Księża

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Dla mnie najwazaniejezy jest Bóg i jak ide do Kosciola to dla Niego,a nie dla ksiedza.
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
popieram,i tak powiinno byc,bo pseciez ksieza sa ludzmi,oni tez moga popleniac bledy,i maja do tego prawo!!!

a wedlug mnie opinia jaka zamiescila autorka(autor) tego post7u jest delikatnie mowiac plytka i baznadziejna :/ latwo jest oskarzac innych,ale najpierw radze spojrzec na siebie...bo pewnie nikt nie chcialby przeczytac takiej opini na swoj temat:/
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Dlaczego uważacie, że księża to złodzieje?? Za to, że płacą niższy podatek??
Pieniądze, które oni mają pochodzą z darowizn to dlaczego mają one iść na państwo?? Ta opinia jest utworzona z chorego uogólniania. Zawsze na 100 księży trafi się "mijający się z powołaniem", a poza tym do kościoła nie chodzisz po to by "podziwać" księdza, ale po to by się pomodlić i dla Boga.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Bo moj ojciec mimo cięzkiej pracy nigdy niebedzie mial takiego samochodu jak księza którzy co tydzień kazą ministrantom/koscielnym przejsc z koszykiem po kosciele
 

Karolowy Pabloski

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
413
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Starachowice POL / GBR
Jak czytam brednie, ktore pisza niektozy z was, to az sie zastanawiam gdzie sie wychowujecie.
Niech tylko jeden ksiadz podpadnie w malym miasteczku, kazdy juz gada o brodach i przypisuje je kazdemu kaplanowi.
Powiem, ze znam ksiezy, ktorzy kompletnie sie nie nadaja do poslugi kaplanskiej.
Ale BEZ PRZESADY, LUDZIE !!
W moim srodowisku:
Ksiadz zawsze pomagal parafianom, specjalnie podpadal prawu ze wzgledu na pomoc ludziom.
Sprowadzal samochody dla biednych parafian po znajomosciach tylko i wylacznie dla nich.
Zapowiedzial, ze ten kto zeczywiscie nie ma pieniedzy na slob, po rozmowie z nim moze zawrzec ten sakramen za DARMO !!
Kiedys pewien ksiac az sie poplakal w rozmowie ze mna.

Rozni sa ksieza - ludzie.
Jeden wrazliwy i oddany bogu jak Papiez Jan Pawel II.
A drugi bezuczuciowy i bez zrozumienia jak ciamka
 

mały_angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
"niebo"
Na mojej parafi proboszcz mieszka sobie z kucharką a jak raz poszłam z prośbą żeby udostępnił mi potrzebne mi informacje, wygonił mnie i powiedział, ze mam poszukać w necie bo on nie ma czasu.. Hmm.. co miesiąc jeźdźi do sanatorium żeby podbudować się zdrowotnie i od kilku lat cała parafia zbiera się na ogrodzenia cmentarza bo kózki po grobach się pasą a plebania to ośrodek wypoczynkowy dla rodziny gosposi:]
Więc radziłabym się zastanowić nad tą uczciwością księży..
 

KateW

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Rzeszów
Ludzie są różni i księża sa różni (bo też ludzie)...

Obecnie mam wielu znajomych w seminarium... czy wśród neoprezbiterów - I jestem pełna podziwu dla młodego pokolenia kapłanów oraz tych, którzy do kapłaństwa sie przygotowują... Znam też całkiem sporą grupę UCZCIWYCH, WSPANIAŁYCH księży w różnym wieku... Czy ja żyję na innym świecie?? Bo jakoś bardzo niewielu znam takich, którym mogę coś zarzucić poważnego... A ciągle obracam sie w tym środowisku...
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
myślę, że nie możemy oceniać ogółu księży na podstawie konkretnych jednostek. każdy przecież jest inny. tak jak wśród ludzi świeckich. tak też wśród duchownych mogą się znaleźć ci niekonieczni oddani sprawie... jednak znam wielu księży, którzy są naprawdę oddani Bogu i potrzebującym ludziom. ksiądz, który uczy mnie religii jest naprawdę ok. nie wielbi ks. Rydzyka, rozumie młodych, organizuje im festiwale. drugi z kolei ksiądz organizuje Apele dla Młodzieży. odbywają się one w Kościele. oprócz modlitwy wszyscy się na nim dobrze bawią. jest muzyka, są tańce. jest bardzo luźna, nikogo niekrępująca atmosfera. w dodatku, gdy mówi, aż chce się go słuchać...

wiem jednak, że są też wyjątki. jednak na te wyjątki nie należy nawet zwracać uwagi. takie moje zdanie. ilu ludzi, tyle charakterów. ilu księży, tyle podejść do wiary i społeczeństwa...
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Wielu księży wykonuje swoją pracę naprawdę z powołania. To, że płacą takie podatki a nie inne nie wynika z ich własnego widzimisię, ale z ustawodawstwa polskiego. Z ustaw dotyczących statusu duchownych korzystają nie tylko księża katoliccy ale i duchowni innych wyznań.

Inna rzecz...
Jezus kiedyś powiedział o faryzeuszach: "wszystko, co wam mówią czyńcie, ale nie postępujcie tak jak oni"
(nie pamiętam tylko wersetu)

Tutaj należałoby postepować tak samo, wcześniej upewniając się, czy to, co mówią duchowni jest zgodne z Pismem Świętym. (Dzieje 17:11)
 

kubeczek

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
51
ja kiedys mieszlałam w małej miejscowosci, nic nigdy sie nie działo i nadszedł dzień kiedy na naszą parafie BÓG dał ks.SŁAWKA N... ,to był nie tylko ,ksiadz ale i przyjaciel kazdego, obywatela naszej miejscowosci. to on organizował imprezy ,byłi BIG CYC, ELENI,MAREK CITKO I wielu jeszcze.... i wszysko co dobre sie skonczyło bo naszemu proboszczowi stare dewoty zaczeły donosic i wiecie co mogły wymyslec. kiedy SŁAWEK, był moja miejscowosc zyła a jak odszedl przestalismy życ

i gdzie jest sprawiedliwosc ,moi mieszkancy protestowali i nic nie pomogło. znow cisza i codziennosc. a proboszczowi pozostał nie smak i brak ludnosci w kosciele .ksieza to podstawa w malych miejscowosciach.
 
B

Brzoza

Guest
to wszystkozależy od księdza. Są idioci,ale znam księdza który jest naprawde świetnym człowiekiem. Jak kiedyś odwoził nuczycielkę do domu całe miasto o tym gadało. Więc nie oskarżajmy ludzi za coś czego nie jesteśmy pewni
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
to wszystkozależy od księdza. Są idioci,ale znam księdza który jest naprawde świetnym człowiekiem. Jak kiedyś odwoził nuczycielkę do domu całe miasto o tym gadało. Więc nie oskarżajmy ludzi za coś czego nie jesteśmy pewni

Właśnie. Dużo ludzi ocenia kogoś na podstawie plotek..
 

saseta

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
WIEŚ :)
Ciekawy temacik :):) Po pierwsze różni księża się zdarzają, ale coraz mniej jest takich z powołania (niestety:() oni mają nam pomagać.. zbliżać do Bogiem.. a ja mialam mały kryzys włąsnie przez Księdza!! Rozumiem, że sa tylko ludzmi.. popełniają błędy, ale czasem to mała przesada!!

A teraz mała dygresja!! Kiedyś moja mama rozmawiała z pewnym Księdzem i zapytała go po co jest celibat dlaczego się tego nie zniesie.. wiecie co jej odpowiedział "Wyobraża Pani sobie jakby jakiś Ksiądz kupił swojej żonie nowe futro ile by było gadania!!" Śmieszne!! Bawi mnie tez to, że Księża jak chcą sobie kupić nowe auto to bardzo często kupują ulepszony model poprzedniego w tym samym kolorze itp żeby ludzie nie zauważyli ZWAŁA :D:D
 

Lilith

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
11
Punkty reakcji
0
A ja myślę, że księża są jak inni ludzie i tak powinni być postrzegani, bo czy jeśli zdarzy się jeden nieuczciwy szewc czy lekarz to możemy już powiedzieć, że wszyscy są tacy sami...pamiętajcie nie nam osądzać, niech każdy patrzy na siebie :]
 

Aga__

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Dla mnie najwazaniejezy jest Bóg i jak ide do Kosciola to dla Niego,a nie dla ksiedza.


MĄDRE SŁOWA!!!!

Nie każdy ksiądz jest księdzem z powołania.
To ludzie, którzy - jak to się wypowiadał przełożony seminarium "służą Bogu, służąc Przełożonym"

Jak widać tak widać... wiele można odczytać z tej wypowiadzi.

A tu przytoczę wypowiedź księdza z mojej parafii - stary mądry człowiek:

GŁÓWNYM GRZECHEM KSIĘDZA JEST BRAK CZASU DLA LUDZI"

Pozdrawiam
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
No cóż. Ksiądz też człowiek. Kto chce ten daje, kto nie chce, niech nie daje. Proste. Co do podatków. W niektórych krajach przyjęto takie rozwiązanie:
Wierni płacą podatek na kościół, państwo przelicza te pieniądze, zabiera podatek i resztę przekazuje kościołowi. Nikt się nie czepia, kto chce ten płaci, kto nie chce ten nie płaci. Nie ma przymusu.
 

czarnulka_2005

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ksieża nie sa złodziejami i jest nieprawda ze nie placa podatków bo znam bardzo dobrze ich sytuacje ... !!!!! Co wy mozecie o tym wiedziec ,skoro piszecie to co mówią inni chory ludzi !
 

Attachments

  • bad_is_goog_1_.jpg
    bad_is_goog_1_.jpg
    66,1 KB · Wyświetleń: 49
Do góry