Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161

Dość ciekawy kanał dotyczący tematów rosyjskich, tutaj film o Polsce :) widziałem parę wpisów nt propagandy i cenzury. No to zobaczcie, jakiego wg. Rosjan mamy potężnego prezydenta, który trzęsie ziemią, chce zagarnąć Ukrainę, Białoruś, Litwę i Łotwę. dowiecie się też, że w metrze w Warszawie są plakaty zachęcające do zostania czołgistą Leopardów w wojnie na Ukrainie (wklejone w fotoszopie, jakby ktoś to wziął dosłownie).

Generalnie Warszawa rządzi światem, a Rosja... a rosja w sumie tylko jakąś specoperację prowadzi, ale to nie oni chcą zagarnąć tereny byłych republik radzieckich, tylko my.

Generalnie nadal podtrzymuję tezę, że Ukrainę trzeba wspierać militarnie, by się czerwone gówno do Polski znów nie wlało, tylko...

Po 1) na pewno nie F-16
po 2) ilość sprzętu należy tak dobierać, by po zakończonej wojnie nie graniczyć z mocarstwem militarnym pozbawionym gospodarki, bo to chyba najgorszy typ sąsiada (silny i głodny)
po 3) najpierw trzeba tam było wysłać cały nasz skansen. Migów się pozbyliśmy i dobrze, bo to latający złom, T-72 i Twarde to samo, miniona epoka. Powinnismy jeszcze wrzucić BWP, BRDM i SU-22, wymuszając na zachodzie coś w zamian (cos nowoczesnego), ale ewidentnie suczek już się wcisnąć nie udało i przy rozmowach o F-16 i F-18 Hornet na pewno się ich wcisnąć nie uda, a szkoda. To co nowoczesne powinno być sprzedawane (np. za Rosomaki zapłacili).

Jedna z tych osób pracuje jako osoba opiekująca sie ukraincami w jakies zachodniej firmie w okolicach Wrocławia.
Myslałem, że masz duzo lepszy research.

Co do Niemców płaczących po leopardach w Moskwie: Przekazaliśmy leopardy 2A4. Patrząc na to jak wygląda ambasada Rosyjska w Berlinie (ktoś był i widział?) smiem twierdzić, że Rosjanie od dawna mają projekty nie tylko 2A4, ale i 2A6.


I jeszcze co do kontrofensywy - no nie idzie. Myślę, że jak nie będzie szła, to pomoc dla Ukrainy się skończy.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 494
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
A co tam dzieje się teraz w Mariupolu? Przyjechał do nich cyrk, mozna zobaczyc typowy Rosyjski cyrk. Podobny do Polskiego ale co mnie zdziwiło to że występował tan niedzwiedz i między nim a widownią nie było zabezpieczen, krat, nic. Rosjanie nie boją się niedzwiedzi?
No i jeszcze jeden film z Mariupola, u nich już wakacje i dzieci jadą wypoczywac i odpocząć od ciężkiego życia w Miescie zniszczonym i cały czas atakowanym przez ukrainskie rakiety dostarczone przez USA i Wielką Brytanię.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
292
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Od początku pisze że Ukry nie ogarną tego konfliktu a wysyłanie im uzbrojenia służy wyłącznie do przedłużenia ich agonii. Od początku tez słychać jak to Rosja sie nie wykrwawila ile to sprzętu nie straciła i że praktycznie nie ma czym i komu walczyć. W ogóle gospodarka tez nie istnieje. Tymczasem Rosja ma się militarnie bardzo dobrze gospodarczo trochę gorzej ale jakoś przędą. Pierdzielenie że Rosja nie osiągnęła nic tez jest śmieszne. Większość celów jest osiągniętych a drugie tyle utrzymanych. Ale to jest mniej ważne.

Najbardziej przerażające moim zdaniem jest uczestnictwo polskiego kontyngentu czy oddziału czy Ch*j wi kim tam oni są bioracego czynny udział w zbrojnej napasci na Rosję i jej tereny. Te elementy nie powinny sie publicznie pokazywać i należy im się conajmniej kara dożywocia w jakimś kamieniołomie. Kto im dal w ogóle prawo wypowiadać się w imieniu polski a przede wszystkim kto im dal prawo do korzystania z polskiej flagi podczas tego ataku?
Oficjalnie to Rosja nam już nie odpuści tego ze ich Polska zaatakowała bo zaatakowała.
Skoro jakiś Polski oddział dokonał ataku zbrojnego na terytorium Rosji i głośno sie tym jeszcze chwali to dziwię sie ze Putin nic z tym nie zrobił.

Polsce to sie należy taki lisc na przywrócenie pokory. Kilka pocisków taktycznych jądrowych dla przykładu w kilka dużych miast by rozwiązało problem "podskakiwania" czy szczekania w stronę FR. Aktualnie żaden członek NATO nie będzie ryzykował potyczką z FR szczególnie jeśli miałby zbrojnie odpowiadać Rosji za atak na Polskę. Poza tym choć nie w takich ilościach co Polska ale jednak pomoc Ukrainie wysylali wszyscy. I praktycznie cala Europa uzbrojona jest w stopniu minimalnie zapewniającym jakas tam obronę. Polska uzbrojenia nie posiada. Tzn posiada na papierze. Znaczne ilości czołgów, myśliwców a w szczególności lodzi podwodnych. Kwestią czasu jest konflikt zbrojny Rosji z Polską i kto wie z kim jeszcze. O ile na początku konfliktu FR z UA temat ataku Rosji na Polskę był wyssany z palca i byl zwykła brednia tak aktualnie polityka sisiorow i poniekąd działania samozwańcow pod flaga Polski zagwarantowały nam uczestnictwo w tancu z radziecką gwiazda i teraz temat potencjalnego ataku FR na nasz kraj jest realny baa jestem przekonany że dalsza eskalacja doprowadzi do tego ataku w 200%.


Swoją drogą - Nie za bardzo wierzę w przepowiednie Nostradamusow Jackowskich czy innych Bab Wang ale... Obecnie przypisuje się jej przepowiednie dotyczące m.in. zamachu na World Trade Center, wybuchu II wojny światowej lub śmierci księżnej Diany. W swoich wizjach miała zapowiedzieć także śmierć Józefa Stalina, rozpad ZSRR czy zatopienie okrętu podwodnego Kursk. Oprócz tego Baba Wanga przewidziała również takie chwile w dziejach świata jak: dojście Hitlera do władzy czy wybuch elektrowni w Czarnobylu. Baba Wanga miała także prawidłowo przewidzieć dzień własnej śmierci.Miała tez wizje odnośnie konfliktu FR z UA.
I o zgrozo według jej przepowiedni to Rosjanie wyjdą z tego konfliktu zwycięsko i staną się narodem - cokolwiek to znaczy...

Zabawne tez jest to co Wanga w 1976 roku mówiła o władcy Rosji którego imię brzmi Wladymir. :D
Dokładniej mówiła "że pewien Władimir zostanie panem Kremla”.Wskazując datę wyboru Putina na prezydenta ;)

W 1979 roku natomiast Wanga przepowiedziała coś takiego

" Wszystko rozmrozi się, jak lód, tylko jeden pozostanie nietknięty - chwała Władimira, chwała Rosji.

Zbyt wiele poświęcono. Nikt nie może powstrzymać Rosji. Wszyscy zostaną przez nią usunięci z drogi i nie tylko się ostanie, ale także stanie się panią świata – przepowiadała mistyczka.

No niby zabawne a jednak brzmi to dziwnie...
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
311
Punkty reakcji
42
-mandrake-
Masz sporo racji.
Niestety, ale wychodzi na to, że Polska, prędzej niż póżniej posmakuje tego, co jest obecnie udziałem ukrainy.
Czyli krwi, potu i łez własnych obywateli, niszczonego ich dorobku, mienia.
Ba, my w tym kierunku ( mam na myśli koterię obecnie u koryta, i to praktycznie rzecz biorąc, CAŁOŚĆ tej żałosnej kamaryli kolesi) dążymy, wręcz z zapałem.
Tak jak napisałem wcześniej, taka polityka, działanie, miałaby jakiś sens, gdyby RP, była położona geograficznie, tam gdzie Hiszpania, czy Portugalia, wtedy można by było takie fikołki robić. O ile znależliby się tam tacy kretyni, u steru władzy, by takie wariactwa robić...
A nie, praktycznie pod nosem ruskich.
Niestety, to się naprawdę ŻLE skończy.
Raz, że oficjalnie wręcz,z przytupem, i wszem i wobec zaopatrujemy w broń, amunicję bratnich nam, obecnie i nie wiedzieć czemu, kozaków.
Dwa, co rusz wręcz sami wchodzimy na celownik Kremla, swymi działaniami, na niwie politycznej, gospodarczej, przemysłowej, medialnej, i jakiej byśmy sobie jeszcze nie dopisali.
Trzy, naiwnie wierzymy, że w razie czego nasz kochany zachód, NATO w razie czego będzie wraz z nami nadstawiał klatę.
Już to widzę.
Tak na dobrą sprawę KAŻDY powinien się zapoznać ze sławetnym artykułem 5, NATO, to raptem parę zdań.
I znależć tam ustęp, w którym jest napisane, że jakiś kraj NATO, czy też całe NATO, jak jeden mąż, ma w razie ataku na Polskę, ubierać mundury, i walczyć za wolność naszą, i waszą.
Powodzenia.

A to, że wręcz się "chwalimy" udziałem kontyngentu Polaków, walczących na ukrainie, to wręcz himalaje głupoty, krótkowzroczności.
Cieszmy się pokojem, który obecnie mamy.
Jeszcze mamy.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 494
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
Ukrainska ofensywa to reklama sprzętu Rosyjskiego. Okazuje się że Rosjanie bez problemu niszczą super- nowoczesny sprzet zachodni. Rosyjski stary, przestarzaly i tani sprzęt wojskowy niszczy zachodni sprzet kosztujący trzy razy tyle co Rosyjski.

I co mają zrobic kraje potrzebujący kupic taki sprzet? Kupic zachodni czy Rosyjski albo Chinski za 40% kosztów tego co chcą zachodnie firmy? Kupic prosty, tani w Rosji czy Chinach, taki ktory obsłuży każdy czy drogi, skomplikowany z zachodu?
Co kupic trzy T-72B3 lub Chinski odpowiednik za 12 milionow dolarow czy jeden Leopard 2A7 czy Abrams?

Z tym że te 3 Rosyjskie T-72B3 bez problemu rozwalą tego jedenego Leoparda czy Abramsa.
Zachod poszedł w kierunku jakim szli Niemcy w II wojnie swiatowej, mniej ale lepiej.
I to sprawdza się w Iraku czy gdzies gdzie walczy się z pasterzami w sandałach...... ale nie na pelnoskalowej wojnie z silnym przeciwnikiem.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90

Dość ciekawy kanał dotyczący tematów rosyjskich, tutaj film o Polsce :) widziałem parę wpisów nt propagandy i cenzury. No to zobaczcie, jakiego wg. Rosjan mamy potężnego prezydenta, który trzęsie ziemią, chce zagarnąć Ukrainę, Białoruś, Litwę i Łotwę. dowiecie się też, że w metrze w Warszawie są plakaty zachęcające do zostania czołgistą Leopardów w wojnie na Ukrainie (wklejone w fotoszopie, jakby ktoś to wziął dosłownie).

Generalnie Warszawa rządzi światem, a Rosja... a rosja w sumie tylko jakąś specoperację prowadzi, ale to nie oni chcą zagarnąć tereny byłych republik radzieckich, tylko my.

Generalnie nadal podtrzymuję tezę, że Ukrainę trzeba wspierać militarnie, by się czerwone gówno do Polski znów nie wlało, tylko...

Po 1) na pewno nie F-16
po 2) ilość sprzętu należy tak dobierać, by po zakończonej wojnie nie graniczyć z mocarstwem militarnym pozbawionym gospodarki, bo to chyba najgorszy typ sąsiada (silny i głodny)
po 3) najpierw trzeba tam było wysłać cały nasz skansen. Migów się pozbyliśmy i dobrze, bo to latający złom, T-72 i Twarde to samo, miniona epoka. Powinnismy jeszcze wrzucić BWP, BRDM i SU-22, wymuszając na zachodzie coś w zamian (cos nowoczesnego), ale ewidentnie suczek już się wcisnąć nie udało i przy rozmowach o F-16 i F-18 Hornet na pewno się ich wcisnąć nie uda, a szkoda. To co nowoczesne powinno być sprzedawane (np. za Rosomaki zapłacili).


Myslałem, że masz duzo lepszy research.

Co do Niemców płaczących po leopardach w Moskwie: Przekazaliśmy leopardy 2A4. Patrząc na to jak wygląda ambasada Rosyjska w Berlinie (ktoś był i widział?) smiem twierdzić, że Rosjanie od dawna mają projekty nie tylko 2A4, ale i 2A6.


I jeszcze co do kontrofensywy - no nie idzie. Myślę, że jak nie będzie szła, to pomoc dla Ukrainy się skończy.
Głowonóg, ja bym ostrożnie podchodziła do takich filmików i ich wiarygodności. W Rosji jest twarda propaganda, ale raczej w tonie- ,,zgniły zachód dybie na Matuszkę Rasiję- jedyna ostoje czystości i normalności'' bo na zachodzie to agresywni homoseksualiści z LGBT w biały dzień wyskakują na obywateli 🤣(Swoją drogą, skąd my to znamy?🙄). A jak się pojawi czarny- to biały ma obowiązek upaść przed nim na kolana i we wszystkim mu ustąpić(naprawdę aż tak durna potrafi być ruska propaganda:cool:)
Ukraińców szczerze nie cierpią, więc po co mieliby chcieć ich bronić przed Polakami? Chociaż może i taka propaganda, gdzieś tam jest wplatana? Jednak częściej mówią na nich chachły(chochoły) tak jak na mieszkańca Kaukazu- ,,kołek'', albo ,,czarnomazyj''.O ile niechęć do mieszkańców Kaukazu nie wzięła się całkiem z powietrza- przestępczość: mafie kaukaskie, terroryzm. Nawet ,,główny wor w zakonie'' (najwyższy termin w hierarchii rosyjskiego półświatka) trzęsący Moskwą, był bodaj Ormianinem(?) Teraz już chyba od dawna nie żyje.
O tyle nad niechęcią do Ukraińców napracowała się propaganda, posiłkując się m.in. ukraińskim okrucieństwem z Wołynia. W rosyjskich dowcipach tej najgłupszy i najgorszy to Ukrainiec. Rosyjskie wojsko wierzy, że jak wpadnie w ukraińskie ręce, żołnierze zostaną żywcem pocięci na kawałki. Są zdziwieni, gdy otrzymują pomoc medyczną i trafiają przed sąd.
Te chachły i Chazarzy(określenie którego wcześniej nie spotykałam w polskim internecie) pojawiło się też na polskich forach, pod komentarzami artykułów. Można się domyślić kto to pisał...
Ps. Ja poznałam Rosję i Rosjan z trochę lepszej strony, niż Ty i nie podzielam Twojej niechęci. Przez ten sentyment z dawniejszych czasów próbowałam nawet poczatkowo racjonalizować tą wojnę, ale więcej tego robiła nie będę.
Tego co się obecnie dzieje z Rosją po prostu się bronić nie da! Ja nad tym mocno ubolewam. Jest to polityka utrzymania się przy władzy za wszelką cenę, nie ważne jakim kosztem ludzkim(tradycja rosyjskiej rządów ), a wojna świetnie odwraca uwagę od innych problemów w państwie, zwłaszcza, że drugi prowodyr spod gwieździstego sztandaru też ubija na tym biznes.
Mój chłop to nawet uważa, że się dogadali...

ps. Z góry przepraszam za ewentualne literówki i chaos, ale mam dzisiaj straszny ,,kocioł'' i brak czasu na dokładne sprawdzanie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 494
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
Rosyjskie wojsko wierzy, że jak wpadnie w ukraińskie ręce, żołnierze zostaną żywcem pocięci na kawałki. Są zdziwieni, gdy otrzymują pomoc medyczną i trafiają przed sąd.
A gdzie ty widzialaś jak ukraincy dają jencom Rosyjskim pomoc medyczną?
Prawda jest taka że ukraincy przeważnie mordują jenców Rosyjskich.
I sami to dokumentują. Nawet na YT były filmy[skasowane pózniej] na ktorych ukraincy nagrywają jak strzelają w kolana jencom Rosyjskim.
Jak ich biją, torturują. A na innych portalach były i są filmy jak na przyklad ukraincy piłami spalinowymi tną jeńcow Rosyjskich.
I ci jency są już tak wymeczeni torturami że prawie sie nie bronią.
Ukraincy to zakała ludzka. Ale to narod powstaly z morderców i innych przestepców ktorzy przez setki lat zasiedlali tereny dzisiejszej ukrainy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 363
Punkty reakcji
205
Dość ciekawy kanał dotyczący tematów rosyjskich, tutaj film o Polsce :) widziałem parę wpisów nt propagandy i cenzury. No to zobaczcie, jakiego wg. Rosjan mamy potężnego prezydenta, który trzęsie ziemią, chce zagarnąć Ukrainę, Białoruś, Litwę i Łotwę. dowiecie się też, że w metrze w Warszawie są plakaty zachęcające do zostania czołgistą Leopardów w wojnie na Ukrainie (wklejone w fotoszopie, jakby ktoś to wziął dosłownie).
Ale ja o tym słyszałem chyba jakieś pół roku temu.
Przypuszczam że usłyszałem u Zychowicza.
Czyżby powstała jakaś nowa wersja?

U Zychowicza teraz zaś nie pamiętam jaki generał mówi
że ta ukraińska ofensywa trochę cienka jest.

Nie oglądam i nie słucham od jakiegoś czasu jego programów
jednak z monologu tego generała wysnułem wniosek
że Zachód z niewiadomych przyczyn zdaje się porzucać Ukrainę.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
A gdzie ty widzialaś jak ukraincy dają jencom Rosyjskim pomoc medyczną?
Prawda jest taka że ukraincy przeważnie mordują jenców Rosyjskich.
I sami to dokumentują. Nawet na YT były filmy[skasowane pózniej] na ktorych ukraincy nagrywają jak strzelają w kolana jencom Rosyjskim.
Jak ich biją, torturują. A na innych portalach były i są filmy jak na przyklad ukraincy piłami spalinowymi tną jeńcow Rosyjskich.
I ci jency są już tak wymeczeni torturami że prawie sie nie bronią.
Ukraincy to zakała ludzka. Ale to narod powstaly z morderców i innych przestepców ktorzy przez setki lat zasiedlali tereny dzisiejszej ukrainy.
Prawdopodobnie różne się rzeczy po obu stronach dzieją. Jak to na wojnie.
To, co napisałam wzięłam z relacji polskich medyków, na które natknęłam się w piśmie medycznym. Medyków będących wolontariuszami w Ukrainie. Pomagają też rannym Rosjanom i widzą wielkie zdziwienie wtedy. Wierzę tym ludziom, bo dlaczego akurat oni mieliby kłamać.
A do zbrodni wojennych dochodzi na pewno. No ale kto, kogo zaatakował?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 494
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
To, co napisałam wzięłam z relacji polskich medyków, na które natknęłam się w piśmie medycznym. Medyków będących wolontariuszami w Ukrainie. Pomagają też rannym Rosjanom i widzą wielkie zdziwienie wtedy
A więc skłamałaś pisząc o ukraincach ratujących rannych żołnierzy Rosyjskich? Bo to robili Polacy? A potem ukraincy mordowali tych rannych?
Tutaj film i ranny Rosjanin, ukraincy go dobijają i cieszą sie bo mówią że miał dobre rękawiczki bojowe.

A tutaj portal związany z PiSem i sprawa torturowania i strzelania w kolana jeńcom Rosyjskim. Filmu już nie ma bo YT banuje filmy które mogą zaszkodzic ukraincom. Ale film nagrali ukraincy i chwalili sie nim na YT, jacy to oni patrioci.
Tylko że ten PiSowski portal też klamie bo na filmie jest okolo 10 Rosjan torturowanych przez ukrainców, kilku jest juz postrzelonych i leżą jęcząc, kolejnych kilku ukraincy przyprowadzają i strzelają im w nogi dla zabawy i aby cierpieli przed smiercią. Nikt w takich warunkach nie przeżyje po takim strzale a ukraincy zostawiaja rannych jeńców bez opieki, nie po to do nich strzelali aby ich ratowac teraz.

Jak wiadomo kazdy ukrainski patriota morduje jenców, dzieci itd. Tak jak na Wołyniu 1943 roku. Słava nacji ........mordowac innych.

Każdy ukrainski patriota musi zamordowac jakiegoś jeńca, czy cywila Rosyjskiego?
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Na pewno zdarzają się różne sytuacje. Takie jak pokazana przez Ciebie i takie, o jakich wspominam ja. Ale! Raczej w ogóle się nie zdarza masowe rozrzynanie jeńców piłami, obcinając im godzinami części ciała. A to wpaja im propaganda.
Co do przytoczonych przez Cebie filmików- Chcieli być na wojnie, to są. Po co włazili na terytorium innego państwa, zrzucali bomby?
Jakoś o wiele bardziej szkoda mi kilkuletniego chłopca, który z całą rodziną żywcem spłonął w aucie rozjechanym przez ruski czołg, sześciolatki, której wybuch rozerwał oczy, czy rodziców półtorarocznego Kiryłka zabitego w ostrzale.
Uzbrojony bandzior w mundurze wzrusza mnie o wiele mniej. Właściwie sam się i to prosił. On chciałby zabijać, być może gwałcić, a jak mu kilka kulek w nóżki posłano, to już mu się wojna nie podoba?
Po co było zaczynać taki horror jak wojna? I kto to zaczął?
To jedyne sensowne pytanie. Na które jest prosta i krótka odpowiedź na literę R.
A żałować to ja mogę Szyszymarina- chłopaszka z Syberii, co jak się zorientował w czym bierze udział, próbował z tej beznadziejnej wojny uciec i w panice zastrzelił jakieś mężczyznę. Jest jedną z wielu ofiar beznadziejnej wojny i durnej polityki.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 494
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
Co do przytoczonych przez Cebie filmików- Chcieli być na wojnie, to są. Po co włazili na terytorium innego państwa, zrzucali bomby?
Jakoś o wiele bardziej szkoda mi kilkuletniego chłopca, który z całą rodziną żywcem spłonął w aucie rozjechanym przez ruski czołg, sześciolatki, której wybuch rozerwał oczy, czy rodziców półtorarocznego Kiryłka zabitego w ostrzale.
No to widzę masz podobne podejscie do moralnosci i prawa jak ukraincy. Do tego podajesz jakies fakty całkowicie wymyslone przez pijar ukrainski.
Ja ci daje fakty a ty jakies bzdury? Znów bzdury jak o ukrainach ratujących jenców Rosyjskich?
Jak Kali mordowac to OK ale jak Kalego to już zle?
I ty dokladnie wiesz kto strzelał i tak dalej?
W Mariupolu ukraincy z AZOVA ostrzeliwali domy cywilne i filmowali to jako ostrzał Rosyjski, tak mówią mieszkancy tego Miasta.
AZOV był w Mariupolu aby pilnowac ludzi bo przeciez to AZOV w 2014 stłumil powstanie Rosjan w tym miescie i podczas tego wymordowali mnóstwo cywili.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Zapewne też Ukraińcy z azowa rozjechali ruskim czołgiem cywilny samochód, co pokazywały wiadomości całego świata.
Nie byłoby ruskich jeńców, gdyby nie było ruskiej wojny.
A propagandy słuchasz Ty. Tej ruskiej i co bardziej tępej. A czemu? Bo silisz się na oryginalność, nic więcej.
Pokazujesz jakieś filimiki z Maruipola- O ja cię! Ludzie tam jakoś próbują żyć.
Rewelacja i luksus po prostu.
Coś Ci zdradzę- na kazdej wojnie i po kazdej wojnie ludzie próbują jakoś żyć. Aby nie zwariować, nie dać się złamać kochają się, tańczą, rodzą i płodzą dzieci, plotkują, śmieją się w znośniejszych momentach. I mają rację! Kiedy przestaną to robić, już przegrali! Mentalnie przegrali. Stracili wolę walki i wolę życia.
Jak było na Bałkanach?- Na jednej ulicy ostrzał, bombardowanie, śmierć. Kilka ulic dalej przygotowania do ślubu- życie.
A w tym Mariupolu, co Ty pokazałeś? Że się ludzie poszli w morzu wykąpać, na tle wojennych zniszczeń? Beverly Hills po prostu...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 494
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
Zapewne też Ukraińcy z azowa rozjechali ruskim czołgiem cywilny samochód, co pokazywały wiadomości całego świata.
No i zgadałas, tylko nie czołgiem ale BWP [takie coś podopbne do czolgu] i tak było w Mariupolu, ukraincy rozjechali ludzi tym pojazdem i są filmy z tego. AZOV był tam cały czas od 2014 do 2022 aby terroryzowac miejscową ludność. To byli okupanci.
Nie byłoby ruskich jeńców, gdyby nie było ruskiej wojny.
No tak wyjasniłas też przy okazji dlaczego ukraincy wymordowali Polaków na Wołyniu. Tylko że to ukraincy są okupantami na wschodzie ukrainy.
Tam miejscowa ludnosc to Rosjanie.
No ukraincy nie zdąrzyli tam zrobiuc to co zrobili na Wołyniu z Polakami.
MOże po prostu ukraina jest za duża i ukraincy ukradli za dużo? Połowa ukrainy to ziemie innych narodów.
To ludzie w Kosowie mogą chciec odłączyc się od Serbi ale ludzie w Donbasie juz nie?
W Kosowie NATO morduje Serbów bo chcą bronic swojego kraju a w Donbasie odwrotnie?
A propagandy słuchasz Ty. Tej ruskiej i co bardziej tępej. A czemu? Bo silisz się na oryginalność, nic więcej.
Ja w odróznieniu od ciebie nie słucham żadnej propagandy, sam myślę.
I czytam, oglądam...porównuje.
Na przykład Bucza. Ukraincy i media zachodnie trąbią o zbrodniach Rosyjskich.... tylko?
Jesli to takie ogromne zbrodnie to dlaczego ukraincy nie zgodzili sie na Komisję Międzynarodową do zbadania tej zbrodni?
Dlaczego ukraincy nie chcą ekspertów z ONZ ktorzy chcieli zbadac miejsca zbrodni.... czego się ukraincy boją?
Czy może tego że ofiary jak widac na filmach mają założone białe szmatki, takie jaskie mieli tam zwolennicy Rosji... kolaboranci według ukrainców?
I Rosjanie mordowali swoich?
A w tym Mariupolu, co Ty pokazałeś? Że się ludzie poszli w morzu wykąpać, na tle wojennych zniszczeń? Beverly Hills po prostu...
Pokazałem że wbrew temu co ogłaszają ukraincy i ich poplecznicy tam żyją ludzie! Bo wedlug propagandy ukrainskiej tam nikogo nie ma i tylko ruiny. A tam są ludzie i ci ludzie opowiadają co było podczas walk o miasto .
Jak ukraincy z AZOVA ich okradali, gwałcili kobiety, mordowali a potem robili filmy że to zrobili Rosjanie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Ciekawe ile tym z filmików zapłaciła ruska propaganda, by głosili tę prawdę? Komsomolska prawdę!:)
Pewnie Ukraina też sama na siebie napadła.:cool:
Brawo za wielkie zdolności samodzielnego myślenia.👏:)
Teraz może napisz jak polskie wojsko bezprawnie mordowało niemieckich nazistów. Oni też przecież tylko wyzwalali swoich i chronili przed polskimi potworami, co niewinnych Niemców prześladowali i mordowali. Film ''Heimkehr'' o tym opowiada.;)
A Wołyń się ma do tego wszystkiego tak, jak zarzygany menel do księżniczki perskiej.

Ludzie nie dowierzają, że Rosjanie wierzą w propagandę. Myślą, że po prostu są źli i zdeprawowani. No więc bardzo się mylą. Jak Rosjanie mają nie wierzyć w ruską propagandę, skoro znajdą się nawet wierzący w nią Polacy?...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 494
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
Ciekawe ile tym z filmików zapłaciła ruska propaganda, by głosili tę prawdę? Komsomolska prawdę!:)
No to może ty masz te dane...prosto z Kijowa? Ja ci daję fakty ty jakies ukrainskie brednie bez żadnych dowodów, to ty wierzysz na słowo... banderowskie słowo.
Pewnie Ukraina też sama na siebie napadła.:cool:
Tak jak Irak, Afganistan, Serbia, Syria ,Wietnam ....itd.
W czesci tych panstw Polska była wsród tych ktorzy napadali i okupowali.
Brawo za wielkie zdolności samodzielnego myślenia.👏:)
Nie dziekuje kobieto. Ty jestes zła kobieta. Ale fakt, potrafię samodzielnie myslec mam to po przodkach którzy nie byli chłopami pańszczyżnianymi.
Teraz może napisz jak polskie wojsko bezprawnie mordowało niemieckich nazistów
No tak kolejne kalumię? Juz i Bora-Komorowskiego oskarżyłas, teraz WP. Co jeszcze, Polacy ci babkę zgwalcili? A może dziadka?
Fakty kobieto! Podaj fakty, daty, poważne informacje.
Film ''Heimkehr'' o tym opowiada.;)
Ja tam wolę Poszukiwaczy zaginionej Arki. Swoją drogą moja babka i dziadek oraz nawet matka mieli obywatelstwo III Rzeszy, byli mieszkancami Prus Wschodnich. Ale byli katolikami a wiec na tamtych terenach to Polacy. I co ciekawe nawet za czasów Hitlera, Polacy obywatele Niemiec uczyli się Polskiego w szkólkach niedzielnych przy kosciele katolickim.... i władze nic nie mialy przeciwko.... ale tylko obywatele Rzeszy.
Byc może chodzilo o tlumaczy? W końcu potrzebowali ich.

A Wołyń się ma do tego wszystkiego tak, jak zarzygany menel do księżniczki perskiej.
Wołyń to historia, a z histori narody powinny sie uczyć, ludzie sie nie zmieniasją. Niedaleko spadnie jabłko od jabłoni.
Ludzie nie dowierzają, że Rosjanie wierzą w propagandę.
No cóz, jesli ty wierzysz w propagandę ukrainską to dlaczego inni nie mogą w inną?
No i powiedz, dlaczego ukraincy nigdy nie chcą komisji międzynarodowych, czego sie boją?
Bo wyjdzie ich prymitywne kłamstwo?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
No to może ty masz te dane...prosto z Kijowa? Ja ci daję fakty ty jakies ukrainskie brednie bez żadnych dowodów, to ty wierzysz na słowo... banderowskie słowo.
Jakie fakty? Byłeś, widziałeś?
Tak jak Irak, Afganistan, Serbia, Syria ,Wietnam ....itd.
W czesci tych panstw Polska była wsród tych ktorzy napadali i okupowali.
No i co w związku z tym? Czy ja gdziekolwiek napisałam, że popieram tamte wojny? A propos czego to ma być? Że jak ktoś tam kogoś zamordował, to z racji tego, Ty również masz prawo kogoś zamordować i wtedy to nie będzie morderstwo, tylko pozytywne działanie?o_O
Bardzo osobliwa filozofia, która skończyłaby się zaraz w momencie, gdyby to komuś innemu przyszła fantazja zabijać Ciebie.:)

Nie dziekuje kobieto. Ty jestes zła kobieta. Ale fakt, potrafię samodzielnie myslec mam to po przodkach którzy nie byli chłopami pańszczyżnianymi.
Moi prawdopodobnie byli. I co w związku z tym?
No tak kolejne kalumię? Juz i Bora-Komorowskiego oskarżyłas, teraz WP. Co jeszcze, Polacy ci babkę zgwalcili? A może dziadka?
Fakty kobieto! Podaj fakty, daty, poważne informacje.
Do Bora- Komorowskiego mam to, że kazał równać wioski z ziemią, mordując cywilów w tym dzieci, nie walkę z nazistowskim wojskiem. Ty nawet takich podstawowych różnic nie widzisz i uważasz, że to to samo... To gdzie ta Twoja inteligencja, Jaśniepanie? Ja niegodna potomkini pańszczyźnianych chłopów, uniżenie pytam.:cool:😄
Ja tam wolę Poszukiwaczy zaginionej Arki. Swoją drogą moja babka i dziadek oraz nawet matka mieli obywatelstwo III Rzeszy, byli mieszkancami Prus Wschodnich. Ale byli katolikami a wiec na tamtych terenach to Polacy. I co ciekawe nawet za czasów Hitlera, Polacy obywatele Niemiec uczyli się Polskiego w szkólkach niedzielnych przy kosciele katolickim.... i władze nic nie mialy przeciwko.... ale tylko obywatele Rzeszy.
Byc może chodzilo o tlumaczy? W końcu potrzebowali ich.


Wołyń to historia, a z histori narody powinny sie uczyć, ludzie sie nie zmieniasją. Niedaleko spadnie jabłko od jabłoni.
Tak? To co powiesz o Australii, Szwecji czy nawet dzisiejszych Niemcach? Guzik mają wspólnego z ,,jabłonią z której spadli''. Prawdopodobnie tak, jak Ty z Wołyniem, którym tylko lubisz sobie gębę wycierać.
Skoro taki z Ciebie szowinista w czasach pokoju i względnego dobrobytu, prawdopodobnie będąc na miejscu i w sytuacji tamtych Ukraińców z Wołynia, byłbyś pierwszym, co by chwycił za widły...
No cóz, jesli ty wierzysz w propagandę ukrainską to dlaczego inni nie mogą w inną?
No i powiedz, dlaczego ukraincy nigdy nie chcą komisji międzynarodowych, czego sie boją?
Bo wyjdzie ich prymitywne kłamstwo?
Ja wierzę w to, że po obu stronach konfliktu dzieją się bardzo złe rzeczy, jak na każdej wojnie. Skrajna naiwnością jest dla mnie wiara, że wojsko, które zrzuca bomby nie zabija cywilów! Że nie trafiają się przypadki zwyrodniałe...
W tej wojnie nie ma nic szlachetnego ani słusznego.
Tylko, ze tu liczy się tylko jedno. To Rosja zaatakowała Ukrainę i jest na jej terenie, nie odwrotnie!
A cała ta wrogość, która narastała między wchodem a zachodem tego kraju, to też dzieło jakiś służb, podżegaczy, którzy robili to w wiadomym celu. Normalnego człowieka guzik obchodzi kto obok niego mieszka, żyje swoim życiem.
To coś jak z mrówkami w słoju. Wpuścisz czerwone i czarne, i sobie spokojnie chodzą, funkcjonują obok siebie. Aż jakaś łapa nie zacznie tym słojem potrząsać. Wtedy zaczynają się wzajemnie zabijać.
I tam taka łapa zadziałała, a może nawet i dwie/trzy? Każda we własnym celu.
Tylko, że jedna przekupując, druga bezpośrednio do mordowania przeszła. Co było widać już na Majdanie.

I to prawo słoja jest głównym niebezpieczeństwem społeczeństwa, gdzie ścierają się w dużej liczbie dwie różne kultury. Sami w sobie ludzie po żadnej ze stron źli i zainteresowani konfliktem nie są. Do momentu pojawienia się takiej ,,łapy'' w postaci podburzaczy produkujących ekstremizm.
To zagrożenie miałam kiedyś na myśli pisząc, że bezpieczniej dla danego kraju, gdy nie ścierają się w nim w tak dużej liczbie różne kultury. A nie, że te różne kultury uważam za złe i bym je chciała zwalczać.
Nie uważam ich ani za gorsze, ani za lepsze, po prostu za inne. A tą inność ktoś może bardzo niecnie wykorzystać, bo ludzie są na takie podburzanie niestety podatni, co pokazuje historia.
Bo ta historia nie uczy.
Ona uczy tylko jednego, ,,że nigdy nikogo niczego nie nauczyła'' i nie ma się nią co za bardzo sugerować.
Idąc do przodu a patrząc w tył człowiek zamiast gdzieś zajść, rozbije się na pierwszej lepszej przeszkodzie...
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Maria Zacharowa: rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji powiedziała, że Europa Zachodnia razem z USA na siłę dążą do eskalacji konfliktu na Ukrainie, namawiając do tego Kijów.
Bo Kijów i Ukrainą jest dyktowana teraz przez USA szczególnie, bo też większość krajów Europy zachodniej jest w jakiś sposób podporządkowana USA, szczególnie jeśli są to kraje w NATO. A wiadomo, że USA ma coś do powiedzenia w sprawie krajów w NATO, bo są umowy, pomiędzy takimi krajami, a USA.
A Ukraina nie jest w NATO, ani nawet też w Unii Europejskiej, więc nic do tego USA.
Oni się nie powinni mieszać do kraju, który nie należy do NATO.
Ale USA mają to w mentalności i to chyba właściwie od zawsze, że wtrącają się do krajów, które do NATO nie należą, tak jak do Iraku, Afganistanu, Somalii i innych krajów afrykańskich.
Niczego nie osiągnęli w Afganistanie przez 20 lat, a wydali na misję, ok. bilion dolarów, jak gdzieś o tym przeczytałem ( to tak jak kilkadziesiąt budżetów bogatych krajów, a tyle przez 20 lat USA wydało środków na misję w Afganistanie ). I tak Talibowie znowu rządzą Afganistanem i wprowadzili tam swoje prawo islamu i zasady.
Żadnej demokracji USA w tym państwie przez 20 lat nie wprowadziło, jak oczekiwali.
Niczego też USA nie osiągnęło w Somalii, bo tam nadal są wojny domowe, a kraj jest zrujnowany gospodarczo i tam jest bieda ogromna.
USA nie zawsze miało sukcesy, mieszając się do innych krajów i to są fakty.
Natomiast, w sprawie Ukrainy to Rosja nie odpuści na pewno i Rosja ma czym odstraszyć Europę zachodnią i USA.
I o tym powiedziała Zacharowa na wystąpieniu.
Zachód, z USA nic nie "ugrają" na Ukrainie.
To jest tylko niepotrzebne, dalsze eskalowanie konfliktu i "wyrzucanie kasy" ogromnej Zachodu w Ukrainę, na eskalowanie konfliktu.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Zacharowa to jest bardzo bystra i piekielnie inteligentna kobieta, z językiem ostrym, jak brzytwa. Zachodnie media dybią, by ją przyłapać na jakimś wykroku i pokazać, jak tvp Tuska, albo tvn Kaczyńskiego. Mało się nie rozbiją ze szczęścia, gdy im się to jakoś uda, bo łatwe nie jest.
Ale ona realizuje pewną linię, którą ma do wypełnienia.
Jej zadaniem jest jak najlepiej przedstawić Rosję, co przy obecnej sytuacji oznacza zwalenie jak największej odpowiedzialności na zachód za wojnę, która specjalnie nie idzie, jest bez sensu, a nie wiadomo jak z niej wybrnąć.
Oczywiście, że zachód mieszał chciwe łapska w Ukrainie, ale ostatecznie to nie on spuścił bomby.
I jak tu z tego ,,piękna Masza'' wybrnie?
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
311
Punkty reakcji
42
Dlaczego Kijów, niby na całego angażował się w rozmowy w ramach "Porozumień Mińskich, Formatu Normandzkiego, plus cała resztę, i niby oficjalnie dążył, a jakże, do tego, by POKOJOWO koegzystować z FR...a faktycznie na spokojnie walił czym popadnie w Donbas, i na całego za kulisami dozbrajał, szkolił swoją armię?
Ba, ci na zachodzie oficjalnie mówią, że to, że Moskwa przystąpiła do stołu rozmów, to było tylko "kupowanie czasu" by naszprycować Kijów bronią, amunicją, i wyszkolić żołnierzy?
Czyli co, pokojowo, pojednawczo nastawieni kozacy, tylko udawali że chcą się dogadać, a docelowo, planowali razem z zachodem, wziąść się na ostro z Moskwą?
Obecnie narracja jest taka, że ci z Kijowa to aniołki pokoju, i nie w głowie im walka, lecz tylko obrona swego terytorium, a bestialski moskal, nie wiedzieć czemu i z jakiego powodu, z nimi walczy...
Tak na dobrą sprawę, to się dokładnie dowiemy "kto zaczął",dopiero wtedy jak się wojna skończy i ten co wygrał, poda oficjalną wykładnię.

Na chwilę obecną, po przeszło roku zmagań, zachód chyba dochodzi do wniosku, że karta pod tytułem Kijów, jest za słaba by jeszcze coś nią ugrać.
Ciekawe jak się w końcu ukraińcy w tym połapią, że już nie są bezgranicznie kochani, i z tego że będą niby w NATO, czy tam w UE, to chyba nic nie będzie.
Jedno, co będzie pewne, to sąsiad za płotem, dość wkurzony.

Dla nas, Polaków, ważne, byśmy nie dostali odłamkiem po głowie, bo wojna bliziutko, tuż za granicą.
Zresztą, tak czy siak, rosjanie wszystkim tym, których uznają za godnych tego...wystawią rachunek.
Bardzo słony.
 
Do góry