Kącik starych gier

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Amiga stoi w piwnicy, w pudełkach mam około 200-300 dyskietek, i z 70 płyt do Amigi...a więc całkiem sporo :p:p:p Ile z tego by jeszcze ruszyła, to już zupełnie inna historia :D
 

irmax

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
witam...a czy ktoś mogłby mi pomoc szukam tak starej gry ze pamietam nie wiele i ciezko mi jest ja znlaleźć licze że ktoś mi pomoże....a więc jest ona z lat 97-99 jest ona z rodzaju strategi dość prosych. Pamiętam że byla mapa nie do konca odkryta i rożnego rodzaju bazy to w nich mozena bylo produkowac rozne stwory typu 3 rodzej mrowek zwykle z bronia i bazooką;D albo jakies owady. Gra była dosyc prosta ale strasznie mnie wciagnela jednak grałem w nia u mojego Wójka jak miałem kilka lat jednakze chciabym ja znalezc prosze o pomoc...<help>.... :(
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Hmmm....ja kiedyś grałem w tiny troops. Sprawdź w necie, czy podobna ;)
 

abandon

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ogólnie rzecz ujmując to ja stworzyłem serwis internetowy, który zajmuję siętylko i wyłącznie starymi grami :p. Ma dopiero 3 tygodnie, ale jużw swojej kolekcji posiadam ok 50 gier.
 

tommy125

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Gdynia
Ja ostatnio (z trzy miechy temu) wyciągnąłem pegazusa z szafy i chciałem sobie postrzelać do kaczek, i tutaj bardzo się zawiodłem bo pistolet był zepsuty i nie mam pojęcia dlaczego i co się w nim zepsuło :angry: Ale wziołem pada do ręki i sobie pograłem w contre :D Przypomniały się dobre czasy....
 

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Mi właśnie się przypomniał dizzy i wszystkie zagadki z nim związane, trudne to było, nawet zapisać się nie można było tylko zrobić wszystko za jednym razem. No cóż ale taki tego urok, no i oczywiście skakanie po chmurkach. Z tego co mi wiadomo to było kilka części Dizzyego, ja chyba 2 albo 3 widziałem ktoś wie gdzie można dostać więcej?
 

osa1622

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Ostrów Wlkp.
Pierwsza gra w jaką grałem to Road Rash :p Potem wciągnąłem się w Duke Nukem 3d, Age of Empires, NFS no i moje ukochane Diablo I :) w Diablo gram od 2000r. i jeszcze mi się nie znudziła :D mam 5 wersji tej gry: Diablo, Diablo Awake (Przebudzenie), Diablo Hellfire, Diablo The Hell i Diablo The Hell 1.83a :) ta ostatnia jest po prostu świetna ! Jakimś cudem znalazłem ja na necie. Poziom trudności jest dużo dużo wyższy ! Usunięto również możliwość duplikacji przedmiotów. Bardzo ją polecam fanom Diablo :) Umieściłem na forum wątek na temat właśnie tej wersji więc liczę na waszą pomoc :)
 

michael102

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Oj tak Diablo miało swój klimat. Ale ze starych gier, takich, w które grywałem jakieś 13 lat temu jak kupiłem pierwszego PC to pamiętam jeszcze DOOM-a, Flashback (to była piękna gra), Hexen, Heretic, Little Big Adventure, Cywilizacja 1, Beneth a steel sky (nie wiem czy tak się pisało), Tomb Rider 1, SWoS :) i jeszcze wiele, wiele innych ale nie zmieściłbym tutaj. Te tytuły przyszły mi do głowy w miarę jako pierwsze. Pozdrawiam wszystkich staro-graczy :))))
 

Krzemo

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Bartoszyce
Heretic, Bandits: Phoenix Rising(nie taka stara w sumie),
a dziś sobie zagram w Giant: Citzen Kabuto , klimat i mnóstwo śmiechu, gra jakich mało.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Oj tak Giants było bardzo dobrą pozycją z niepowtarzalną atmosferą. Uwielbiałem misje z rozbudową bazy. Sądzę, że po dziś ta gra dzień nie została właściwie doceniona, a powinna.
 

grisza1010

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Panowie jak mowa o starych grach, coraz częściej dochodzi do remakeów. I już niedługo wychodzi Monkey Island 2!! A pierwsza część jest do kupienia. Ahh stare czasy to dobre czasy:)
Do dnia dzisiejszego gram w theme hospital!!:D gra genialna.
 

Ofca

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
76
Punkty reakcji
1
Wiek
35
NES / Pegazus:

[złota piątka]
-Dizzy
-Micro Machines
-Ultimate Stuntman (chyba tak to się nazywało)
-Big Nose the Caveman
-Big Nose /cośtam/

###

Megaman(wyd.ang.) / Rockman(wyd.jap.)

###

Gry ze stajni [Technos Japan Corp.] czyli:

Kunio Kun Nekketsu Soccer (znane także jako GOAL 3 - jak ktoś oglądał film 'Shaolin Soccer' to można to nazwać ekranizacją właśnie tej gry :D)
i inne z imieniem 'Kunio' w tytule - chyba najlepsze gry na Pegazusa :)

###

Turtles ( najlepsza część - III ) Rozbudowana, chodzona bijatyka - mnóstwo rodzajów wrogów, ciekawe lokacje, fabuła oraz Boss'owie :)

###

Mario Bros. (wiadomka ;) )

###

SD Hero Soukessen - Taose! Aku no Gundan (niedawno odkopane/znalezione:D - dobra muzyka na końcu gry ;] )

###################################################

Commodore 64:

LK Avalon - 'Wyspa' (wypasiona POLSKA przygodówka)

###

Rick Dangerous (wspominane wcześniej - fajna gierka platformowo-zręcznościowa)

###

Igor / Frankestein (nie pamiętam dokładnego tytułu - w każdym razie kierowało się 'Igorem', pomocnikiem dr.Frankesteina i zbierało się ludzkie organy ;) )

###

Duck Tales (również nie pamiętam tytułu - ale chodziło głównie o rozwiązywanie zadań matematycznych poruszając się po świecie Kaczora Donalda)
Była też gierka, gdzie sterowało się Donaldem i chodziło do pracy, aby zarobić na nowe gadżety na placu zabaw

###

School Daze - WYPASIONA GIERKA!! Symulator ucznia w szkole - chodzi się na lekcje, zbiera się karne punkty, pisze na tablicy, wali w dzwonki na korytarzach, bije się z kolegami - ogólnie wypas gierka! Chyba najlepsza na C-64 :)
 

sagi2007

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
71
Punkty reakcji
0
RTSy - Age of Impires, Europa Universalis, trochę II WŚ. Gdzieś jeszcze są tacy co grywają w to w sieci ??
 

Devianus

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Koszalin
Oj ja się wychowałem na Amidze 500.

ale do dziś mam DoxBoS na którym gram w taki gry jak Dungeon Master, Gurship 2000 czy Super Frog.
O tym nie da się tak po prostu zapomnieć ;)

Świetną grą było również Settlers. Mnóstwo czasu spędziłem przy tej strategi i nie żałuje tego.
 
Do góry