Koniec świata 2012

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Jak myślicie czy koniec świata nastąpi w 2012 r tak jak głosi przepowiednia Majów? wierzycie w tą przepowiednie czy raczej z dystansem pochodzicie do tego? Ja osobiście raczej z dystansem podchodzę do tego przecież i tak wszyscy kiedyś umrzemy ale chciała bym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na ten temat.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Trudno wierzyć w kolejny koniec świata-ile to już ich było?
 
M

MacaN

Guest
Ten trochę inny jest od pozostałych, ale raczej nie nastąpi :)

Chyba, że mój koniec świata - tutaj nic nie wiadomo, ale to rzecz indywidualna :p
 

Krakk

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Nic się nie wydarzy. Media podłapały temat końca świata, który co jakiś czas jest powtarzany, oczywiście powstały i filmy więc biznes to biznes. Wystarczyło podsycić temat i można było na nim zarobić.
 

piotr2

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2012
Posty
26
Punkty reakcji
0
Biblia mówi o "końcu świata", chodzi o koniec zła, nie koniec ziemi życia na niej, ziemia zawsze będzie zamieszkana przez ludzi, Stwórca kazał zapisać obietnicę: "Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana"(Izajasza 45:18).
Na ziemi będzie sprawiedliwość, ponieważ znikną z niej niegodziwcy: „Prawi (...) zamieszkiwać będą ziemię, i nienaganni pozostaną na niej; lecz bezbożni zostaną z ziemi wytraceni, a niewierni z niej wykorzenieni” (Przypowieści 2:21, 22). Czyli będzie to koniec złego świata.
Oczywiście "nie znamy dnia ani godziny" kiedy się to wydarzy.
 

morrry

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja nie wierze w ten koniec świata. Wydaję mi się to nie realne, że akurat w tym roku będzie koniec świata. Ja podchodzę do tego z dystansem.

Dla mnie koniec świata będzie wtedy kiedy na Ziemi zabraknie surowców takich jak np. ropa. Wtedy zaczną się liczne wojny, które będą miały na celu pozyskanie surowców.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
1. Było nieraz.
2. Przepowiednia Majów wcale nie mówi o końcu świata, to dopowiedzieli sobie już ludzie współcześni.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Nie wiem oglądałam film jakiś tak z ciekawości i tam było o tej całej przepowiedni i przepowiedzieli, że w 2012 będzie jakaś katastrofa i koniec świata tak było wyjaśnione w tym filmie. Ale mi się wydaje, ze ludzie w to nie wieżą bo już było nieskończenie wiele tych końców świata. Ja tam mówię tak Bóg stworzył ten świat i tylko on jeden wie kiedy świat się skończy.
 

SemperFidelis1312

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
32
Punkty reakcji
1
Miasto
Wielkopolskie Miasto
Końców świata już miało być parędziesiąt... Nawet kilka za mojego życia. I co ? Jakoś nic nie ma. Jeśli miałby by być w najbliższym czasie koniec świata, to nie znacie dnia ani godziny. I żadne śmieszne przepowiednie nic nie wskórają na to. A to że Majowie tak przepowiedzieli to wiesz... nawet tego nie skomentuję. A co do tego, zamiast oglądać jakieś filmy, w którym pieprzą jakieś bzdury, to włącz mózg i swoje myślenie. Bo osobiście mnie to już to trochę denerwuje, co w TV powiedzą to oznacza że jest święte, że to 100 % racji.. A tak nie jest. I to bardzo często. A dwa, żaden Bóg nie stworzył świata.. Skoro Bóg takowy świat stworzył, to musiał by już istnieć już dobre parę miliardów lat, tyle ile już nasza Ziemia PRAWDOPODOBNIE funkcjonuje. Czyli ponad 4.5 mld lat! Ziemia powstała przez połączenie różnych gazów i czegoś tam jeszcze :) Nie chcę pisać dokładniej, bo mam małe pojęcie na ten temat. Skoro Bóg stworzył Ziemię, to kto stworzył miliardy gwiazd, setki,tysiące a może nawet miliony innych planet ? I to kilkukrotnie większych niż Ziemia ?
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ja wieże w Boga i w to, że Bóg stworzył świat wieże w to co chce podobnie jak i ty. A co do filmu film oglądałam przypadkiem włączając telewizje w czasie robienia obiadu więc napisałam o tym temat bo chciałam wiedzieć co na ten temat inni myślą. Osobiście nie interesuje mnie to kiedy będzie koniec świata jak dla mnie to moze być i zaraz nie ja o tym decyduje. Chciałam tylko poznać opinie innych nic więcej.
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Końców świata już miało być milion i jakoś żaden nie nastąpił. Ciekawe, że skoro ta przepowiednia Majów była już znana od dawien dawna, to czemu o tym mówi się dopiero od kilku lat? Właśnie dlatego, żeby wywołać panikę wśród ludzi, bo jest to ciekawy temat do dyskusji, tworzenia filmów albo pisania głupich komentarzy na wp.pl. Okaże się, że nie nastąpił żaden koniec świata, tak samo miał być w 1999 i nic się nie stało. Nic nie poradzę na to, że ludzie próbują znaleźć jakiś sposób, żeby uniknąć końca świata, wylecieć na Księżyc itp, to już jest ich problem.
Oglądałam ten film "2012" i szczerze mówiąc, inaczej sobie to wyobrażam. Na pewno nie tak, że w Ziemi sam z siebie utworzy się jakiś rów i wszystko po kolei zacznie się zawalać. Myślałam, że po prostu Ziemia wyleci gdzieś w kosmos, a ludzie wyginą od zmian temperatury albo spadną, bo nie będzie grawitacji...
 
M

MacaN

Guest
Policzyłeś wszystkie ? :)

Mówi się o tym od kilku lat, gdyż kiedyś to nie było interesujące. Zainteresujesz się, jeśli powiem, że koniec świata będzie w 2239 ? :)







Myślałam, że po prostu Ziemia wyleci gdzieś w kosmos, a ludzie wyginą od zmian temperatury albo spadną, bo nie będzie grawitacji...

Tutaj przesadziłeś :D Dlaczego miałaby wylecieć kosmos ?? Wiesz, co to grawitacja ? :023: Ludzie spadną bo nie będzie grawitacji ???!! To Żart jakiś ? :stupid:

Wesołaasia - w Boga możesz wierzyć nie wieżyć :)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Tutaj przesadziłeś :D Dlaczego miałaby wylecieć kosmos ?? Wiesz, co to grawitacja ? :023:
Przecież wszystko jest możliwe. Ludzie wylecą w kosmos, Ziemia się przekrzywi i spłaszczy tak, że nie będzie mogła się obracać, a to co jest w środku, może wybuchnąć... Czemu nie. Słyszałam też wersję, że planety pozamieniają się miejscami i dlatego wyginiemy.
 
M

MacaN

Guest
przecajo, masz rację. wolałbym jednak uświadomić to autorce, nie możemy być obojętni na tak rażące byki :)











Przecież wszystko jest możliwe. Ludzie wylecą w kosmos, Ziemia się przekrzywi i spłaszczy tak, że nie będzie mogła się obracać, a to co jest w środku, może wybuchnąć... Czemu nie. Słyszałam też wersję, że planety pozamieniają się miejscami i dlatego wyginiemy.
Masz 13 lat, czy o co chodzi ?

Ty wiesz, co piszesz ? Z jakiego powodu ma się ziemia spłaszczyć ?? Co ma obracanie się do grawitacji :wow:
Jakim prawem planety maja się zamienić miejscami ? To nie gra komputerowa, a planety to nie dzieci bawiące się w przedszkolu i zamieniające miejscem zabawy, jak im się znudzi.
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Wiem, co piszę; a czy to ma sens i czy ktoś w to wierzy, to już inna sprawa.
 
Do góry