Koncert Madonny to...

Szop Pracz

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
842
Punkty reakcji
2
Nie wiem czy temat powinien byc w dziale "religia" chociaż podtekst jest widoczny aż nadto ( do absurdu). Osobiście wkleiłbym go w humor, bo poniższy artykuł przywołał na mojej twarzy uśmiech ;) uśmiech politowania.
Przeczytajcie:

Lech Wałęsa chce poprzeć protest środowisk katolickich przeciwko koncertowi Madonny, która wystąpi w Warszawie 15 sierpnia. - To wygląda jak szatańska prowokacja - powiedział były prezydent agencji Reutera. I choć Madonnę lubi, to gotów jest rozmawiać z gwiazdą o przesunięciu daty występu.
Były prezydent w rozmowie z agencją Reuters potwierdził, że wolałby przesunąć koncert na inny dzień. Wałęsa od lat nosi na klapie marynarki portret Marii. - Noszę ją na swojej piersi, więc to zrozumiałe, że nie jestem zadowolony, iż koncert odbędzie się w dzień jej święta - powiedział.

Również w rozmowie z TVN24 przyznał, że "jest spod znaku Marii Królowej Polski". - Nie chciałbym, aby doszło do konfrontacji, aby święto mojej wiary było lekceważone - uważa były prezydent. Dlatego zaapelował do organizatorów o zmianę terminu.



Gdyby jednak gwiazda nie chciała przesunąć swojeo koncertu, to, jak powiedział w Radiu Gdańsk - gotów jest nawet się z nią spotkać i o tym porozmawiać.

Zaznaczył jednak, że jego obiekcje dotyczą daty show, a nie samej piosenkarki. - Nie mam nic przeciwko Madonnie, chociaż ma ona na swoim koncie wiele prowokacji - dodał były prezydent.

Katolicy protestują

Przeciwnicy zaplanowanego na 15 sierpnia w Warszawie koncertu Madonny chcą manifestować swoją dezaprobatę organizując przed stołecznym ratuszem "publiczną krucjatę modlitewną".

Inicjatorem akcji protestacyjnej, która ma rozpocząć się 1 sierpnia, jest specjalnie powołany w tej sprawie Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia". Jego przewodniczącym jest radny województwa mazowieckiego Marian Brudzyński.

W poniedziałek wystosował on "list do kapłanów", w którym zwrócił się o wsparcie. - Zrządzeniem Opatrzności zostajemy poddani w Warszawie w dniu 15 sierpnia - kiedy to obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - sprawdzianowi z miłości do naszej Pani i Matki - napisał.

Zamieszania wokół koncertu nie chciał we wtorek komentować sekretarz generalny Konferencji Episkopatu bp Stanisław Budzik. - Nie chciałbym się na ten temat wypowiadać, żeby nie robić reklamy nie tej Madonnie, co trzeba - powiedział.

jk/mlas

http://www.tvn24.pl/-1,1608607,0,1,koncert...,wiadomosc.html

Nie pomogła prezydent Warszawy, nie pomógł prezydent Polski, została tylko modlitwa. W intencji zablokowania koncertu Madonny b. działacz LPR odprawi "Koronkę do miłosierdzia" - donosi "Gazeta Wyborcza". Z kolei według "Dziennika" inicjatywę poparł Lech Wałęsa.
Akcją dowodzi radny sejmiku mazowieckiego Marian Brudzyński. Wnuk żołnierza armii gen. Hallera, były wysoki działacz LPR. Jego Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia" wsparty parafialnymi działaczami mówi "nie" koncertowi Madonny. Zdaniem Komitetu zaplanowany na 15 sierpnia występ znanej ze skandali gwiazdy kłóci się z powagą święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i rocznicy Bitwy Madonna to antychryst, jej koncert jest bluźnierstwem



Po fiasku listów ostrzegawczych oraz petycji do państwowych i samorządowych instytucji Pro Polonia postawiła na działania bezpośrednie. Przygotowuje "publiczną krucjatę modlitewną" między 31 lipca a 15 sierpnia przed stołecznym ratuszem. Modły zaczną "Koronką do miłosierdzia", a na placu Bankowym stanie ruchomy ołtarz polowy z baldachimem. Po mszy w miasto ruszy procesja różańcowa - milczący przemarsz pod sztandarami Maryi.

W manifeście podpisanym przez Brudzyńskiego pt. "Warszawa to kosz na śmieci?" czytamy: "Zaczynamy od małej, kilkusetosobowej gromadki - wierzę, że skończymy zapełnionym całym Placem Bankowym rozmodlonych, zwykłych Polaków". Lider komitetu złoży we wtorek pismo o zezwolenie na publiczne zgromadzenie.

Jak mówi Brudzyński, jest zbudowany reakcją duchowieństwa. Zupełnie inne odczucia ma wobec PiS i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości na apele o wsparcie protestu nie odpowiedzieli, a Pałac Prezydencki wyjaśnił, że blokowanie koncertu Madonny nie mieści się w kompetencjach głowy państwa. - Jest dla mnie wielkim rozczarowaniem, że koncert obscenicznej wokalistki w dniu święta Wojska Polskiego, rocznicy Bitwy Warszawskiej nie oburza naczelnego wodza naszej armii i człowieka, który hołduje narodowym wartościom - mówi gazecie Brudzyński.

Mimo wyjaśnień ratusza, że nie organizuje koncertu, działacze komitetu rozważają apel do metropolity warszawskiego Kazimierza Nycza o nałożenie kary suspensy, czyli czasowego wykluczenia z Kościoła prezydent Gronkiewicz-Waltz.

kaw//kwj

http://www.tvn24.pl/12690,1608504,0,1,koro...,wiadomosc.html

Co ma piernik do wiatraka? Módlmy się o rozum ludzi ze świecznika.... Ja będę.
 

magic_lady

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ta cała sprawa jest dla mnie co najmniej dziwna. Znana osoba przyjeżdża na koncert do Polski akurat w święto maryjne... Katolicy się buntują, Dlaczego? Skoro uważają jej występ jako nie na miejscu, niech na niego nie idą. Wiele ludzi wyczekiwało jej przyjazd, więc nie widzę podstaw, aby odwoływać koncert. W Polsce nie tylko żyją głęboko wierzący chrześcijanie. Na to też trzeba mieć wgląd.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Szczególnie mnie zainteresowało.
Zaczynamy od małej, kilkusetosobowej gromadki - wierzę, że skończymy zapełnionym całym Placem Bankowym rozmodlonych, zwykłych Polaków.
Zrobią większe zamieszanie niż sam koncert ;). I załóżmy, że zbierze się dużo ludzi. Alternatywnie - jako (hipotetycznie) mieszkaniec Warszawy, nienależący do kościoła, mógłbym być wzburzony, że odstawiają szopki i mi to przeszkadza. A może być tak zrobić przeciwko ich protestowi ;)? Miałoby to podobny sens.
Owszem, mamy (hehe) demokrację i kto chce może protestować. Jak również iść na koncert.
 

otchłań

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
Otchłań
niektórym to już się w łbie wali
jak dla mnie to przesada :/
koncert powinien byc w tym terminie,nie kazdy jest katolikiem !
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jesli jest to szatanska prowokacja, ktora ma zagrac na nosie naszemu episkopatowi i moherom to ja sie pod nia podpisuje!!! :D Moze wprowadzmy prawo, ktore bedzie nakazywalo muzykom uzyskac pozwolenie na wystepowanie w Polsce od kosciola i Walensy? :D

Swoja droga, dla samej Madonny 15 sierpien, czyli swieto wniebowziecie N.M.P nie musi byc swietem, szanujmy poglady i wyznania innych. ;)
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
(...)

Swoja droga, dla samej Madonny 15 sierpien, czyli swieto wniebowziecie N.M.P nie musi byc swietem, szanujmy poglady i wyznania innych. ;)
Mnie zdjęcie Madonny zniesmaczyło.
Naprawdę, ludzie już nie wiedzą kiedy zejść ze sceny...

A co do tego, co wytłuściłem, to zmiłuj się Lestat - ale właśnie tego domaga się Wałesa: aby szanować jego poglądy i wyznanie. :D
Pomroczność jasna Cię dopadła, czy co?
Pisz do Madonny - niech szanuje! :lol:
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Każdy szanuje poglądy Wałęsy i pozwala mu w tym dniu pozostać w domu. Na koncert nie musi iść. Polska i tak jest uważana za zaściankową, po takich akcjach trudno się dziwić.
 

otchłań

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
Otchłań
No ale to paranojaaa
nie każdy jest katolikiem wiec nie rozumiem dlaczego ma zgadzac się na prośbę jakiegoś palanta który chce rozmawiać z Madonną bo mu się to nie podoba
jejku,przesada i to masakryczna,co przeszkadza swieto Maryjne z koncertem? ..
nie ma to jak robić dziury w całym ;/
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
No coz podonie jak tewie jestem zdegustowana Madonny zdjeciem i jej zchowaniem.Ale czy mam rozwiescic sztandar buntu z napisem ?Ja tez zapewne zniesmaczylam nie jedna osobe..
Swoja droga wszyscy ktorzy twierdza ze Polska to n90% KRK maja tu obraz katolicyzmu...
Podobnie jak chocby z marketami otwartymi w niedziele.Kosciol podpiera sie glownie zakazami.Czy nie swiadczy to o slabosci jego?
Zakazy czy nakazy Biblijne musi jeszcze raz potwierdzac swoim autorytetem?Wniosek jak slabiutki ma autorytet Biblia....
Moze zamiast dodatkowych zalazow zajacv sie przekazywaniem wartosci z ambon?a kazdy wybierze wedlug swej drogi ..
Ja nota bene w sobote nie robie zakupow,bez dodatkowych zakazow wystarczy jeden Biblijny...A ze markety otwarte w sobote..coz sa tacy co robia zakupy i zamkniecie sklepu nie rozwiazuje problemu.Ale zmiana serc i przekonan.
A szum tylko madonnie przysluzy...
 

Szop Pracz

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
842
Punkty reakcji
2
A szum tylko madonnie przysluzy...
;)
Może tu jest pies pogrzebany??? Lechu W. zasłynął ostatnio "występami" za dużą forsę, Libertas i takie tam, może dogadał się po cichu z Madonną ( tą w przyciasnych majtkach teraz z tą w klapie układał się jako cwaniaczkowaty elektryczyna kilkadziesiąt lat wcześniej wklejając sobie ją w klapę - wcześniej garnitur nosił osiem razy z okazji chrztów swoich dzieciaków - w zamian za wyniesienie na ołtarze, sam został wyniesiony).

Dostał z 100 tys $ od Louise Veronici Ciccone i sobie ot tak powiedział co powiedział ( przeważnie mówi co sobie rano przy goleniu wymyśli) inni głupcy podłapali i będziemy mieć dwa koncerty. Jeden świetnej artystki (muzycznej i nie tylko ) drugi skowyczący tłum do obrazków. Może czas sprzedawać bilety na ten drugi.
Ciekawe kto na tym więcej zarobi. Właśnie. Przecież tu tylko o kasę chodzi. Za free by Lechu nie uświadamiał wyznawców Ganley'a, za darmo by Lechu .... nie ośmieszał się.
Reszta tak. Nigdy nie była elektrykami....
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Wygrani beda Madonna Lechu i ten radny ktory szybciutko podlapal okazje by stac sie popularnym.narazie radny potem posel(wykozystuje spryciarz).Ciekawe na ilu sesjach w gminie byl i co madrego mowil .
O Madonno chron od takich politykow...
Podrzucic pomysl sprzedazy biletow tatusiowi dyrektorowi na drugi koncert.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Co do mnie to Madonny mogę słuchać w żadnym wypadku nie oglądać, dlatego trasy koncertowe tejże mnie nie interesują.
Zaś sam sprzeciw, nie wiem kim jest organizator a Wałęsa z tego co mi wiadomo nie jest oficjalnym przedstawicielem żadnego Kościoła w Polsce. Więc to jakieś prywatne protesty o których nie warto wspominać.
Chyba że o to chodzi żeby było głośno. Sam pseudonim artystyczny "Madonna" też miał ten cel.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Szczególnie mnie zainteresowało.

Zrobią większe zamieszanie niż sam koncert ;). I załóżmy, że zbierze się dużo ludzi. Alternatywnie - jako (hipotetycznie) mieszkaniec Warszawy, nienależący do kościoła, mógłbym być wzburzony, że odstawiają szopki i mi to przeszkadza. A może być tak zrobić przeciwko ich protestowi ;)? Miałoby to podobny sens.
Owszem, mamy (hehe) demokrację i kto chce może protestować. Jak również iść na koncert.
Już kiedyś o tym rozmawialiśmy. Jak chcą to niech sobie oprotestują protest. Na tym polega wolność słowa, może to ciut karykaturalne, ale lepsze to niż reglamentacja tego co można a co nie można mówić (od razu pisze że oczywiście są granice zdrowego rozsądku, czasami wolność wręcz musi być ograniczana).

Natomiast jeśli chodzi o sam koncert to trzeba jednak przyznać, że zrobienie takiego koncertu dokładnie w tego typu święto i to jeszcze w kraju gdzie większość to katolicy jest co najmniej dwuznaczne. Nie wiem czy to celowa prowokacja (stawiałbym że jest to jakiś zabieg z zakresu marketingu), ale wydaje mi się że nie było by chyba problemem zorganizowanie go później. W każdym razie jeśli ktoś ma ochotę oglądać babcie w bikini na scenie to miłego oglądania ja podziękuję :D
 
P

Pawian

Guest
Występ wokalistki w dniu 15 sierpnia, nie podoba się księżom, działaczom katolickim, a także jednemu z mazowieckich radnych, Marianowi Brudzyńskiemu.Razem zainicjowali pismo protestacyjne, pod którym zbierają podpisy.KrK przeżywa obecnie poważny kryzys.Topnieje liczba chętnych do seminariów duchownych, coraz mniej ludzi chodzi w niedzielę na mszę. Aż 26 proc. wierzących i praktykujących wyznaje, że zna księży, którzy żyją w konkubinacie.Kościół ma powody do niepokoju. Z badań Rady Duszpasterstwa Powołań wynika, że podczas ostatniego naboru, czyli w 2008 r., do seminariów duchownych zgłosiło się 695 młodych mężczyzn. To o ponad 10 proc. mniej niż rok wcześniej.Cenzurowanie,amnezjowanie i "miotełkowanie poddywanowe" w procesie lustracji kościelnej rzuciło głęboki cień na Kościół.Skompromitowane wielokrotnie"Autorytety moralne",nie chcące widzieć belki w swoim oku,w dalszym ciągu próbują cenzurować i kneblować wszystkie sektory kultury,sztuki,życia społecznego.Aby odwrócić uwagę opinii publicznej od swoich grzechów w "obronie wiernych" ,próbują rozpętać nagonkę na kontrowersyjną artystkę-skandalistkę.Winę za spadek zainteresowania katolicyzmem ma ponosić : Madonna,Behmoth,Michael Jackson,UE,itp. Oczywiście to wina wszystkich tylko nie kościoła.Jak to mówią: "...czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?"Żyj i daj żyć innym!Ta reguła tolerancji,uznana przez świat cywilizowany jakoś nie dotarła do świadomości salonowych "zamordystów".
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Natomiast jeśli chodzi o sam koncert to trzeba jednak przyznać, że zrobienie takiego koncertu dokładnie w tego typu święto i to jeszcze w kraju gdzie większość to katolicy jest co najmniej dwuznaczne. Nie wiem czy to celowa prowokacja (stawiałbym że jest to jakiś zabieg z zakresu marketingu), ale wydaje mi się że nie było by chyba problemem zorganizowanie go później. W każdym razie jeśli ktoś ma ochotę oglądać babcie w bikini na scenie to miłego oglądania ja podziękuję biggrin.gif
Tu chodziło o wolny termin i podobno o to ze będzie lepszy dojazd bo ludzie powyjeżdżaja z Warszawy (dzien wolny).
A co do Lecha i zgrai mocherów to niech sobie gadają i odprawiają modły kto chce to niech idzie na koncert.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Tu chodziło o wolny termin i podobno o to ze będzie lepszy dojazd bo ludzie powyjeżdżaja z Warszawy (dzien wolny).
W Warszawie grały już wielkie gwiazdy, które ściągają tłumy i jakoś nie trzeba było czekać na wyjazdy ludzi z Warszawy. Tzn. nie znam tej sytuacji dokładnie, ale jakoś wątpię żeby tak na prawdę miało to aż tak istotne znaczenie.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
A co do Lecha i zgrai mocherów to niech sobie gadają i odprawiają modły kto chce to niech idzie na koncert.

Aha, i wszystko jasne.

Co do poszanowania uczuć religijnych. Dlaczego więc wieszała się na krzyżu z cierniową koroną? To już jest przesada. Szkoda, że u muzułmanów czegoś takiego nie zrobi, np. karykatura Allaha.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
(...)

Swoja droga, dla samej Madonny 15 sierpien, czyli święto wniebowziecia N.M.P nie musi byc swietem, szanujmy poglady i wyznania innych. ;)
Nie interesuje mnie w tej sprawie Wałęsa. Mało obchodzi mnie data. Madonna też mnie nie wzrusza.
Po co się więc odzywam? Po prostu - kocham takie posty... :D Dlaczego?

Ponieważ post Lestata to kwintesencja lewicowatej postawy. Nie lewicowej, ale właśnie lewicowatej. Bezrefleksyjnej, Nie ideowej, wynikłej z przemyśleń nad dziełami Marksa, Engelsa czy jakiejś Szkoły Frankfurckiej. Nie - to tak lewicowatość nieuświadomiona, wyssana z mediów pomiędzy kolejnymi newsami. Postawy niezwykle popularnej, łatwo wszczepiennej. Szast prast - i mnożą się te niby mądrości w ustach kolejnych ludzi.
Nie pytaj dlaczego" tak myślą" - to działanie niemal mechaniczne, trendy, odruch wszczepienny. Z prądem, dokądkolwiek się płynie. Pytając "dlaczego" nie otrzymasz odpowiedzi, argumentów, sensownych przemyśleń - a stajesz się "nietolerancyjnym, ksenofobicznym, zaściankowym wrogiem postępu i UE".


Nie interesuje mnie pogląd Wałęsy. Ani pianie pani Artystki. Ani nawet data koncertu.
Interesuje mnie jedynie jak przy tak miałkim wydarzeniu ujawnia się zjawisko - bo dla mnie to jest zjawiskowe - destrukcji samodzielnego, logicznego myślenia i powtarzanie tego lewicowatego bełkotu.


Ps.
Nie wypowiadam się o swym stosunku do realnej, autentycznej Lewicy ani do realnej, autentycznej Prawicy.
Post dotyczy mojej fascynacji wpływem, nazwijmy to: "anonimowych psychomanipulantów" na społeczeństwo, którzy wykonali przez ostatnie lata kawał kreciej roboty.
Szkodliwej, to prawda, ale naprawdę świetnej. Brawo! :D
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
W Warszawie grały już wielkie gwiazdy, które ściągają tłumy i jakoś nie trzeba było czekać na wyjazdy ludzi z Warszawy. Tzn. nie znam tej sytuacji dokładnie, ale jakoś wątpię żeby tak na prawdę miało to aż tak istotne znaczenie.
Taką wypowiedz słyszałem od jednego z organizatotów, być moze to był jedyny wolny termin co jak co ale Madonna na mała popularnosć narzekać nie moze więc pewnie kalendarz ma z góry zaklepany.
Aha, i wszystko jasne.
Nacieszyłaś się tym pogrubieniem?
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Nie pogrubieniem, Pablo, ale Twoim grubiaństwem.

Tewie, z ironią, z ironią :D śmiech jest bronią.
A faktem jest, że zamiast mózgów mają odbiorniki telewizyjne, o!
 
Do góry