Kącik starych gier

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie tylko na Amigę wyszło, pierwotnie to była gra na system arcade (automaty). Pamiętam, że rzecz wyśmienita, grałem od 1-3 z naciskiem na jedynkę. To na X-Boxa warte zobaczenia w ogóle?
 

Ghandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
czy warte zobaczenia, nie wiem, bo nie mam xboxa, natomiast na YT są filmiki i wygląda co najmniej dobrze ;]
 

Jik

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Też wracam do starych gier, coraz częściej zresztą. Czasem też do Pegasusów, PSX itd., ale przede wszystkim do PC-towych gier z lat 90-tych i z przedziału 2000-2005.

Wciąż wracam do pierwszej części Gothica. Jest coś w tej grze - niezwykły klimat, prosty, ale dobry pomysł, cudowna muzyka, ale przede wszystkim taki świat, w który wczuwa się mimowolnie.

Wracam do Falloutów 1 i 2. Nastrój jaki stworzyli (szczególnie w dwójce!) w tych grach jest niezwykły - naprawdę czuć ten brud i absolutną beznadzieję świata po zagładzie. W nowszych grach postapokaliptycznych wszystko wygląda lepiej i jest więcej możliwości, ale często nie czuć tej atmosfery przygnębienia, jaką można znaleźć w starych Falloutach. Tam się czuje, że ludzie zostali złamani i, że teraz już po prostu "jakoś egzystują". Nawet świetne poczucie humoru, jakie pojawia się tam w dialogach nie zmienia uczucia - to jest smutny świat.

Wracam do Black & White. Świetny pomysł i dobre, jak na tamte lata, wykonanie. Teraz niedawno zaskoczyła mnie gra Dust, choć to inna koncepcja, to gra po latach dała mi podobą ekscytację, jaką kiedyś dało mi Black & White.

Wracam do nieco nowszej, ale cholernie niedocenionej grze, która przeszła bez większego szumu, przez praktycznie nieistniejący marketing. Mowa o Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Kapitalna atmosfera, naprawdę siada na psychikę. Rzadko się boję gier, a ta gra mnie trzyma jeszcze godziny po jej wyłączeniu.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wracam do nieco nowszej, ale cholernie niedocenionej grze, która przeszła bez większego szumu, przez praktycznie nieistniejący marketing. Mowa o Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Kapitalna atmosfera, naprawdę siada na psychikę. Rzadko się boję gier, a ta gra mnie trzyma jeszcze godziny po jej wyłączeniu.
Raz czy dwa też o tym pisałem. Naprawdę dobra, niedoceniona gra, choć momentami przesadzona z poziomem trudności. Ale jeśli ktoś lubi Lovecrafta to musi przyznać, że ok. pierwsza godzina gry to żywy klimat z jego książek.
 

Jik

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
jeśli ktoś lubi Lovecrafta to musi przyznać, że ok. pierwsza godzina gry to żywy klimat z jego książek

To fakt!! Rzadko się udaje tak dobrze przenieść klimat pomiędzy dwiema formami (książka->film, książka->gra, film->gra), jak w przypadku tej gry.
 

zdzislaw123

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
W.
Gra ktoś może jeszcze w Dynablaster sprzed sam nie wiem ilu lat? Ja odgrzebałem odstanio gdzieś na dysku i nie mogę się od tej gry oderwać.
 

montanatony

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Hah, czasem jak mi się nudzi to sobie lubię popykać w mario albo w tanki tyle że na PSP przez emulatora bo pegasus już odmówił posłuszeństwa xD (sprawię se chyba nowego z allegro). A z tych świeższych to bardzo lubię wracać do takich klimatów jak chociażby gta 3 czy vice city. To było coś.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Staram się o dotację na otwarcie klubokawiarni, w której jedną z atrakcji będą stare gry (link w stopce). MAME i PCek. Gry na Amigę, NESa, Pegasusa... Co sądzicie o tym pomyśle?
 

kar-98

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
była moze poruszana gra "Comandos"? nie mogę jej nigdzie znaleźć do pobrania, a uważam ze mogłaby już być nawet w wersji online na przeglądarce
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Commandos to był jeszcze robiony pod Windows 98, gdzie żadna przeglądarka nie emuluje takich rzeczy przez solidnego grzebania w kodzie. Z resztą można bez problemu kupić w sklepach internetowych za parę złotych.
 

kar-98

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
ale watpie czy taka stara gra pójdzie na moim kompie, bo kiedys chciałem odtworzyć Kozaków europejskie boje i nie poszło mi. A zawsze myślałem ze mam za słabego kompa a nie za mocnego na moje wymarzone gry:)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zależy jaki Windows. Na nowszych kompach zazwyczaj chodzi, ewentualnie jedną łatkę trzeba dograć, która normuje prędkość gry.
 

tomaszeja

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
znalazłem ostatnio dużo klasyki do ściągnięcia w jednym miejscu: www.e-program.pl/programs/category/gry/page:1/
 

TongPo

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o klasykę na komputer to dla mnie nieśmiertelnymi pozostają następujące tytuły:
- Diablo II LoD,
- Heroes III,
- Stronghold,
- Red Alert 2,
- Warlords Battlecry III,
- Warcraft III,

jeżeli chodzi o inne konsole, długo wymieniać.
 

kar-98

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Tomaszeja dzięki za link, widze kilka fajnych klasyków, a ciekawi mnie jeszcze czy da sie jakoś zagrać w swat 4 multiplayer, bo widzę że serwery game spy upadły, bo swat 4 to nieśmiertelny klasyk z tego co widzę
 

TongPo

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Tomaszeja dzięki za link, widze kilka fajnych klasyków, a ciekawi mnie jeszcze czy da sie jakoś zagrać w swat 4 multiplayer, bo widzę że serwery game spy upadły, bo swat 4 to nieśmiertelny klasyk z tego co widzę

Spróbuj programem Tunngle.
 

Drakhtul

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dla mnie niesmiertelna gra jest Baldurs Gate, czesto do niej wracam. I Morrowind, ktorego przeszedlem juz z 10 razy :D
 

kar-98

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
oki wypróbuję bo gram narazie w single palayerze przecieko 49 terrorystom ale mi się to powoli nudzi;p
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dla mnie niesmiertelna gra jest Baldurs Gate, czesto do niej wracam. I Morrowind, ktorego przeszedlem juz z 10 razy
biggrin.png
Baldur to klasa, dzisiejsi producenci powinni się uczyć od tego tytułu. Ostatnio wyszła edycja rozszerzona jedynki. Grałem i powiem szczerze, że nadal przyjemna rzecz.
 
Do góry