Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jestem ZA, ale tylko wtedy, gdy prokurator ma niezbite dowody na wsadzenie przestępcy do paki. Obserwując "Annę Marię Wesołowską" na TVN-ie mam wrażenie, że pan Artur Łata nie spełnia się dostatecznie w tej funkcji. Wiecznie przegrywa sprawy. Gdyby na podstawie jego oskarżeń skazywali ludzi na karę śmierci, byliby to tylko ci, którzy tego nie zrobili.
Uważam, że jeśli ktoś gwałci bez skrupułów albo wymyśla zbrodnie doskonałe to trzeba go unieszkodliwić poprzez właśnie karę śmierci. Być może jest to niehumanitarne, ale, skoro on potrafił z zimną krwią zabić niejedną swą ofiarę, to niech liczy się z konsekwencjami swego czynu. Tacy ludzie zasługują tylko na jedno- śmierć. A co z rodzinami ofiar? Do końca życia będą mieć ogromny żal z powodu straty syna/córki/męża/żony/dziecka, itd. Trzeba brać pod uwagę też te rodziny. Wątpię, że Polska się na coś takiego zdecyduje. Musieliby to ustalić ludzie kompetentni, których, niestety brak w obrębie naszej polityki.
Tak. Tylko znowu to argument, przeciwko sprawiedliwości w ogóle. Powinno się wobec tego zlikwidować dożywicie. Czy nie? A wyrok 25 lat więzienia? Wobec takiej niesprawiedliwości sądów, odpowiednią karą za morderstwo powinno być pogrożenie palcem.

No i widzicie, panowie, znowu wyszło na moje. Kiedyś już pisałem, że multikultorowość zwykle przynosi więcej dobrego niż złego <kazda kultura coś wnosi, jak w np. USA> i również teraz gdy więcej Arabów zjedzie do UE i będzie miało wpływ na ustawodawstwo to może doczekacie sie się wreszczcie swojej sprawiedliwości.
Nie Misioor. Wyszło na nasze. Chcesz akurat takiej multikulturowości, bo ja nie?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Lobo, po prostu trzeba dostrzegać plusy w każdej sytuacji. Jeśli chcecie surowego prawa to dostaniecie je gratis z Arabami, bo coś mi mówi, że europejskie podejscie do przestępców zostanie przez nich nieco zmodyfikowane.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Lobo, po prostu trzeba dostrzegać plusy w każdej sytuacji. Jeśli chcecie surowego prawa to dostaniecie je gratis z Arabami, bo coś mi mówi, że europejskie podejscie do przestępców zostanie przez nich nieco zmodyfikowane.
Tylko problem w tym, żeby zostało coś takiego jak domniemanie niewinności, możliwość odwołania się od wyroku na przykład.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Powiedz, gdzie na świecie istnieje całkowita dowolność co do wychowania dzieci, albo gdzie ja napisałem, że za czymś takim jestem?
Normalne u Misioora. Jak nie jest w stanie ośmieszyć Twoich poglądów, to wmówi Ci takie, które jest w stanie ośmieszyć.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Lobo, nawet w artykule od Sunraya jest mowa o sądzie kasacyjnym.

Qon, wydawało mi się, że jako sympatyk jedynie słusznej ideologii na forumowisku pomysły na odgórne regulowanie wychowania dzieci kwalifikujesz jako lewacki.
Normalne u Misioora. Jak nie jest w stanie ośmieszyć Twoich poglądów, to wmówi Ci takie, które jest w stanie ośmieszyć.
Czemu od razu ośmieszyć? Staram się pokazać niekonsekwencje.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
W czasach rzymskich, rzeczywiście, było tak, że ojciec rodziny (trochę coś innego niż dzisiaj rodzic, bo czasami to mógł być dziadek) mógł robić wszystko ze swoimi dziećmi, i nikomu nic do tego. Co najwyżej nazywano go potworem. Jednak w prawie rzymskim nie znano jeszcze równości wobec prawa. Podobnie było w średniowieczu. O równość wobec prawa walczyli klasyczni liberałowie. Nie wciskaj więc ludziom, którzy usilnie powołują się na tą właśnie tradycje, że im się ta równość i prawo dziecka do ochrony prawnej nie podoba.
Co innego ochrona prawna dziecka, a co innego dyktowanie odgórnie zalecanej metody wychowawczej.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Qon, wydawało mi się, że jako sympatyk jedynie słusznej ideologii na forumowisku pomysły na odgórne regulowanie wychowania dzieci kwalifikujesz jako lewacki.

Czemu od razu ośmieszyć? Staram się pokazać niekonsekwencje.
Ja nigdy nie nazywałem siebie, jak np. robił to Brave "ultimate konserwą". Staram się uniknąć znanej psychologicznej pułapki ciągłego radykalizowania danych poglądów po ich przyjęciu.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Równość wobec prawa nie ma tu nic do rzeczy. Jak chciałbyś zakazać rodzicom pokazywania kś dzieciom?
Ja nigdy nie nazywałem siebie, jak np. robił to Brave "ultimate konserwą". Staram się uniknąć znanej psychologicznej pułapki ciągłego radykalizowania danych poglądów po ich przyjęciu.
Moze i się nie nazywałeś, ja siebie lewakiem też nie, ale co z tego. Jakby nie patrzeć to na dziesiątki lub setki tematów w tym dziale bardzo rzadko <nigdy?> nie mieliście dwóch róznych zdań<np. z Bravem czy Lobo> więc uważam coś tam Cię z kolibryzmem łączy ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Równość wobec prawa nie ma tu nic do rzeczy. Jak chciałbyś zakazać rodzicom pokazywania kś dzieciom?
Troszkę nie załapałem kontekstu. Myślałem, że chodzi o znęcanie się nad dziećmi czy takie sprawy znowu.
Ja jestem przeciwko publicznym egzekucjom jeśli chodzi o kś i to stanowczo, więc tu się problem rozwiązuje.
Rzeczywiście ciężko było by zakazać rodzicom pokazywania czegoś takiego w TV. Jeśli tatuś chce tak wychowywać synka i pokazywać mu sceny brutalne to ja nie mam nic przeciwko. Zresztą ile tatusiów ogląda ze swoimi synkami Rambo, Mortal Kombat czy tego typu filmy. To jest naturalne i ciężko z tym walczyć. Jednak, jeśli wychowa go na człowieka nie respektującego norm prawnych to i tak zostanie ukarany, bo w zdrowym społeczeństwie jego dziecko będzie izolowane. Trzeba zadbać, by sprawiedliwość działała sprawnie, a nie próbować eksperymentalnych odgórnych prikazów co do wychowania.
Napiszesz, że tatuś źle wychowujący synka nie ma wyobraźni. Jak zacznie się opłacać mieć wyobraźnie, to on ją nabędzie.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
A swoją drogą to czemu nie upubliczniać wykonywania kś skoro ma ona, waszym zdaniem, tak zbawienny wpływ na społeczeństwo?
Czemu nie pokazywać jej dzieciom? "patrz synku-tak kończą przestępcy!"
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Bo od tego jest wyobraźnia. A poszanowanie godności przysługuje każdemu nawet przestępcy.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja również jestem wielkim przeciwnikiem publicznych KŚ.
W ogóle uważam za niemoralne pokazywanie i oglądanie rzeczywistych scen śmierci ludzi i ich ciał (od jakiegoś czasu jest to nawet dość modne w internecie).

Jakby nie patrzeć to na dziesiątki lub setki tematów w tym dziale bardzo rzadko <nigdy?> nie mieliście dwóch róznych zdań<np. z Bravem czy Lobo> więc uważam coś tam Cię z kolibryzmem łączy
A widziałeś tu jakieś spory kolibrów z np Outremerem? Wiesz dlaczego tak jest? Jakoś tak podświadomie uważa się ich za ludzi z tej samej drużyny, więc na jakieś tam drobne niezgodności przymyka się dyplomatycznie oko.

Poza tym równice między "kolibrami" są, ale w szczegółach, które tu jednak rzadko są poruszane.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Bo od tego jest wyobraźnia. A poszanowanie godności przysługuje każdemu nawet przestępcy.
Ja również jestem wielkim przeciwnikiem publicznych KŚ.
W ogóle uważam za niemoralne pokazywanie i oglądanie rzeczywistych scen śmierci ludzi i ich ciał (od jakiegoś czasu jest to nawet dość modne w internecie).
jeśli kara ma odstraszać, to nic skuteczniej nie odstraszy niż pokazanie jej ludziom
A widziałeś tu jakieś spory kolibrów z np Outremerem? Wiesz dlaczego tak jest? Jakoś tak podświadomie uważa się ich za ludzi z tej samej drużyny, więc na jakieś tam drobne niezgodności przymyka się dyplomatycznie oko.
To jest ciekawe zagadnienie. Outie chyba nigdy nie wypowiedział się w tematach ekonomicznych.A szkoda, bo pewnie jest nie mniejszym socjalistą niż ja.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
jeśli kara ma odstraszać, to nic skuteczniej nie odstraszy niż pokazanie jej ludziom
A zabijać najlepiej, przez gotowanie w przeźroczystym kotle, na słabym ogniu (ironia).


To jest ciekawe zagadnienie. Outie chyba nigdy nie wypowiedział się w tematach ekonomicznych.A szkoda, bo pewnie jest nie mniejszym socjalistą niż ja.
Bez przesady, nikt poważny i bez dodatku we krwi tu cie socjalista chyba nie nazwał? Z tego co się orientuje, to ty jesteś dużo bliżej kolibrowego spojrzenia na ekonomie niż on (choć jeśli o same założenia chodzi, to moim zdaniem o kompromis byłoby bardzo łatwo). No ale to już chyba OT, co nie?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
A zabijać najlepiej, przez gotowanie w przeźroczystym kotle, na słabym ogniu (ironia).
jeśli kara ma odstraszać to czemu nie <brak ironii>
Bez przesady, nikt poważny i bez dodatku we krwi tu cie socjalista chyba nie nazwał? Z tego co się orientuje, to ty jesteś dużo bliżej kolibrowego spojrzenia na ekonomie niż on (choć jeśli o same założenia chodzi, to moim zdaniem o kompromis byłoby bardzo łatwo). No ale to już chyba OT, co nie?
ciężko powiedzieć, jakie poglądy na gospodarke ma Outie, ale moim zdaniem rasizm i nacjonalizm stoją w sprzeczosci z liberalizmem
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
ciężko powiedzieć, jakie poglądy na gospodarke ma Outie, ale moim zdaniem rasizm i nacjonalizm stoją w sprzeczosci z liberalizmem
Oj bardzo, ale narodowcy są też nastawieni konserwatywnie. Tak w ogóle, zanim zacząłem tu pisać miałem dużo gorsze zdanie o narodowcach.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
jeśli kara ma odstraszać to czemu nie <brak ironii>
Kara przede wszystkim ma być sprawiedliwa. Do tego dochodzi jeszcze moralność i parę innych rzeczy.

Tu w grę nie wchodzi jedynie odstraszanie (obcinajmy nogi za podeptanie trawy!).
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
W wieku 10 i 11 lat dwóch brytyjskich braci ze skłonnościami sadystycznymi było już doskonale znanych służbom socjalnym i policji - informuje "Daily Mail". Jak więc doszło do tego, że dzieci te dopuściły się jednego z najbardziej wstrząsających aktów przemocy w Wielkiej Brytanii?

"
Sprawa wywołała wielkie poruszenie w Wielkiej Brytanii i dyskusję na temat tego, jak karać tak zwyrodniałych młodych przestępców. Kontrowersje wzbudza zwłaszcza fakt, że sadystyczni bracia byli już znani policji, gdyż wcześniej dopuszczali się drobniejszych przestępstw i wykazywali zachowaniami antyspołecznymi. "

dla tych gnojków publiczne egzekucje były by zapewne kopalnią "fajnych" pomysłów !!
misoor troszeczkę przedobrzyłeś !!
 
Do góry