Katastrofa w Smoleńsku

Status
Zamknięty.

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Powinniśmy go szanować i w tymn momencie uczcić to wydarzenie choćby minutą ciszy, ale nie róbmy z niego męczennika.
Szczególnie dobijają mnie obrazki na nk, opisy na gg itp. gadanie ludzi którzy cały czas mieli go gdzieś i źle mu życzyli.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A to racja. Ale prawdopodobnie tak samo wtedy opluwając i teraz gloryfikując czynią bezmyślnie.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Szczególnie dobijają mnie obrazki na nk, opisy na gg itp. gadanie ludzi którzy cały czas mieli go gdzieś i źle mu życzyli.

Zazwyczaj tak manifestują swój ,,patriotyzm'' osoby, które nawet do końca nie znają całej sprawy. Robią tylko szopkę.
Najchętniej to napisałabym po kolei do każdego mojego znajomego z listy gg, który ma pożal się boże w opisie świeczuszkę, z kilkoma mądrymi słowami.

ps. Jesteśmy silnym narodem i na pewno uda nam się wyjść z tego zachwiania polityki kraju.
 

Nelly_S

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja w to wciąż nie wierze.
Dowiedziałem się o tym z radia jako, że bylem w trasie dziś. Z początku podawano informacje o tym że rozbił się 'jakiś' samolot. Następnie, że samolot z prezydentem na pokładzie. Lekko po 10, że zgineli wszyscy wraz z parą prezydencką..
Ja osobiście na tę wiadomość musiałem się zatrzymać na stacji, bo chyba bym spowodował wypadek. Ochłonąłem i pojechałem dalej i tak sobie obserwowałem twarze rodaków, którzy przecież na pewno słuchali tych samych informacji co ja..

Nie jestem w stanie ogarnąć tego, że zgineła polska elita, nie mam tu na myśli szczególnie tych wszystkich polityków, ale dowódców wojskowych i przede wszystkim naszą pierwszą parę. Kaczyński był jaki był, ale głównie należy pamiętać, że był to NASZ prezydent, głowa naszego państwa i tę głowę po raz drugi odcięto nam w tym samym miejscu po 70 latach.
DLa nas, młodych nie jest to porównywalne, ale dla ludzi którzy żyli w czasach gdy odbywał się mord Katyński, albo co więcej, dla kogoś kto stracił kogoś bliskiegio wtedy jest to swoiste bolesne deja vu.
Przykładowo moja babcia dzisiaj naprawdę nie jest w stanie do siebie dojść, mając w pamięci 'tamten Katyń'

Wszystkie te gesty ze strony Gruzji, Litwy, czy też chociażby z okazji meczu Real-Barcelona bardzo miłe, teraz widać jak wiele można powiedzieć przez taki gest, jak wielką solidarność pokazać..

Nagle wszystkie światowe media zaczeły interesować się sprawą Katynia sprzed 70 lat. Włączyłem sobie dzisiaj różne stacje typu CNN, BBC, EuroNews, RussiaToday itp itd. Na wszytskich prócz ostatniej spotkałem się z informacją większą, lub mniejszą na temat tamtego mordu. CO ciekawe, Na wszystkich mówili, że do niedawna nie było wiadomo kto tego dokonał, ale ostatnio ujawniono nakaz podpisano przez Stalina.

Abstrahując trochę mi się nie spodobało to "orędzie?" Miedviedieva do Polaków. Od takich spraw my mamy(mieliśmy) NASZEGO prezydenta !

Podsumowując szok straszny, nie chcę sobie nawet wyobrażać bólu rodzin, mam nadzieje, ze jako naród podniesiemy się szybko i sprawnie po największej katastrofie w naszej przecież pełnej tragedii historii.
 

Don gregorio

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Dajcie spokój to co się dzieje na nk.pl to przechodzi pojęcie To brak tego do czego nawiązywał Premier i Marszałek Sejmu żeby każdy uznał tą żałobę Czy taka tragedia jest powodem do wstawiania zdjęć o niecodziennej tematyce? Czy opisy na gg coś wnoszą? Forumowicze nie bądzmy już tacy jak inni. Przeżywajmy tą żałobę w ciszy.
Proponuję zamknięcie tego tematu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Dajcie spokój to co się dzieje na nk.pl to przechodzi pojęcie To brak tego do czego nawiązywał Premier i Marszałek Sejmu żeby każdy uznał tą żałobę Czy taka tragedia jest powodem do wstawiania zdjęć o niecodziennej tematyce? Czy opisy na gg coś wnoszą? Forumowicze nie bądzmy już tacy jak inni. Przeżywajmy tą żałobę w ciszy.
Proponuję zamknięcie tego tematu.
proponuję zamknąć się i iść w ciszy kontemplować, jak się ma na to ochotę, a nie składać głupie propozycje.
Temat jest do dyskusji. O ile drugi jest polityczne ten też nie powinien być na świeczki, i jest o czym mówić. A raczej będzie, jak nowe informacje będą na temat samego wypadku.
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
wezcie nie odpisujcie temu pawłowi. toż to nic nie warty pryszcz, który pewnie tylko spamuje na NK i wariuje przed Redtubem. Każdy porządny obywatel RP powinien interesować się ważnymi rzeczami w kraju, a tym bardziej takimi dramatycznymi.

Czytać się naucz bachorze, sam nie popieram spamowania na nk jakimis :cenzura:eek:nymi lancuszkami, sledzikiem czy innym ustrojstwem. Wedlug ciebie jak stalo sie cos strasznego, to trzeba płakać na forum i trąbic o tym dookoła? Mam to w :cenzura:e, bo jestem jeszcze młody.
Jak cos ci nie pasuje to po prostu nie odpisuj na to, co napisalem
 

MrBluesky

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
113
Punkty reakcji
7
Jestem w szoku. Dziś zginął prezydent Kaczyński. Człowiek uczciwy, polski patriota, najwyższy przedstawiciel polskich władz. Razem z nim w katastrofie samolotu w Smoleńsku zginęło wielu polskich polityków i obywateli między innymi: Stanisław Gosiewski, Jerzy Szmajdziński, Maciej Płażyński i wiele innych osobistości. Straszna Tragedia.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Ja staram sie na to patrzec z perspektywy calej RP, a w tym ujeciu to jest ogromna tragedia bo zginal prezydent, cale (!) dowodztwo polskich sil zbrojnych (nawet podczas wojny nie zdarzylo sie, aby wszyscy dowodcy zgineli jednego dnia), prezes NBP, szef agencji bezpieczenstwa itd.. Jasne, zawsze mozna pluc na politykow itd., ale wydaje mi sie, ze na pewno Ci ludzie byli swietnymi specjalistami i teraz zastapic ich ot tak, z marszu nie bedzie latwo. Sam wybor prezydenta tez bedzie bardzo dziwny. Jakby nie patrzec dwoch kandydatow zginelo, zbyt wielu kontrkandydatow nie ma.

Ogolnie dzisiaj mialem wrazenie, ze to jakies science-fiction. Obojetnie jakie sa nasze sympatie polityczne, to na pewno jest to czarny dzien dla Polski, o ktorym beda pisac w ksiazkach od historii.

No a w wymiarze takim czysto ludzki to naprawde masakra. Wiekszosc tam mialo swoje zony, dzieci, dziewczyny (Ci gosciowie w Biura Ochrony Rzadu to mlode chlopaki) no i wylatywali do tego Katynia na zasadzie: "to czesc kochanie, wieczorem bede". Co innego jak sie ginie gdzies na wojnie, podczas dlugotrwalej choroby, a co innego tak znienacka, w ulamku sekundy niemalze.

No i jaka :cenzura:a ironia to jest. 70 lat temu wymordowali tam cala polska inteligencje, oficerow, a dzis po czesci powtorka i to jeszcze na ludziach, ktorzy walczyli tak naprawde o prawde historyczna. Paradoksalnie, moze dzieki temu swiat bedzie wiedzial, ze jest takie miejsce jak Katyn, w ktorym rosyjskie NKWD naprawde mocno przerzedzilo polskie szeregi...
 

Nelly_S

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
kolejne kraje zaskakują.
Po Gruzji i Litwie 3 dniową żałobę ogłosiła Brazylia.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
W Brazylii mieszka dużo osób polskiego pochodzenia. Chociaż ta decyzje mnie zaskoczyła. Co do Litwy i Gruzji, chyba nie dziwi, że te kraje opłakują Kaczyńskiego.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Nasza scena polityczna do tej pory była już dość, hmmm, chwiejna, dlatego teraz można spodziewać się naprawdę sporego zamieszania. Tym bardziej, że polscy politycy mają jednak tą niechlubną cechę, że wszelkie niepowodzenia powodują coraz to większą niespójność. Do czego doprowadzi tak tragedia - cóż, dowiemy się niebawem. Jednak, jak już słusznie zauważyliśmy, jesteśmy w tym moemncie jako państwo bardzo osłabieni.

Cóż, nie pomogła opatrzność, nie pomógł szczytny cel lotu - śmierć nie zna się ani na dyplomacji, ani na polityce. Wstrząsający to dzień. I myślę, że świadomość rzeczywistej wagi tej tragedii dotrze do naszych umysłów dopiero po czasie.

Życie przerosło najśmielsze fantazje twórców trillerów politycznych... Aż trudno znaleźć odpowiednie słowa...
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
3 słowa odemnie:
Stało sie i się nie odstanie. Widocznie tak miało być bądź spisek jak wielu sądzi.
Dla mnie prezydent był osoba szczególną w w całej ekipie politycznej, wierzyłem ze tylka ta osoba mogła cos zdziałac, i nie chciałbym zeby teraz ""pewna osoba" ( nie bede wymieniał kto) doszedł do rządów, bo to by to było, według mnie ( ktos moze miec skrajne inne zdanie na ten temat zdanie) koniec normalnego bytowania w współczesnej Polsce.
to taka mała sugestia odemnie

BOSSY
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Wielka tragedia, tak krótko można określić to w przedsłowiu.
Ciekawe co zawiniło, pilot czy maszyna? Szczerze? To nie jest to istotne, na tyle, by się rozwarstwiać.
Szkoda mi prezydenta, choć najwybitniejszy to on nie był.
Ubolewam nad wszystkimi zmarłymi w tym wypadku, bo byli swoistym reliktem swoich czasów, które dla Mnie, jak i dla moich rówieśników są jak zamglone czasy.
Próbuję rozwikłać jak to było, ale naprawdę jest coraz ciężej. IPN wydaje fałszywe publikacje, czytając Politykę i Newsweek'a łapię coś od czasu do czasu.
Ale wracając do meritum, prezydent robił gafy, ale nie był taki zły.
No i własnie, pamiętacie na pewno papieża-polaka. Choć jestem ateistą, to mam do niego szacunek.
Jestem też za prawicą i jestem za PO, ale żal mi tego człowieka.
Szkoda tylko, ze doczekamy się od poniedziałku zalewu żałobników. Od prostych brukowców po rozbudowane felietony w najlepszych gazetach. Zgadzam się, należy czcić pamięć "Ojca narodu", ale czy mamy zrobić
Lech Kaczyński 100%"? Nie. A już teraz czytając opisy na komunikatorach widzę znicze i inne pierdoły, dlatego mój odwet jest nieco wulgarny, ale uważam że oddaje treść w tzw. 100 %

:cenzura:**jmy wszyscy po zniczu!
Zróbmy to jak za czasów JPII = JP100%
Teraz przyszedł czas na LK100%

Nie chcę nikogo tym urazić, więc proszę o wyrozumiałość moim rozgoryczeniem.

Jestem nowy na forum, więc w razie co oszczędźcie biednego licealistę.
 

Don gregorio

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wspominałem już o nk Co ci ludzie chcą pokazać?
A teraz z innej beczki komentarz na jednym z portali na temat dzisiejszego wydarzenia:
"Po śmierci Jana Pawła II, podczas nabożeństwa w Zielonej Górze obok polaka klęka na oba kolana niemiec.
Ciekawe czy po dzisiejsze katastrofie w ten sam sposób zachowa się rosjanin?"
Chodzi tu o sytuacje gdzie w Nabożeństwie zielonogórskim obok naszej głowy państwa ś.p. Lecha Laczyńskiego klęka na kolana kanclerz niemiec
I teraz spójrzcie co za ironia co za komentarz on jest z południa ok. Godz 12.00 Teraz już wiemy że w miejscu tragedii obok klęczącego premiera Polski nie zobaczyliśmy klęczącego premiera Rosji.
Ktoś miał nosa
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Prezydent Kaczyński był patriotą i państwowcem. Nie podzielałem jego wielu poglądów, ale to warto w nim było docenić.

Mam pytanie, może ktoś wie, dlaczego ciała ofiar wywieziono do Moskwy? Identyfikacja przecież byłaby łatwiejsza w Warszawie. Nie wyobrażam sobie, żeby te rodziny ofiar wszystkie teraz jechały do Moskwy. Po za tym przy prezydencie mogły być jakieś tajne materiały. Jak by się tak Putin rozbił pod Sochaczewem, to nie oddalibyśmy jak najszybciej teczki z przyciskiem atomowym? Dlaczego więc oni nie dążą do włączenia Polaków, i przekazania nam ciał?
 

hanya

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuż za rogiem ;)
nie głosowałam na Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta. Czasami śmiałam się z jego wpadek (one zdarzają się każdemu). Mimo tego czuję jakąś dziwną atmosferę. Polacy chodzą po ulicach smutni i zgaszeni, często ze łzami w oczach. Stało się coś, czego nawet w najgorszych snach nie mogliśmy się spodziewać. Zginęło tyle wielkich osobistośći... tyle ludzkich istnień w jednej chwili pożegnało się z życiem. Każdy z nich przysłużył się czymś dla Polski. Miejsce katastrofy i data też dają dużo do myślenia :( Teraz nie liczą się poglądy polityczne, ale życie. Wszyscy się jednoczą. Ciekawe na jak długo...
Nadal ciężko mi uwierzyć w to, co się stało. Ogromna strata dla Polski. Mam nadzieję, że Bronisław Komorowski odbuduje naszą kraj po takiej wielkiej stracie.
Wielkim nieporozumieniem jest to, że tyle ważnych osób podróżowało jednym samolotem. Mieli w planach lądowanie lotnisku w Smoleńsku, które jest trudnym lotniskiem jak dla naszych przestarzałych rządowch samolotów. Mam wiele pytań i nadzieję, że poznamy na nie odpowiedzi. Jednak nie wrócimy im życia :( niech spoczywają w pokoju...

'życie chodź piękne tak kruche jest, wystarczy jedna chwila by zgasić je"
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
To jest straszne. Jak to się stało?
Chciałbym powiedzieć, że mamy na Białorusi bardzo dotknięty przez to wydarzenie. Chciałbym wyrazić moje szczere wyrazy współczucia ... Byłem bardzo zaskoczony, ż ten straszny katostrofa. Jest to bardzo silny cios dla Polski ... ale wy zawsze były silnymi... Bądź odważna i zjednoczona, Polska, ponieważ zawsze była w ciężki czas. Know, that Bialorusiny support you, Bóg was błogosławi!
 
Status
Zamknięty.
Do góry