Koncert Madonny to...

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Płacę - i wymagam. Koniec i kropka. Madonna nie jest dziś gwiazdą z pierwszej dziesiątki. Przykre jest to, ze ktoś dla pieniędzy skusił się na to, aby ta, było nie było starsza pani została wpuszczona na pokoje po to, aby - przepraszam za dosadność - nasrać Sąsiadom na dywan.
Sąsiadom - bo ja Katolikiem nie jestem. Zresztą, co tu kryć, nie należę do żadnej Organizacji.
To ma głębsze dno moi drodzy - rozumiem, że pecunia non olet, ale zdecydowanie bliższy mi jest szacunek dla siebie, sąsiada, kolegi, honor i - niech mi Bóg wybaczy - Ojczyzna, nawet jeśli jest moherowo - katolicka.
Też sie przyłączam do Trolla i pytam się co ma Madonna do Ojczyzny? jakby isc Twoim tokiem myślenia to trzeba by zakazac koncertowania w Polsce większosci zespołom i zagranicy i z Polski, w końcy Behemot to zły szatan, Madonna diablica, Doda bo dziewczyną szatana (Nergal) itd. To sie kupy nie trzyma. Powtarzam jeszcze raz nikt nikogo nie zmusza do słuchania czy oglądania czegokolwiek. Ale bicie w tym przypadku w patriotyczną nutę jest łagodnie powiedziawszy niezrozumiałe.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
watpie aby ona wogole wiedziala gdzie jest, pewnie jej powiedza przed wyjsciem na scene ze jest w Poland jak bedzie chciala powiedzec "hello"

Ona jest w trasie z koncertu na koncert takie sczegoly jak gdzie jest, jaki to kraj i jakie w nim obyczaje panuja raczej malo interesuje wielka "artystke"
Ja przypuszczam że może nie tyle ona ale "ona" (czyli jej zaplecze pijarowo-marketingowe) wie bardzo dobrze gdzie jest i jaka to data :)

P.S - Niech jedzie na koncert do Arabii Saudyjskiej i to jeszcze w czasie Ramadanu :D :papa:
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Na koncercie bedzie napewno 90%katolikow.Im to nie przeszkadza ze akurat tego dnia ida na ten koncert.
Wiec komu?innym katolikom?a to sa i tacy i inni?
Nie bardzo rozumiem...
Niech katolicy po prostu nie ida na koncert drugi raz sie zastanowi juz kazdy jaka date wybiera na prezentacje i zarobek..
Czy nie bardziej da swiadectwo wiary taka postawa niz zakazy...Niech Kosciol nie grzmi na artystke,ale raczej wychowa i przekona wiernych ze nie wlasciwe jest tam pojsc w ten dzien..
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Szatańską prowokacją nie jest koncert Madonny lecz samo święto maryjne.
 

SteveHarrisOwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
207
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Miasto
Kraków
Na koncercie bedzie napewno 90%katolikow.Im to nie przeszkadza ze akurat tego dnia ida na ten koncert.
Wiec komu?innym katolikom?a to sa i tacy i inni?
Nie bardzo rozumiem...
Niech katolicy po prostu nie ida na koncert drugi raz sie zastanowi juz kazdy jaka date wybiera na prezentacje i zarobek..
Czy nie bardziej da swiadectwo wiary taka postawa niz zakazy...Niech Kosciol nie grzmi na artystke,ale raczej wychowa i przekona wiernych ze nie wlasciwe jest tam pojsc w ten dzien..

Świetna riposta ! Sprowadziłaś dyskusję na zupełnie inny tor. Sam jako katolik (gdybym był jej fanem, albo po prostu wybierał się na koncert) wybrałbym właśnie taką formę protestu.

Ciekawe co na to inni forumowicze ?
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Tak sobie szukalem jakis doniesien, kotre mowilyby o ty, ze pryjazd Madonny do danego karjue jest prowokacja i najlepiej zeby nie bylo jej w tym dniu. Coz, przelecialem zachodnia Europe i dalej szukam. Prawda jest taka, sama Madonna to gigantyczna kopalnia kasy, nie tylko dla niej, ale tez dla Polskiego organizatora koncertu. Od czasu do czsu pracuje na jakis wielkich imprezach masowych lub jedniodniowych koncertach. Pamietacie jak w Poznaniu byla N. Furtado? Z powodu nawalnicy przelozyla koncert o jeden dzien. I problemu nie bylo, ale z innej strony to nie Madonna. W zasadzie jest to wielka trasa koncertowa i jakby nie patrzec mamy ogromne szczescie ze i u nas bedzie, poniewaz nigdy Madonny u nas nie bylo i pewnie nie bedzie. I teraz kwestia dobrego gustu, ze nas prowokuje i moze sie nasmiewa, bo robi na zlosc katolikom. Coz, my sami dla siebie nie jestesmy lepsi.

Pragne zauwazyc, ze jetesmy po Opolu, Mragowie i Kabaretonie w Sopocie. Co najmniej 6 skeczow bylo na temat wiary, najczesciej NeoNowki. I teraz pytanie, czy oni nie prowokuja chrzescijan?

tewie, w jakims minimalnym stopniiu cie rozumie, ale nie przesadzajmy, jesli to prowokacja to w jakims dobrym guscie i w zasadzie minimalna. poniewaz zapytalem sie mojem mamy, babci i cioci, bardzo wierzace osoby, co mysla o koncercie Madonny 15 sierpnia. Babcia, kto to taki, ciocia i mama, zero reakcji. I tak zapewne zachowa sie wiekszosc ludzi, 15 to sobota, jak bedzie ladna pogoda kazdy bedzie odpoczywal za miastem od pracy i przeklinal, ze 15 nie wypadlo np. w piatek. Poza tym, mysle ze nas Polakow nie powinno cos takiego dotykac, nie panikujmy jak PiS, ktory we wszystkim szuka podtekstow. Troche nas prowokuje, ok. nieh to robi. Wszelkie nasze glupie zachowanie tylko rozbawi sama Madonne, poniewaz bedzie wiedziala, ze osiagnela swoj cel. Sa dla nas wazniejsze sprawy, jak np. JPII, nasza historia czy nawet kultura. Tego sie nie czepia i niech tak bedzie.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Świetna riposta ! Sprowadziłaś dyskusję na zupełnie inny tor. Sam jako katolik (gdybym był jej fanem, albo po prostu wybierał się na koncert) wybrałbym właśnie taką formę protestu.

Ciekawe co na to inni forumowicze ?
Masz rację - Agar także.
Z punktu widzenia religijnego to bardzo mądre podejście.
Nieco chyba nadwrażliwy się robię. :D
"Ojczyzna" nie pojawiła sie w moim poście w bezpośrednim związku z owym koncertem. Chodzi mi raczej o pewną dość odległą, lecz dla mnie oczywistą , korelację z popularną dziś postawę radosnego odcinania się od wszelkich "korzeni narodowych" - a w szerszym kontekście: korzeni chrześcijańskich Europy.
Nie rozumiem po prostu, dlaczego ktoś domaga się szanowania praw do wolności słowa, wyznania, swobody działania etc. jednostki czy % znikomej grupy społecznej - poprzez ograniczanie/lub pozbywanie tychże innych, częstokroć znacznie liczniejszych grup społ.
Odnosiłem się przede wszystkim do braku konsekwencji i logiki w poście Lestata:
Swoja droga, dla samej Madonny 15 sierpien, czyli swieto wniebowziecie N.M.P nie musi byc swietem, szanujmy poglądy i wyznania innych.

Żeby było jasne: nie pojmuję dlaczego Lestat sugeruje wyższość praw Madonny nad - dotyczącymi tego samego - prawami Wałęsy.
To tyle.

A że odniosłem to do szerszego zjawiska - cóż, może dla niektórych to zbyt odległa pararela.
P.S.
Nie ma dla mnie tak naprawdę znaczenia ani ta data, ani to, czy ten koncert w ogóle sie odbędzie. Tak sobie tylko dyskutuję... :D
Subiektywny i niezrzeszony - ja.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Na koncercie bedzie napewno 90%katolikow.Im to nie przeszkadza ze akurat tego dnia ida na ten koncert.
Wiec komu?innym katolikom?a to sa i tacy i inni?
Nie bardzo rozumiem...
Niech katolicy po prostu nie ida na koncert drugi raz sie zastanowi juz kazdy jaka date wybiera na prezentacje i zarobek..
Czy nie bardziej da swiadectwo wiary taka postawa niz zakazy...Niech Kosciol nie grzmi na artystke,ale raczej wychowa i przekona wiernych ze nie wlasciwe jest tam pojsc w ten dzien..
Jedź i policz. Porozmawiamy :)
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
tewie, w jakims minimalnym stopniiu cie rozumie, ale nie przesadzajmy, jesli to prowokacja to w jakims dobrym guscie (...)
Lestat - nie sądzę abyś mnie zrozumiał bo Twój post na to nie wskazuje, niemniej dzięki za próbę spolegliwej dyskusji.
Trochę Cię oświecę co do swej osoby - nie jestem Katolikiem. Nie jestem członkiem żadnej Organizacji. Nie popieram nacjonalizmu. Daleki jestem od szerzenia kultu czegokolwiek.
Lubię logikę i konsekwencję oraz rozumność wypowiedzi.
I bez urazy - padło akurat na Ciebie i Twój post.
Powyżej kilkakrotnie to pisałem - powtarzam jednak: nie ma żadnej logiki i sensu ani umocowania w jakiejkolwiek moralności - moim zdaniem oczywiście - stwierdzenie, że mam szanować prawa Madonny depcząc te same prawa Wałęsy.

Tylko tyle i aż tyle. Kontekst religijny to tylko przypadek.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Na koncercie bedzie napewno 90%katolikow.Im to nie przeszkadza ze akurat tego dnia ida na ten koncert.
Wiec komu?innym katolikom?a to sa i tacy i inni?
Nie bardzo rozumiem...
Niech katolicy po prostu nie ida na koncert drugi raz sie zastanowi juz kazdy jaka date wybiera na prezentacje i zarobek..
Czy nie bardziej da swiadectwo wiary taka postawa niz zakazy...Niech Kosciol nie grzmi na artystke,ale raczej wychowa i przekona wiernych ze nie wlasciwe jest tam pojsc w ten dzien..
dokładnie !!
łatwo jest krytykować !
gardłować !!
ale tak czy inaczej zarobi krocie !!
bojówki moherów nabijają tylko marketing :D
ktoś nieźle to wymyślił!! BB)

a w ogóle to Polska właśnie ...

np polski Vader jest bardziej popularny w kraju kwitnącej wiśni niż w Polsce (tzn gra tam więcej koncertów) !!

masakra jakaś jak z temperaturami u nas od 15 C do 34 C w lipcu normalna temperatura to obrazoburstwo :D !!
a jakby tak temperatura pokojowa takie 22 C to za dużo aby znieść ?!

NORMALNOŚCI ŻYCZĘ !!
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Na koncercie bedzie napewno 90%katolikow.Im to nie przeszkadza ze akurat tego dnia ida na ten koncert.
Wiec komu?innym katolikom?a to sa i tacy i inni?
Nie bardzo rozumiem...
Niech katolicy po prostu nie ida na koncert drugi raz sie zastanowi juz kazdy jaka date wybiera na prezentacje i zarobek..
Czy nie bardziej da swiadectwo wiary taka postawa niz zakazy...Niech Kosciol nie grzmi na artystke,ale raczej wychowa i przekona wiernych ze nie wlasciwe jest tam pojsc w ten dzien..
Agar Ty jak zwykle swoje.
Na koncercie bedzie napewno 90%katolikow.Im to nie przeszkadza ze akurat tego dnia ida na ten koncert.
Prawdopodobnie, jeżeli chodzi o statystykę.
Wiec komu?innym katolikom?a to sa i tacy i inni?
Nie bardzo rozumiem...

A są wyobraź sobie, nikt nie wierzy tak samo, jeden będzie w kościele co dzień a drugi dwa razy w roku.
Niech katolicy po prostu nie ida na koncert drugi raz sie zastanowi juz kazdy jaka date wybiera na prezentacje i zarobek..
Czy nie bardziej da swiadectwo wiary taka postawa niz zakazy

Tak powinni zrobić, ale jednak kusi.
...Niech Kosciol nie grzmi na artystke,ale raczej wychowa i przekona wiernych ze nie wlasciwe jest tam pojsc w ten dzien..
No i widzisz, to nie Kościół "grzmi" a jakaś grupa. Co do wychowania to Kościół stara się ale skutecznie przeszkadzają tego typu prowokacyjki.
To jest taka sprawa jak picie alkoholu na ulicy - co kogo obchodzi że piję jak nikogo nie zmuszam do picia.
Dla jasności powtórzę: Zarówno koncert jak i protest jest mi całkowicie obojętny i niewart wzmianki.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Przecajo powiem Ci cos.Ja ze wzgledu na swoje przekonania nie robie zakupow w soboty i nie pracuje zawodowo.
Nie przeszkadza mi to ze ktos inny pracuje i robi zakupy skoro tak uwaza ze sluszne.....Nie sa mi potrzebne dodatkowe zakazy od ludzi i nikt mnie nie rozlicza z tego.to sprawa jak powaznie traktuje mojego Boga
Masz racje nie kosciol grzmi tylko grupka fakt.
To ze nikt nie wirzy tak samo --w KRK nie ma prawa byc taka sytuacja,Dlaczego odmawiasz innym tego prawa?w jakich granicach miesci sie ta innosc?
Kiedy moja corka dorastala kusily ja dyskoteki.powiedzialm jej-- skonczone 18 lat pojdziesz.
Oj to wydarzenie na ktore czekala ,znane z opowiadan koleznaek kusilo bardzo...I wyobraz sobie jej rozczarowanie...poszla raz wiecej nie.I nie dlatego ze zabranialam umiala juz wybierac.Byla dojrzalaOd czego sa lekcje religii?Nie od wychowania?
tylko wychowacy brak
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
To ze nikt nie wirzy tak samo --w KRK nie ma prawa byc taka sytuacja,Dlaczego odmawiasz innym tego prawa?w jakich granicach miesci sie ta innosc?
A dlaczegóż "nie ma prawa"? Żaden człowiek w ciągu swojego życia nie wierzy tak samo. Ma różne zachwiania i poszukiwania.
Komu odmawiam?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Bo w KRK jest jedyne sluszne rozumienie wykladfane przez Officjum .Kidys za inne myslenie byl stos...
Mimo wszystko uwazam ze wazne jest ksztaltowanie postawy i umacnianie wiary.A nasza postawa i nuczynki swiadcza na ile powaznie traktujemy to w co wierzymy i na ile silnie.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ja przypuszczam że może nie tyle ona ale "ona" (czyli jej zaplecze pijarowo-marketingowe) wie bardzo dobrze gdzie jest i jaka to data smile.gif

tak napewno amerykanie interesuja sie lista swiat katolickich w Polsce.. no prosze Cie

Pozatym w Polsce codziennie jest jakies swieto katolickie, tak czy siak byloby larum na przyjad tej diablicy Madonny.. taki to juz ciemny narod

P.S - Niech jedzie na koncert do Arabii Saudyjskiej i to jeszcze w czasie Ramadanu biggrin.gif bye1.gif

pojada tam gdzie ladnie i bez przeszkod zarobia, takie prawa show-biz

cale to wasze bicie piany i podobnych do Was tylko nakreca jej koniukture bo ona na to liczy

pozatym swieto nie swieto.. do kosciola ona Wam nie wchodzi

ktos chce sobie wielbic w kosciele idze do kosciola, kto chce sobie ogladac kicz na koncercie idze na koncert.. na szczescie formalnei to nie jest jeszcze panstwo wyznaniowe a ponoc demokratyczne
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Tak sobie czytam to forum i czytam nawet caly ten dzial poswiecony religi, CUD!!! Mamy cala armie wspanialych i wzorowych katolikow, tylko kur... dlaczego jest tyle chamstwa na tym swiecie, w tym konkretnie kraju?! <_<

Ktos tu mowil o braku szacunku dla katolikow, Polakow. A moze my jestesmy lepsi smiejac sie z dowcipow o zydach, z smiesznych co prawda parodii Allaha, ktory ubrany jak talib jedzie na babie do USA, czy z innych kultur jak romow itp. rzeczy. My sie smiejemy z innych i jest git. Madonna zrobila maly myk, zeby bylo o niej glosno i sie zaraz narod pieni.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
jeśli ktoś Lestat np wywiesi plakat naprzeciw Twojego domu ale na własnej posiadłości z napisem:

Matka Lestata to... albo Ojciec Lestata poszedł w świat i ma go w ( Y ).

to co byś zrobił ?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
A moze my jestesmy lepsi smiejac sie z dowcipow o zydach, z smiesznych co prawda parodii Allaha, ktory ubrany jak talib jedzie na babie do USA, czy z innych kultur jak romow itp. rzeczy.
My to jest bardzo rozmyte, raczej w sprawach odpowiedzialności powinniśMY używać JA i od siebie zaczynać.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Mowie my, czyli nawiazuje go ogolu, myslelem ze to jasne, poniewaz nie kazdy taki jest. Przyklady, ktore podalem mieszcza sie w przedziale od ok. 40-76%. Czyli najmniej bawia Polakow dowcipy o zydach i romach, az 76% uznalo, ze Allah na bombie wyglada zabawnie, ja tez w tej grupie jestem. :D

Nie wiem co bym zrobil, jakby ktos wywiesil transparent na temat moich rodzicow, bo nikt naprzeciw mnie nie mieszka :D Poza tym nie zaglebialbym sie az tak daleko, obraza rodzicow to rzecz znacznie wazniejsza, niz delikatna prowokacja na tle religijnym, ktora czasto jest elementem prowokacji i satyry.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
tak napewno amerykanie interesuja sie lista swiat katolickich w Polsce.. no prosze Cie

Pozatym w Polsce codziennie jest jakies swieto katolickie, tak czy siak byloby larum na przyjad tej diablicy Madonny.. taki to juz ciemny narod
Amerykanie to nie są znowu tacy debile jak ich malują.

Po drugie weź kalendarz i zweryfikuj to co napisałeś w drugim zdaniu.


pojada tam gdzie ladnie i bez przeszkod zarobia, takie prawa show-biz

cale to wasze bicie piany i podobnych do Was tylko nakreca jej koniukture bo ona na to liczy

pozatym swieto nie swieto.. do kosciola ona Wam nie wchodzi

ktos chce sobie wielbic w kosciele idze do kosciola, kto chce sobie ogladac kicz na koncercie idze na koncert.. na szczescie formalnei to nie jest jeszcze panstwo wyznaniowe a ponoc demokratyczne
Ale ja nie mam nic do jej koncertu. Ot zwykła podstarzała baba udaje ruchy kopulacyjne na scenie. Ja podnoszę to że data nie została wybrana bez powodu.
 
Do góry