tam kierunek studiów. LP było by niezłym wyborem, ale ze względu na strasznie niski poziom nauczania jest dosyć często pomijane ... ot cała filozofia ^^
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
w LP już po pierwszej klasie odpada 1/3 klasy, ponieważ ludzie którzy tam chodzą zazwyczaj mieli bardzo mało punktów do szkół ponadgimnazjalnych i zamiast słabego technikum wybrali sobie LP w którym odpadają.

Poprawka odrzucona wetem prezydenta ^^

Zgromadzenie narodowe zebrało się w sprawie zaniedbania obowiązków prezydenta. Poprawka przyjęta ><
 
Do góry