Jakie OFE?

tasio85

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
304
Punkty reakcji
0
Miasto
ja się wziąłem?
Witam! Otóż amierzam wybrać sobie OFE. Tylko problem tkwi w tym, które. Jest tego sporo...Gdy pytam się znajomych, każdy ma gdzie indziej, część w ogólnie nie wie, w którym jest. Czy Wy już należycie do OFE? Jeśli tak to może podpowiecie mi co nieco?
 

alan85_00

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
ja mam w ING, zarowno II jak i III filar - na panstwo w tych czasach nie ma co liczyc, wiec trzeba sie jakos zabezpieczyc na przyszlosc.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Ja jestem w CU, podpisalem umowe od razu przy podjeciu pierwszej pracy, najwazniejsze zebys to Ty sam zadecydowal gdzie chcesz byc a nie czekal na losowanie
 

mexicocity

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
zanim podpiszecie umowę z OFE polecam przeanalizować rankingi, ale nie te które tworzą OFE a niezależne, dzięki czemu będziecie pewniejsi swoich pieniędzy. Warto nadmienić iż to do was należy pilnowanie tego czy składki są systematycznie przelewane na wasze konto. Dobrym rozwiązaniem jest IKE - Indywidualne Konto Emerytalne które zwolnione jest z podatku od zysków kapitałowych.
 

tasio85

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
304
Punkty reakcji
0
Miasto
ja się wziąłem?
zanim podpiszecie umowę z OFE polecam przeanalizować rankingi, ale nie te które tworzą OFE a niezależne, dzięki czemu będziecie pewniejsi swoich pieniędzy.

Ja również pod tym się podpisuję! To jest bardzo ważne!!!! Często osoby nie wiedzą nawet, w jakim są OFE, bo nie zaiteresowali się tym wcześniej a ZUS samoczynni ich przyłączył. Do 10 stycznia można wybierać, natomiast później jest losowanie, w którym niestety nie biorą udziału najlepsze OFE (pierwsza trójka). Więc chyba lepiej się zaiteresować wcześniej niż potem mieć problemy, zmieniać OFE, itp?
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
na szczescie w tym losowaniu nie bierze tez udzial najgorsza trojka, mimo wszystko po losowaniu laduje sie u "sredniakow" :/
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
Ja również pod tym się podpisuję! To jest bardzo ważne!!!! Często osoby nie wiedzą nawet, w jakim są OFE, bo nie zaiteresowali się tym wcześniej a ZUS samoczynni ich przyłączył. Do 10 stycznia można wybierać, natomiast później jest losowanie, w którym niestety nie biorą udziału najlepsze OFE (pierwsza trójka). Więc chyba lepiej się zaiteresować wcześniej niż potem mieć problemy, zmieniać OFE, itp?

dopiero teraz uświadomiliście mi że w losowaniu nie bierze udziału najlepsza trójka myślałam że bierze i liczyłam że gdzieś się załapię :( :mruga:
w takim razie na pewno sama wybiorę ofe ale przyznam że nie wiem czym się kierować? rankingiem nagrodami???
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Rankingami niezaleznych instytucji, zebys sie nie sugerowala rankingami wysylanymi przez same OFE bo w te zbytnio nie wierze, no a co do nagrod to najwazniejsze sa te przyznawane przez pisma branzowe.
 

mistrzu032

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Opole
Ja wybrałem ing, stwierdziłem że skoro mam u nich konto, to fundusz też niech będzie.

Ale nie mam pojęcia w ogóle na czym to polega, możecie mi jakoś ogólnie wytłumaczyć o co w tym chodzi...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
hehe mam fajny filmik dla ciebie pan Czesio jest boski ale dał się wylosować ;) Pan Czesio
co do nagród to też zwracam uwagę na nagrody branżowe i rankingi w gazetach polityka, wprost to zawsze pomaga
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
i ważne jest, by się kierować rankingami nei z danego roku tylko długoterminowymi :) bo OFE to nie jest coś, co z dnia na dzień przynosi zyski :)
jak zaczęłam się orientować w temacie to się okazało, że np. CU miało gorszy start, bo w rankingu 10-letnim ma któreś z kolei miejsce, ale w 9 letnim ma pierwsze :p
ja właśnie na Commercial stawiam :)
uważam, że "dać się wylosować" to jak zrzec się prawa do samostanowienia...
a ja nie cierpię, jak ktoś na ciepłym stołeczku decyduje o moim życiu <_<
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
i ważne jest, by się kierować rankingami nei z danego roku tylko długoterminowymi smile.gif bo OFE to nie jest coś, co z dnia na dzień przynosi zyski smile.gif

no jasne, przeciez sie nie bede zastanawial za 40 czy iles tam lat jak to bylo np w 2013, liczy sie koncowy efekt czyli de facto wartosc mojej emerytury
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
zgadzam się z wami są firmy które przez lata są w czołówce i mają silną pozycję i dobre wyniki tak jak np.CU tego typu fundusz na pewno nie zniknie za kilka a nawet kilkanaście lat a będzie umacniał swoją pozycję.
rankingi bardzo ważne, ale dla mnie liczą się też nagrody branżowe oraz certyfikat ISO który maja tylko nieliczne firmy CU miało jako pierwszy na rynku, a teraz mają tez podobno bankowy i kilka innych
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Oj tak z tym ISO to faktycznie ciężko na rynku OFE... A to tak, żeby każdy wiedział o co chodzi:

Certyfikat potwierdzający spełnianie wymagań normy Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000

Co to daje Klientowi?
- Szybkość i profesjonalizm załatwiania spraw
- Łatwy dostęp do infolinii
- Mała liczba błędów w umowach
- Skuteczne działanie systemów informatycznych umożliwiających sprawną wymianę informacji z ZUS
- Kontrola efektywności i bezpieczeństwa inwestycji

ISO jest co roku odnawiane przez niezależnego audytora.

Fajna rzecz, prawda? :D

I dla przykładu jednym z pierwszych OFE, jak już wspomniała czarna, które dostały ISO było CU :) A obecnie ISO posiadają: CU OFE, PZU OFE, AIG OFE, Bankowy OFE.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
hmm to wcale nie tak dużo firm ma ten certyfikat myślałam że więcej ma ale to znaczy tylko że nie łatwo go zdobyć...a uważam że jest ważny bo stawia obsługę klienta na jakimś konkretnym poziomie w końcu ten certyfikat można łatwo stracić więc utrzymanie go świadczy o jakości firmy :)

no i wiem, że warto kontrolować czy składki docierają do wybranego przez was funduszu (czasem przez pomyłkę literowa w adresie nie dochodzą a kasa się marnuje) dlatego istotna jest możliwość wglądu do naszych danych i tu CU ma tą opcję trzymasz rękę na pulsie
 
Do góry