Janusz Korwin-Mikke

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Taką władze mają o zgrozo jeszcze głupsi odemnie!

A dlaczego?. Bo potrafią grać.... To polityka. Nie grasz i nie przystosowujesz się do sytuacji-nie istniejesz....

No i powtórze jeszcze często powtarzane przez JKMa zdanie "Ten kto twierdzi że socjalizm jest dobry jest albo kłamcą, albo idiotą".

To jest zdanie JKM. Jeżeli ktoś ma inne to nie powód by nazywać go kretynem i durniem., gdyż to poglądy, a te każdy może mieć inne.

Dlatego ja nie uważam JKMa za polityka, to jest sobie sympatyczny starszy już człowiek który głośno głosi swoje poglądy
Właśnie. Jeżeli niy był na tyle zdolny i odważny, żeby się do polityki pchać, to niech przynajmniej nie dyskredytuje osób, które dla kraju coś zrobiły (JP)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Socjalizmu bronimy, ach ta dziecieca choroba lewicowości.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
po 1 korwin lubi parafrazowac cytaty

podpowiedz w. churchil
"kto za mlodu nie byl socjalista prawdopodobnie bedzie zlym czlowiekiem, kto na starosc jest socjalista jest albo klamca albo durniem"
ja pisalem ew + dalszy ciag nie uwazam ze bycie socjalista to bycie durniem, pozostaje klamstwo

po 2 korwin zrezygnowal ze wszystkich funkcji w UPR
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Nie bronie, ani nie oskarżam socjalizmu. Ma on swoje zalety jak i wady. Mówiłem, tylko, że mówienie o socjalistach per "durnie" jest niestosowne, gdyż tacy ludzie znajdują się wszędzie zarówno w socjaliźmie jak i kapitaliźmie itp.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz
40% naszego spoleczenstwa ma problemy ze zrozumialym przeczytaniem programu tv to i tak lepiej niz francuzi tam 45
tych osobnikow jak nazwiesz?
bo to jest przy okazji naturalny elektorat tych co "lapia kazde obiretnice w lot"
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Taaaa tylko zarówno prawica jak i lewica używają kiełbasy wyborczej, więc jest to elektorat obu stron.

Nie nazwał bym ich durniami ze względu na to jakie mają poglądy, ale za to co sobą reprezentują co najwyżej.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Czyli rozumiem że prawicą nazywasz PO i PIS?? Ja tam widze jedynie socjalistów prokościelnych i antykościelnych

Nie nazwał bym ich durniami ze względu na to jakie mają poglądy, ale za to co sobą reprezentują co najwyżej.
Czy nie reprezentuje nas to jakiem mamy poglądy?? :p
Zmieńmy temat bo oczywiście w tym zdaniu z załorzenia miało być więcej żartu-ironii-docinki niż ogłaszaniu jakiejś prawdy objawionej nowej :p
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Nie. Durniem może być dla mnie osoba wyznająca jakikolwiek pogląd polityczny, ale nie dlatego, że wyznaje go i on mi się nie podoba, lecz dlatego, że nic sobą nie reprezentuje i niewie nawet dlaczego go wyznaje. W skrócie. Za pogląd nie, za ogólny "wygląd" (czy. maniery itp) tak
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jak ktoś twierdzi że 2+2=7 to należy powiedzieć że jest to pogląd jego czy też jest (w pewnym sensie oczywiście), durniem?

Ponawiam apel o danie spokuj temu zdaniu jednemu hehe
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Polityka to nie matematyka. W matematyce są prawa w polityce większość to przypuszczenia. Może akurat przy rozwiązywaniu tego problemu jakim jest 2+2 twój przeciwnik popełnił błąd tylko w 1 miesjcu, a w innych miał racje?. Jeżeli jednak podchodząc od strony matematyki-to włanie przez takie myślenie 2+2=7 nazwałbym kogoś durniem, lecz powtórzę iż matematyka to nie polityka...

PS. Dobra daje spokój xD. W razie czego to na PW sobie pogadamy czy coś....
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
odysie czepiasz sie naprawde
po 1 napisalem socjalisci ew durnie i dalsza czesc zdania
po 2 napisalem ze 40% naszego spoleczenstwa to durnie z defnicji
wiec moze dajmy juz temu spokoj
nie napisalem ze ten kto nie wyznaje talich pogladow jak jkm to duren
ja nie wyznaje pogladow jkm i za durnia sie nie uwazam
inna sprawa ze poglady moje sa b zbiezne do pogladow jkm
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
hehe JKM na jakiejś debacie na Uniwersytecie, jakis student atakuje go za to że obraził demokracje i w ogóle, on potwierdza że jak ktoś wierzy w demokracje jest dla niego głupcem, podaje przykład :lol2: "Jak bym, ja pan obok i pani trafili na bezludną wyspe, to w ramach demokracje zadecydowalibyśmy że ma pani spać z każdym z nas na zmiane, a ponieważ mamy 2/3 głosów to dodalibyśmy to jesszcze do konstytucji" hehe

PS
Na pytanie czy istnieje na świecie takie państwo o którym on ciągle mówi, Korwin odpowiada: "Ideałów na świecie nie ma, ale jak głosi stare rosyjskie powiedzenie, wszystkich dziewczyn na świecie się nie zaliczy ale warto próbować " :lol2:

Oto i link do tej dyskusji: http://www.youtube.com/watch?v=cj8zL0pzkAg...ted&search=
Początkowe częsci to monolog Korwina, od 6 do 12 Korwin odpowiada na pytania.

Są tam poruszane różne tematy, również wasze ulubione Piłsudski i podatki za Hitlera hehe
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Obejrzałem dwa filmiki (ięcej przerasta moje umiejętności intelektualne). Jedno muszę przyznać. JKM to prawdziwy polityk. Same okrągłe zdania i frazesy.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Same okrągłe zdania i frazesy.
Heh, to co ty oczekiwałeś od takiej pogadanki :p Polecam dlatego od 6 parta heh tam odpowiada na pytania :p
Osoby które nie wyznają korwinizmu :lol2: monologi JKMa sie nie podobaja zazwyczaj :p

PS
Mi tam sie wystąpienie Korwina podoba, choćby ogromna dawka humoru :p
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Heh, to co ty oczekiwałeś od takiej pogadanki :p Polecam dlatego od 6 parta heh tam odpowiada na pytania :p

Od początku faktów i liczb. A jeżeli odpowiedzi są takie jak udzielone pani o bezludnej wyspie i demokracji to tak wiele nie tracę.

Zresztą ja programowo nie wierzę politykom. Każdy ma złote przepisy typu "By Kazachstan rósł w siłę a ludziom żyło się dostatnio".
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Od początku faktów i liczb.
Kurde, od 20 lat on w artykułach i książkach pisze liczby, fakty, dowodzi swoje tezy. W przemówieniu nie można zanudzić słuchaczy hehe
Żarcik za żarcikiem i do przodu :p Kto chce liczby niech do jego książek, artykółów, gazety i bloga zagląda :p

Zresztą ja programowo nie wierzę politykom. Każdy ma złote przepisy typu "By Kazachstan rósł w siłę a ludziom żyło się dostatnio".
JKM to nie polityk :p Jak by nim był by nie mówił swoje zdanie o kobietach, pilsudskim demokracji itd :p

Nie jest tak że ja wszystko wieże co mówi mikke, on po prostu w 80% wwyglasza poglady z którymi sie zgadzam (dla przykladu kaczor i tusk ok 15%) i to w formie wypowiedzi którą zawsze uwielbiałęm (sam mam troche podobny styl mówienia :p)

PS
Temat dyskuji to: "Quo Vadis Polsko wyklad Polska po1989r. Wizja przyszlosci" 27 marca 2007 Uniwersytet Zielinogorski
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz to spotkanie pokazalo jedynie ze intelektualnie przerasta innych "politykow" o glowe podobnnie jak fizycznie (za wyjatkiem giertych i olechowskiego)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
JKM to nie polityk :p Jak by nim był by nie mówił swoje zdanie o kobietach, pilsudskim demokracji itd :p

Jak inaczej nazwać byłego posła, byłego szefa UPR, który w ostatnich wyborach startował do senatu? Niezdolność do kompromisu nie wyklucza go z grona polityków.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jak inaczej nazwać byłego posła, byłego szefa UPR, który w ostatnich wyborach startował do senatu? Niezdolność do kompromisu nie wyklucza go z grona polityków.
I startuje w tym roku w wyborach uzupełniających na Podlasiu :p

Ja politykami nazywam takich ludzi bez poglądów żadnych, dla których liczy się tylko słupek poparcia (patrz 90% polskiego sejmu :p) Takie partie jak UPR, NOP i np PPS uważam za ideologów :p
Takie moje wykrzywione spojrzenie na ten temat
 
Do góry