Jakie OFE?

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja tak raz się nie zainteresowałam wyborem OFE i trafiłam do jakiegoś podrzędnego. oni nigdy w losowaniu nie uwzględniają tych lepszych funduszy.
potem z namową męża i paru innych osób przeniosłam się do OFE w Generali i jest ok. naprawdę jestem zadowolona. jedno z pierwszych miejsc w sumie musi zobowiązywać.
 
D

Dorka123

Guest
od dawna jesteś w generali? Ja już w sumie od paru lat i nie narzekam :) W rankingach stoją stabilnie.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Patrzyłam na wyniki transferu październikowego, w podsumowaniu wyszło że tylko trzy fundusze były na plusie, m.in. PZU. Nic dziwnego, mają bardzo dużo klientów.
 
N

nianiaSweet

Guest
dlatego też zdecydowałam się na PZU bo uważam, że jest to jak dla mnie fundusz który darzę dużym zaufaniem, poza tym odpowiadają mi usługi oraz ich poziom, więc nie mam powodów do narzekań i zmiany OFE.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
A ja mam w PKO PTE i tez uważam, że jest to jeden z najlepszych funduszy :) Poza tym ma największy kapitał zakładowy wśród wszystkich PTE.
 
N

nianiaSweet

Guest
ważne jest to, że oba fundusze są instytucjami z polskim kapitałem, a włanńie takie powinni wybierać Polacy.
 
N

nianiaSweet

Guest
ważne jest to, że oba fundusze są instytucjami z polskim kapitałem, a włanńie takie powinni wybierać Polacy.
 

piguła56

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
A dlaczego od razu ma nie wypłacić? Jeżeli wybierzemy dobry OFE to nie będziemy musieli się o to martwić. Niektóre fundusze umożliwiają sprawdzanie ile pieniędzy zdołało nam się już zgromadzić. Do tego duże fundusze gwarantują nam bezpieczeństwo poprzez dywersyfikację aktywów (spadki jednych akcji są rekompensowane wzrostami innych).
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Póki co pieniądze z OFE są zabezpieczone. Ale zgadzam się, że mając konto w OFE, które na rynku ma stabilną pozycję jest bezpieczniejsze. Nikt nas nie zmusza do wyboru słabszych funduszy, sami sobie na to pozwalamy.
 

janina35

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
OFE jest obowiązkowe, ale w połączeniu z ZUS dla osoby średnio zamożnej, nie zapewni emerytury na takim poziomie, z którego będziemy zadowoleni. Form dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego jest wiele i myślę, że warto o nich pomyśleć, póki jeszcze mamy te kilkadziesiąt lat przed sobą.
 

piguła56

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Mniemam, iż OFE, które uplasowało się wysoko, w czołówce rankingów ma do zaoferowania także dodatkowe formy oszczędzania. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z OFE to myślę, że będziemy zadowoleni również z ich innych produktów. Mam na myśli produkty III filaru IKE i IKZE. Warto się nad tym poważniej zastanowić i zacząć oszczędzać już dziś.
 

jerry.s

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Póki co pieniądze z OFE są zabezpieczone. Ale zgadzam się, że mając konto w OFE, które na rynku ma stabilną pozycję jest bezpieczniejsze. Nikt nas nie zmusza do wyboru słabszych funduszy, sami sobie na to pozwalamy.

Młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem OFE często myślą, że to i tak nie ma większego znaczenia. Dają się po prostu wylosować. A wystarczyłoby przejrzeć chociażby rankingi KNF i wybrać fundusz o stabilnej pozycji i wysokim kapitale.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dokładnie, nie wszyscy wiedzą, ze do 10 stycznia trzeba wybrać OFE, a po tej dacie to już zostaniemy wylosowani przez ZUS
 

janina35

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Szkoda, że na OFE tak dużo nie zarabiamy, nie trzeba by się było zastanawiać nad innymi formami. Ale skoro już ktoś podjął decyzję o dobrowolnym ubezpieczeniu, to podobnie jak w przypadku OFE powinien rozważyć oferty największych firm ubezpieczeniowych.
 

jerry.s

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Szkoda, że na OFE tak dużo nie zarabiamy, nie trzeba by się było zastanawiać nad innymi formami. Ale skoro już ktoś podjął decyzję o dobrowolnym ubezpieczeniu, to podobnie jak w przypadku OFE powinien rozważyć oferty największych firm ubezpieczeniowych.

OFE jest obowiązkowe, także wybrać trzeba. Moim zdaniem warto jest postawić na znany fundusz z polskim kapitałem.
 

Wojtek Gil

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
"Cała dyskusja o "naszych" rzekomo pieniądzach zgromadzonych w OFE nie ma najmniejszego sensu. To nie są nasze pieniądze. I nie dlatego, że mi się tak wydaje, tylko dlatego, że tak rozstrzygnął to zagadnienie Sąd Najwyższy" - Robert Gwiazdowski, "Emerytalna katastrofa".

Od 2011 roku dzięki reformie zafundowanej nam przez obecny rząd do OFE trafia nie 7,3% jak wcześniej, ale 2,3% składki ZUS-owskiej, czyli ok. 23 zł w przypadku przedsiębiorców i ok. 0,8% pensji w przypadku pracowników etatowych, więc przy zarobkach 2500 zł będzie to ok 20 zł.

Jakiego by OFE nie wybrać, emerytury z tego nie będzie. Trzeba samemu zatroszczyć się o finanse.

 

piguła56

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Tak czy inaczej OFE trzeba wybrać. Pierwsze posunięcie to wybrać samemu. Każda trafiona decyzja w przyszłości zaowocuje, a to jaki Fundusz wybierzemy dzisiaj na pewno będzie miało niebagatelny wpływ na wysokość emerytury za kilkadziesiąt lat. Chyba lepiej postawić na taki z czołówki rankingów.
 
D

Dorka123

Guest
Z czołówki owszem, ale koniecznie z kilku rankingów długeterminowych, można sobie uśrednic powiedzmy. Grunt, żbey fundusz byłw miarę stabliny, a nie taki, który dzisiaj jest na pierwszym miejscu, a za miesiąc na dziesiątym. Generali zwykle dość dobrze stoi, mają wysoką stopę zwrotu, no i sporo osób do nich przechodzi od konkurencji, więc coś w tym musi byc ;)
 
Do góry