Katastrofa w Smoleńsku

Status
Zamknięty.

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
wezcie nie odpisujcie temu pawłowi. toż to nic nie warty pryszcz, który pewnie tylko spamuje na NK i wariuje przed Redtubem. Każdy porządny obywatel RP powinien interesować się ważnymi rzeczami w kraju, a tym bardziej takimi dramatycznymi.
 

oookash

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
Zachodniopomorskie
Racja, nasze realia są inne, ale sprawa samolotów powinna być rozwiązana dobrych parę lat temy. Nawet najtańsze linie lotnicze mają obecnie Boeingi 737, które są w miarę kompaktowe i przede wszystkim bezpieczne. Myślę że rząd RP mógłby sobie na kilka takich maszyn pozwolić.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Cholera, do tej pory nie mogę uwierzyć. Olbrzymia tragedia. Mimo, iż nie jestem zwolennikiem PiSu, szanowałem Pana Prezydenta Kaczyńskiego. Niestety, zginęło dziś wiele wybitnych osobistości. Ogromne współczucie dla rodzin, przyjaciół, jak i całego Narodu.
Zastanawia mnie jedno- jak teraz czują się ci, którzy na każdym kroku sączyli jad w stronę Prezydenta? Jak czuje się np. Janusz Palikot? Jeszcze wczoraj, jak jechałem samochodem i słuchałem radia, dwóch prezenterów strasznie się śmiało z wykonania hymnu narodowego przez Lecha Kaczyńskiego. Bardzo śmieszna 'nowość', rzeczywiście... Może to tragiczne wydarzenie, nauczy wielu Polaków, że Głowę Państwa powinno się SZANOWAĆ. Niekoniecznie uwielbiać, ale okazywać przynajmniej minimum szacunku.

Łączę się w bólu ze wszystkimi Polakami.
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
W wyniku frustacji, czy zlosci na politykow, ktorzy zamiast wypelniac swoje obowiazki, czesto woleli w dziecinny sposob przeklocac sie z oponentami oraz w wyniku licznych afer; pewnie nie jeden z nas po cichu chcial, by ich spotkala za to kara. Wiem, ze niektorzy na forach, czy w komentarzach pod artykulami na glos nawet mowili, by wysadzic sejm, ale dzisiaj, gdy te mysli staly sie cialem, chyba nikt sie nie cieszy.

Poczatkowo nawet nie moglem w to uwierzyc; jak wielu myslalem, ze to zart jakis. Ostatnio tak sie czulem, gdy nasz papiez umieral. Znow czuje sie taki osierocony. Bo nawet Gosiewskiego, ktorego szczerze nienawidzilem, dzisiaj jest mi ogromnie zal. Nie wspominajac o ludziach, ktorych naprawde lubilem (zwazywszy, ze za politykami w ogole nie przepadam). Przede wszystkim Nurowski, Plazynski, Wasserman, Szmajdzinski... I jeszcze paru. Czuje sie fatalnie.

Pomyslalem sobie, ze gdyby w tym ponurym mroku, jaki na nas zapadl, na sile szukac promyka swiatla, to takim swiatelkiem moglaby byc nadzieja, ze moze odtad nasi politycy czegos sie naucza; ze zmienia podejscie do siebie nawzajem i nie beda juz wiecej okladac sie nawzajem utarczkami slownymi, a zrozumieja, ze trzeba siebie nawzajem traktowac wlasnie tak, jakby jutro mialo tych ludzi zabraknac. Mam szczera nadzieje, ze naprawde tak bedzie, a nie jak, gdy umieral papiez i wszyscy sie zjednoczyli, ale tylko na tydzien. Oby teraz to bylo cos trwalszego. Bo moj sceptyczny ojciec z kolei uwaza, ze ci ludzie sa niereformowalni i tak, czy inaczej, beda pragnac wykorzystac sytuacje, by jeszcze glebiej dostac sie do koryta. Oby jednak czegos sie nauczyli.

PS. A co do jakiegos pawla, ktory nie przejmuje sie skutkami tragedii, to po prostu brak mi slow. Smierc jest taka sama dla nas wszystkich, ale w sercach rozne spustoszenia zawsze dokonuje. Dla jednego czlowieka czym innym bedzie smierc matki, a czym innym smierc anonimowej osoby. Tak samo dla serca narodu; czym innym jest smierc paru nieznanych ludzi na drodze, a jeszcze czym innym smierc 90 osob, ktorych utozsamialismy z calym panstwem.
 

królewnaa

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
134
Punkty reakcji
0
Straszne to jest doprawdy straszne - Katyń ponownie zebrał ofiary z polskiej inteligencji - historia zatoczyła koło :(
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Racja, nasze realia są inne, ale sprawa samolotów powinna być rozwiązana dobrych parę lat temy. Nawet najtańsze linie lotnicze mają obecnie Boeingi 737, które są w miarę kompaktowe i przede wszystkim bezpieczne. Myślę że rząd RP mógłby sobie na kilka takich maszyn pozwolić.
Z tym się zgodzę, inaczej takie sytuacje mogą się powtarzać.

Już w 2003 roku premier Leszek Miller miał lotniczy wypadek, przeżył. Dzisiaj zginęło 96 osób, w tym Głowa Państwa.
Tylko czy ktoś wyciągnie z tej tragedii jakieś wnioski...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Zastanawia mnie jedno- jak teraz czują się ci, którzy na każdym kroku sączyli jad w stronę Prezydenta? Jak czuje się np. Janusz Palikot? Jeszcze wczoraj, jak jechałem samochodem i słuchałem radia, dwóch prezenterów strasznie się śmiało z wykonania hymnu narodowego przez Lecha Kaczyńskiego. Bardzo śmieszna 'nowość', rzeczywiście... Może to tragiczne wydarzenie, nauczy wielu Polaków, że Głowę Państwa powinno się SZANOWAĆ. Niekoniecznie uwielbiać, ale okazywać przynajmniej minimum szacunku.

Ale dlaczego oni mają nagle czuć się źle z powodu jego śmierci? Czy gdyby w tym samolocie leciał Jaruzelski to oznaczałoby to, że ci co mówili o nim źle mają czuć się źle z tego powodu?
Śmierć tu nic nie zmienia. Każdy kiedyś umiera, a nie każdego musimy lubić.

Źle mogą się czuć ci, którzy dali się wkręcić dziennikarzom dorabiającą Kaczyńskiemu gębę dziwaka, człowieka niesympatycznego, brzydkiego itp bzdety. Dlaczego? Bo nagle są bombardowanie sympatycznymi zdjęciami szczęśliwych, uśmiechniętych ludzi, którzy się przytulają i głaszczą po głowię córeczkę. To jakieś dziwne uczucie może wywołać.
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
15589b5c8a75.jpg


SCREEN

Trochę im nie wyszło..:) może wystarczyło by wyszarzenie strony...
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Podsumowanie:

10 kwietnia 2010 - tragedia samolotu Tupolew z 97 osobami na pokładzie.

1. 7.23 Start samolotu Tupolew 154M z Okęcia
2. Około godz. 8.30 załoga samolotu otrzymuje propozycje lądowania w Mińsku lub Moskwie, odrzuca jednak propozycje i postanawia lądować w Smoleńsku.
3. Z powodu złej pogody samolot podchodzi do lądowania cztery razy. W końcu o 8.56 podczas powtarzania manewru samolot zachacza o drzewo, spada, rozbija się i zapala. Dzieje się to 2 km od lotniska.
4. O około 9.00 docierają pierwsze informacje na temat tragedii polskiego samolotu.
5. 9.30 MSZ podaje informacje o tragedii polskiego samolotu. Kilka minut później MSZ podaje informacje o śmierci ok. 87 pasażerów samolotu, w tym Lecha Kaczyńskiego, prezydent Polski.
6. 10.09 Premier zwołuje Nadzwyczajne posiedzenie.
7. 10.25 Bronisław Komorowski przejmuje obowiązki prezydenta.
8. 13.00 Na nadzwyczajnym posiedzeniu zbiera się Rada Ministrów
9. 13.46 Marszałek sejmu ogłasza żałobe narodową.
10. 16.15 Znaleziono ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
11. Po godzinie 16.00 znaleziono drugą czarną skrzynkę.
12.O 17:30 rozpoczęła się Msza Św. na Wawelu
13. O ok. 21.00 pojawiła się informacja o przesłuchaniu 'czarnych skrzynek'. Według ujawnionych informacji, zawiedli piloci którzy kilkakrotnie nie posłuchali poleceń.
14. O godzinie 20.00 potwierdzono śmierć 96 osób.

11.04.10

15. O 12.00 dla upamiętnienia tragedii, w całej polsce na dwie minuty zapanowała cisza.
16. O 14.00 do polski przetransportowane zostało ciało Lecha Kaczyńskiego.

Lista ofiar:

Prezydent Lech Kaczyński
Małżonka prezydenta Maria Kaczyńska
Ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński
Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek
Władysław Stasiak Szef Kancelarii Prezydenta
Aleksander Szczygło szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta
Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta
Wiceminister Spraw Zagranicznych Andrzej Kremer
Wiceminister Obrony Narodowej Stanisław Komorowski
Wiceminister Kultury Tomasz Merta
Szef Sztabu Generalnego WP Franciszek Gągor
Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik
Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Maciej Płażyński
Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego Mariusz Kazana

Posłowie:

Leszek Deptuła (PSL)
Grzegorz Dolniak (PO)
Grażyna Gęsicka (PiS)
Przemysław Gosiewski (PiS)
Sebastian Karpiniuk (PO)
Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica)
Zbigniew Wassermann (PiS)
Aleksandra Natalli-Świat (PiS)
Arkadiusz Rybicki (PO)
Jolanta Szymanek-Deresz (Lewica)
Wiesław Woda (PSL)
Edward Wojtas (PSL)

Senatorowie:

Janina Fetlińska (PiS)
Stanisław Zając (PiS)

Osoby towarzyszące:

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski
Prezes NBP Sławomir Skrzypek
Prezes IPN Janusz Kurtyka
Kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusz Krupski
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Agatka-Indecka
Doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski
Kapelan prezydenta Roman Indrzejczyk
Barbara Mamińska z Kancelarii Prezydenta
Zofia Kruszyńska-Gust z Kancelarii Prezydenta
Izabela Tomaszewska z Kancelarii Prezydenta
Katarzyna Doraczyńska z Kancelarii Prezydenta
Dariusz Gwizdała z Kancelarii Prezydenta
Jakub Opara z Kancelarii Prezydenta
Kanclerz Orderu Wojennego Virtutti Militari, generał brygady Stanisław Nałęcz-Komornicki
Członek Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari podpułkownik Zbigniew Dębski
Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Czesław Cywiński
Ksiądz Ryszard Rumianek, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski
Anna Walentynowicz
Janina Natusiewicz-Miller
Janusz Zakrzeński
Adam Kwiatkowski
Marcin Wierzchowski
Maciej Jakubik
Tadeusz Stachelski
Dariusz Jankowski


Kancelaria Prezydenta:

Marzena Pawlak
Lekarz prezydenta Wojciech Lubiński
Tłumacz języka rosyjskiego Aleksander Fedorowicz

Ordynariusz polowy Wojska Polskiego, ksiądz generał Tadeusz Płoski
Prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, arcybiskup Miron Chodakowski
Ewangelickie duszpasterstwo polowe - ksiądz pułkownik Adam Pilch
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego - ksiądz podpułkownik Jan Osiński
Sekretarz generalny Związku Sybiraków Edward Duchnowski
Ksiądz prałat Józef Gostomski
Prezes stowarzyszenia Parafiada ksiądz Józef Joniec
Kapelan warszawskiej Rodziny Katyńskiej ksiądz Zdzisław Król
Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich ksiądz Andrzej Kwaśnik

Kombatanci:

Tadeusz Lutoborski
, Prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej Zenona Mamontowicz-Łojek
Prezes Komitetu Katyńskiego Stefan Melak
Wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Stanisław Mikke
Bronisława Orawiec-Rössler
Katarzyna Piskorska

Prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski
Wojciech Seweryn
Leszek Solski Fundacja Golgota Wschodu
Teresa Walewska-Przyjałkowska
Gabriela Zych

Ewa Bąkowska, wnuczka gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego
Anna Borowska
Bartosz Borowski
Dariusz Malinowski


Przedstawiciele sił zbrojnych RP:

Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych generał Bronisław Kwiatkowski
Dowódca Sił Powietrznych RP generał broni Andrzej Błasik
Dowódca Wojsk Lądowych RP generał dywizji Tadeusz Buk
Dowódca Wojsk Specjalnych generał dywizji Włodzimierz Potasiński
Dowódca Marynarki Wojennej generał Andrzej Karweta
Dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Kazimierz Gilarski

Funkcjonariusze BOR:

Jarosław Lorczak
Paweł Janeczek
Dariusz Michałowski
Piotr Nosek
Jacek Surówka
Paweł Krajewski
Artur Francuz
Marek Uleryk
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Ale dlaczego oni mają nagle czuć się źle z powodu jego śmierci? Czy gdyby w tym samolocie leciał Jaruzelski to oznaczałoby to, że ci co mówili o nim źle mają czuć się źle z tego powodu?
Śmierć tu nic nie zmienia. Każdy kiedyś umiera, a nie każdego musimy lubić.

Źle mogą się czuć ci, którzy dali się wkręcić dziennikarzom dorabiającą Kaczyńskiemu gębę dziwaka, człowieka niesympatycznego, brzydkiego itp bzdety. Dlaczego? Bo nagle są bombardowanie sympatycznymi zdjęciami szczęśliwych, uśmiechniętych ludzi, którzy się przytulają i głaszczą po głowię córeczkę. To jakieś dziwne uczucie może wywołać.


Dlaczego? Bo niektórzy robili wielką szopkę, tworząc zainteresowanie swoją osobą, poprzez naśmiewanie się z wizerunku Prezydenta Kaczyńskiego. No i ta sielanka podsycana przez media trwała, aż do tego tragicznego wypadku. I co, nie powinni się czuć głupio?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
zaczyna się robienie szopki z normalnej ludzkiej tragedii.

zdjęcia na portalach społecznościowych obok mizdrzących się pośladków w mini nastolatek zdjęcie Kaczyńskiego

linki i łańcuszki, że pokażmy ilu nas jest

nagły przypływ pseudo patriotyzmu

opisy na gg itp.

a czy nie wystarczy zwykła modlitwa albo minuta ciszy ? rozumiem żal ból itd rozumiem nawet wywieszenie flagi czy pójście pod pałac prezydencki i zapalenie znicza

ale zamykania sklepów w dniu jutrzejszym z powodu tej tragedii i szopki medialnej już nie rozumiem.

- kina zamknięte, markety zamknięte - wtf ??? !
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nawet Bóg płacze nad Polską tragedią [*]

. : ************* . < 3 !

o to jeden z opisów z listy z mojej gg... paść można.
Ale jak już patrzeć na opisy, to widzę, że nie ja jeden wierze, że Rosja maczała w tym swoje brudne palce.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
żeby daleko nie szukać:

http://www.forumowisko.pl/topic/143857-moze-wyda-sie-to-niektorym-smieszne-ale/page__pid__2360035__st__0&#entry2360035

Może wyda się to niektórym śmieszne ale ja uważam że ten wypadek to znak od Boga. Proszę zauważyć, na pokładzie byli czołowi politycy z lewicy i prawicy, wojskowi, księża, rodziny zamordowanych w Katyniu. Ci ludzie reprezentowali Polskę. Ci ludzie to metafora naszego społeczeństwa nas samych, a samolot którym lecimy to nasz kraj. A jaki jest ten samolot (kraj) ? To komunistyczny złom, w który trzeba wpakować mnóstwo pieniędzy żeby ruszył choć na chwile z miejsca. Ale on długo nie będzie latał. Rozbije się. A my przestaniemy istnieć. Musimy się zmienić ,powstać z kolan i iść z wysoko podniesioną głową, iść ratować naszą ojczyznę, nasz kraj, nas samych. Stwórca umiłował ten naród i ma co do niego plan, ale odwróciliśmy od niego wzrok, dlatego nas każe, dlatego sprowadził na nas II WŚ, Katyń, komunizm. Chce byśmy się zbudzili z tego socjalistycznego snu. Drodzy rodacy ZBUDZICIE SIĘ.

aż się chce czasami powiedzieć .. a nie mówiłem ... ehh
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To, że kina zamknięte to chyba Cię nie powinno dziwic, jest żałoba, a to miejsca rozrywki. Co do zakupów, to nic się nie stanie jak ludzie raz sobie dadzą spokój, z ta ulubionym sposobem, na spędzanie niedzieli.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Mnie wkurza mówienie że "to największa polska tragedia". Faktycznie jest wielka, ale nie może się równać z II Wojną Światową.
 

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Taa, teraz to go wszyscy szanuja i kochaja... A jak jeszcze żył? Wszyscy sie z niego smiali i mieli go gdzies... Teraz jest bohaterem.... hipokryci...

Owszem jest to tragedoa bo zginęło 96 osób ale dlatego, że zgineli ludzie a nie prezydent, posłowie itp. Żałujmy ich jako ludzi, takich jak my a nie jako najważniejszych ludzi na świecie. Nie byli lepsi od nas. Kiedy w katastrofie lotniczej w innym kraju zginie 300 osób to nasze media tylko o tym wspomną i nikt nie będzie sie jakos strasznie przejmował. A przeciez to tacy sami ludzie jak my, co z tego, że nie znani, nie z naszego kraju? Wszyscy ludzie są równi i wszystkich trzeba traktować tak samo, bez względu na pozycję, funkcje czy status społeczny.

Mówcie co chcecie takie jest moje zdanie.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
To, że kina zamknięte to chyba Cię nie powinno dziwic, jest żałoba, a to miejsca rozrywki. Co do zakupów, to nic się nie stanie jak ludzie raz sobie dadzą spokój, z ta ulubionym sposobem, na spędzanie niedzieli.

dziwi dlatego że żałoba narodowa powinna być tylko wyznacznikiem natomiast każdy w prywatnym miejscu może decydować co chce robić i o ile rozumiem odwołanie imprez masowych czy koncertów ewentualnie dyskotek tak kin już nie rozumiem z tego powodu, że może jeszcze wycofają filmy z TV zablokują torrenty i zamkną wypożyczalnie filmów .. umartwiajmy się .. co do sklepów to nie chodzi mi o zakupy a o zasadę .. paranoja.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Może to tragiczne wydarzenie, nauczy wielu Polaków, że Głowę Państwa powinno się SZANOWAĆ. Niekoniecznie uwielbiać, ale okazywać przynajmniej minimum szacunku.

Zasadnicze pytanie: dlaczego zaczynamy szanować pewne jednostki dopiero wtedy, gdy już odejdą z tego świata. (pyt. retoryczne)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Taa, teraz to go wszyscy szanuja i kochaja... A jak jeszcze żył? Wszyscy sie z niego smiali i mieli go gdzies... Teraz jest bohaterem.... hipokryci...

Owszem jest to tragedoa bo zginęło 96 osób ale dlatego, że zgineli ludzie a nie prezydent, posłowie itp. Żałujmy ich jako ludzi, takich jak my a nie jako najważniejszych ludzi na świecie. Nie byli lepsi od nas. Kiedy w katastrofie lotniczej w innym kraju zginie 300 osób to nasze media tylko o tym wspomną i nikt nie będzie sie jakos strasznie przejmował. A przeciez to tacy sami ludzie jak my, co z tego, że nie znani, nie z naszego kraju? Wszyscy ludzie są równi i wszystkich trzeba traktować tak samo, bez względu na pozycję, funkcje czy status społeczny.

Mówcie co chcecie takie jest moje zdanie.
A czujesz się chociaż trochę Polakiem? To była głowa państwa, osoba, która reprezentowała Polaków. Śmierć prezydenta uderza w każdego Polaka. Nieważne jak się ten prezydent nazywa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry