Książka, przy której płakaliście...

J

Jotaro

Guest
Jak dla mnie niezwykle wzruszające było Wszystko za życie.
Naprawdę piękna i niezwykła książka.
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
Mnie wzruszyła "Żona podróżnika w czasie" i "Intruz". jednak dość rzadko ulegam tak silnym emocją podczas czytania :)
 
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
125
Punkty reakcji
5
Płakałem przy " Władcy Pierścieni" , niezliczoną ilość razy. Zdarzyło mi się też przy książce Carda , z cyklu " Gra Endera".
 

karolina_kot

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
"Intruz", "Wielki mistrz" z trylogii czarnego maga. Te 2 książki naprawdę polecam, bo mają bardzo ciekawą fabułę, bohaterowie nie są prości tak samo jak książki. Chociaż tą 2 to polecam przeczytać całą serię, bo warto :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
A ja powiem, że jako dziecko czytając powieści Karola Maya płakałem przy jednej z nich. Wiem głupie ale cóż dzieckiem byłem.
A sytuacje przy której płakałem to śmierć ukochanego konia Old Shatterhand'a. Wiem dziwne, ale byłem zżyty z całą serią i bardzo mnie zasmuciła śmierć tej niemej postaci przygód głównego bohatera Karola May'a.
 

kalomea

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Najbardziej wzruszająca książka z tych, które do tej pory czytalam to chyba wspomniane już "Czasami wołam w niebo" Tamary Zwierzyńskiej-Matzke i Svena Matzke, pewnie właśnie dlatego że opowiada prawdziwą historię. A z romantycznych powieści wzruszyło mnie "P.S. Kocham Cię" Cecelii Ahern.
 

rainbowme

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Toruń
"Zielona mila"
"Kwiat pustyni"
"Samotność w sieci"
"Poczwarka"
"Forrest Gump"
"Skazani na Shawshank"
"Zniszczone dzieciństwo"
 

*KabaL*

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
"Malowany Ptak" Jerzego Kosińskiego. Nie płakałem ale byłem wstrząśnięty...mocna lektura.
 
Dołączył
12 Maj 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
,,Lato Joanny" - miłość, którą ciężko było zaakceptować innym
,,Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą" - chory zwiazek, ona lat 18 a on 64
,,Ujarzmić bestię"-książka bardzooo erotyczna, on był jej nauczycielem, zrobili to gdy ona miała 14 lat a on prawie 40, po kilku latach się spotykają i znów zaczynają romans... Ona traci wszystko, a on ją bije i się znęca- najlepsza książka jaką do tej pory czytałam
,,Pamiętnik Narkomanki"- narkotyki jako temat przewodni, do czego może dojść.
,,Dziennik Nimfomanki"- też o dziewczynie uzależnionej od seksu- nie płakałam przy niej.
,,Hera -moja miłość" - przez narkotyki, jego brat ginie. Jak żyć ze świadomości,że to przez Ciebie twój brat nie żyje???
 

Insignia

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
55
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell
Próbując sobie przpomnieć książki, po których może nie zawsze płakałam, ale na pewno mocno mną wstrząsnęły, doszłam do wniosku, że wszystkie były o psach.
"Lassie, wróć!" Erica Knighta.
"Biały Kieł" Jacka Londona.
Książka o psie Hachiko, ale nie pamiętam autora i dokładnego tytułu.
No i koszmar z podstawówki czyli "O psie, który jeździł koleją" To było straszne! Dlaczego ten pies poświęcił swoje życie za człowieka?! Przecież ludzie są tacy beznadziejni :( Już na samą myśl o tej książce chce mi się płakać.
Żaden, nawet najokrutniejszy dramat, który dotyczy ludzi, nawet mną nie drgnie.

No...
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Najczęściej zdarza mi się wzruszyć na autobiografii. Ostatnio była to "Ocalona, aby mówić", historia o ludobójstwie , sile modlitwy i przebaczenia.
Poza tym bardzo wzruszyła mnie "Chata" Young'a, ale przy niej nie płakałam.
 

Alicja_S

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
"Oskar i Pani Róża", naprawdę rzadko płaczę przy książkach, ale przy tej łzy same leciały :(
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
No przyznam, że aż trochę wstyd, ale w sumie to było już ładnych pare lat temu. Płakałem tylko raz przy lekturze i to były "Wesołe przygody Robin Hooda" H.Pyle'a. Będąc małym lubiłem książki przygodowo- awanturnicze. Scena, w której Robin ginie rozkleiła mnie na amen. Jestem w zasadzie ciekaw jak dzisiaj przyjąłbym tę historię- Robin Hood zarówno jako film z K.Costnerem, jak i w grze na PC do dziś bardzo lubię. Chociaż teraz przypomniałem sobie, że jest jeszcze jedna, ale tytułu sobie nie przypomnę...
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Skrzydła Laurel
Magia Avalonu
Złudzenie
Moc przeznaczenia
Błękitny zamek
Biały Kieł

I jeszcze jakieś ale tytułów nie pamiętam.
 

Natala Degen

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2013
Posty
46
Punkty reakcji
2
pamela a napisał:
Witam. Jaka książka was najbardziej wzruszyła?

Mnie np "Poczwarka"
Albo "Samotność w sieci"
A ja ci polecę kilka książek "z łezką w oku", są to jedne z moich ulubionych :

-CZERWONA AZALIA - Anchee Min
-MECHANIZM SERCA - Mathias Malzieu
-WYZNANIA MAKSA TIVOLEGO - Andrew sean Greer
-O MIŁOŚCI I INNYCH DEMONACH - G.G.Marquez
-POKUTA - Ian McEwan
-NADZIEJA - Katarzyna Michalak
-KIEDY ODSZEDŁEŚ - Maggie O'Farrell
-ŻYCIE TO NIE BAJKA - Joanne Greenberg
-TRĘDOWATA - Helena Mniszkówna
-CHUSTKA - Joanna Sałyga (blog)
 
Do góry