jakie zespoły są nalepsze

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
Witam... mam do was takie pytanie jakie zespoły rockowe i metalowe uważacie za najlepsze i jakie piosenki??
wg.mnie to jak narazie to black sabath i disturbed...

ps. jeśli był taki temat to przepraszam...

Od moderatora: Za samo podanie nazw zespołów dostaniesz 20% ostrzeżenia za pisanie nie na temat, jeżeli już piszesz post to nazwy zespołów mają ci służyć jedynie za przyklady!
 

CaroS

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2007
Posty
231
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
mam widzieć ?
Moim zdaniem zespół Therion fajne ma piosenki a szczególnie piosenka Beyond the Darkest Veils of Inner Wickedness.
144478sx4.jpg
 
A

Aqualorn

Guest
Ja jestem fanem muzyki progresywnej więc mój wybór padłby na właśnie zespoły grające metal i rock progresywny. Z rocka to głównie Porcupine Tree, Marillion, Riverside, King Crimson

Z metalu: Opeth, Dream Theater, Symphony X, Death, Cynic

Oczywiście poza tymi dwoma gatunkami słucham wielu innych.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Black Sabbath, Quiet Riot, UFO, Scorpions, Motorhead, Twisted Sister, Iron Maiden, Judas Priest, Accept, Rainbow, Manowar,
Helloween, Venom, Bathory, Slayer, Exodus, Sodom, Kreator, Destruction, Tankard, Vio-Lence, Nuclear Assault, Annihilator, Violent Force, Kat, Hammer, Wolf Spider, Destroyers, Sepultura (tylko wczesna), Overkill, Testament, Napalm Death, Obituary, Death, Cannibal Corpse, Darkthrone, Satyricon (tylko wczesny).

To są najlepsze z najlepszych moim zdaniem. Tak dużo, bo nie mam jednego ulubionego zespołu, słucham bardzo wielu.
To jest ich najlepsza część.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
wybaczcie ale zamykam temat (chyba że podacie kontrargumenty)- a oto mój argument:
jakie zespoły są najlepsze = twoje ulubione zespoły (a taki lub podobny temat istnieje)
Więc to będzie dublowanie tamtego tematu tylko w nieco innej oprawie. Bo większość napisze tutaj swoje ulubione zespoły które za razem uznaje za najlepsze :) I tym sposobem powstanie "burza gustów" . A i co jeszcze- ten temat stanie sie kolejnym tematem w którym muszę usuwać posty z zespołami nie na temat :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jest jeden powód by temat został. ale tylko wtedy gdy ludzie naprawdę odpowiedzą na pytanie. pytanie nie jest o nazwy zespołó, 'które?' tylko 'jakie?' co oznacza że powinniśmy je opisać cechami.
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Z rocka to uwielbiam Aerosmith, no a metal to Metallica, Iron Maiden, Motley Crue


jest jeden powód by temat został. ale tylko wtedy gdy ludzie naprawdę odpowiedzą na pytanie. pytanie nie jest o nazwy zespołó, 'które?' tylko 'jakie?' co oznacza że powinniśmy je opisać cechami.
Nie cechami tylko utworami :)

W moim przypadku jeżeli odnieść się do Aerosmith to przede wszystkim zawsze podobał mi się "Dream On".
Metallica: oczywiście legendarne "Master of puppets" i "for whom the bell tolls"
Iron Maiden: occzywiście "the number of the beast", "the trooper"
Motley Crue: "Live Wire", "Bastard", "Girls Girls Girls"
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
No to temat zostaje- posty z samymi zespołami będą kasowane. Jeżeli będę miał za dużo do kasowania to temat zamknę :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jeśli chodzi o metal to ostatnio od heavy przechodzę coraz bardziej w stronę thrashu. Może dlatego, że kumple z kapeli uparli się, że będziemy grali pod Slayera i pod KAT-a. I muszę przyznać, że coraz bardziej mnie wciąga i coraz bardziej się w tym thrashu zasłuchuję. Jakie zespoły uważam za najlepsze?
1. Gitara MUSI trzymać poziom. Najlepiej jak najwyższy.
2. Muszę słyszeć i rozumieć wokal. Growl nie jest dla mnie. Już zdecydowanie wolę scream. Ale zwykły, agresywny oczywiście wokal też być może. Nie lubię jak gitary i perkusja są głośniejsze niż wokal.
3. Skoro już przy perkusji jesteśmy, to na dłuższą metę irytują mnie blasty. Oczywiście, gdzieniegdzie wstawki mocniejsze mogą być, ale bez przesady.
4. Jak to mojego kumpla wujek stwierdził "W metalu chodzi o to, żeby napie*dalać!". Więc napie*dalanie być musi, ale bez przesady. Nie sztuką jest napie*dalać tak, żeby nikt nic nie rozumiał i robić jeden wielki hałas.

Utwory? Ostatnio zasłuchuję się albumem KAT-a "Róże miłości...". Szczególnie "Strzeż się plucia pod wiatr" i legendarne "Odi profanum vulgus". Mistrzostwo.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Najlepsze zespoly to takie ktore maja to "cos". No to teraz wiekszosc pomysli ze Ameryki nie odkrylem :) ale wiec sie powiedziec nie da. Wiadomo ze musza byc dobrzy pod wzgledem technicznym ale zespol musi miec klimat, musi byc pod jakims wzgledem oryginalny i dlatego ostatnio np slucham duzo stoner rocka glownie w wykonaniu Kyuss. Jak dla mnie niesamowita kapela. Przed nimi chyba czegos takiego nie bylo a po nich nikt nie powtorzyl juz tego co zrobili. Odjechane riffy kosmiczne kompozycje jak dla mnie masakra. Dla przykladu podam tez cos z klasyki Black Sabbath ich 4 (wlasciwie 5) pierwszych albumow to taki must have dla kazdego kto slucha rocka. Ten zespol ma w sobie wlasnie to "cos" co przyciaga.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W moim ranikngu obecnie na pierwszym miejscu gości legendarny Slayer. Znam ich od dawna, ale dopiero z czasem załapłem wspaniały klimat zespołu. Lubię przede wszystkim za solówki znanego duetu i perkusję Lombardo. Poza tym nie muszę się silić-kapela znana każdemu w klimatach, więc wiadomo o co biega. Tak samo Metallica, nic dodać nic ująć. Nie lubię jedynie St. Anger.
Slipknot, gdzie podziwiam perkusyjne umiejętności Jordinsona i wokal Corey'a.
Motohead, który choć niezmienny, to za cholerę się nie nudzi. Niech Lemmy żyje wiecznie ;).
Finntroll, Children Of Bodom, Pantera, Black Sabbath, Blind Guardian Sepultura, Judas Priest, Behemoth.
Rock: AC/DC, The Europe, Deep Purple. Z polskich bezsprzecznie Kult i projekty Staszewskiego. Głównie ze względu na tekst, choć muzyce w Kulcie nie można wiele zarzucić.

Nie mam określonych kryteriów, według których rozpatruję, które zespoły są najlepsze. Najpierw kapeli słucham, zwracam uwagę na tekst i warstwę dźwiękową, dopiero potem oceniam. Lubię, że tak to dosadnie ujmę, szybkie grzanie. Rzadziej podzchodzą mi ballady, chyba że te ambitniejsze-jak np. Stairway to Heaven, Child In Time. No właśnie-ambitniejsze. Kapela musi wiedzieć co gra, o czym traktują ich teksty-a nie napisać na kolanie liryki, a potem już tylko napierdzielać.

4. Jak to mojego kumpla wujek stwierdził "W metalu chodzi o to, żeby napie*dalać!". Więc napie*dalanie być musi, ale bez przesady. Nie sztuką jest napie*dalać tak, żeby nikt nic nie rozumiał i robić jeden wielki hałas.
Po necie krąży filmik z poradnikiem: jak grać metal. Jedyną zasadą było: ,,Play it fucking loud!" ;)
A tak na serio, przesadzać nie można. Co z tego, że jest szybko i głośno, jak nie idzie się w graniu połapać.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
W moim ranikngu obecnie na pierwszym miejscu gości legendarny Slayer. Znam ich od dawna, ale dopiero z czasem załapłem wspaniały klimat zespołu. Lubię przede wszystkim za solówki znanego duetu i perkusję Lombardo. Poza tym nie muszę się silić-kapela znana każdemu w klimatach, więc wiadomo o co biega. Tak samo Metallica, nic dodać nic ująć. Nie lubię jedynie St. Anger.
Slipknot, gdzie podziwiam perkusyjne umiejętności Jordinsona i wokal Corey'a.
Motohead, który choć niezmienny, to za cholerę się nie nudzi. Niech Lemmy żyje wiecznie ;).
Finntroll, Children Of Bodom, Pantera, Black Sabbath, Blind Guardian Sepultura, Judas Priest, Behemoth.
Rock: AC/DC, The Europe, Deep Purple. Z polskich bezsprzecznie Kult i projekty Staszewskiego. Głównie ze względu na tekst, choć muzyce w Kulcie nie można wiele zarzucić.

Nie mam określonych kryteriów, według których rozpatruję, które zespoły są najlepsze. Najpierw kapeli słucham, zwracam uwagę na tekst i warstwę dźwiękową, dopiero potem oceniam. Lubię, że tak to dosadnie ujmę, szybkie grzanie. Rzadziej podzchodzą mi ballady, chyba że te ambitniejsze-jak np. Stairway to Heaven, Child In Time. No właśnie-ambitniejsze. Kapela musi wiedzieć co gra, o czym traktują ich teksty-a nie napisać na kolanie liryki, a potem już tylko napierdzielać.


Po necie krąży filmik z poradnikiem: jak grać metal. Jedyną zasadą było: ,,Play it fucking loud!" ;)
A tak na serio, przesadzać nie można. Co z tego, że jest szybko i głośno, jak nie idzie się w graniu połapać.
kwestia punktu widzenia i zasłuchania. kiedyś nie wiedziałem gdzie się słowo zaczyna gdzie kończy w growlu, teraz lubie posłuchać najcięższego growlu i widzę że to nie jest bezsensowny rzyg.
|
\/ ja pierd***
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
cechami, np jaki styl, o to mi chodzi, ce cha mi ^^ ale tam, utworami też, jako przykłady :)

No to w takim razie oczywiście moim zdaniem najlepsze są prawdziwe metalowe kapele - czyli heavy, glam, power, black, thrash, death, grindcore, viking itp.
A zwłaszcza na pierwszym miejscu Thrash Metal - po prostu kwintesencja metalu. Dla mnie nie ma nic bardziej metalowego.
A zresztą sami widzicie, że w poprzednim poście, w którym wymieniłem zespoły, około 50% to Thrash.

PS: Czy przypadkiem Morion to nie ta sama osoba, co Vardamir ? Tylko, że zmienił ksywę ?

PS II: Caleb - przecie AC/DC to czysty Heavy Metal.

PS III: Bez trzeciego postskriptum.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
No to w takim razie oczywiście moim zdaniem najlepsze są prawdziwe metalowe kapele - czyli heavy, glam, power, black, thrash, death, grindcore, viking itp.
A zwłaszcza na pierwszym miejscu Thrash Metal - po prostu kwintesencja metalu. Dla mnie nie ma nic bardziej metalowego.
A zresztą sami widzicie, że w poprzednim poście, w którym wymieniłem zespoły, około 50% to Thrash.

PS: Czy przypadkiem Morion to nie ta sama osoba, co Vardamir ? Tylko, że zmienił ksywę ?

PS II: Caleb - przecie AC/DC to czysty Heavy Metal.

PS III: Bez trzeciego postskriptum.
tak to ja, zabawne to nawet :D
akurat ja Thrash mam na samym końcu listy gatunków metalowych, nie wiele lubie, ale jak już lubie to moge się zasłuchać... ^^ podoba mi się folk. to co tam pokazałem to doom, ogółem za taką muzyką nie przepadam, ale tamten zespół mi się jakoś tak spodobał, coś w tej melodii było :) grindcoru nie za bardzo lubię, ale tak to byśmy wytrzymali w jednym pokoju nawet przez dłuższy czas (oczywiście akustycznie :) )
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Tak to Vard tylko, ze zmienił ksywę :p . Oj Var.... Morion będzie musiał trochę poczekać, aż wszyscy dojdą do tego, ze to on i przestaną się o to pytać czy nazywac Vardamirem :D
 
Do góry