Janusz Korwin-Mikke

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Korwin inteligentny na pewno jest, ale ciekawe jaki ma współczynik EQ (inteligencji emocjonalnej). Bo albo rzeczywiście jest tak ekscentryczny, że ma gdzieś swój wizerunek, albo EQ nie za wysokie. Nie wiem jak jest, ale ta pierwsza teza kłóci się z tym, że jednak próbuje coś robić w polityce.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Swoją drogą zastanawia mnie jak to jest, jakaś postkomunistyczna szuka albo PO-wiec zażartuje sobie w TV i jest traktowany jako luzak, normalnie swój gość, Korwin żartuje = faszyzm, nazizm bla bla bla. Wkurza trochę ta nieobiektywność.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
nie chce mi się czytać blogów tych dwóch jegomosci, ale idę o zakład ze pomimo tego ze prezentują tam zbieżne poglądy to w komentarzach na blogu JKMa będzie o wile wiecej obeld, wyśmiewania itd właśnie dlatego, że JKM sam je prowokuje
Co do blogów to kwestia dobrego wychowania - mnie Korwin nie denerwuje tak samo jak blog pisany przez Olejniczaka mnie nie denerwuje - po prostu nie czytam i szkoda czasu na trollowanie na blogach ludzi z którymi się politycznie nie zgadzam.
Codreanu właściwie napisał to co sam chciałem napisać. Na necie jest pełno trolli.

za brak wyczucia się płaci,a poza tym to jak śmiesz porównywac się do niego :lol2:
Palikot jakoś nie płaci. No może poza tym że robi za etatowego błazna, ale to chyba jego wybór.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Palikot tez mial do czynienia z wymiarem sprawiedliwości z powodu swojego braku wyczucia.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Nie jestem specem od PRu zebym mógł dac odpowiedz czemu jeden gosc jest popularny a inny nie mimo, że podobnie dzialają,ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie aby JKM zmieniał swoj image skoro obecny nie dziala jak powinien, na zasadzie "jeśli wszedłeś miedzy wrony..." Pytanie brzmi czemu tego nie robi?
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
A więc tak...

Korwin jest ekscentrykiem...

"Poważni politycy" to inna grupa niż "dziennikarze"/"poważni dziennikarze" wiec porównanie chybione, aczkolwiek gdyby rozpatrywać sprawę pod innym kątem to miałbyś dużo racji Misioor, tak tylko troszkę...

To że Korwin jest niszczony przez media to fakt, to że trochę na własną prośbę to też fakt; tyle że stawianie tego jak wypada w mediach ponad jego rację to kpina...

http://piecia330.bloog.pl/id,4310451,title...atow,index.html

jakaś postkomunistyczna szuka albo PO-wiec zażartuje sobie w TV i jest traktowany jako luzak, normalnie swój gość, Korwin żartuje = faszyzm

Też racja...


http://fakty.interia.pl/raport/janusz_korw...wo,1227712,5673

Kod:
[b]Jedna ze statystyk amerykańskich wykazuje, że w domu, w którym jest broń, zdarza się pięć razy więcej wypadków śmiertelnych, niż w domach, w których broni nie ma.[/b]

- Rzeczywiście... W domu, w którym jest samochód zdarza się znacznie więcej wypadków, niż w domu, w którym nie ma samochodu...

Śliczne... Jeszcze jak on to mówi, jakby odkrywana była Ameryka... A ludzie takich rzeczy nie mogą pojąć, Korwin jest zabawny ale poważniejszy od tysięcy "ładnie mówiących polityków" (http://piecia330.bloog.pl/id,4310451,title,Domokracja-wariatow,index.html).


Resume: Korwin jest dziwny ale to co się z nim robi przechodzi wszelkie pojecie...
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Nie jestem specem od PRu zebym mógł dac odpowiedz czemu jeden gosc jest popularny a inny nie mimo, że podobnie dzialają,ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie aby JKM zmieniał swoj image skoro obecny nie dziala jak powinien, na zasadzie "jeśli wszedłeś miedzy wrony..." Pytanie brzmi czemu tego nie robi?
Już pisałem. On się na polityka "z pierwszej linii" nie nadaje. Jest zbyt szczery i wali prosto z mostu o sprawach, które inni wolą czarować (np gospodarka).
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie jestem specem od PRu zebym mógł dac odpowiedz czemu jeden gosc jest popularny a inny nie mimo, że podobnie dzialają,ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie aby JKM zmieniał swoj image skoro obecny nie dziala jak powinien, na zasadzie "jeśli wszedłeś miedzy wrony..." Pytanie brzmi czemu tego nie robi?
Jeżeli uważasz, że inteligencja to tylko zdolność do dostosowania się, to może się zdawać, że nie jest inteligentny. Ale sprawa jest głębsza. W obliczu wszechobecnego konformizmu takie zachowanie jest bardzo inteligentne, gdyż chroni jednostkę o dużym poczuciu własnej odrębności, przed problemem z własną psychiką, które by niewątpliwie wystąpiły gdyby próbował grac kogoś kim nie jest.
Jung twierdził, że jeżeli osoba ma wysoko rozwinięta funkcje myślenia jako funkcje wartościującą umysłu, wtedy druga funkcja która jest w opozycji jest zepchnięta troszeczkę na bok. Czyli jedna funkcja wartościująca jest zróżnicowana, a druga uczucia (w tym wypadku tylko w znaczeniu funkcji oceniającej rzeczywistość) jest niezróżnicowana, przypomina uczucia człowieka pierwotnego. Taki człowiek świetnie panuje nad myślami, można go przekonać dobrymi argumentami, natomiast uczuciami sterować nie potrafi. To one sterują nim. Stąd trochę jak człowiek pierwotny chowa się za różnymi formami. Jest bardzo oficjalny i ostrożny w obyciu.
Jeżeli zaś uczucia są zróżnicowane, to myśli pozostają w pierwotnym kształcie. Więc typ uczuciowy, świetnie panuje nad uczuciami. Potrafi na życzenie je zmieniać. Nie ma odruchów jaskiniowca, który ucieka jeśli ktoś nie wyciągnie do niego dwóch otwartych dłoni. Wręcz jest to człowiek bardzo otwarty i bezpośredni. Zaś nad myśleniem nie może panować. Co nie znaczy, że nie myśli. Tak jak typ myśłący ulega uczuciom, można powiedzieć jest romantykiem, tak typ uczuciowy ciągle daje się ponosić różnym ideom i myślą, od których nie odciągną go żadne argumenty.
Tak sobie pomyślałem, ze ta teoria świetnie tłumaczy JKMa. Jest on po prostu jungowskim typem myślącym i to skrajnym przypadkiem. :)
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Już pisałem. On się na polityka "z pierwszej linii" nie nadaje. Jest zbyt szczery i wali prosto z mostu o sprawach, które inni wolą czarować (np gospodarka).

Odwrotnie - on nie nadaje się do pracy gabinetowej tylko do strzępienia języka...
 

pebil

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Korwin jest niezly, bo ma kanal na YouTube, uzywa GG itd
Facet idzie z biegiem czasu. :)
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Lech Wałęsa też korzysta z gg i ogólnie z internetu ale chyba nie tędy droga do sukcesu.
W każdym kraju demokratycznym jest tak że ludzie nie wybiorą polityków mówiących prawdę, tylko różnych magików obiecujących gruszki na wierzbie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Palikot tez mial do czynienia z wymiarem sprawiedliwości z powodu swojego braku wyczucia.
to nie jest wyczucie
a starannie przygotowane bycie gnida
jako ze lud glupi to kupuje
to palikot jest gnida ze tak powiem z angielska (brak mi dobrego polskiego okreslenia) nonbalanced
i taki bedzie dopuki ludek glupi bedzie to kupowal
jak przestanie to palikot sie zmieni

korwin wystrzeli co jakis czas, ale nigdy nie zachowal sie jak skonczona swinia
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
W

Wzorowy forumowicz.

Guest
Dostałem za zadanie przedstawić typ wizerunku JKM w marketingu politycznym, a skoro już jest temat to "podepnę" się.
Bez obaw nie jestem z publicznych relacji, czy coś w tym stylu - nie będę miał z tego korzyści finansowych - no poza tym, że może zdobędę lepszą ocenę :p.
Chcę po prostu wysłuchać, a raczej przeczytać wasze wypowiedzi odnośnie pewnych kwestii.

1) Jak postrzegacie wygląd JKM? Ogólne wrażenia np. czy dla was jest pedantyczny?
2) Temperament - osobowość np. czy przeważają elementy choleryka?
3) Sposób prowadzenia działalności politycznej np. czy jest konfliktowy?
4) Jak oceniacie jego działalność polityczną? Ogólnie, dosłownie dwa, trzy zdania - choć nie ukrywam, że im więcej, najlepiej kontrowersji, tym lepiej.

A na koniec. Jaki według was prezentuje on typ polityka:


Ekspert:
podstawowe cechy:

1) polityczne:
Rzeczowość
Szeroka wiedza
Kompetencja
Odpowiedzialność
Skuteczność

2) osobowościowe:
Skrupulatność
Dokładność
Umiar
Wiarygodność
Rzetelność

3) główne strategie działania:
Koncyliacyjno-konfliktowe

Ojciec:
1) Paternalizm
Protekcjonalizm
Odpowiedzialność
Mądrość polityczna

2) Opiekuńczość
Odwaga
Opanowanie
Mądrość

3) Koncyliacyjno-konfliktowe

Amant:
1)Atrakcyjna powierzchowność
Skuteczność
Dynamizm

2)
Narcyzm
Romantyzm sentymentalizm

3)Koncyliacyjne

Heros:
1)Charyzma zdecydowanie
Autorytarne metody decydenta
Profetyczna wizja ładu politycznego
Poczucie misji

2)Charyzma
Odwaga
Zdecydowanie
Pasja w działaniu

3) Konfliktowe

Zwykły człowiek:

1)Skrócenie dystansu
Wiarygodność

2) Wspólne korzenie
Swojskość
Umiar

3) koncyliacyjne

Szarak:
1) Biegłość i uległość

2) Przeciętność
Apatia
Uległość

3) koncyliacyjne

Ekscentryk:

1) Pasja
Nietypowość
Niecodzienność
Zachowań

2) Niestandardowość
w codziennym życiu

3) konfliktowe

Idol:

1) Zdecydowanie
Charyzma
Skuteczność
Umiejętność
pod. decyzji

2) Niedostępność
Zdecydowanie
Charyzma
Konsekwencja

3) Konfliktowo-koncyliacyjne

Błazen:
1) Nieodpowiedzialność
polityczna
Niezamierzona śmieszność

2) N/A

3) konfliktowość

Luzak:

1) Skuteczność
Ironiczny stosunek do rzecz. Politycznej
Poczucie humoru

2) N/A

3) Koncyliacyjno-konfliktowe

Z góry wielkie dzięki!

PS. Aha, jaka wypowiedź JKM jest dla was najbardziej kontrowersyjna lub jakie zachowanie. :)
 
Do góry