Koniec świata 2012

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
To już jutro! Ha, a tak serio to, ludzie dajcie spokój, ja już końców świata w swoim życiu przeżyłem z 7.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
To był ten koniec u kogoś, bo ja siedzę i czekam aż mnie d*pa boli - nic się ponad to nie stało.
Czekam dalej..
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Już za cztery lata! Już za cztery lata! Będzie nowy koniec świata!
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Koniec świata bedzie, kiedy wymrą na Ziemi wszyscy ludzie. Wtedy NIKT nie zaprzeczy, że jeszcze nie było konca wszystkiego.

Jak chodzi o datę...
Nastąpi to w dniu od dzisiaj i od dnia następnego w dniu 3 lub 4,5,6 .................n+1.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
coś znów koniec świata nie przyszedł, szkoda że nie końca ten festiwal proroków. Zaraz się dowiemy że znów błędnie wyliczono i jest nowy termin
 

Pietro199022

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Koniec świata bedzie 31 grudnia 2099r. Wtedy kończy się kalendarz windowsa;)

Nokia 6070 -> SE s313 -> LG GT540 -> HTC EVO 3D (Android 4.0.3)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
genialne, dobrze że do tego czasu będę już na cmentarzu
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ciekawe ile osób skończyło ze sobą ze strachu przed końcem świata :D
 
M

MacaN

Guest
2036 - odliczamy :p

Z tym, że to już nie jest jakieś głupie wierzenie w to, co przepowiedzą majowie czy inni wielcy i mądrzy.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Jezus Chrystus powiedział,że nikt nie zna dnia, ani godziny,jedynie Ojciec,który jest w Niebie.
Tak więc każda data jest wymysłem hochsztaplerów.;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w 100 % zgadzam się z tobą Alanie, te daty to wysyp pogaństwa, nie mający nic wspólnego z nauką Chrystusa
 
M

MacaN

Guest
Alanie, nie chcesz wiedzieć gdzie mam w tej chwili to, co powiedział Jezus Chrystus.

Fakty są takie, że asteroida Apophis już nie raz minęła ziemię i za każdym razem jej orbita lotu się zawęża, a w 2036 jeśli trafi w punkt zwany dziurka od klucza, na 100% uderzy w ziemię, czego nie przeżyją miliony, jeśli nie powiedzieć miliardy.

Nie nazywaj hochsztaplerem naukowca, bo gdyby nie oni, nadal biegalibyśmy z mieczami i zabijali czarownice, oraz nawracali niewiernych poprzez np. topienie.
 
M

MacaN

Guest
Ależ napisanie tego było BARDZO potrzebne, żebyście mi tutaj nie mylili religii z przepowiedniami. Wszyscy doskonale wiemy, że jest zapisane, iż nikt nie zna daty ani godziny. Zapewniam Cię, że wie to nawet każdy ateista, ponieważ wszędzie trąbią o tym naokoło. W każdym temacie i w każdym komentarzu pod artykułem.
Jeśli nie macie do powiedzenia nic ciekawego, prócz " nikt nie zna daty, ani godziny " to się w ogóle nie odzywajcie, bo to nie sprzyja dyskusji, co jest z kolei rzeczą niezbędną na forum.
Nikt tutaj nie bierze na serio zapowiedzi końca świata, lecz temat jest od dyskutowania, nie zamykania dyskusji jednym wpisem...


Zagrożenie jest niewielkie, jednak jest. Szansa na wygranie w totolotka jest bardzo niewielka, a jednak jest. Wg. nasa zagrożenie wynosi 1 : 45.000 mało ? no cóż... jest to większe prawdopodobieństwo, niż wygrania piątki w totka - piątki, nie szóstki.

Co jeszcze się tyczy tej asteroidy - wyliczenia NASA to jedno, zaś Ruskich - drugie. Wg. Rosjan zderzenie z Apophis jest niemal pewne. Patrząc na dzisiejsze technologie kosmiczne śmiem twierdzić, że Rosjanie znają się na tym lepiej :)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Po pierwsze to ja mam dane,że szanse na zderzenie z ziemią wynoszą 1:135000.
Po drugie data 13 kwietnia jest mało wiarygodna.
Po trzecie to będzie możliwość ewentualnej zmiany toru lotu asteroidy lub jej unicestwienia.
Po czwarte,jeżeli to kiedykolwiek nastąpi,to ludzie zdadzą sobie z tego sprawę w ostatniej chwili.:)
 
M

MacaN

Guest
Po pierwsze to ja mam dane,że szanse na zderzenie z ziemią wynoszą 1:135000.
Po drugie data 13 kwietnia jest mało wiarygodna.
Po trzecie to będzie możliwość ewentualnej zmiany toru lotu asteroidy lub jej unicestwienia.
Po czwarte,jeżeli to kiedykolwiek nastąpi,to ludzie zdadzą sobie z tego sprawę w ostatniej chwili

Skąd masz takie dane ? Jeszcze niedawno NASA podawała oficjalnie, jakie jest prawdopodobieństwo uderzenia w ziemię i dane te zapamiętałem z oficjalnej strony nasa.

na jakiej podstawie twierdzisz, iż data 13 kwietnia jest mało wiarygodna ? Śledzisz tor lotu tej asteroidy i obliczyłeś jej trajektorię lotu na rok 2036, uwzględniając jej ewentualne przyspieszenie i zmianę tejże trajektorii podczas przelotów blisko ziemi przed tą datą ?

Uhm... a możesz mi wyjaśnić, na czym ta możliwość zmiany toru lotu tej asteroidy, albo jej unicestwienia będzie ? Planujesz wysłać atomówkę na asteroidę, nie znając jej dokładnego składu ? Zdajesz sobie sprawę, że mógłbyś to zrobić tyylko w momencie oddalania się asteroidy od ziemi, nie na odwrót, ponieważ rozpadłaby się ona na dziesiątki kawałków, także groźnych ?

A może mi napiszesz, jak można zmienić tor lotu takowej asteroidy ?

Może małe wyjaśnienie, Alanie - nie żyjemy w rzeczywistości Si-Fi. Dziś NIE MA TAKIEJ TECHNOLOGII, która pozwala na takie rzeczy. Ta technologia to gdybanie naukowców nad czymś, co jest teoretycznie możliwe, jednak na pewno nie będzie możliwe w ciągu tych pozostałych 24 lat, ponieważ ta technologia nie istnieje. Aby ją stworzyć do 2036, musimy już zacząć nad nią myśleć a z podejściem takim, że " i tak nie uderzy " tego nie robimy. Chyba, że NASA nad tym pracuje, jednak to by oznaczało, że ta agencja oszukuje całą ludzkość, nieprawdaż ?

Ludzie zdadzą sobie sprawę w ostatniej chwili... No to chyba czeka mnie 24 letnia amnezja, bo ja sobie dzisiaj zdaję z tego sprawę, a rosjanie deklarują, że myślą już dziś nad tym, jak zapobiec kataklizmowi. Jednak bez amerykańskiej technologii operacja rosyjska nigdy nie przyniesie rezultatów, rosjanie to genialni matematycy, fizycy, itp. ich technologie kosmiczne sa lepsze od amerykańskich, ale asteroidę musieliby przejąć w okolicach mniej- więcej orbity jowisza.
 
Do góry