Kłamstwa historyczne

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
z takich ciekawostek, to Stalin miał chyba aż 10 sobowtórów, kiedy wujek Józio jechał sobie na wakacje nad morze Czarne, jechało 11 identycznych opancerzonych pociągów, wszystko po to żeby uniemożliwić zamach. Nawet generałowie nie wiedzieli w którym pociągu jest prawdziwe "słońce narodów".

Tak wogle to chciałabym się dowiedzieć gdzie można znaleźć PRAWDZIWE informacje o Hitlerze (interesuje się jego osobą).
ciekawe... dziewczyna i interesuje się historią ;) i to faktami a nie łzawymi opowieściami II w.ś.
naszą forumowiskową encyklopedią wiedzy o Hitlerze jest Nuworld, więc jak wróci to powinnaś się jego zapytać.
ale Mein Kampf to chyba obowiązkowa lektura(a co najważniejsze interesująca)
http://www.mininova.org/tor/397220
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Rafti ja kocham czytać, więc i to i to sobie na 100% zorganizuje. Ja już tak na serio myśle o tym co będe robic w przyszłosći, ale nie wyobrażam sobie pracy w szkole jako nauczycielka historii, także na razie ciekawość, ale raczej zrobie sobie liceum humanistyczno-historyczne, a potem do szkoły policyjnej ;).
Narodowiec, bo ja sie interesuje faktami, a nie jakimiś bredniami... Ok zapytam :)
A jeszcze takie pytanko ile kosztują te książeczki?? ;)

Tak wogle to jeszcze raz DZIĘKI :)
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Aha. Coś jednak kupię :) Musze, po prostu muszę! :p No może nie te trzy tomy, ale...

Ale taka ciekawośc, bo temat obalamy mity...
Oprócz tego jest jeszcze cały szereg biografii Hitlera, więc biblioteka jest chyba lepszym rozwiązaniem.

Jest pewność na 100%, że w biografiach są podane prawdziwe informacje? Bo na jednej str w necie czytam, że Hitler był zoofobem, na innej, że kochał zwierzęta, a tu Nuworld pisze, że to wszystko bzdury... Ja sie w tym pogubiłam ;)
A tak wogle to wątpie, żebym w naszej bibliotece znalazła coś o Hitlerze... :/
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
Aha. Coś jednak kupię :) Musze, po prostu muszę! :p No może nie te trzy tomy, ale...

Ale taka ciekawośc, bo temat obalamy mity...


Jest pewność na 100%, że w biografiach są podane prawdziwe informacje? Bo na jednej str w necie czytam, że Hitler był zoofobem, na innej, że kochał zwierzęta, a tu Nuworld pisze, że to wszystko bzdury... Ja sie w tym pogubiłam ;)
A tak wogle to wątpie, żebym w naszej bibliotece znalazła coś o Hitlerze... :/

żeby książka o Hitlerze się sprzedała, musi coś wnosić, więc... najprościej wymyślić coś nie sprawdzalnego, np o rzekomych zboczeniach, czy ułomnościach(spotkałem się z teorią, mówi\ącą, ze za wszystkie nieszczęścia tak naprawdę "odpowiedzialność ponosi" jedno jądro Hitlera, którego nie miał ;) więc bzdurnych teorii nie brakuje. Najlepiej samemu oceniać, czy coś jest prawdopodobne czy nie, oczywiście po przeczytaniu, a nie "bo ktoś powiedział". Warto też obejrzeć film "Hitler. Narodziny zła." przede wszystkim ze względu na świetną kreację Roberta Carlyle. A co do bibliotek to oprócz szkolnej pewnie masz jeszcze miejską, pedagogiczną...
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Szkolna? Nie żartuj przestałam do niej chodzić w V klasie :p ;) To są tylko ksiązeczki dla dzieci, albo jakieś lektury :/ Pedagogicznej nie mamy, więc mówie o miejskiej ;) Na razie mam w kolejce 5 ksiązek, ale 3 mam na własnośc więc moze sobie odpuszcze na razie i poszukam czegoś o Hitlerze.
No tak, ale ta jego zoofobia (czyli np. psy mial tylko w celach propagandowych) i to, że kochał zwierzeta sa prawdopodobne to skad mam wiedziec co jest prawdziwe? Głównie dlatego pytam Was jakie książki są oparte na faktach.
Fajna teoria :lol: No tak to jestem w stanie odrzucić jako bzdure.
Czy ktoś może czytał te książki (nowości):

Czterdzieści twardych.
Wojenne losy Polaków i Żydów - Prawdziwe historie
Autor: Barbara Stanisławczyk

Polowanie na Rommla - (historia powszechna)
Autor: Steven Pressfield
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
zoofobem może nie był, ale psy lubił. Nawet w czasie walk we Flandrii podczas I Wojny Światowej maił psa, Foxa. A suka owczarka alzackiego Blondi przebywała z nim w bunkrze aż do śmierci Hitlera. Tych książek o których piszesz jeszcze nie znam. Książka Kershawa jest oparta w całości na wiarygodnych dokumentach, książka Irwinga ma mniejsze uznanie,ale bardzo dobrze ją się czyta. Do tego można dorzucić jeszcze może nie najnowszą, ale podobno (tej akurat nie czytałem) dobrą i rzetelną pozycję "Studium tyranii" Allana Bullocka. Bzdurne teorie pojawiają się głównie w artykułach prasowych i na necie.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ok, dzięki czyli źle zaczęłam. No ale może lepiej zacząć od bzdur ;)
A o Blondii i jego psach wiem :p A co powiesz o tym:
1. Że w dniu śmierci otruł Blondii uprzednio sprawdziwszy skuteczność trucizny na jej szczeniaku (tzn. nic specjalnego, ale skoro ją tak "kochał" to mógł ją oszczędzić...)?
2. Powszechnie uważa się, że przyczyną śmierci Hitlera było;

* strzał samobójczy;
* samobójstwo poprzez otrucie;
* samobójstwo poprzez otrucie i samobójczy strzał;
* zabójstwo - "strzał łaski" ze strony któregoś z adiutantów.

Tak myślałam, bo to są nowości, ale miałam nadzieję, że może ktoś coś o nich słyszał, A nawet można powiedzieć, że są najnowsze. http://www.nova.rzeszow.pl/produkt_info.php?produkt_id=19546 http://www.nova.rzeszow.pl/produkt_info.php?produkt_id=19552
Pozdro
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
O dzięki.
Ale nie będę czytać na kompie, bo nie chce sobie pogorszyć wzroku :/
A z filmem coś pokombinuje ;)
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
Ok, dzięki czyli źle zaczęłam. No ale może lepiej zacząć od bzdur ;)
A o Blondii i jego psach wiem :p A co powiesz o tym:
1. Że w dniu śmierci otruł Blondii uprzednio sprawdziwszy skuteczność trucizny na jej szczeniaku (tzn. nic specjalnego, ale skoro ją tak "kochał" to mógł ją oszczędzić...)?
2. Powszechnie uważa się, że przyczyną śmierci Hitlera było;

* strzał samobójczy;
* samobójstwo poprzez otrucie;
* samobójstwo poprzez otrucie i samobójczy strzał;
* zabójstwo - "strzał łaski" ze strony któregoś z adiutantów.

Tak myślałam, bo to są nowości, ale miałam nadzieję, że może ktoś coś o nich słyszał, A nawet można powiedzieć, że są najnowsze. http://www.nova.rzeszow.pl/produkt_info.php?produkt_id=19546 http://www.nova.rzeszow.pl/produkt_info.php?produkt_id=19552
Pozdro

spróbuję dotrzeć do tych książek, jak znajdę trochę czasu, wydają się ciekawe. a co do Blondi, dobrze, ze słowo "kochał" ujęłaś w cudzyslów ;) no cóż, Ewę Braun tez mógł oszczędzić. Co do formy samobójstwa trudno powiedzieć. Podobno rosjanie po zabraniu do siebie ocalałych szczątków przebadali je i zniszczyli wszystko oprócz żuchwy, podobno... Ale jeśli nie może możliwe by było ustalenie jak Hitler się zabił. Tylko moim zdaniem to nie jest bardzo istotne. Ciekawsze ze względu na swój "tragizm" jest samobójstwo Goebbelsów.


"Upadek" jest niezły, pamiętam że było sporo krzyku, bo pokazano Hitlera jak "człowieka". Ale jeśli nie widziałeś polecam: http://www.filmweb.pl/f97334/Hitler++Narodziny+z%C5%82a,2003
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Hmm... No ciekawe. Na mój gust on nie miał równo pod sufitem...
Jak dotrzesz to mi napisz, bo ja je tylko w necie wyczaiłam (a innej szukałam^^).
Ale była jego żoną długo... :/ Pozazdrościć...
To dziwne. Może znaleźli coś znaczącego i nie chcieli żeby to ujrzało światło dzienne.

A dzisiaj sie spotkałam z "teorią", że Hitler miał dziecko czy coś... Ale może źle zrozumiałam. Ja z resztą w to nie wierze.
(to jeszcze do tych bzdurnych teorii)
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Ciekawi mnie to co dzisiaj usłyszałam od koleżanki. A mianowicie, że był w Niemczech (a może i nadal jest choć wątpie) mężczyzna, który wyglądał jak brat bliźniak Hitlera. Kolezanka mówiła, że przystawili do niego zdjęcie Hitlera i jak dwie krople wody. No i że ten facet jeździł na różne uroczystości itp. zamiast Hitlera, ponieważ obawiano się zamachu na fuhrera.
Czy to prawda?
Tak wogle to chciałabym się dowiedzieć gdzie można znaleźć PRAWDZIWE informacje o Hitlerze (interesuje się jego osobą).
Czy w jego 3 tomowej biografii (i tu proszę o nazwy bo ja wiem, że jedna część to Nemezis, ale jak pozostałe dwie to juz nie :/) podane są prawdziwe informacje?
Dużo informacji rzetelnych znajdziewsz w biografii Adolfa Hitlera autorstwa Karola Grunberga.
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
Jak dotrzesz to mi napisz, bo ja je tylko w necie wyczaiłam (a innej szukałam^^).


A dzisiaj sie spotkałam z "teorią", że Hitler miał dziecko czy coś... Ale może źle zrozumiałam. Ja z resztą w to nie wierze.
(to jeszcze do tych bzdurnych teorii)
do czego mam dotrzeć??
co do dziecka, to "podobno" do dziś w Anglii mieszka jego syn,moim zdaniem bzdura.
Z kolei jeden z moich profesorów utrzymuje,że Hitler miał dziecko które urodziło się jeszcze w czasie I Wojny. po wybuchu II WŚ Gestapo i inne służby dbały o spokój potomka Hitlera (który jednak nie był świadom kto jest jego, czy też jej ojcem). Teoria ciekawa, ale trudna do udowodnienia. Kershaw utrzymuje, że Hitler stronił od kobiet, a w okopach gdzie kobiet zwyczajnie brakowało, uwagę kolegów zwracało to ,że nawet unikał masturbacji. Jak Kershaw do tego doszedł?? Nie mam pojęcia.

A co myślicie o rzekomym romansie Hitlera z Geli Raubal??

no cóż, podobno jedyna kobieta którą naprawdę kochał. I tu akurat film "Hitler narodziny zła" pokazuje ten wątek tak, jak podają źródła. Obejrzyj. A co Ty o tym myślisz?
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
spróbuję dotrzeć do tych książek, jak znajdę trochę czasu, wydają się ciekawe.

Do tego chcesz dotrzeć ja Ci nie karze :p ;)
Hmm... Wg. niektóre części z życia Hitlera pozostaną zagadką. I wątpię by ktoś to zmienił.


no cóż, podobno jedyna kobieta którą naprawdę kochał. I tu akurat film "Hitler narodziny zła" pokazuje ten wątek tak, jak podają źródła. Obejrzyj. A co Ty o tym myślisz?


A Ewa Braun? Ją podobno też kochał, no ale odsyłam do tego co napisałam u góry...
No cóż czytałam, że jego ojciec również romansował z kimś z rodziny. No, ale tak niby Hitler ją zamordował. A potem przezył załamanie i groził popełnieniem samobójstwa- pozera? Wszystko mozliwe, biorąc pod uwagę fakt, że chciał zatuszować, iż to nie było samobójstwo, a gdyby się wydało, że on ją zabił to społeczeństwo nie miałoby... Uznania dla swego fuhrera...
A teraz tak sobie pomyślałam, że może miał dziecko z Geli... Ale znowu odsyłam do góry ;)

No ja w sumie tak bardzo się wypowiadać nie mogę, ponieważ dopiero niedawno zaczęłam się interesować Hitlerem. A ty studiujesz historie czy coś?
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
spróbuję dotrzeć do tych książek, jak znajdę trochę czasu, wydają się ciekawe. a co do Blondi, dobrze, ze słowo "kochał" ujęłaś w cudzyslów ;) no cóż, Ewę Braun tez mógł oszczędzić.
raczej nie mógł jej oszczędzić bo bali się żeby nie spotkał jej taki los jak kochanki innego wodza...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Clara_Petacci
zresztą podobno sama chciał "iść z wodzem"
Co do formy samobójstwa trudno powiedzieć. Podobno rosjanie po zabraniu do siebie ocalałych szczątków przebadali je i zniszczyli wszystko oprócz żuchwy, podobno... Ale jeśli nie może możliwe by było ustalenie jak Hitler się zabił. Tylko moim zdaniem to nie jest bardzo istotne. Ciekawsze ze względu na swój "tragizm" jest samobójstwo Goebbelsów.
wiem że ocalał jeszcze kawałek czaszki(z dziurą po kuli), została później pokazana Stalinowi na dowód śmierci Hitlera. Do dzisiaj jest w budynku KGB.

"Upadek" jest niezły, pamiętam że było sporo krzyku, bo pokazano Hitlera jak "człowieka".
heh kiedy na polskim w gimnazjum nauczycielka dowiedziała się, że chodzę na takie "zbrodnicze i przekłamane filmy" i jeszcze śmiem twierdzić że są dobre, wzięła mnie do tablicy suka jedna :p
nie znam
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Hitler - Narodziny zła rozczarowuje. Upadek jest o wiele lepszy.
 
Do góry