Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Tylko, że ja nigdzie nie negowałem tego że Rosja powinna mieć jako atakujacy przewagę liczebną.

Co do Białorusi to podobno Łukaszenko podczas rozmowy z Zełyńskim zadeklarował, że białoruskie wojska nie wezmą udziału w tej wojnie, ale ile w tym prawdy...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Łukaszenka za chwilę będzie miał swoje problemy wewnętrzne.

Rosja odcięta od SWIFT, Rubel stracił dziś 1/4 swojej wartości, Rosja podniosła stopy procentowe z 9,5 do 20%,
Japonia upomina się o terytorium, dokładnie o Kuryle.

Nadchodzi czas, w którym Rosjanie będą się wypróżniali na talerz, który następnie będą sobie kładli na stół celem ponownego spożycia. Putin skończy jako trup.

PS. Plotki mówią, że Polska odda Ukrainie wszystkie swoje MIGi-29 w stanie gotowości bojowej (23 samoloty). W zamian USA ma nam przekazać F-16
Co do Łukaszenki i rozmieszczenia broni nuklearnej na Białorusi - to początek takiego pompowania kasy w Polskę i Polskie Wojsko, jakiego nigdy w historii jeszcze nie było. Niebawem zachód zrobi z nas drugą Koreę Południową.

Ile czasu życia dajecie Putinowi? Ja daję tak maksymalnie miesiąc. Jeśli nie zginie, to Rosjanie dokonają puczu wojskowego i go wydadzą zachodowi do osądzenia.
 
Ostatnia edycja:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Mnie zastanawia jedna rzecz. Jako miejsce rozmów Ukraińsko-Rosyjskich wybrano granicę z Białorusią. Jestem ciekaw czy w przypadku klęski Rosji Łukaszenka nie będzie probował przedstawiać Białorusi jako państwa neutralnego a siebie w roli osoby ktora pomagała w zażegnaniu konfliktu. Taka gra na dwa fronty. Jak wygra Rosja to nadal będą trzymać z nimi tak jak do tej pory a jak przegra to będą robić wszystko żeby tylko uniknąć konsekwencji i odciąć się od Rosji.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 334
Punkty reakcji
200
Jestem ciekaw czy w przypadku klęski Rosji Łukaszenka nie będzie probował przedstawiać Białorusi jako państwa neutralnego a siebie w roli osoby ktora pomagała w zażegnaniu konfliktu
Wczoraj ok 16.00 w pizzerii słyszałem informację z nieznanej mi rozgłośni że z terenu Białorusi wystrzelono Iskandera w kierunku na Ukrainę.
Ponadto rosyjskie wojska atakujące Kijów wtargnęły z Białorusi.
Trudno zatem będzie tej neutralności dowieść.
Czeczenia zamierza nałożyć swoje sankcje.
By podkreślić, że jego groźby są jedynie kpiną z sankcji europejskich państw, przywódca Czeczenii jako datę na spełnienie jego żądań podał 31 lutego. Na koniec napisał, że jego wpis powinien być przestrogą dla innych państw, by zastanowiły się, zanim w przyszłości nałożą jakiekolwiek sankcje na Moskwę. Niektóre media uznały, że cały wpis Kadyrowa był na serio, a lojalista Putina się ośmieszył. Choć rozumiemy zasadną niechęć do tej postaci, to jednak trudno tutaj odczytywać słowa Czeczena na poważnie.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kadyrow-się-„ośmieszył”-jego-kpiący-wpis-niektórzy-odczytali-zbyt-poważnie/ar-AAUpIHb?ocid=spartanntp

Podobno rosyjscy żołnierze na ukraińskim komisariacie chcieli pożyczyć paliwo.
Monty Python przy tym wysiada.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Białoruś ma się ponoć włączyć do wojny, poza tym tak jak wskazuje kibic, strzelali iskanderami i udostępnili terytorium do inwazji. gdyby nie Białoruś, tematu oblężenia Kijowa by nie było.

Bild donosi, że Putin siedzi w bunkrze na Uralu, ale bild to jak nasz fakt, więc... Wiadomo natomiast z źródeł rosyjskich, iż Putin wywalił dowódcę sztabu, któremu przekazał wiadomość o wprowadzeniu sił nuklearnych w stan gotowości bojowej. Wygląda więc na to, że dowódcy się buntują, a Putin już nie wie, komu może ufać.

Odcięcie Rosji od SWIFT spowodowało, że giełda w Moskwie w ogóle się dziś nie otworzy. Jakie będą konsekwencje dla nas? Muszę przyznać, że przez szok nie pomyślałem o kupnie spółek energetycznych, dziś już chyba za późno... Wzrosty po +20% na parkiecie na bogdance, jsw, kghm...
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
głowonog obawiam się, że odcięcie Rosji od Swift to miecz obosieczny. My także oberwiemy w postaci wyższych cen paliw ale wydaje mi się że jest to cena która warto zapłacić.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
głowonog obawiam się, że odcięcie Rosji od Swift to miecz obosieczny. My także oberwiemy w postaci wyższych cen paliw ale wydaje mi się że jest to cena która warto zapłacić.
Dlatego kupiłem sporo akcji PGNiG. Gdybym miał jaja jak Zelenski, to wszedłbym all in.

No.. Może pół na pół z kghm
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
A co jeśli Polska zmagając się z kryzysem uchodźców z Ukrainy, zostanie zaatakowana?
Taki może być plan Putina, a nasi politycy nie mają i nie znajdą na to recepty(nikt za nas, podobnie jak za Ukrainę, nie będzie ginął)
Znając ten fakt, pierwsi uciekną jak szczury!
Słuchałem jedynego z wywiadów i jest to całkiem realne, w dłuższej perspektywie czasu...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Oczywiście że w dłuższej perspektywie czasu przyjdzie kolej na nas. Krótki czas pokoju po zakończeniu wojny i potem Putin idzie dalej.

Chyba, że ktoś go powstrzyma.

Generalnie ja czuję w kościach, że tam się odwali jeszcze coś grubego. Putin pewnie jest wściekły, Ukraina dostała ponad 70 myśliwców (w tym 28 od Polski).
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 334
Punkty reakcji
200
A co jeśli Polska zmagając się z kryzysem uchodźców z Ukrainy, zostanie zaatakowana?
Taki może być plan Putina,
Co Ty miałeś w szkole z logiki?
Widzę w Tobie podobieństwo do stalowego.
Oczywiście że nie zaatakuje.
Nikt nie otwiera oddalonego frontu skoro na bliskim nie osiągnął celów.
Nie zaatakuje nie mając przekonania graniczącego z pewnością że Nato nie wesprze kraju członkowskiego.
To ciekawe że sam na to nie wpadłeś.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Ukraińskie już migi 29 mają startować z lotniska w Rzeszowie. Stwarza to pewne niebezpieczeństwo

Dolar 4.30. A wczoraj się cieszyłem, że sprzedałem po 4.19...

Jutro chyba trzeba wejść za wszystko w kghm serio, bo zlotowkek lepiej nie posiadać
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 334
Punkty reakcji
200
Bialorusini sie ruszyli. Dwa kierunki gdzie moga isc.
Albo Kijow albo Lwow.
Lepiej by bylo gdyby poszli na Kijow.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 334
Punkty reakcji
200
Jarosław Wolski będąc gościem P. Zychowicza w dniu 28.02 przedstawił kilka swoich teorii:
-pierwotnie miał być w planach jedynie atak z Krymu w kierunku „republik ludowych.
Wydaje mu się dobrze zaplanowany i dobrze prowadzony.
To Putin zapewne niedawno zażyczył sobie zajęcia Kijowa.
-Białoruś o ile wejdzie do wojny może przyłączyć się do ataków na Kijów. Wolski uważa jednak
że są to jednak zbyt słabe siły by zająć miasto. Istnieje jednak możliwość skierują się na Lwów
aby uniemożliwić dostawy sprzętu z Polski.
Rosjanie nie będą się angażować w rozmowy pokojowe gdyż są przekonani o powodzeniu
natarcia z Krymu
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Pytanie tylko czy wejście wojsk bialoruskich na Ukrainę nie pociągnie za sobą protestów w samej Białorusi. Pozbawiony wojska na własnym terytorium Łukaszenka móglby mieć problem ze zdławieniem protestów a Putin nie pomoże. Byłaby to idealna sytuacja to jego obalenia.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 334
Punkty reakcji
200
Bezpieczeństwo wewnętrzne opiera się na milicji i KGB. Podobno ich wojsko jest w znacznej mierze z poboru więc ani Rosjanom zbytnio nie pomogą a w kraju też za bardzo by się nie przydali.
Można jednak odnieść wrażenie że Łukaszenka "gra na alibi".
Wysyła wojska więc Putin braku lojalności mu nie zarzuci ale pożytku z jego wojsk może być mało.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Niemniej agresja to agresja. Wątpię by tłumaczył się później na zasadzie "tak wysłaliśmy tam wojska, ale przecież nie zrobiliśmy jakiejś wielkiej szkody Ukrainie". Nikt trzeźwo myślący nie przyjmie takiej argumentacji. Już samo zezwolenie na wkroczenie wojsk rosyjskich z terytorium Białorusi stawia go po jednej stronie barykady z Putinem.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 334
Punkty reakcji
200
Trudno zatem będzie tej neutralności dowieść.
Skoro wcześniej napisałem coś takiego to nie mogę nagle zmienić zdania.
To jest "gra na alibi" ale przed Putinem.
Putin się nie zna i dla niego "wojsko to wojsko".
Pewnie innego zdania są rosyjscy dowódcy ale widać że tych Putin nie słucha.
I tak Łukaszenka dowodzi swojej wierności Putinowi.

PS Pojawia się podejrzenie że Polska zostanie ostrzelana Iskanderami.
Ma to być "kara" za szlak z dostawami sprzętu na Ukrainę.
Przypuszczam że nastąpi to z terenu Białorusi.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 334
Punkty reakcji
200
Putin idzie na wojnę z NATO i UE?
Nie pamiętam kto o tym na YouTube mówił ale z tego ma nie być wojny.
Że z Białorusi to mój pomysł ale nie sprawdziłem czy oni też mają Iskandery.
Mówił to ktoś kto komentował wczorajszą rozmowę Macrona z Putinem.
Dokładnie szukał analogii między Pustynną Burzą gdzie Irak Scudami atakował Izrael i sądząc że Rosja
może postąpić podobnie chcąc wymóc aby z terenu Polski nie dostarczano Ukrainie broni.

W ósmej minucie zaczyna się mowa o tym.
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Jeśli tak się stanie, to PLN będzie warty tyle, że będzie nim można tylek podcierac, a za miesiąc w Mińsku będzie maszerowało Polskie Wojsko.
 
Do góry