Katastrofa w Smoleńsku

Status
Zamknięty.

Don gregorio

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Co do ciał i identyfikacji w Moskie to takie procedury Wszystko musi odbyć się w państwie w którym miał miejsce wypadek.
Ok
Wstałem dziś coś po 8.00 rano i wybrałem się do bankomatu gdzieś około 8.30
Po około 20 minutach w Koszalinie zaczął padać śnieg Jeszcze wtedy nikt nie wiedział co się stało Czy to nie dziwne?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ja oglądałem CNBC rano i wybrałem się do pracy o 10:00. Nic nie mówili jeszcze o tragedii. Dopiero jak wsiadałem do samochodu zadzwonił do mnie Ojciec, w tym samym czasie, żona dowiedziała się z TV. W radiu w samochodzie nie mówili już o niczym innym. Podejrzewam, że moment w którym przerwali wszystkie programy to tuż przed 10:00. O 8:50 nikt nic nie mógł wiedzieć, po samolot krążył jeszcze nad lotniskiem.
A za info dzięki. Jak takie są procedury, to widocznie jest jakiś powód.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Przeglądałem właśnie inne fora i na jednym z nich natknąłem się na słowa: "Memento mori". Dla Polski jest to ogromna tragedia, trzeba jednak pamiętać o śmierci. Prezydent i tak kiedyś odszedł by z tego świata. Szkoda tylko że stało się to w taki sposób...

A tak wogóle, dlaczego mówimy tylko o prezydencie? Oprócz niego zginęło też 86 równie ważnych dla polski ludzi.
 

gabi92

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja oglądałam TV24 od 7 rano, więc śledziłam wszystko od samego początku. Pierwsze informacje o problemach z wylądowaniem, awarii odebrałam bardzo lekko, byłam wręcz przekonana, że media rozdmuchują całą sprawę. Gdy przyszła informacja gaszeniu płonącego samolotu wzieło mnie nie na żarty... jednak wciąż w to nie mogę uwierzyć, nie dociera to do mnie...
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
ŚWIATEŁKO PAMIĘCI OFIAROM KATASTROFY SAMOLOTU PREZYDENCKIEGO ORAZ PREZYDENTOWI POLSKI I JEGO ŻONIE

PODAJ DALEJ ŻEBY NIE ZGASŁO

___+_+_+_+__
____+_________+
___+____۩۩_____+
__+____۩__۩_____+
_+____۩____۩____+
_+___۩__۩۩__۩___+
_+____۩_۩۩_۩___+_
__+_____۩۩___+___
_____██████____
_____████+█_+__
_____███+██ ۩__+
_____██+██ ۩_۩__+
_____█+██ ۩___۩__+
_____█+██۩_ ۩__۩_+
_____██+█ ۩_۩_۩_+_
_____██████۩____
_____███▒▒▒▒▒▒_
__۩۩ ███▒▒▒▒▒▒_
۩۩۩۩ ███▒▒▒▒▒▒_
_۩۩۩ ███▒▒▒▒▒▒_
__۩۩ ███▒▒▒▒▒▒۩۩۩۩۩۩۩
____۩۩۩۩▒▒▒▒▒▒۩۩۩۩۩۩۩
__۩۩۩۩۩۩▒▒▒▒▒▒۩۩۩۩۩۩۩۩

NIECH SPOCZYWAJĄ W SPOKOJU
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Radosną twórczość zostawmy może na przyjemniejsze okoliczności, dobrze...?
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Radosną twórczość zostawmy może na przyjemniejsze okoliczności, dobrze...?

Popieram. A jak ludzie wstawiają sobie na opis ' [*] ' i wypisują jakieś smęty to mi się nóż w kieszeni otwiera. Nagle dla wszystkich prezydent był wspaniały, wszyscy go lubili. A jak jakaś kobita się wypowiedziała przed pałacem "Byłam bardzo blisko z prezydentem, kochałam go i wielbiłam" to myślałem, że wsiądę w pociąg i ją wyzwę.
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
dostałam to świateło i bede je podawała dalej czy to się komuś podoba czy nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
dostałam to świateło i bede je podawała dalej czy to się komuś podoba czy nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
poszedł raport. Powinni przy rejestracji robić TEST IQ żeby debili nie przepuszczało.

Ja oglądałam TV24 od 7 rano, więc śledziłam wszystko od samego początku. Pierwsze informacje o problemach z wylądowaniem, awarii odebrałam bardzo lekko, byłam wręcz przekonana, że media rozdmuchują całą sprawę. Gdy przyszła informacja gaszeniu płonącego samolotu wzieło mnie nie na żarty... jednak wciąż w to nie mogę uwierzyć, nie dociera to do mnie...
ja nie miałem stopniowego przygotowywania, spałem długo, i nagle dostałem smsa, pierwsze to mi się śmiać chciało, spóźniony żart albo jakiś łańcuszek, ale brakowało mi 'prześlij dalej'
Nie odczuwam żalu, jak po kimś z rodziny, ale odczuwam brak czegoś, co powinno być. No i uderzyło to w moje poczucie bezpieczeństwa.
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
Morion ulżyło Ci??? tylko nie zapomnij nie zapalić znicza na grobie bliskich........aaa i nie zapomnij co to znaczy "forum"
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
dostałam to świateło i bede je podawała dalej czy to się komuś podoba czy nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A może się wypowiesz w temacie? A, fakt, gotowej wypowiedzi już od nikogo nie dostałaś, tylko rysuneczek...

Morion - tak, to godzi w nasze poczucie bezpieczeństwa. Jeszcze nie umiemy powiedzieć i przreiwdzieć, jakie dokładnie będą skutki, ale rzeczywiście - pewna równowaga została zachwiana.

To nie były osoby z rodziny, ale jednak ważne dla nas, ponieważ nas repezentujące. Nie ma żalu jak po stracie bliskich, ale jest poczucie rozmiaru tej katastrofy i liczby ofiar.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Morion ulżyło Ci??? tylko nie zapomnij nie zapalić znicza na grobie bliskich........aaa i nie zapomnij co to znaczy "forum"
forum służy do rozmowy. Nie do palenia, przepraszam, rysowania zniczy. Nie, to nawet nie rysowanie. Tylko masa znaczków ułożonych w coś, co przy dobrej woli przypomina znicz.

A może się wypowiesz w temacie? A, fakt, gotowej wypowiedzi już od nikogo nie dostałaś, tylko rysuneczek...

Morion - tak, to godzi w nasze poczucie bezpieczeństwa. Jeszcze nie umiemy powiedzieć i przreiwdzieć, jakie dokładnie będą skutki, ale rzeczywiście - pewna równowaga została zachwiana.

To nie były osoby z rodziny, ale jednak ważne dla nas, ponieważ nas repezentujące. Nie ma żalu jak po stracie bliskich, ale jest poczucie rozmiaru tej katastrofy i liczby ofiar.

Jesteśmy jak ciało, z którego zerwano duży kawał skóry. Jesteśmy teraz wrażliwi na każdy cios. Jak się zastanowię, to nawet z Tuska, choć go nienawidzę, to się ciesze że żyje, jest choć jedna osoba która jakoś kieruje. Choć nie nadaje się on na osobę rządzącą wg mnie, to na obecny czas jest potrzebny ktokolwiek.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
O tragedii dowiedziałam się dzisiaj w szkole. Gdy o tym usłyszałam, to naprawdę byłam w ogromnym szoku. Powiem szczerze, że nadal to do mnie nie dociera, ciągle mam wrażenie, że gdy któregoś dnia włączę tv, to zobaczę albo prezydenta albo przykladowo Szmajdzińskiego i wiele innych. Gdy tych ludzi tak często widziało się w mediach, to aż ciężko uwierzyć, że tak nagle odeszli, że się ich nie zobaczy (człowiek jest przyzwyczajony do ich widoku). Teraz będzie na pewno dziwnie.
Zawsze ceniłam prezydenta Kaczyńskiego, ale oczywiście pamiętam o tym, że wielu ludzi mówiło na niego nieraz niechlubne rzeczy, a to śmieli się, że nie pasuje do telewizji itd. Wtedy mnie naprawdę w środku skręcało, że ludzie tak podążają za wyglądem i to przesłania im osobowość człowieka, charyzmę. To smutne, że większość ludzi docenia się dopiero po śmierci, ale taka jest prawda. Przykład? Sokrates np.
Miejmy nadzieję, że refleksja będzie w nas na długo. Ci ludzie byli jeszcze niedawno pełni życia, a teraz nie żyją. Myślę, że to okazja, zeby naprawdę wcielić w życie motto :"Carpie diem - Żyj chwilą". Uważam, że jest ono bardzo cenne. Życie jest bardzo kruche, nikt nie zna dnia ani godziny kiedy odejdzie z tego świata. Dlatego już od teraz najlepiej starajmy się zmienić swoje życie i być jak najlepsi, bo któregoś dnia może nas zabraknąć i pożałujemy, że nic ze swoim życiem nie robimy.

Ja powiem szczerze, to myślałam, że takie tragedie, to już za nami, a tu jednak historia dzieje się na naszych oczach. To straszne, ale też pouczające.
Mam nadzieję też, że ta śmierć też choć trochę zmieni naszych polityków, którzy tak zaciekle się kłócą. Nie ma co marnować życia na bezsensowne spory, każdego człowieka trzeba traktować życzliwie i z szacunkiem. Politycy powinni podumać i zastanowić się...

Musimy pamiętać, że kazde nowe doswiadczenie zyciowe czegos nas uczy, wiec jezeli to co dzis mialo miejsce zmieni nasz ezycie na lepsze, to wspaniale, jezeli nie, to wiadomo - zle.

Ja troche zastanawialam sie dzis po tym nad ulotnoscia zycia, przez kilka godz myslalam tylko o tej katastrofie. Na koncu bardzo wspolczuje rodzinom zmarlych, musi to byc dla nich wielka tragedia, nawet nie potrafie sobie wyobrazic jak wielka.

A Ci politycy, ktorzy nie wsiedli do tego samolotu powinni dziekowac losowi i doceniac teraz kazda chwile zycia.

A na koniec moze dodam :"Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza". Mysle, ze ten cytat wiele mowi.

Pozdrawiam i lacze sie w bolu.
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
@Motylek - głównie tu chodziło o to, że ten twój śmieszny obrazek to zwykły SPAM. Poza tym, wyrażanie w ten sposób żalu, jest raczej dziecinne. Jeżeli ktoś naprawdę żałuje, to zrobi to w swoim sercu, a nie będzie pokazywał to wszystkim naokoło, rozsyłając jakieś żałosne łańcuszki, które dodatkowo tylko wnerwiają.

I właśnie między innymi takie rzeczy wpływają na moją opinię na temat tych wszystkich żałób narodowych.


A tak w ogóle, to może ktoś w końcu powiedzieć ile było dkoładnie tych ofiar? Bo co chwile trafiam na inną liczbę: 95,96,97. Może ktoś wskazać tą właściwą?
 

evoreactor

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
257
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
południk zero.
Setki portali, NK stanęła już na głowie - 30mln zdjęć ś.p. Lecha Kaczyńskiego, komentarze "pogrążonych w smutku" od Wykop.pl do prymitywnego Onetu, wszędzie "ohy" i "ahy", poprzeplatane łańcuszkami i świeczkami. Zastanawiające jest to że większość z Was wyzywała ze złośliwością rząd od "Kaczek", ciskała przez zęby "ku:cenzura:mi", pod wpływem jakiegoś niezdrowego nurtu naśmiewała się przy każdej tylko nadażającej się okazji. Teraz nagle jaki to on nie był wielki człowiek i jak bardzo płaczecie.

Nasz naród ma jakiś uraz chyba, bo nawet z ludzka śmiercią się obnosi a w sercu fałsz i obłuda a jedzie nią na kilometr. Nagle wszyscy zmienili poglądy. Śmieje się w twarz takim pozerom.

Zamilknijcie hipokryci.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Zamilknijcie hipokryci .. w sumie takie małe resume kilku postów powyżej.. co do szopki narodowej to ja się dziwię że autobusy normalnie kursują przecież ktoś tam może odczuwać przyjemność z podróżowania ... tak na marginesie ciekawym jest ilu ludzi się wypromuje na tej tragedii bo z tego co widziałem przez moment w TV to już autopromocja się zaczęła
 

rrhoads

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Setki portali, NK stanęła już na głowie - 30mln zdjęć ś.p. Lecha Kaczyńskiego, komentarze "pogrążonych w smutku" od Wykop.pl do prymitywnego Onetu, wszędzie "ohy" i "ahy", poprzeplatane łańcuszkami i świeczkami. Zastanawiające jest to że większość z Was wyzywała ze złośliwością rząd od "Kaczek", ciskała przez zęby "ku:cenzura:mi", pod wpływem jakiegoś niezdrowego nurtu naśmiewała się przy każdej tylko nadażającej się okazji. Teraz nagle jaki to on nie był wielki człowiek i jak bardzo płaczecie.

Nasz naród ma jakiś uraz chyba, bo nawet z ludzą śmiercią się obnosi a w sercu fałsz i obłuda a jedzie nią na kilometr. Nagle wszyscy zmienili poglądy. Śmieje się w twarz takim pozerom.

Zamilknijcie hipokryci.

Popieram przedmówce. Rozumiem uczczenie śmierci poległych osób ale takie obnoszenie się z tym jest mało zrozumiałe dla mnie.

Ja osobiście, nie ukrywam że nie jestem zwolennikiem polityków, uważam że część z nich jest zbyt mało kompetentnymi by zarządzać takim krajem jak Polska. Jednak po tej katastrofie, poczułem się bardzo dziwnie. Fakt, że nie jestem za politykami, ale myślę, że mogę się nazwać osobą, która kocha nasz kraj i jest patriotą i dlatego tak mnie to dotknęło (jak pewnie każdego). Polska ponownie straciła wielu ważnych ludzi, którzy niezależnie od tego jak byli oceniani jako osoby u władzy, byli Polakami, naszymi rodakami.

eh... Smutne.

NIESTETY... obawiam, się że wystąpienia polityków i ich głosy o zmianie podejścia, sposobie rządzenia, rozmawiania jest tylko na teraz, potem wszystko wróci do tego co było przed katastrofą.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
NOSTRADAMUS:

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego…
a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdzca ze wschodu uderzy."
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Odnoszę wrażenie, że ten średniowiecznym prorok, który przewidział mnóstwo kataklizmów, oraz nieszczęść pisał czterowiersze. Jednak ostatecznie domagałbym się reszty słów, które z całą pewnością tworzą czterowiersz. Zresztą nie sięgam dostatecznie pamięcią, aby coś takiego było zamieszczonego w centuriach. Moim zdaniem ktoś napisał ten dwuwiersz, aby rozsiać niepotrzebną aferę, oraz narobić ogromnego, a zarazem panicznego szumu.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Ja nie bylem fanem Kaczynskiego, ale jednego mu nie mozna bylo odmowic. Mial swoje idee, przekonania, byl uparty i co by nie mowic, nie pozwalal szargac Polską. Byl antyrosyjski, anty UE - mnie sie to nie do konca podobalo, ale mimo wszystko wole takich ludzi z przekonaniami (nawet jesli sa malo popularne), niz takich 30-paro latkow zorientowanych tylko i wylacznie na kase, swoja kase (pije tutaj do mlodych poslow PO pokroju Nitras itd.).
 
Status
Zamknięty.
Do góry