Jakie OFE?

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No to jest dobre, bo jak nie mamy funduszy to nawet możemy na jakiś czas zawiesić wpłacanie składek.
 

jerry.s

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
O widzisz, dzięki za odpowiedź. Może jutro spróbuję złożyć tam swój wniosek. Trochę na ten temat się dowiadywałam, i plusem są niskie opłaty i składki, które wpłacamy kiedy chcemuy i ile chcemy.

Wniosek wypełniasz przez Internet a potem w ciągu 2-3 dni pojawia się kurier z umową :)
 
N

nianiaSweet

Guest
u mnie w przypadku zmiany OFE też tak było złożyłam wniosek w PZU droga elektroniczną, a po kilku dniach kurier wrócił do mnie z umową.
 

piguła56

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
w dzisiejszych czasach usługi interentowe to podstawa, ja jak zmeniałam OFE też skorzystałam z drogi elektornicznej, nie musiałam chodzić do placówki i wypełniać wnioski, droga elektroniczna znacznie przyśpieszyła cały proces.

Poziom obsługi jest istotny dla wielu osób, przede wszystkim liczy się właśnie jakość obsługi telefonicznej i internetowej. Zanim zdecydujemy się na wybór funduszu warto sprawdzić czy zapewnia nam dostęp do najważniejszych informacji, takich jak stan rachunku, czy wartość jednostki rozrachunkowej. Zazwyczaj największe Fundusze Emerytalne oferują poziom obsługi na najwyższym z możliwych poziomie (przez telefon, SMS, internet, e-mail czy WAP).
 
N

nianiaSweet

Guest
myślę, że takie formy komunikowania z OFE są ważne dla młodych ludzi, którzy nie chcą tracić czasu, bo po prostu go sobie cenią, dlatego dobrze by było aby wszytskie fundusze miały podobne standardy.
 

jerry.s

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Poziom obsługi jest istotny dla wielu osób, przede wszystkim liczy się właśnie jakość obsługi telefonicznej i internetowej. Zanim zdecydujemy się na wybór funduszu warto sprawdzić czy zapewnia nam dostęp do najważniejszych informacji, takich jak stan rachunku, czy wartość jednostki rozrachunkowej. Zazwyczaj największe Fundusze Emerytalne oferują poziom obsługi na najwyższym z możliwych poziomie (przez telefon, SMS, internet, e-mail czy WAP).

W wypadku III filaru również warto jest zwrócić na to uwagę. W PKO PTE jest możliwość dostępu do swojego konta IKE czy IKZE właśnie przez Internet
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Wniosek złożony , nic skomplikowanego :) Cieszę się, że w końcu się zdecydowałam na ten III filar.
 
N

nianiaSweet

Guest
wszystkie kwestie emerytalne i formalności z tym związane są znacznie uproszczone dzięki wprowadzeniu usług internetowych.
 
N

nianiaSweet

Guest
zgadza się, to akurat jest dobra wiadomość dla tych którzy nie są zadowoleni z obecnego OFE i chcieliby zmienić na inne.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
W PKO PTE to jest tak, że fundusz po otrzymaniu danych drukuje dwa egzemplarze umowy i wysyła do nas, podpisujemy obydwa egzemplarze i wysyłamy w kopercie zwrotnej. Uprawniona osoba w Funduszu podpisuje Twoje umowy i jedną kopię odsyła do nas.
 
N

nianiaSweet

Guest
no u mnie też tak było PZU przysłało mi gotową umowę do podpisu przez kuriera.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Możesz sobie nie wybierać, wyboru za Ciebie dokona ZUS, ale nie wiem czy to się opłaca, bo w losowaniu biorą udział generalnie najsłabsze fundusze. I musisz to zrobić do 10 stycznia aby uniknąć losowania.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
W PKO PTE to jest tak, że fundusz po otrzymaniu danych drukuje dwa egzemplarze umowy i wysyła do nas, podpisujemy obydwa egzemplarze i wysyłamy w kopercie zwrotnej. Uprawniona osoba w Funduszu podpisuje Twoje umowy i jedną kopię odsyła do nas.

Chyba wszędzie jest podobnie, u mnie była ta sama procedura tylko za pośrednictwem kuriera :)

Słuchajcie jak to jest z tym OFE... Mozna w ogole nie wybierać ? To jest dobrowolny fundusz czy nie ?

Jeśli nie wybierzesz sama wylosują Ci fundusz, więc chyba lepiej samemu dokonać wyboru ;)
 
N

nianiaSweet

Guest
zdecydowanie lepiej samemu wybrać OFE dlatego, że w losowaniu udział biorą najsłabsze OFE, więc po co na starcie przypisywać się do najsłabszego funduszu??
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Do OFE tez się do nich razem z mężem przenieśliśmy :) Ale Ci, którzy jeszcze nie należą do żadnego OFE to mają czas bodajże do 25 stycznia, bo po tym wylosują do jakiegoś niezbyt ciekawego.
 
N

nianiaSweet

Guest
to fakt, jeśli chcemy przynależeć do dobrego OFE to musimy sami sobie je wybrać, losowanie skazuje Nas na słabe OFE.
 
Do góry