KAC

Wilczur93

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
CK
Dużo, dużo mleka. Mi litr zazwyczaj wystarcza. I Apapa dla lewszego efektu. A najlepszy sposób na kaca to nie pić dzień wcześniej, a bynajmniej za dużo i co najważniejsze nie mieszać alko.
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
słyszałam ze najlepiej z rana kielona wypić :D
ale nie próbowalam bo nie mialabym odwagi napić sie na kacu z rana.. :p

gorący rosół, woda , kefir :p
 

Wilda

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
:)
Na kaca ponoć najlepiej wypić trochę, TROCHĘ piwa, żeby "obsiadło" :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja ostatnio na kaca dwa piwka sobie strzeliłem i od razu byłem jak nowo narodzony :D Pomijając fakt, że pić rano jest bardzo ekonomicznie, bo po takiej ilości z kumplem byliśmy bardzo weseli i radośni.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
33
Miasto
pdkrpc
Herbata - gorzka, mocna herbata ;) A te sposoby typu jajeczniczka etc. są do kitu. Kto po dobrym piciu może wogóle patrzeć na jedzenie?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A te sposoby typu jajeczniczka etc. są do kitu. Kto po dobrym piciu może wogóle patrzeć na jedzenie?
Zależy od organizmu. Alkohol różnie działa na wątroby różnych ludzi (nie pamiętam o co dokładnie chodziło) w każdym bądź razie nawet podczas picia niektórzy robią się głodni, a inni wręcz przeciwnie, nie mogą patrzeć na alkohol. Tak samo jest z kacem następnego dnia.
 

jetfemme

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
### zdrap to się dowiesz
kolega mi mówił, że żeby nie mieć kaca po piciu powinno się zjeść tabletkę przeciwbólową. czy działa nie wiem nie sprawdzałam bo po każdym piciu zapominałam, ale sposób podobno skuteczny.

jak popija się wódkę wodą z cytryna też się nie cierpi następnego dnia-podobno :p
 

marudek

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
nie radzę mieszać leków przeciwbołowych, zresztą żadnych leków z alkoholem, bo efekty moga być mizerne, u mnie kac objawia sie jako zawroty głowy, nie jest więc źle, choć dużo nie piję, i najlpiej ciepła herbatka z cukrem, kac - to zbyt mała ilość glukozy w organizmie, więc jak się ją dostarczy w najprostszy sposób by organizm mógł ja strawić jest najłatwiej :)

pozdrawiam
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Kaca miałam raz w życiu... więc nie mm wypraktykowanych działań w tym kierunku..
może po prostu warto wyczuć swój organizm i nie przesadzać z alko...
 

LUŚ

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Płońsk
Trzeba sięgnąć do źródła czyli do chemii :] Cukier spala alkohol, więc jeżeli herbatka to tylko słodka.
Co do kielona z rana wydaje mi się, że jest najlepszy, ponieważ przyswojony alkohol zobojętni ten syf, który mamy w żołądku. Jednak jest to propozycja dla twardzieli, bo ja na przykład po przepiciu nie mogę czuć wódki przez tydzień i takie leczenie poranne mogłoby się skończyć nieprzyjemnie.

Kiedyś na kaca pomógł mi Powerade- węglowodany i większe nawodnienie.

"Najlepsze na kaca jest powietrze z pompki od materaca", jak mawiał Romek :)

Ach... No a jak pokonać ból głowy, nie mam pojęcia. Tabletki, tabletki...
 
B

blondyneczka83

Guest
Ostatni mój kac gigant miał miejsce chyba ze 3 tygodnie temu, kiedy oleżanka świętowała swoje 28 urodziny. Ja nawet dokładnie nie pamiętam, ile tego wypiłam, ale wiem, że to nie było same piwo, ale jeszcze wino, a w przerwach gin+tonik........ile wypiłam (ilościowo), to nie wiem, ale było tego "sporo". Dotoczyłam się do domu (taksówką) około 4 nad ranem i padlam na łóżko. Przebudziłam się mniej więcej około godziny 10-11ej w niedziele (piłam w sobote :D) i pierwsze co, to sobie pomyślałam, że ja dobrze się czuje.............poszłam chwiejnym krokiem do WC i po raz pierwszy zwymiotowałam. Tak męczyłam się do późnych godzin nocnych - nie pomogła ani sodówka, ani witamina C, ani nawet rosół (a wybierałam z wierzchu ten najbardziej tłusty). W poniedziałek rano, jak szłam do pracy w dalszym ciągu czułam, jakby mnei dosłownie z krzyża zdjęli :bag: :bag: :bag:

Z kolei w zeszłą sobotę byłam w klubie i również wypiłam dużo za dużo drinków, ale przed imprezą zażyłam 3 witaminy C, wypiłam szklankę rosołku i zapodałam sobie 3 tabletki KC-24 - tabletki te zażyłam również w dniu następnym i o dziwo - praktycznie ZERO kaca. Mogłam normalnie funkcjonować i nawet poszłam z psami przed obiadem na spacer :D :D :D
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja nie miałam nigdy w życiu kaca. Podobno mam mocną głowę :) Mojej koleżance niestety po każdej imprezie męczy kac i wtedy próbowała albo wypić sok z kiszonych ogórków albo kefir. Niewiele to jej pomaga. Ostatnio też mając już dość męki po kacu kupiła właśnie KC-24 polecony przez panią aptekarkę. I przyznała, że w końcu czuje się w miarę. Też wzięła bodajże 2 czy tabletki narazie. Po 2-3 godzinach czuła się już dobrze.
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Ja KC24 biore w czasie picia i na drugi dzień nie mam mdłości, bólu głowi itp, bo ja strasznie źle znoszę kaca.
 
B

blondyneczka83

Guest
Najlepszy sposób na kaca - NIE PIĆ!


Nie rozumiem takiego podejścia, bo nikt tutaj nie mówi o alkoholikach, ale 99% ludzi chociaż raz w życiu zdarza się kac. Może być on po urodzinach, imieninach, czy też po prostu po babskim wypadzie do knajpy, a wtedy nie można mówić, że najlepszym sposobem na kaca jest abstynencja, tylko trzeba działać, aby sobie ulżyć.

Wiem, że leczenie się jak już się ma kaca niewiele daje. Trzeba jemu zapobiegać znim się jeszcze nic nie wypiło :D Dlatego też mój ostatni eksperyment był z tymi tabletkami KC24, które zażyłam zarówni przed imprezą, jak i tuż po przebudzeniu się. Jak się człowiek dobrze ubezpieczy, to można wygrać z kacem, niemniej też ważny jest tutaj umiar w piciu - jak się ktoś schleje do nieprzytomności, to nic nie pomoże :lol: :lol: :lol:
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
tabletki typu KC.. to ściema. W składzie są zwykłe minerały i witaminy, a cena zdecydowanie przewyższa rzeczywistą wartość tych produktów. Na kaca doskonale działają witaminy (głównie C) ale również antyoksydanty na oczyszczenie organizmu. Bardzo polecam firmę CaliVita ze względu na dobrą jakość tych witaminek i świetną wchłanialność
 
Do góry