KAC

iwaczek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie pomagają!!! Może kolego nie masz doświadczenia? Cena rzeczywiście może powinna być niższa ale ja wolę zapłacić kilka złotych i nie umierać na drugi dzień :)
 
B

blondyneczka83

Guest
Tego typu tabletki w końcu zostały do czegoś stworzone.... jeżeli np. zabalujemy, a na drugi dzień musimy iść do pracy, to uwierz, że warto wydać te kilka złotych, aby sobie ulżyć. A poza tym jakby człowiek chciał kupić osobno wszystkie składniki to by wyszło to samo.

Poza tym rutinoscorbin + dużo wody niegazowanej + jakiś rosołek + wrzucenie sobie coś na ząb + KC24.......... kaca powinno nie być :D
 

grawmug91

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja będąc na kacu wypiłem 1,5 litra nestea cytrynowej, poszedłem na dłuuuugi spacer, a po powrocie do domu walnąłem się spać :D No cóż... pomogło :)
 
B

blondyneczka83

Guest
Co ja bym normalnie dała żeby herbata nestea mi pomogła :D
Stwierdzam, że jesteś bardzo łagodnym przypadkiem, tzn. łagodnie przechodzisz kaca. Dochodzę do wniosku, że im człowiek starszy, tym gorzej znosi kaca. Jak byłam 18-19-latką, to wszystko spływało po mnie, jak po kaczce, a teraz?? Teraz to trzeba kombinować, co robić aby dobrze się czuć :D

Jednak witamina C, KC24, dużo mineralnej, świeże powietrze i sen robią najlepiej ;)
 

Zuzana

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
29
dokładnie sen!
i woda smakowa cytrynowa ;p przynajmniej mi pomaga.
i rano żurek hehh ;)
 
B

blondyneczka83

Guest
dokładnie sen!
i woda smakowa cytrynowa ;p przynajmniej mi pomaga.
i rano żurek hehh ;)



Dokładnie... żurek albo rosołek, byle tłusty :D
Gorzej jest jak się ma kaca, a rano trzeba wstać np. na uczelnie albo do pracy - wtedy już jest pies pogrzebany <_<
A właśnie, bo na ulotkach środków typu AlkaSeltzer, czy też KC24 pisze aby zażywać je podczas picia - A czy coś się stanie jak takowy przyjmiemy np. tuż po powrocie do domy, czy też przed wyjściem na imprezę? Czy wtedy ich działanie będzie równie dobre/mocne?
 
B

blondyneczka83

Guest
Ja tam się nie zgodze z twoim zdaniem. Przecież te tabletki zostały wymyślone w konkretnym celu. Poza tym zasadą działania takich tabletek jest niedopuszczenie do wystąpienia kaca, a nie zaleczenie jego przykrych skutków.
Tak na marginesie to zauważyłam, że wielu ludzi różnie interpretuje efekt placebo - nie zawsze ta interpretacja jest dobra.
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
A czy coś się stanie jak takowy przyjmiemy np. tuż po powrocie do domy, czy też przed wyjściem na imprezę? Czy wtedy ich działanie będzie równie dobre/mocne?
Bo w działaniu KC24 chodzi o to, żeby substancje zawarte w tych tabletkach były juz w organizmie jak zaczynamy pić alkohol, substancje te tak kierują metabolizmem alkoholu żeby nie powstawał aldehyd który jest odpowiedzialny za powstanie kaca. Czyli im później weźmiesz tabletki tym efekty będą słabsze.
 
B

blondyneczka83

Guest
Bo w działaniu KC24 chodzi o to, żeby substancje zawarte w tych tabletkach były juz w organizmie jak zaczynamy pić alkohol, substancje te tak kierują metabolizmem alkoholu żeby nie powstawał aldehyd który jest odpowiedzialny za powstanie kaca. Czyli im później weźmiesz tabletki tym efekty będą słabsze.



Czyli na to wychodzi, że najlepiej jest łykać te tabletki przed wyjściem na imprezę tudzież przez wypiciem pierwszego piwa/drinka/kieliszka :D
W sumie, to niech każdy leczy się, jak chce, ale najważniejsze, aby każdy znalazł swój sposób na kaca i miał chociażby minimalny umiar w piciu :D

ps. mnie się 2 razy zdarzyło przeholować :bag:
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Na dzień dzisiejszy dla mnie najlepsze nie są domowe sposoby (jak wcześniej uważałem) tylko lekarstwa.
Bodajże się nazywało Alkaprim ale mogę się mylić. Po jednej tabletce rozpuszczonej w wodzie zacząłem momentalnie trzeźwieć i skończyły się odruchy wymiotne :)
 
B

blondyneczka83

Guest
Na dzień dzisiejszy dla mnie najlepsze nie są domowe sposoby (jak wcześniej uważałem) tylko lekarstwa.
Bodajże się nazywało Alkaprim ale mogę się mylić. Po jednej tabletce rozpuszczonej w wodzie zacząłem momentalnie trzeźwieć i skończyły się odruchy wymiotne :)


No właśnie kiedyś też będąć chyba w Tesco zauważyłam tabletki Alkaprim i tak je wzięłam na "wszelki wypadek". Kosztowały coś lekko ponad 2 zł, a więc nie miałam wyrzutów, że wywalam kasę w błoto. No i jakiś czas później imprezowałam, na drugi dzień oczywiście "umierałam" i przypomniałam sobie o tych tabletkach. Rozpuściłąm od razu 2 i w niedługim czasie kac zrobił się o wiele łagodniejszy, powiedziałabym nawet znośny. Niestety, od tego czasu nie widziałam tych tabletek ani w Tesco, ani w aptece <_< Dlatego też przerzuciłam się na KC24, bo mają niemalże identyczne działanie, czyli są skuteczne..... z tą małą różnicą, że te drugie zażywam przed piciem, a nie po kiedy już mam gigantycznego kaca :D
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Znalazłam artykuł w którym opisane są preparaty, które można stosować na kaca. Każdy preparat ma inną funkcję:
"- Leki oparte na kwasie acetylosalicylowym (Alka-Prim, Alka-Seltzer, także aspiryna) znoszą ból głowy i uczucie rozbicia, nie są jednak wskazane dla osób cierpiących na wrzody żołądka lub dwunastnicy.
- Środki z kwasem bursztynowym fumarowym i witaminami (np. KC24) pomagają zwalczyć kaca. Najlepiej działają gdy przyjmuje się je w czasie picia alkoholu.
- Środki z potasem (np. Aspargin) działają pomocniczo, wzmacniając pracę serca i mięśni. Źródłem potasu jest też sok pomidorowy.
- Gastrolit (zapobiegający odwodnieniu) uzupełnia poziom mikroelementów. Warto pić go przez 2-3 dni po imprezie.
- Po środki typu Ranigast, Manti, Mantox, Gealcid mogą sięgnąć cierpiący na poalkoholową zgagę.
 
B

blondyneczka83

Guest
Znalazłam artykuł w którym opisane są preparaty, które można stosować na kaca. Każdy preparat ma inną funkcję:
"- Leki oparte na kwasie acetylosalicylowym (Alka-Prim, Alka-Seltzer, także aspiryna) znoszą ból głowy i uczucie rozbicia, nie są jednak wskazane dla osób cierpiących na wrzody żołądka lub dwunastnicy.
- Środki z kwasem bursztynowym fumarowym i witaminami (np. KC24) pomagają zwalczyć kaca. Najlepiej działają gdy przyjmuje się je w czasie picia alkoholu.
- Środki z potasem (np. Aspargin) działają pomocniczo, wzmacniając pracę serca i mięśni. Źródłem potasu jest też sok pomidorowy.
- Gastrolit (zapobiegający odwodnieniu) uzupełnia poziom mikroelementów. Warto pić go przez 2-3 dni po imprezie.
- Po środki typu Ranigast, Manti, Mantox, Gealcid mogą sięgnąć cierpiący na poalkoholową zgagę.



Dziękuję za podanie tych informacji, bo one na prawdę są przydatne. Wychodzi na to, że aby nie dopuścić do wystąpienia kaca i bezkarnie pić alkohol trzeba się nafaszerować lekami: KC24 przed piciem, Alka-prim po przebudzeniu + asparaginian :D Chociaż tyle dobrze, że nie wiem co to znaczy poalkoholowa zgaga ani poważniejsze odwodnienie, bo jak mnie suszy to potrafię wypić w przeciągu 2-3 godzin z 3 litry wszelakich płynów (obojętnie co mam pod ręką byleby było mokre :D) :D
 

monika.pogo.

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja to mam sposoby ale na to żeby nie było kaca
Pierwszy to KC24 tabletki
Drugi to podobno sama nie robiłam tego to witamina c garść i siusiasz siusiasz i nie zatrzymuję się alkohol
 

piepia

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2006
Posty
263
Punkty reakcji
1
Miasto
Najlepiej "wypocić" kaca. Porozciagajcie sie troche rano, idźcie pobiegac - pomaga :)
Dobre sa tez napoje izotoniczne (np. Powerade ale NIE tiger), ktore pomagaja uzupelnic substancje wyplukane przez alkohol.
Polecam takze rozpuscic sobie rano Aspiryne. Duze ilosci soku ze swiezych owocow takze dobrze sobie radzą.
 
Do góry