Janusz Korwin-Mikke

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
dosłowie kilka dni temu miałem te typy osobowości więc oczywiście najlepiej pasuje ekscentryk, trochę błazen.



........


Na inne pytania narazie się nie wypowiadam bo juz późno i nie chcę mi się pisać.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
1) polityczne:
Rzeczowość - od biedy

2) osobowościowe:
Rzetelność od biedy, zadne nie pasuje

3) główne strategie działania:
Koncyliacyjno-konfliktowe

Ojciec:
1) Paternalizm
Protekcjonalizm - od biedy

2) Opiekuńczość
Odwaga - od biedy
zaden nie pasuje

3) Koncyliacyjno-konfliktowe

Amant:
1)Atrakcyjna powierzchowność
Skuteczność
Dynamizm - zero zbieznosci

2)
Narcyzm
Romantyzm sentymentalizm - ta

3)Koncyliacyjne

Heros:
1)Charyzma zdecydowanie
Autorytarne metody decydenta- tak
Profetyczna wizja ładu politycznego - autoprofetyzm
Poczucie misji - ta

2)Charyzma
Pasja w działaniu

3) Konfliktowe
jest konfilktowy

Zwykły człowiek:

1)Skrócenie dystansu
Wiarygodność - srednia

2) Wspólne korzenie
Swojskość
Umiar
zero podobienstw

3) koncyliacyjne

Szarak:
1) Biegłość i uległość

2) Przeciętność
Apatia
Uległość

3) koncyliacyjne
nic nie pasuje

Ekscentryk:

1) Pasja
Nietypowość
Niecodzienność
Zachowań
tak

2) Niestandardowość
w codziennym życiu
tak

3) konfliktowe

Idol:

1) Zdecydowanie
Charyzma
Skuteczność
Umiejętność
pod. decyzji
nic nie pasuje
2) Niedostępność
Zdecydowanie
Charyzma
Konsekwencja
nic nie pasuje
3) Konfliktowo-koncyliacyjne

Błazen:
1) Nieodpowiedzialność
polityczna
Niezamierzona śmieszność
od biedy

2) N/A

3) konfliktowość

Luzak:

1) Skuteczność
Ironiczny stosunek do rzecz. Politycznej
Poczucie humoru
tak

2) N/A

3) Koncyliacyjno-konfliktowe
konfuktowy jest

ten niby opis jakis nie za bardzo
 
W

Wzorowy forumowicz.

Guest
Opis jest nie za bardzo, ponieważ tak naprawdę ciężko znaleźć człowieka, który pasowałby "idealnie" do jakiegoś schematu. Np. ciężko znaleźć człowieka, który ma cechy tylko i wyłącznie choleryka ;).

Nie mniej dzięki za pomoc z twojej strony i Lusjusa.

Myślałem, że skoro toczyła tu się tak zawzięta dyskusja na temat JKM, to będzie i toczyła się odnośnie kryteriów jakie podałem ;). W takim razie nie będę "zaśmiecał" już tego tematu, a jeżeli ktoś chciałby coś napisać na ten temat, to zapraszam na PW.

Pozdrawiam :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave co tak właściwie sądzisz o JKM w 2 do 3 zdań ?
to autentycznie trudne, ale cos naskrobie
polityczny nieudacznik, wierny wybranej drodze, wybitny intelekt gubiacy sie w tzw drobiazgach, skrajnie nieumiejetny w swych kontaktach z mediami, a zarazem wyjatkowej klasy eurydynta, ikona tego co konserwatywno-liberalne i poniekad sprawca tego ze ten prad jest tak zmarginalizowany
jak widac wychodza sprzecznosci badz chociaz moze to wcale nie sa sprzecznosci


Wszystko czego na studiach uczą jest dobre?
mnie uczono jeszcze o wzyszosci socjalizmu nad kapitalizmem
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
JKM to cwaniak, pewnie znowu ułożył specjalny harmonogram jak przy losowaniu na blog :)
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
z tego co pamiętam, gdy wybierano blog roku Korwin zamiescił u siebie harmonogram dla jego fanów tak pomyślany aby mogli głosować kilka razy przekłamując wynik, wg. swoich nazwisk mieli głosować itp.,
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
co nie zmienia faktu, ze mozna ją oszukać

tutaj co nieco o poczynaniach naszego ulubieńca:
http://blogdebart.pl/2009/01/22/blog-roku-jako-bar-dla-gejow-czyli-korwin-zabral-mi-skuter/comment-page-2/

klik

Dirk, sam sobie znajdz. Jeśli nie pasują źródła to pogoogluj. Po prostu JKM trochę niehonorowo potraktował konkurs i tyle.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
co nie zmienia faktu, ze mozna ją oszukać

tutaj co nieco o poczynaniach naszego ulubieńca:
http://blogdebart.pl/2009/01/22/blog-roku-jako-bar-dla-gejow-czyli-korwin-zabral-mi-skuter/comment-page-2/

http://senyszyn.blog.onet.pl/MIKKE-SIE-SKORWIL,2,ID360923721,n
misioor o konkrety prosze fan kapeli kat jakos sie rozwadnia (dugie to to jest okrutnie) a senyszynblog niedość że się nie otwiera to jeszcze jejmość obłudy organicznie nie cierpię !!

tak więc zapodawaj własnymi słowy co ci tam leży na wątrobie !!
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Od dawna (2 lata?) JKM poleca sondy do "zainteresowania się" na swoim blogu.
Na swoją obronę ma to, że on "d**okratom" nie jest i i tak zawsze powtarza, że większość nie ma nic z racją wspólnego. Jako również, że głośno twierdzi, że wyniki sondażów są manipulowane, to on też sobie czasem pomanipuluje.

A z tymi blogami chodziło o:

Głosowanie na najlepszy blog roku w różnych kategoriach (obiektami zainteresowania były chyba tylko polityka i młodzież). JKM stworzył jakąś tam listę według niego ciekawych blogów prawicowych i zachęcał do głosowania na nie.
Co więcej:
Przydzielał do każdego blogu pierwsze litery nazwisk tych, którym sugeruje na dany blog zagłosować, żeby głosy rozdzielały się równomiernie i żeby nie musieć przepłacać (bo bodaj SMSami się głosowało). Każdy głosuje na jeden blog (jak chce to więcej) i w rezultacie te prawicowe idą w górę. Co jakiś czas wedle aktualnego stanu głosów - edytował te przydziały nazwisk.

W efekcie w top 10 "najlepszych" blogów politycznych znalazło się 8 prawicowych. (w ostatnim roku JKM zrezygnował ze startu w konkursie, jako że, jak twierdzi, jest nieuczciwą konkurencją dla blogerów amatorów).
Wygrał chyba blog Waldemara Rajcy.


Ja w takie rzeczy się nie bawię. Nie podnieca mnie wynik sondy internetowej, a takie działania uważam za dziecinadę. No ale jak komuś tak mocno się nudzi....
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Mnie jedno drażni w JKM to właśnie ten jego śmieszny makiawelizm. Skoro olewa demokracje to niech ją olewa, a nie popisuje się takimi wyczynami. Jakiś blog na onecie i konkursik. Żenada. Ostatnio JKM generalnie słabnie, w dyskusji z Saryuszem-Wolskim (nie pamiętam w której stacji) wypadł nader słabo. Sprawa dotyczyła pytania "czy Polska traci po 1 XII suwerenność?". Skoncentrował się na marginalnej kwestii wystąpienia z UE. Właściwie nie wyjaśnił o co mu chodzi i strzelił sobie w stopę. Widz logicznie mógł wywnioskować, że po 1 XII uzyskaliśmy niepodległość.

Nie mniej popieram jego WiP. UPR dla mnie to już przeszłość. Chyba, że zejdzie jeszcze z drogi bycia nowoczesną demokratyczną partią. W ogóle śmieszne jest podejście, że skoro JKM nie potrafi nikogo przekonać, to należy go usunąć. Nic to nie da. Musi się wypromować inny lider i tyle.
W WiPie pełnio młodych libertarian, którzy marzą, że partia wejdzie do sejmu, ale wśród sympatyków nie brakuje też rozsądnych ludzi.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mnie intryguje czy walesa to za udzial w wyborach do parlamentu europejskiego, czy raczej z powodu ksiazki na jego temat (ew proces z kaczorem)
(bo nic innego o nim nie bylo slychac)
 
P

Pawian

Guest
Janusz Korwin-Mikke podczas prawyborów we Wrześni szydził z niepełnosprawnych dzieci.Jak się wyraził, „w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od chorych” Potem powiedział niepełnosprawnej dziewczynce: nie puściłbym swojego dziecka do klasy z dziećmi niepełnosprawnymi.Oto liberalna moralność!Jak hitlerowcy!Prawica to jednak prawica.Antyludzki kierunek polityczny...
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Mi się nie podoba to że Korwin po odejściu z UPR tworzy nową partię kanapową. To tylko rozdrabnia elektorat.

Pawian sprawa niepełnosprawnej dziewczynki została dawno wyjaśniona ale jak żyjesz przeszłością i powtarzasz slogany propagandowe lewicy to twoja sprawa.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A wiesz Codrenau co się dzieje w UPR? Przecież oni zmusili Korwina do odejścia, co miał się z tym pogodzić i odejść na emeryturę? Podobnie Michalkiewicz?
 
Do góry