Janusz Korwin-Mikke

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Zresztą co ja będę komentował, autor artykułu "Jędrzej Giertych lustruje JP" sam doskonale ośmiesza JG

Ja czegoś nie rozumiem. :eek: Brave: na razie wszystkie linki które przeglądam, zawierają argumenty dla mnie, jednym slowem wykazują fałszywość stwierdzenia jakoby Piłsudski był agentem. Czytać nie umiesz czy jaja za przeproszeniem sobie robisz?!
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Napisałem jedyne, które miało szanse powodzenia, a nie które się powiodło. Chodziło mi o przegrane powstania, które mogliśmy wygrać, a nie o powstania wygrane.
PS. Szacunek i uznanie dla Wielkopolski:D
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Przeglądając dalej te linki, natrafiłem na świetny tekst:"Polskie media są sterowane Niemieckimi rękoma" ja zawsze myślałem że różowym rączkami salonu, który z chęcią dowaliłby Piłsudskiemu, ale jak widać myliłem się...

Przeczytałem tekst tego "autorytetu" i nic w nim nie ma jakoby Piłsudski był agentem Austrii.Jest natomiast dość poważne zakłamanie.Jp żadnej organizacji nie oddał pod kierownictwo wywiadu austriackiego.Związki strzeleckie miały dużą autonomię i były uznane przez Austrię jako samodzielne siły zbrojne.Dopiero wskutek małego napływu rekruta wcielono je do armii pc.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Ich chyba nie wcielono do armii tylko chyba je xzamkneli w obozach jenieckich :) o tym mowa czy nie o tym :D?
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
W Polsce rządził salon [rządzi nadal?] więc nikt JP nie bronił.Wręcz przeciwnie, GW chętnie produkowała pseudonaukowe paszkwile na jego osobę.Różowi nie przepuścili żadnej okazji by dokopać komendantowi, więc niech nikt głupot nie gada, jakoby chroniono jego osobę nie dopudszczając do publikacji danych.Jeśli rzeczywiście nawet żadna lewacka gazetka nie chciała o nich wspomnieć, to nie wyobrażam sobie jak tr "rewelacje" musiały być głupie...

Brave: Po zastanowieniu stwierdziłem, że to co prowadzimy, to żadna polemika.Kaqżdy swoje gada poprostu, przekonany o własnej słuszności.Ja mam Cię za zmanipulowane "dziecko we mgle" [śmiesznie to brzmi w ustach 16-latka], ty także masz mnie za takowe.STOP
Czas to zmienić, bo takto nic nie wyniesiemy z tej wymiany zdań.Robię krok jako pierwszy.Z wszystkich sił odrzucam pewność że mam rację i przyznaję że zachodnia polityka Piłsudskiego była dziwna-tak jakby skupiony na wschodzie, zapomniał o innych sprawach.


Tylko proszę, nie podawaj mi jakiś tytułów, których i tak nie przeczytam.Zastanówmy się wspólnie i dojdźmy prawdy.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
przyznaję że zachodnia polityka Piłsudskiego była dziwna-tak jakby skupiony na wschodzie, zapomniał o innych sprawach.

No bo akurat tak było :) był skupoiony na wschodzie bo sam pochodził z Wilna :) zachod go mało co obchodził
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
No bo akurat tak było :) był skupoiony na wschodzie bo sam pochodził z Wilna :) zachod go mało co obchodził
Rany, ja próbuję nawiązać kontakt. a sam też tak uważam

Duch we mnie upadł [po 10 minutach :( ].Nie mogę zaprzeć się samego siebie.Trudno.Nic z tego nie będzie.

Przez neta nie da się takich spraw dobrze omówić.


Każdy zostanie przy swoim zdaniu-ot forumowiskowe debaty :skrzywiony: [choć w gruncie rzeczy jak normalnie rozmawiasz to też tak się kończy] :sciana: :sciana: :sciana:
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Był skupiony na wschodzie owszem. Prawdopodobnie oddałby duszę diabłu, żeby Rosjan wykończyć, ale może warto było poznać powody?. Otóz Rosjanie rościli sobie prawo do zwierzchnictwa nad Słowianami to raz, a dwa to to, że stanowili zagrożenia dla Polski większe niż swego czasu Niemcy. Do tego dochodzi fakt, że pod ich panowaniem nadal były ziemie Polskie, podczas, gdy pod panowaniem Niemiec już prawie nie.

PS. Takie samo "zacietrzewienie" można zauważyć u JKM pod względem JP, u Romana Giertycha (pod każdym względem), u Putina, i wielu inny ludzi, więc to nic niezwykłego.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz wasz stopien agresji zszokowal mnie
AUTENTYCZNIE SZKOKOWAL
ja nie napisalem ze korwin jest autorytetem w kazdej sprawie

natomiast juz post otwierajacy
Założyłem ten temat gdyż znajdują się tu apologeci Janusz Korwina Mikke.Wczoraj znalazłem takie smaczny cytacik jego autorstwa nt. powstania listopadowego:
"Niepodległość została zlikwidowana wskutek kryminalnego wybryku gołowąsów" Jest to tak głupie i skandaliczne, że myśle iż nawet komentarz nieotrzebny.
Mikke notorycznie nazywa Piłsudskiego renegatem i podobno w 2005roku stwierdził jakoby naczelnik był na służbie niemieckiego wywiadu[sic!]Bez komentarza.Żałosne i tyle.Szkoda jednak że Polacy plują w krew przodków...
to agresja + proba osmieszenia w czystej formie

TAK jestes dla mnie dzieckiem we mgle

nie wiem czy na pewno
wiem ze moj znajomy prof historii nowozytnej z UMCS (szef zakladu jak odpalisz google to nawet powinienes znalezc info kto) takie info przekazal mi 20 lat temu
byl on wtedy w "zaprzyjaznionym NRD"
i siedzial tam ponad rok w aktach niemieckich i cesarskich i hitlerowskich
i znalazl cos co bylo maeldunkiem oficera o informacjahc uzyskanych od pilsudskiego
samego zob wspolpracy itp nie widzial
ale siedzial tam tylko rok i nie to bylo jego gl meritum zainteresowan

nie wazne


w sprawie powstan nie uzyles ani 1 logicznego postulatu zbijajacego twierdzenia o bezsensownosci przelewania krwi
tylko emocje plynely z twojej strony

co do samego pilsudkiego (mam popiersie w duzym pokoju) bycie agentem nie oznacza wylaczenia bycia bohaterem
to z jakich besposrednich pobudek polenil ten czyn nigdy sie nie dowiemy (chyba ze na TAMTYM SWIECIE)
nie mniej jednak dokumentow troche sie zachowalo
ja oczywiscie nigdy ni bede mial do nich dostepu

a przy okazji bycie agentem hindenburga (jego sluzb) nie przeczy wrogosci wobez hitlera brak zwiazku...
domniemywam ze celem pilsudkiego bylo pozyskanie przychylnosci niemiec, austrii dla sprawy poslkiej
zwaz ze pilsudki walczyl z ruskimi a nie prusakami i austriakami (nie mowie o rozbrajaniu)

widzisz chociazby sprawa gen Zagorskiego (ktory przyznal sie ze wie o agenturalnej wspolpracy pilsudskiego)
zginal...


czasy byly jakie byly wielu patriotow probowalo "zdobywac" sprawe polska na rozne sposoby
np kradziez 200 tys rubli - nie wiem na jakie cele to uczynil Pilsudski moze jak najbardziej szczytne
np armia krajowa rozbila konwoj zoldu dla oddzialow niemieckich walczacych z ak w lasach janowskich w 1943
zrobili dobrze czy zle?
coz mozna powiedziec prymitywny rozboj dla ilus tam tysiecy marek niemieckich a z 2 strony
akcja jak najbardziej przymyslana
dzieki tej "kasie" udalo sie oslabic moarale niemcow a przy tym wykupic troche ludzi z majdanka

prosze wiec miarkuj troszke

pilsudki oparl sie na austriakahc (legiony) i super wykorzystal ich - ZA KASE AUSTRIACKA STWORZYL PODWALINY POLSKIEJ ARMII - ukradla kase austriakom, tak? ukradl w slusznym celu? a jakze ... dzieki tej akcji POW i PON stanowily realna sile - zaczatek armii wojska polskiego

wiec niec nie jest takie czarno biale jak by sie moglo wydawac

dorzuce
Polecam: Andrzej Garlicki, Józef Piłsudski, Czytelnik, Warszawa, 1988.
Roman Wapiński, Roman Dmowski. Biografia polityczna, Wrocław 1989

ja potrafie spojrzec na to z dystansem (moze wiek) staram sie nie mitologizowac

podobnie nic (oficjalnie) nie zrobil w sprawie powstania wielkopolskiego - pomysl dlaczego

podobnie pojawily sie haselka np prof Nowaka - ze te dokumenty (o wspolpracy) to falszywki
gdyby one rzeczywiscie byly takimi to niemcy wykorzytsali by je bez skropulow

rozmowy takie mozemy toczyc bardzo dlugo...
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Polacy na siłę chcieli miec bohatera narodowego, to go mają, ale czy powinien nim być Piłsudski, o którym prawda Wciąż jest ukrywana? "

Tutaj właśnie zdajesz się negować zasługi marszałka.Ja powiem krótko-więcej takich agentów
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
widzisz zblizamy sie do sedna
to byl patriota ktory zrobil bardzo wiele dla polski i nikt zadna czerwona propaganda (np o zamachu majowym) mu tego nie zabierze
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mnie szokuje to, że nie widzisz agresjii i próby ośmieszenia w tekście JKM.


Zrozum, ja naprawdę się przejmję.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
osmieszania nie widze agresja jest niewielka
ale wymowa jednoznaczna i z ta wymowa sie zgadzam
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Polsce systematycznie się ubliża na arenie międzynarodowej.

I mnie to boli.

Gdy jescze Polacy sami na sibie plują...

Zresztą wyrazem tego że są moje poprzednie posty.SZukam prawdy.

Ale muszę ją znaleźć sam

Niky mnie prawdy nie nauczy.Możesz się cieszyć.Ta wymiana zdań przyniosła pewien efekt.Mam zamiar zagłębić się w tą historię.

CZyli co do Piłsudskiego konkluzja jest-człowiek zasłużony dla Polskiej historii.

Teraz czas na powstania.

Moja konkluzja brzmi: Nie obronię powstań racjonalnymi argumentami.Efektów negatywnych jest dużo więcej niż pozytywnych.Ja oddaję poprostu hołd pamięci poległych BEZ SENSU młodych ludzi.

I nie pozwolę tej pamięci szargać.

Amen
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Moja konkluzja brzmi: Nie obronię powstań racjonalnymi argumentami.Efektów negatywnych jest dużo więcej niż pozytywnych.Ja oddaję poprostu hołd pamięci poległych BEZ SENSU młodych ludzi.
widzisz to jest to co ja pisalem od poczatku
jestem patriota (w innym topicu pisalem o przelwaniu krwi co cie zdziwilo)

CZyli co do Piłsudskiego konkluzja jest-człowiek zasłużony dla Polskiej historii.
dokladnie tak samo
mitologia to mitologia agent nie agent to jedno a polski patriota i bohater to drugie

ja mysle ze intencja korwina jest odmitologizowanie (to ze forma czasem nie ta...) a styl jaki ma kazdy widzi
ja sie do stylu przyzwyczailem..
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tzn.jakiś sens był, ale już nie będę się kłócił, racjonalnie powstania przegrywają, wiem o tym.

Ok no to koniec tematu chyba

Raczej koniec offtopa. ;)

Czemu Szalony tak cicho siedzisz?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sie okaze bo widze ze odys cos smaruje
ale jak widzisz ja nie zmienilem pogladu na sprawe ani na jote

bo patriotyzm patriotyzmem a fakty chociazby nie zbyt chwalebne to inna sprawa
neistety historia ma to do siebie ze bywa odkrywana wielokrotnie

prawdopoodbnie temat wygasnie wlasnie w tym momencie
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
UWAGA UWAGA
Brave
Mój tata potwierdza iż czytał o tym że Piłsudski był agentem.Wobec tego pobadam sam sprawę, ale znając mojego tatę, chyba masz rację

Widzę że faktycznie miałem chyba za mało wiedzy.Cóż kierowały mną szczere intencje.Zresztą liczy się ostateczny wniosek.Pzdr i Szacunek.
Przepraszam za ostry ton niektórych moich postów.
Jedno się nie zmieniło-nadal uważam że JKM to pies [i znów ten ton]
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Nie ważne jest to czy był nim czy nie, ale czy to wpływało na jego decyzje dotyczące kraju, a jak każdy wie Piłsudski BYŁ JEST I BĘDZIE bohaterem polaków choćby dlatego, że potrafił tak lawirować pomiędzy zaborcami (może właśnie po to była mu agentura potrzebna), że doprowadził nasz kraj do wolności. Bezsprzeczny jest również jego genius strategiczny. Mało kto potrafiłby dokonać takich czynów jak on na polu bitwy. W skrócie: Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Inna sprawa ma się z jego rzekomą agetnurą na rzecz Japonii. JKM zarzuca mu to, a ja w tym nie widzę nic nadzwyczejnego. Zbratał się z Japonią, bo mieliśmy wspólnego wroga. Nam była potrzeban forsa na tworzenie struktur państwa, a im informacje o wrogu jakim była dla nich Rosja. I wilk syty i owca cała.

Co do powstań. Listopadowe miało szanse powodzenia. Zostało zmarnowane, przez polskich dowódców. Styczniowe była dla mnie pomyłką podobnie jak i Warszawskie. i bynajmniej nie kwestionuję tu bitności polaków, lecz głupotę na szczeblu dowodzenia, która jest widoczna. Wielkopolskie-przykład dla pokoleń. Przygotowane, zorganizowane, wykonane.

PS. Kloner często zaglądam na forum, ale niestety nie zawsze mam czas pisać. Czyli jestem i przeglądam, ale nie piszę, bo mam za mało czasu:/
 
Do góry