Księża

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Powiem inaczej...
Żeby "Chrystus żył w naszym życiu", to nie ma innej mozliwości, jak tylko go naśladować.

Naśladować ? I dlatego ignorujesz lub nazywasz sektą lub odstępcami tych, którzy pokładają w nim nadzieję, nazywają go swoim Panem i wyznają wiarą w Jego śmierć i zmartywchwstanie ? Jesteś w wielkiom błędzie ! Mechaniczne naśladownictwo Chrystusa nie ma nic wspólnego z przyjęciem na siebie ducha w jakim On sam chodził. Jezus mawiał: "Nikogo kto przychodzi do mnie precz nie odrzucę". Jak ty Go w tym naśladujesz ? Załozę się że nie wybaczył być cudzołoznicy, którą uratował Jezus przed ukamienowaniem. Ty byś ja wyrzucił ze zboru i wywalił w imię prawa za mury miasta. I tutaj większość księży duchem i poznaniem Chrystusa Cię po prostu przerasta. Jeszcze jedno, nie traktuj tego jako atak stricte personalny.


*****"Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Ew. Mateusza 7:22-23 *****
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Warto poznać bohaterskich Księży Polskich,którzy nie zawahali się narażać życie dla wiary, ojczyzny i bliźnich:CYKL: Księża niezłomni.http://www.wiara.informacje.int.pl/czytaj-301.html
Księża niezłomni: Wierzbicka wojna z biskupem Piotrem Gołębiowskim
Księża niezłomni: Ksiądz Władysław Findysz - niezłomny świadek wiary
Księża niezłomni: Męczeństwo ks. Jerzego Popiełuszki
Księża niezłomni: Heroiczne życie ks. Adolfa Chojnackiego
Księża niezłomni: Odwaga księdza infułata Wojciecha Zinka
Księża niezłomni: Ksiądz Kazimierz Jancarz - kapelan "Solidarności"

A dlaczego tu nie podałaś listę tych złomnych. Wielgusa i Petza o którym wspomniała agar. Oczywiście tacy księża którzy donosili nie są bohaterami i o nich się nie mówi. <_<
Pozdrowionka.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
A dlaczego tu nie podałaś listę tych złomnych. Wielgusa i Petza o którym wspomniała agar. Oczywiście tacy księża którzy donosili nie są bohaterami i o nich się nie mówi. <_<
Pozdrowionka.
a dlaczego cały czas tak wręcz chamsko mówisz tylko o tym co Ci się nie podoba w Kościele Armuś?...
Każdy popełnia błędy !! Księża nie są Alfa i Omega,są tylko ludzmi,takimi jak każdy zwykły człowiek..
tylko że Oni chceli całkowicie oddać się Bogu,a że są księża którzy są księżmi tylko dla kasy...
wsród 12 Apostołów też była czarna owca ;[ (Judasz)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Masz racje moja droga. Judasz był czarną owcą a i Piotr 3 razy się go zaparł. Inni apostołowie też się rozpierzchli i całkowicie zamilkli. Tak samo jest obecnie wśród księży. Niektórzy mają chwile zwątpień i po prostu zawodzą na całej linii. Ale ciesze się że w parafii masz księży których darzysz szacunkiem i są dobrymi duszpasterzami.

Ps. Aby być obiektywnym musiałem wspomnieć tych 2 kapłanów dla równowagi.
 

Ateista

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
spioh czytałeś biblie? widocznie nie bo nie jeden fragment jest sprzeczny z kościołem, skoro Jezus właśnie nie chce byś chodził do kościoła, ciekawe?
Mt, 6, 5-7
"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."
J 4, 23
"Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie"

milusia32 księża na pewno nie są godni podziwu ponieważ to co robią jest sprzeczne z biblią i z bogiem czyli głównymi podstawami kościoła, głównie chodzi im o pieniądze(nie oszukujmy się) dalej? ok! powiedz mi dlaczego kościół katolicki świadomie ukrywał przypadki pedofilii wśród księży

Dokument Watykanu z 1962 roku nakazujący zachowywanie w tajemnicy przypadków molestowania seksualnego i pedofilii wśród księży i grożący ekskomuniką każdemu, kto taką sprawę ujawni, wyciągnęli na światło dzienne prawnicy w USA.

Chodzi o dekret "Crimen sollicitationis" (Zbrodnia nakłaniania do grzechu) z 16 marca 1962 r. podpisany przez kardynała Alfredo Ottavianiego, sekretarza Kongregacji Świętego Oficjum, czyli poprzedniczki dzisiejszej Kongregacji Nauki Wiary, najważniejszego ciała doktrynalnego Watykanu...

dalej myślicie że kościół jest w porządku? :) i nie myślcie sobie że jestem świadkiem jehowym, tylko ateistą, znam biblie lepiej niż większość katolików więc wiem co jest prawdą a co nie, nie mam nic do samej wiary w Boga tylko do kościoła i księży ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
spioh czytałeś biblie? widocznie nie bo nie jeden fragment jest sprzeczny z kościołem, skoro Jezus właśnie nie chce byś chodził do kościoła, ciekawe?
Mt, 6, 5-7
"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."
J 4, 23
"Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie"
Bo kościół nie jest potrzebny, aby się w nim modlić, bo to można wszędzie, ale do wspólnej Eucharystii oraz aby chrześcijanie mieli gdzie się razem zbierać. Na to w Piśmie Świętym nie natrafiłeś?
 
P

Pawian

Guest
Bo kościół nie jest potrzebny, aby się w nim modlić, bo to można wszędzie, ale do wspólnej Eucharystii oraz aby chrześcijanie mieli gdzie się razem zbierać. Na to w Piśmie Świętym nie natrafiłeś?
Zwolennik wyzysku,niewolnictwa i ciemnoty śmie pisać o ewangelii Jezusa Chrystusa,kpiny i prowokacja klona.
 

Ateista

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Śpioh napisał:

a ja chodze do kociola bo tak chce Jezus, bo On chce abysmy modlili sie we wspolnocie, a nie tylko indywidualnie, bo On chce abysmy pozywali Jego Cialo i Krew, a na lace tego nie ma (no chyba ze msza na lace sie odbywa jak np. czasem na pielgrzymce czy oazie ;)), co ksieza gadaja slucham, bo nawet jesli sami sie do tego nie stosuja a madrze gadaja, to ja i tak na tym skorzystam. a jesli gadaja jakies bzdety to mnie to sklania do tego zeby samodzielnie poszukac u zrodla jak to powinno wygladac i siegam do biblii, do dokumentow koscielnych, do pism swietych. ksiadz jak dla mnie jest do poslugi, a nie jest miernikiem mojej moralnosci, ze jak ksiadz nie jest idealny to juz go nie slucham. slucham ksiedza ze wzgledu na Jezusa, ktory Go powolal, a Jezus sie przeciez nie myli w swoich wyborach, a nie ze wzgledu na to czy ten ksiadz jest taki a taki.
a druga rzecz co do nauczania to jest tak, ze to, czy ktos dobrze czy zle postepuje nie jest tozsame z tym czy madrze czy glupio gada. jak mi ateista da madra rade, to mam to olac bo on jest niewierzacy, a jak mi wierzcacy glupio powie to mam go sluchac bo jest wierzacy? slucham i patrze czy to mi pokazuje droge do Boga, czy stawia wymagania, czy kaze zluzowac swoja moralnosc i wysilek - porownuje z tym co w biblii napisane, ze mamy nieustannie czuwac, bo dzien panski przyjdize jak zlodziej, nie wiadomo kiedy i zawsze mamy byc gotowi, a nie wyluzowani, bo jeszcze czas...



Lobo2007 najpierw się zorientuj. jeszcze jakieś pytania? nie zgodzisz się z tym że biblia jest nie zgodna z kościołem katolickim?a jak wytłumaczysz pedofilie wśród księży?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Lobo2007 najpierw się zorientuj. jeszcze jakieś pytania? nie zgodzisz się z tym że biblia jest nie zgodna z kościołem katolickim?a jak wytłumaczysz pedofilie księży?
Po pierwsze nie wiem dlaczego identyfikujesz zdanie Śpioha z nauką KK, ale nawet jeśli to ja nie widzę żadnych sprzeczności. Wszak napisał, że Msza się może odbyć nawet na łące i często się odbywa. Gdzie tkwi ta sprzeczność według Ciebie?

Po co mam tłumaczyć pedofilie księży. Niech się pedofile tłumaczą.
 

Ateista

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mt 23:9-12 Bw „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie." czyli mam rozumieć że mówiąc do ojca tato popełniam grzech? a czemu księża nazywają wiernych córko,synu?

a dokument który zakazywał ujawniania księży pedofilii?

Chodzi o dekret "Crimen sollicitationis" (Zbrodnia nakłaniania do grzechu) z 16 marca 1962 r. podpisany przez kardynała Alfredo Ottavianiego, sekretarza Kongregacji Świętego Oficjum, czyli poprzedniczki dzisiejszej Kongregacji Nauki Wiary, najważniejszego ciała doktrynalnego Watykanu...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Mt 23:9-12 Bw „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie." czyli mam rozumieć że mówiąc do ojca tato popełniam grzech? a czemu księża nazywają wiernych córko,synu?
Jak widzisz sam sobie przeczysz. Jezus nie zakazywał, zwracania się do ojców - ojcze czy tato. O żadnym grzechu tutaj też nie mówi. Pokazuje pewną hierarchie wartości. Nie jesteśmy tworami innych ludzi, a wszyscy jesteśmy stworzeni przez Boga. Oczywiście większość ludzi widzi w tym tekście jakiś grzech, bo jest to naturalne odbieranie tekstu świętego (nawet u ludzi którzy już nie wierzą) czyli szukanie jakiegoś tabu. Czasami zaciemnia to logiczną analizę tekstu.

Czy ten dokument to fragment nauczania Kościoła?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Po co mam tłumaczyć pedofilie księży. Niech się pedofile tłumaczą.
czego się boisz ,że nawet tego nie skrytykujesz ?
Co może spotkać mieszkańców wioski za wyrzucenie księdza z kościoła ?
cyt.Próbowali umówić się na rozmowę z biskupem łomżyńskim. Bezskutecznie – z wiernymi kuria nie chce rozmawiać. Mieszkańcy posunęli się więc dalej. W niedzielę, 11 października, wyprowadzili księdza spod ołtarza i zamknęli kościół.
Czy są już wyklęci przez KRK.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
czego się boisz ,że nawet tego nie skrytykujesz ?
Krytykuje to, ale nie czuje się za to odpowiedzialny i nie czuje potrzeby się tłumaczyć. Czy trzeba jakoś specjalnie zaznaczać, że takie rzeczy są niegodziwe?
Dodatkowo twierdzenie, że nauka jest błędna, bo niektórzy członkowie Kościoła się do niej nie stosują, jest absurdalne.
 

luśka

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
wydaje mi sie że założyciel tematu ma bardzo wąski pogląd na temat księży...nie każdy jest taki sam tak samo jak nie każdy polityk, nie wiem nauczyciel itp...maja takie a nie inne przywileje i mi to nie przeszkadza, dlatego że może znam kilku w porządku, którzy sa przede wszystkim z powołania i nie traktują kapłaństwa jako zawód. Starają sie pomagać innym na każdym kroku. Gdyby wszyscy kapłani tak do tego podchodzili nie byłoby negatywnych opinii na ich temat....
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Pomaga ludziom... Pogadaj z kimś komu ksiądz pomógł... Do księdz możesz przyjść o każdej potrze... no nie? Chyba że się boisz... Albo jak nagle ktoś umiera o 1.00 w nocy i wzywają księdza :p Myślisz że mu miło? :hyhy:

Tego argumentu to już nie kapuje... Ja też piję wino podczas nabożeństwa... I co? hieh

to nie wino się pije podczas nabożeństwa tylko krew Chrystusa;)
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
link usunięty Przepraszam że wklejam to w zła zakładke napewno ma ona swój odnośćnik gdzie indziej ale musze ... dzieki temu duzo ludzi pomoze mi w tej akcji harykatywnej zmniejszajac liczbe głodnych dzieci ;( pomóżcie klikniecie w ten lin nic was nie kosztuje a możecie zdziałać inemu wiele dobra z góry dziękuje :)

będziesz gnił za to w piekle. wspomnisz moje słowa.
 
C

Crockett

Guest
Ponieważ do działu Aktualności moje rozważania nie pasują i zamknięto mi temat przenoszę się tu z następującym pytaniem. Co uważacie o wypowiedziach biskupów odnośnie tragedii smoleńskiej? Zacytuję:

"Dlaczego to się nie stało siódmego?"
"Kaczyński zastał Polskę zniewoloną a zostawił wolną"

Czy tacy ludzie powinni być biskupami, księżmi i reprezentantami Boga w Polsce wypowiadając takie słowa?
 
Q

quid pro quo

Guest
A dlaczego nie powinni być?
Mamy demokrację i mogą sobie mówić, co chcą, a jak się ludziom to nie podoba, to niech wytoczą takim osobom sprawę w sądzie o obrazę.
 
Do góry