Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ukraina wojnę przegra, tzn. wojska rosyjskie ją wykrwawiają grając na przeczekanie i zajmą wschód swojej dawnej republiki...
Inna sprawa z tamą w Nowej Kachowce, jeśli rzeczywiście została ona wysadzona przez Rosjan, to nikt im tego nie wybaczy!
Putin jest już raczej skończony jako polityk poza swoim państwem, pytanie jakie zmiany zajdą na Kremlu i czy to pozwoli na reset z Zachodem?
Wiesz, nie ma dowodów na to, że to Rosjanie wysadzili tą tamę na rzece. Media polskie i ukraińskie oskarżają Rosjan o wysadzenie tej tamy, ale czy to jest pewne, że to zrobili Rosjanie? Ktoś widzidział jakieś dowody na to? Bo ja nie widziałem.
Łatwo jest oskarżyć bez dowodów i potwierdzenia, bo to zawsze łatwo przychodzi.
A może to sami, Ukraińcy zrobili i teraz się do tego nie przyznają? Oni sobie, razem z Polską i Zachodem znaleźli winnego winnego... Rosję.
Oni nie mają sobie w niczym do zarzucenia na tej Ukrainie, a wszystkiemu winna jest we wszystkim... Rosja.
Ciekawe to jest...
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Różne się rzeczy dzieją teraz na Ukrainie, podczas ich wojny, ale często to sami, Ukraińcy robią tam jakieś prowokację, manipulacje, a potem się do tego nie przyznają i w swoich, a także polskich mediach pokazują i oskarżają o to Rosję.
A gdzie jakieś na to dowody i potwierdzenie takich rzeczy?
Łatwo zawsze kogoś oskarżyć bez dowodów.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
309
Punkty reakcji
41
Ot, kolejny dzień miażdzącej ofensywy Kijowa.
Wnioski?
Ofensywa idzie tak dobrze, że w mediach cisza, o kolejnych sukcesach.
Ofensywa idzie tak dobrze,że media na zachodzie zaczynają się powoli oswajać z tym, iż zachodni sprzęt jest tam niszczony przez ruskich, jak im wygodnie. Czy to za pomocą artylerii, czy to wylatuje w powietrze na minach, czy też niszczą go za pomocą lotnictwa, śmigłowców bojowych, które już dawno im ukraińcy, tym ruskim ponoć zniszczyli. Wykładnia jest taka, że sprzęt z zachodu jest super, tylko ukraińcy niedoszkoleni, tylko KTO ich szkolił, jak nie zachód?
Ofensywa idzie tak dobrze, że główny kozak, wychodzi ze skóry, by wmówić swoim ogłupiałym wyborcom, że liczy się już nie każdy kilometr, lecz metr wyzwolonego terenu. W przerwach, komik, robi to co zwykle, doi wszystkich wokół ze wszystkiego, co tylko mu pozwolą wziąć, najlepiej za darmo.
Jak tak dalej pójdzie, okaże się, że ukraińcy ogłoszą że na serio ofensywa ruszy....w zimie.
O ile jeszcze będą mieli czym atakować.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Myślę, że Rosja skutecznie Zachód odstraszy, a już to robi.
Odechce się tym krajom mieszać do nie swojej wojny na Ukrainie. W tym i Polsce.
Rosja ma czym postraszyć Zachód.
Ja bym się bał na miejscu polityków zachodnich i bym sobie odpuścił.
No ale ja nie siedzę w głowie polityków zachodnich.
 

temp1

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2023
Posty
197
Punkty reakcji
18
- Rosja straci zdobyte terytoria. Nie ma i nigdy nie będzie alternatywy dla naszych kroków deokupacyjnych. Nasze wojsko walczy: pozycja po pozycji, krok po kroku posuwamy się naprzód - powiedział w wystąpieniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

- Jedyne, o co powinna się teraz martwić Rosja, państwo terrorystyczne, to jak przygotować swoje społeczeństwo, społeczeństwo rosyjskie, na to, że stracą wszystko, dla czego zaczęli niszczyć przyszłość swojego państwa - powiedział Zełenski.

Prezydent Ukrainy zapowiedział w przyszłym tygodniu "nowe ważne rozmowy z partnerami - związane z walką naszej armii, szczególnie dotyczące broni, by nasi żołnierze mieli wszystko, czego potrzebują".

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił również, że w Ukrainie nie zniszczono ani jednego systemu Patriot, odnosząc się do piątkowej wypowiedzi Władimira Putina, że Rosja rzekomo zniszczyła pięć kompleksów Patriot pod Kijowem i może zniszczyć każdy budynek w centrum Kijowa.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Myślę, że Rosja skutecznie Zachód odstraszy, a już to robi.
Odechce się tym krajom mieszać do nie swojej wojny na Ukrainie. W tym i Polsce.
Rosja ma czym postraszyć Zachód.
I na odwrót, Nic nie jest biało-czarne. Miejmy nadzieję że Rosja już nie zaatakuje żadne państwo które jest w NATO lub pod opieką NATO.
Z tym ze akurat za ukrainą ja nie placzę, dostali to na co załużyli i mam nadzieje że Rosja zabierze im jeszcze Odesse.
Bez dostępu do M. Czarnego ukraina będzie tylko buforem między [cywilizacją zachodnią] NATO a Rosją a wiec tym czym była za czasów Rzeczyposplitej i Dzikich Pól. Ukraina zawsze była polem bitwy między Europą a Azją i wracają stare czasy.
Po wojnie ukraina będzie bantustanem bez gospodarki , z ludzmi do pracy w Polsce.
- Rosja straci zdobyte terytoria. Nie ma i nigdy nie będzie alternatywy dla naszych kroków deokupacyjnych. Nasze wojsko walczy: pozycja po pozycji, krok po kroku posuwamy się naprzód - powiedział w wystąpieniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Wielkie slowa Wielkiego Komika. Nasz wódz potrafi grac członkiem na pianinie! Temp1 też tego sie nauczy! Wielcy ludzie mają podobne zainteresowania!
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił również, że w Ukrainie nie zniszczono ani jednego systemu Patriot, odnosząc się do piątkowej wypowiedzi Władimira Putina, że Rosja rzekomo zniszczyła pięć kompleksów Patriot pod Kijowem i może zniszczyć każdy budynek w centrum Kijowa.
Wszyscy wiedzą że ukraina niszczy wszystkie rakiety Rosyjskie i dlatego zakazała robic zdjeć i filmów zniszczonych przez te rakiety obiektom. Dlatego Wielki Prezydent Zelenski kazał wyłączyć monitoring w Kijowie aby ludzie nie widzieli ze rakiety są zestrzeliwane i nic nie niszczą. To wielka tajemnica, Rosjanie i Zachód nie mogą widzieć że nic nie trafia i wszystkie Rosyjskie rakiety są niszczone.

Tylko głupek wierzy Zelenskiemu. Oczywiscie Rosjanie tez nie mowia tylko prawdę ale oni nie zrobili cenzury i oni pokazuja w internecie wszystko. To komu wierzyc? Temu kto cenzuruje wszystko czy temu kto nic nie cenzuruje?
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Faceci popierający i widzący cokolwiek szlachetnego i sensownego w wojnie, powinni pod pistoletem oglądać ''Ścieżki chwały'' z Kirkiem Douglasem.
Tyle razy aż dotrze. A jak i to nie pomoże, to w kamasza i na front. Szczególnie niektórych polityków bym tam chętnie widziała, bo bardzo tanio sprzedają skórę tych młodych chłopaków- mających matki, żony, dzieci, sami siedząc bezpiecznie w bunkrach i chronionych rezydencjach.
Ja mam nadzieję, ze mimo wszystko ta głupia i niepotrzebna wojna dobiegnie końca, nim się dalej rozniesie.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Rosja nie traci żadnych terenów w Donbasie.
Nawet, gdyby tak było, to Rosja znowu by je zdobyła.
Nie ma co wierzyć we wszystko, co przekazują polskie i ukraińskie media w tej sprawie.
Ja np. wiem z innych źródeł informacyjnych, że wojska rosyjskie już kontrolują znaczną część terenów w Donbasie.
Co innego przekazują ze strony rosyjskiej, a co innego przekazują ze strony ukraińskiej i polskiej.
Ponadto, wielu żołnierzy ukraińskich straciło życie i zdrowie na polu walki i to jest dużo większa liczba niż liczba żołnierzy ukraińskich.
W 2014 roku, kiedy zaczęły się walki w samym tylko Donbasie, to armia ukraińska była tak słaba, że w większości sami, separatyści prorosyjscy zdobywali tereny w Donbasie, na czele z Donieckiem i Ługańskiem i Ukraińcy nie byli w stanie wiele zrobić.
I taka jest prawda.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
309
Punkty reakcji
41
Cóż, Kijów coś przebąkuje o "przerwie" w swej miażdzącej ofensywie.
To oni już tą ofensywę zaczeli?
I tak dużo już zdobyli, że trzeba się zatrzymać, i podciągnąć tabory i zaplecze, bo na przedzie, a nawet daleko z przodu, na zdobytym terenie, nie mają czym strzelać, co jeść, i gdzie trzymać tysiące jeńców?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Ja mam nadzieję, ze mimo wszystko ta głupia i niepotrzebna wojna dobiegnie końca, nim się dalej rozniesie.
Ja też mam nadzieje i nawet pewność że ta wojna kiedyś zostanie przerwana ale myślę że nie do końca. Będzie cos podobnego do granicy Korei Pólnocnej i Korei Południowej.
Ale mam nadzieję że ukraina zostanie oslabiona na zawsze i bez Odessy.
Dla Polski taka ukraina jest bardzo potrzebna, slaba, dużo mniejsza ale musi być. Bufor między Polską, NATO a Rosją jest nam bardzo potrzebny.
I w razie czego pole bitwy aby była to znów ukraina, tak jak zawsze za czasow I Rzeczyposolitej.
Dla Rzeczypospolitej ukraina, czesc Wielkiego Ksiestwa Litewskiego nie miala żadnego znaczenia gospodarczego i była tylko polem bitwy i przedpolem dla ziem Krolestwa Polskiego, a ziemie te zaczynały się na wschod od Lwowa. Bo Lwów to nie ukraina tylko zawsze Małopolska Wschodnia, od XIV wieku. Czesc Krolestwa Polskiego. Legalnie przejeta przez króla Kazimierza Wielkiego jako zastaw za długi uwczesnego władcy Lwowa.
Faceci popierający i widzący cokolwiek szlachetnego i sensownego w wojnie, powinni pod pistoletem oglądać ''Ścieżki chwały'' z Kirkiem Douglasem.
Tyle razy aż dotrze
Są wojny szlachetne, na przykład powstania i walki w obronie swojego kraju.
Cóż, Kijów coś przebąkuje o "przerwie" w swej miażdzącej ofensywie.
Ja myślę że po zniszczeniu Tamy na Dnieprze ukraincy czekają aż wielki zalew Dniepru wyschnie i tam uderzą. Rosjanie nie mieli tam zbudowanych umocnień bo zalew miał ponad 20 km szerekosci. Tam Rosjanie są odslonięci, bez umocnien a wyschly brzeg Dniepru w tym miejscu jest niski i łatwy do przeprawy. Dlatego to ukraincy wysadzili tamę, tylko oni na tym skorzystali bo ich brzeg jest wyższy niż brzego po stronie rosyjskiej i fala powodziowa w wiekszosci poszła na Rosjan.

Rosja nie traci żadnych terenów w Donbasie.
Nawet, gdyby tak było, to Rosja znowu by je zdobyła.
Coś tam Rosjanie stracili na przedpolu swoich lini obronnych. Stracili 5 wiosek z tym dwie to w zasadzie malutkie osady z 2-3 domami , razem okolo 50-70 km/2 terenu.
Ale to są przed pierwszą linią obronną Rosjan i tam nawet nie bylo prawdziwych umocnien. czesc z tego to była szara strefa nie kontrolowana przez żadną stronę. Ukraincy stracili przy tym dużo sprzetu i dużo ludzi. stracili nawet kilka najnowoczesniejszych czołgów Leopard 2A6 z Niemiec w tym jeden z uszkodzoną tylko gąsienicą zostal już wysłany do Moskwy, Niemcy muszą byc wciekli.
Dlatego ostatnie ataki ukraincy przeprowadzają tylko piechotą, bez wozów bojowych, straty ogromne.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
,,Są wojny szlachetne, na przykład powstania i walki w obronie swojego kraju.''
Też nie. To nadal ta sama wojna, tylko widziana ze strony zaatakowanego, który z konieczności się broni, stosując podobne metody, jak agresor.
Nie ma więc zatem nic w tym szlachetnego. Jest tzw. ,,zło konieczne''.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
W innym wątku żalisz się na brak wolności słowa.
Tu aktorce, nie będącej politykiem na utrzymaniu wyborców, która w dodatku za swoje słowa przeprosiła, chcesz tej wolności odmawiać?
Ta cała nagonka na aktorów jest śmieszna i żenująca, i marnowane są na nią pieniądze i czas służb, oderwanych od powazniejszych spraw.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
309
Punkty reakcji
41
-saymon-
Czyli uważa kolega, że to nie ruscy się sami nie zatopili, wysadzając w powietrze tamę/zaporę, tylko to sprawka wielce humanitarnie,godnie postępujących ukraińców?
Nieładnie, zostanie Pan z miejsca zakwalifikowany jako "onuca", czy co tam się obecnie używa.
Tak czy siak, w Kijowie, ostro drapią się po głowie, CO powiedzieć swoim panom za wielką wodą, w kwestii ich ofensywy.
Bo efektów jakoś nie widać, a i chyba sami ukraińcy zaczynają coś przeczuwać, że sytuacja nie jest tak wesoła, jak kreują to ich media.
Ba, już nie wspomnę, jak to zaczynają na zachodzie odbierać. Chyba moda na ukraińców się kończy.
I zaczyna się w końcu chłodna analiza tego,co jest grane, i co z tym docelowo zrobić.
A to się pewnie tym z Kijowa nie spodoba, co to to nie.
W innym wątku żalisz się na brak wolności słowa.
Tu aktorce, nie będącej politykiem na utrzymaniu wyborców, która w dodatku za swoje słowa przeprosiła, chcesz tej wolności odmawiać?
Ta cała nagonka na aktorów jest śmieszna i żenująca, i marnowane są na nią pieniądze i czas służb, oderwanych od powazniejszych spraw.

Tak, czyli można publicznie splunąć ludziom w twarz, pleść głupoty, i potem się wielce dziwić, że komuś co się to nie spodobało, i niby"obrażił" wielce szanowaną publiczną personę, czy tam celebrytkę(cokolwiek by to miało znaczyć)?
Ma być tylko fun, pochwały, a już negatywnych opinii, to już nie? Bo się osobnik może obrażić?
Warto czasem pomyśleć, niż się palnie głupotę, i to publicznie.
Wcale, ale to wcale nie żałuję, że po tej nieszczęsnej niewiaście, z dość mikrym rozumkiem, obywatele RP "pojechali".
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Celebrytka ta przeprosiła, straciła wiele w oczach opinii publicznej i intratne kontrakty. A ci polowali na nią jak na groźnego zbója urządazjąc sobie z tego PRową zagrywkę i temat zastępczy. Tracąc na to pienbiądze i czas służb, które mogłyby się zająć powazniejszymi przestępstwami.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
309
Punkty reakcji
41
-sienna-
Tyle mnie obchodzą przeprosiny, i to, co wygadują, te medialne "osobistości", co zeszłoroczny śnieg, i lista kontuzjowanych zawodników zapolowych, w czwartej lidze krykieta, w okręgu Kalkutta.
Niestety, swoimi głębokimi przemyśleniami, nieżle wkurzają ludzi, nie wiedzieć czemu.
A w obecnych czasach, słowo też może sporo ZŁEGO wyrządzić.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
-sienna-
Tyle mnie obchodzą przeprosiny, i to, co wygadują, te medialne "osobistości", co zeszłoroczny śnieg, i lista kontuzjowanych zawodników zapolowych, w czwartej lidze krykieta, w okręgu Kalkutta.
Niestety, swoimi głębokimi przemyśleniami, nieżle wkurzają ludzi, nie wiedzieć czemu.
A w obecnych czasach, słowo też może sporo ZŁEGO wyrządzić.
Zapłaciła za to kontraktami. Czyli zabolało ją po kieszeni. Dlaczego teraz ma boleć po kieszeni mnie, jako podatnika, o PiS urządza sobie z niej temat zastępczy, a takie ,,polowanie na czarownice'' kosztuje?
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
309
Punkty reakcji
41
Jezu.
Ależ spektakl medialny w temacie wypwoedzi ten nieszczęsnej blondi, i reszty tej "opiniotwórczej"menażerii medialnej, był niesamowity, i istne zastępy obrońców tej celebrycicy wręcz wychodziły ze skóry, w zakresie wolności słowa i wypowiedzi.
W skrócie, medialni payace, mają prawo mówić to, co chcą, lać po reszcie żółtym płynem( i nie mówię to o jabłeczniku).
Zaś zwrócenie uwagi, że się to komuś nie podoba, to z miejsca jest hejt,mowa nienawiści, czy co tam jeszcze.

Tak gwoli przypomnienia to temat tego działu, jest poniekąd inny.
Tu nie rozmawiamy o trzodzie pastewnej, zwanej wyborcami, z menażerii Jarosława Tuska.
Którymi nie wiedzieć czemu, jednako gardzę.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Ja też bym jej broniła. Dla mnie cała ta nagonka na nią była prawie tak żałosna, jak na Jandę czy Gajosa.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Nieładnie, zostanie Pan z miejsca zakwalifikowany jako "onuca", czy co tam się obecnie używa.
Ja jesten naczelną onucą tegoi forum legalnie wyzywanym od onuc na forum. Zostałem nawet zbanowany za to że na PW prosiłem niektorych forumowych ukrainców o skasowanie tych inwektyw.
Niestety okazało sie że ruska onca to normalne okreslenie człowieka w internecie a administracja dała mi bana za....... nie wiem za co.
Za to co pisałem do goscia w prywatnych wiadomosciach.
Na tym forum są co najmniej dwie osoby pochodzenia ukrainskiego na szczególnych prawach.
Jedna z tych osób pracuje jako osoba opiekująca sie ukraincami w jakies zachodniej firmie w okolicach Wrocławia.
Tak że uwaga na PW, rozmowa kontrolowana. PW tutaj to nie PW.
 
Do góry