Kandydaci na Prezydenta

Status
Zamknięty.

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
AaronH napisał:
Wszyscy potwierdzają, że panuje tam o wiele lepsza atmosfera.
Hahaha! Atmosfera tak, ale nie polityczna lecz EKONOMICZNA. Ludzie potrafią liczyć, ale nie ilość skwaszonych twarzy na ekranie TV, tylko pieniądze w swoich portfelach. Ponadto większość Polaków ma politykę głęboko w d.... Z kolei ci, którzy chodzą na wybory i biorą czynny udział w życiu politycznym dzielą się na dwie grupy, zainteresowanych i niezainteresowanych. Jak poczytasz trochę o tym, czym kierują się niektórzy ludzie nad urną wyborczą, szczęka Tobie opadnie. Ci co mają trochę oleju w głowie zwiewają tam, gdzie można rozwinąć skrzydła i ułożyć sobie życie na przyzwoitym poziomie. Co ich czeka tutaj? Życie na kredytach przy niskich zarobkach. Stopniowa likwidacja polskiego przemysłu i docisk przedsiębiorców. Nasz kraj jest na takim etapie, w którym powinien rozwijać się w granicach rzędu 6%, robi to o połowę mniej. Posiadam dość duże gospodarstwo rolne i od 3 lat żyję na gigantycznym kredycie, jakby na rynku coś poszło nie tak (odpukać), musiałbym zwijać interes. Nasza branża została poddana ogromnym naciskom by brać dotacje za wszelką cenę, a jednocześnie zadłużać się na potęgę. Dużo gospodarstw to tykające bomby. Naprawdę Ci ludzie, którzy próbują jakoś przetrwać w tym kraju, mają gdzieś tych stałych bywalców w programach publicystycznych, Kemp, Niesiołowskich, Macierewiczów, Szejnfeldów i innych jajcarzy.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Isen1822 napisał:
AaronH, dnia 01 Maj 2015 - 15:05, napisał: Tak, te decyzje były korzystne. Ma to przełożenie na budżet Państwa a Państwo w końcu to Polacy. Nikt podatków nie lubi płacić to rozumiem, ale vat to najłatwiej ściągalny podatek, podwyzszenie raptem o 1% vatu było najtańszym sposobem na zwiększenie przychodów do budżetu. Słusznie Doprowadziła do ich podpisania nieudolność rządu. Gdyby nie wyciskanie ostatnich groszy z przedsiębiorców i doprowadzenie do tego, że młodzi wyjechali czyli- nie ma kto pracować, to tych ustaw nie trzeba by było podpisywać. Usprawiedliwiaj dalej błędy PO.
A nie pomyślałeś, że to działania prewencyjne odpowiedzialnych władz. Zapobieganie czemuś co może nastąpić? Czy po podwyżce Vat do 23% na prawdę tak wszystko zdrożało? Konsument w ogólne nie odczuł zmian.




Isen1822 napisał:
AaronH, dnia 01 Maj 2015 - 15:05, napisał: Prezencja to kwestia gustu. ale co zarzucasz prezencji obecnego Prezydenta. Prezentuje i wypowiada się znakomicie. Np. jego poprzednik prezencji nie miał żadnej. Wstydziłem się poprzedniego Prezydenta. Zarzucam mu jego wpadki, to że śpi na różnego rodzaju posiedzeniach i uroczystościach, że nie potrafi się sensownie wypowiedzieć. Poczytaj moje wcześniejsze posty, a znajdziesz jego cudowne wypowiedzi.
Spodziewałem się bardziej czego spektakularnego w kwestii potwierdzenia jego "braku prezencji"




Isen1822 napisał:
AaronH, dnia 01 Maj 2015 - 15:05, napisał: Pół świata? Co za pompatyczne teorie! Jakie pół świata? Kto? Wymień choć jeden przykład! Pierwsze słyszę. Z Kaczyńskiego rzeczywiście śmiała się cała Europa, ale Komorowski to 3 poziomy wyżej -Japonia, po jego wpadce z krzesłem - Izrael uważa go za swojego wasala i słusznie - Cała Rosja - Francja i Niemcy (słynna sytuacja z parasolem, a raczej brakiem drugiego parasola) - I co najważniejsze- cała logicznie myśląca Polska
Nikt się w Japonii z niego nie śmiał. Konfabulujesz i powtarzasz tylko słowa po dziennikarzach, którzy podniecali sie słowami Prezydenta o "Szugunie". Nie do końca rozumiem czym się tak wszyscy podkręcali. Od taki sobie żarcik. Przynajmniej nie jest sztywniakiem




Isen1822 napisał:
- Izrael uważa go za swojego wasala i słusznie
Kto tak powiedział? Na jakiej podstawie zarzucasz Prezydentowi takie rzeczy? Czemu akurat Izraelowi? A może Macedonii, albo Algierii? Skąd bierzesz te bzdury?




Isen1822 napisał:
A my się śmiejemy z Rosji i Adolfa Putina. Maja kompleksy to się smieją




Isen1822 napisał:
Francja i Niemcy (słynna sytuacja z parasolem, a raczej brakiem drugiego parasola)
Nie słyszałem aby ktokolwiek się tam śmiał z Prezydenta Komorowskiego. Z Kaczyńskiego, owszem, nazywali go kartoflem, albo obśmiewali kiedy wytoczył proces jakiejś nrd-owskiej dziennikarzynie za niepochlebny artykuł o wielkim władcy IV RP




Isen1822 napisał:
I co najważniejsze- cała logicznie myśląca Polska
Zakompleksiona Polska z wrodzonym szczękościskiem




Isen1822 napisał:
AaronH, dnia 01 Maj 2015 - 15:05, napisał: Który majątek wyprzedany? Konkretnie - kopalnie
Są nierentowne bo na świecie węgiel wydobywa się o wiele taniej (jest po prostu w wielu krajach o wiele płyciej). Poza tym PiS pomstował o nieprywatyzowanie kopalń, a przecież każdy kapitalista wie, że państwowe jest zawsze źle zarządzane. to co się dziwisz?




Isen1822 napisał:
Upadły ewidentnie przez związki zawodowe. Tam szukaj winnych.




Isen1822 napisał:
- Doprowadzenie do upadku Ursusa
Ursus jest, istnieje i produkuje świetne traktory. Jest w rekach prywatnych, kapitał polski i własnie sprzedał 2000 traktorów do Etiopii




Isen1822 napisał:
Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Warmia"
Mamy tyle firm produkujących odzież, świetne brendy i sieci z oddziałami na całym świecie, ze płakać po Warmii nie będę. Jest za to Reserved, Gino rossi, CCC, witchen i wiele innych




Isen1822 napisał:
AaronH, dnia 01 Maj 2015 - 15:05, napisał: Jaka afera? Konkretnie Afera taśmowa- zamiecione
Afera taśmowa? Podsłuchano polityków w restauracji i oprócz kilku przekleństw wszyscy po godzinach rozmawiali o sprawach Polski, nikt nie proponował nikomu łapówki (oprócz Nowaka i precz z nim), a nie uprawiał prywaty. Takich polityków chcę mieć




Isen1822 napisał:
Afera z kilometrówką Sikorskiego- zamiecione
Bezczelność! Afera z kilometrówkami to afera Hoffmana i jego kolesiów. To PiS naciąga podatników na kasę.




Isen1822 napisał:
Afera hazardowa- zamiecione
Jaka afera? W Polsce zostały zaostrzone przepisy hazardowe.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
AaronH napisał:
A nie pomyślałeś, że to działania prewencyjne odpowiedzialnych władz. Zapobieganie czemuś co może nastąpić? Czy po podwyżce Vat do 23% na prawdę tak wszystko zdrożało? Konsument w ogólne nie odczuł zmian.
Bzdura, odczuli to jak zawsze najbiedniejsi. A ta prewencja oparta jest na wcześniejszej nieudolności. Podobno lepiej zapobiegać niż leczyć, w tym wypadku zrobili odwrotnie.




AaronH napisał:
Spodziewałem się bardziej czego spektakularnego w kwestii potwierdzenia jego "braku prezencji"

Nie wszyscy traktują tego typu rzeczy jako "normalność"



AaronH napisał:
Nikt się w Japonii z niego nie śmiał. Konfabulujesz i powtarzasz tylko słowa po dziennikarzach, którzy podniecali sie słowami Prezydenta o "Szugunie". Nie do końca rozumiem czym się tak wszyscy podkręcali. Od taki sobie żarcik. Przynajmniej nie jest sztywniakiem
Mam znajomego, który mieszka na stałe w Tokio. Tutaj nie chodzi o żart o Szogunie, tylko o to, co zrobił wcześniej, czyli stanął tam, gdzie stać się nie powinno. Wypada zapoznać się z kulturą i zwyczajami kraju, do którego się jedzie.



AaronH napisał:
Kto tak powiedział? Na jakiej podstawie zarzucasz Prezydentowi takie rzeczy? Czemu akurat Izraelowi? A może Macedonii, albo Algierii? Skąd bierzesz te bzdury?
A kto chciał sprzedać lasy państwowe, by spełnić skandaliczne żądania Izraela?



AaronH napisał:
A my się śmiejemy z Rosji i Adolfa Putina. Maja kompleksy to się smieją
Akurat Putin, jaki by nie był, to człowiek, który prezentuje się świetnie i jest typowym przywódcą z charakterem.



AaronH napisał:
Nie słyszałem aby ktokolwiek się tam śmiał z Prezydenta Komorowskiego. Z Kaczyńskiego, owszem, nazywali go kartoflem, albo obśmiewali kiedy wytoczył proces jakiejś nrd-owskiej dziennikarzynie za niepochlebny artykuł o wielkim władcy IV RP
To sobie poczytaj zagraniczną prasę z tamtych dni.



AaronH napisał:
Zakompleksiona Polska z wrodzonym szczękościskiem
Raczej ludzie, którzy chcą zmian na lepsze, a nie tego samego co było do tej pory.



AaronH napisał:
Są nierentowne bo na świecie węgiel wydobywa się o wiele taniej (jest po prostu w wielu krajach o wiele płyciej). Poza tym PiS pomstował o nieprywatyzowanie kopalń, a przecież każdy kapitalista wie, że państwowe jest zawsze źle zarządzane. to co się dziwisz?
Poczytaj post Daniela o tym, jaki rodzaj surowca mamy i dlaczego od ręki znalazł się ktoś, to zainwestował w nasze kopalnie.



AaronH napisał:
Upadły ewidentnie przez związki zawodowe. Tam szukaj winnych.
Konkrety?


AaronH napisał:
Ursus jest, istnieje i produkuje świetne traktory. Jest w rekach prywatnych, kapitał polski i własnie sprzedał 2000 traktorów do Etiopii
Polski? Poczytaj o udziałach tej firmy i do kogo ona należy. To, że prezes jest Polakiem, wcale nie oznacza, że firma jest polska.



AaronH napisał:
Mamy tyle firm produkujących odzież, świetne brendy i sieci z oddziałami na całym świecie, ze płakać po Warmii nie będę. Jest za to Reserved, Gino rossi, CCC, witchen i wiele innych
Poczytaj w każdym z tych przypadków, na ile polskie są to firmy.



AaronH napisał:
Afera taśmowa? Podsłuchano polityków w restauracji i oprócz kilku przekleństw wszyscy po godzinach rozmawiali o sprawach Polski, nikt nie proponował nikomu łapówki (oprócz Nowaka i precz z nim), a nie uprawiał prywaty. Takich polityków chcę mieć
Rozmowy nieoficjalnie, ale przesłanie jest bardzo interesujące, zwłaszcza to odnośnie tego, że "Państwo polskie praktycznie nie istnieje"



AaronH napisał:
Bezczelność! Afera z kilometrówkami to afera Hoffmana i jego kolesiów. To PiS naciąga podatników na kasę.
Ale to Sikorski korzysta ze służbowych pieniędzy nie na to co potrzeba.



AaronH napisał:
Jaka afera? W Polsce zostały zaostrzone przepisy hazardowe.
A winni ponieśli kare?
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
AaronH napisał:
Jaka afera? W Polsce zostały zaostrzone przepisy hazardowe.
Odnośnie tego zdania.

Owszem zostały zaostrzone i poszło to w bardzo złym kierunku. Kolejny sukces rządu.

Jakim prawem polityk jeden z drugim, mówi mi gdzie i na co nie mogę wydawać swoich pieniędzy? Jak np. gra u bukmachera nie działającego na terenie Polski - i nie płacącego tu podatków. Moje ciężko zarobione pieniądze i zrobię z nimi co będę chciał, żaden szmaciarz w garniturze nie będzie mi mówił, że nie mogę przelać ich do obcej firmy, bo tylko te działające na ternie kraju, płacące podatki są cacy, inne nie. Gdzie tu wolność wyboru, skoro za grę u "nielegalnych" bukmacherów zamierzają srogo karać?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
AaronH, dnia 01 Maj 2015 - 15:05, napisał: Tak, te decyzje były korzystne. Ma to przełożenie na budżet Państwa a Państwo w końcu to Polacy. Nikt podatków nie lubi płacić to rozumiem, ale vat to najłatwiej ściągalny podatek, podwyzszenie raptem o 1% vatu było najtańszym sposobem na zwiększenie przychodów do budżetu. Słusznie Doprowadziła do ich podpisania nieudolność rządu. Gdyby nie wyciskanie ostatnich groszy z przedsiębiorców i doprowadzenie do tego, że młodzi wyjechali czyli- nie ma kto pracować, to tych ustaw nie trzeba by było podpisywać. Usprawiedliwiaj dalej błędy PO.
A nie pomyślałeś, że to działania prewencyjne odpowiedzialnych władz. Zapobieganie czemuś co może nastąpić? Czy po podwyżce Vat do 23% na prawdę tak wszystko zdrożało? Konsument w ogólne nie odczuł zmian.
Konsumenci odczuli zmiany podniesienia VAT. Na samochodach czy mieszkaniach różnice widać. ..a patrząc na to ze zrednia polska rodzina wydaje ok 3000zl na zakupy to podwyżka zabrali ok 30zl miesięcznie.
Nie wiem czy jesteś świadomy ale po podniesieniu VAT budżet z tego tytułu wcale nie wzrósł. ..ppozostał taki sam. Wiesz co to oznacza? Ze spadła wewnętrzna konsumpcja.
Rząd podniósł tez akcyzę na alkohol i papierosy. Wpływy do budżetu spadly...bo urosła szara strefa. Teraz zrobili ustawę dzięki której butelka wódki podrożeje o 12zl. Myślisz ze Polacy nie będą jeździć po alkohol na Słowację?
Ten Rząd to są złodzieje Polski. Chcą nas ograniczenia ze wszystkiego co mamy...żebyśmy czasem żadnych oszczędności nie mieli. Zabrali pieniądze z OFE...podnieśli podatki..podnieśli wiek emerytalny. To są działania przeciwko społeczeństwu. Rośnie też biurokracja która blokuje przedsiębiorczość. Połowa moich znajomych ma firmy zarejestrowane w Czechach lub Anglii. Tam płacą mniejsze składki i maja wyższa kwotę wolna od podatku. Tam też łatwiej im prowadzić biznes.
 
M

MacaN

Guest
Wiecie, gdybym jako prezydent podniósł cenę każdego produktu w Polsce o 1 grosz i cały zysk wziął dla siebie, to też konsumenci by tego nie odczuli, a ja bym się przesiadł na mercedesa S klasę, ale czy to by było w porządku ?

Według sondażu dla wiadomości Kukiz ma już 11% :)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Był wczoraj sondaż na WP. Taki internetowy, w którym mogli głosować wszyscy, a nie podany z niby tam jakiegoś niezależnego źródła. Kukiz do godziny 10 rano miał 52% poparcia.
 
M

MacaN

Guest
Isen1822 napisał:
Był wczoraj sondaż na WP. Taki internetowy, w którym mogli głosować wszyscy, a nie podany z niby tam jakiegoś niezależnego źródła. Kukiz do godziny 10 rano miał 52% poparcia.
Tak, wśród internautów. Kukiz i Korwin ( szczególnie Korwin ) przodują w internecie, Korwin ma na facebooju 600 000 polubień :) Jednak Pan Zbyszek spod budki z piwem nie ma internetu i nie czyta wp.pl. Natomiast większośc Polaków nawet nie wie, że istnieje Korwin, o Kukizie słyszeli niewiele, bo nie oglądają nawet wiadomosci w TVP, czy TVN. Ci ludzie to umysłowe ameby i przez takich nigdy się nic nie zmieni w wyborach.

Powiem tak : Zbierz mi ich wszystkich w grupę, postaw im kilka piw i daj mi mikrofon oraz pozwól chodzić wśród nich i się " integrować ". Świadomośc polityczna takich ludzi jest na tyle niska, iż ręczę głową, że po jednej nocy przekonam do głosowania na Korwina 90% takiego towarzystwa. Daj mi co noc jedną imprezę na 10 000 osób, a w ciągu tygodnia, albo dwóch osobiście wprowadzę Korwina, albo Kukiza ( obojętnie dla tych ludzi ) do II tury wyborów.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Problemem jest to ze większość Polaków nie chodzi na wybory. Mamy w Polsce 30 mln ludzi uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyborcza to zwykle 45-48%. Czyli głosuje realnie ok 14 mln ludzi z tego 35% poparcia ma PO. To jest ok 5 milionów ludzi głosujących za tym systemem. Przy 1 milionie urzędników i wszystkich władzach lokalnych i ich rodzinach to jest jasne jaki to jest elektorat.
 
M

MacaN

Guest
Daniel, a myślisz, że jak ta głupia masa, która na w nosie polityke poszłaby na wybory, to na kogo by oddała głos ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie wiem....na pewno nie na PO.
To są ludzie którzy widzą w politykach samych złodziei. Mój ojciec nie chodzi na wybory bo mówi ze nie chce przykładać ręki do tego złodziejstwo. On nie rozróżnia partii PIS od PO. Dla niego to jedna sita. ..a na SLD nie zagłosuje bo to czerwona holota.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
MacaN napisał:
Daniel, a myślisz, że jak ta głupia masa, która na w nosie polityke poszłaby na wybory, to na kogo by oddała głos ?
Może gdyby ta 'głupia masa' podjęła decyzję pójściu na wybory, to część z nich głosowałaby świadomie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kiedy wreszcie przestaniemy opowiadać bzdury o tych urzędnikach, przecież większość tych nowych etatów to samorządy, gdzie ekipa Kopacz ma g. do powiedzenia. To nowe posadki kolesi z powiatów, gmin gdzie wszystkie partyjki dzisiejszej Polski się spotykają i dzielą i rządzą. Dziwnym trafem wszystkie partie bandy czworga PO,PIS,SLD,PSL uwielbiają kolesi zatrudniać na tym niższym szczeblu
Zatrudnienia w skali administracji to całkiem inna para kaloszy i tak może być wzrost kilkuprocentowy

przy każdej kampanii kampanii wyborczej, przynajmniej od 2005r stawiany jest zarzut bieżącej władzy że wyprzedała cały majątek za bezcen. To by oznaczało że wyprzedali już cały majątek kilka razy, cóż za frajerzy się znaleźli że kupili majątek już raz sprzedany
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczku ale po to jest Rząd żeby kontrolować sytuacje w powiatach i gminach. Powinna być jasna struktura zatrudnienia np. Po jednej osobie na daną komórkę i koniec kropka. Żadnych kolesi i żadne tworzenie stanowisk. Stawia się cele i się je realizuje...tyle I tyle urzędników ma zostać a reszta na wypowiedzenia i do zamiatania ulic.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to niemożliwe bo to samodzielne byty prawne, przecież jak sama nazwa wskazuje to samorząd, co wyklucza takie wpływy administracji rządowej

brak kolesi jest niemożliwy, bo każdy polityk w Polsce służy przede wszystkim swojej partii, to jak system w mafii



wracając do tematu to widziałem wspaniałe zestawienie zdjęcia Dudy i Maliniaka z "Czterdziestolatka" kapitalne podobieństwo
 
M

MacaN

Guest
robson12 napisał:
Może gdyby ta 'głupia masa' podjęła decyzję pójściu na wybory, to część z nich głosowałaby świadomie.
Chyba podświadomie, tak jak im media powiedzą. Nie wierzę w cuda.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kukiz ma nieoficjalnie 11%....a Korwin ok 6%.
Co ciekawe - 83% badanych na kogo by zagłosowało gdyby do drugiej rundy przeszedł Komorowski i Duda opowiada się właśnie za Dudą.
Robi się ciekawie biorąc pod uwagę, że 2 runda dość pewna. Niektóre sondaże Komorowskiemu dają ok 40%.
Pozostaje otwarta kwestia 19% niezdecydowanych....
Wyborcy Jarubasa pójdą na Komora....to pewne bo PSL posadki chce zachować w samorządach i dalej żyć na garnuszku podatników.
Ważna będzie frekwencja, żeby przebić mur tej urzędowej twierdzy Komorowskiego.
PO zrobiła skuteczny kokon w postaci silnego kilkumilionowego elektoratu (urzędnicy + ich rodziny i beneficjenci typu "szwagier").
Ten kokon można rozbić tylko frekwencja.
 
S

Sa Mara

Guest
danielr9 napisał:
Co ciekawe - 83% badanych na kogo by zagłosowało gdyby do drugiej rundy przeszedł Komorowski i Duda opowiada się właśnie za Dudą.

hi hi hi :lol: Te "badania" to były chyba robione na konwencji PiSu. Z tego co słyszałam to tam z 20% zagłosowałoby na pana Komorowskiego. Listek figowy Kaczyńskiego czyli Duda nie potrafi nawet zmobilizować elektoratu własnej partii a co dopiero wygrać z obecnym prezydentem w drugiej turze ile? 83% do 17%? :zubaw:
Zejdź na ziemię.
Gdyby jakimś cudem doszło do II tury, to prawda będzie pogrom, ale w drugą stronę.
Czy ktoś na serio uważa, że ta garstka tak zwanych antysystemowców, 10%, 12% która w pierwszej turze zagłosuje na Kukiza czy Korwina pójdzie i odda swój głos w drugiej turze na jednego z kandydatów systemowych? taaaa, już to widzę.
Zostaną w domach, dla nich "PiS PO jedno zło!"
A to działa tylko na korzyść pana Komorowskiego.
Oby Kukiz miał jak najwięcej 10, 15, wszystko jedno i oby wyznawców Korwina jeszcze trochę przybyło. :wink:
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dziś debata prezydencka o 20:25 w TVP. Podobno Komorowskiego nie będzie :) Jakoś mnie to nie dziwi. Ten człowiek unika debat jak ognia bo za pewne wie że wyszedł by w nich na kretyna.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
on po prostu wie że taka debata byłaby strzelaniem wszystkich do niego, to z punktu widzenia strategii dobre posunięcie
 
Status
Zamknięty.
Do góry