Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Prawdopodobnie ukraincy nie zaatakowali Moskwy i przyznali się do tego dopiero gdy okręt zatonał i nie można sprawdzić z jakiego powodu.
Wczesnie wydawali komunikaty że nie wiedzą dlaczego płonie ale cieszą się z tego. Te komunikaty można sprawdzić na stronie Osrodka Studiów Wschodnich z tego dnia gdy płonął okręt.
Ale ku pokrzepieniu serc okazało się że to rakiety ukrainskie zatopiły go z odległosci jak ostatnio podano 150 kilometrów. Bez satelitów lub samolotu AWCS to niemożliwe tym bardziej że te NEPTUNY to tylko modernizacja broni 50 letniej.
Moskwa prawdopodobnie zatoneła z powodu wejscia na minę ukrainska w czasie sztormu. Ale co by nie było to ukrainska mina więc i tak ukraincy przyczynili się do zatonięcia. Ale ukraina twierdzi że to Rosja minuje morze Czarne. Tylko że Rosja nie ma takiej potrzeby bo panuje na morzu a ukraińcy stracili całą flotę , swój flagowy okręt sami zatopili na początku wojny gdy mysleli że Rosja przejmie Odesse.
Nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Tak jak piszesz zbyt pięknie to wygląda na to by było to prawdziwe. To ze Amerykanie "potwierdzają" czy w ogóle komentują wydarzenia tylko i wyłącznie na korzyść Ukrainy to jest raczej normalne i nie usłyszymy od nich nic co nawet w najmniejszym stopniu przyznało by rację stronie Rosyjskiej. Prawdziwego powodu zatonięcia Moskwy raczej nie poznamy a na pewno nie szybko. Osobiście również nie wierzę w trafienie krążownika czymkolwiek przez stronę Ukraińska. Zbyt daleko no i zupełnie Ukraina nie miala czym trafić...

Rzygam juz zalewaniem wszystkiego co zalać sie da informacjami pochodzącymi z Ukrainy. Kazdy news, kazda wiadomość, dosłownie wszystko podawane jest na jedno kopyto i w sposób "chwalący" osiągnięcia Ukraińskie przy jednoczesnym cisnieciu Rosji.

Realnie przy stratach które ponosi Rosja zgodnie z tym co podają media za trzy miesiące maksymalnie, Rosja nie będzie posiadać żadnego sprzętu wojskowego. Maksymalnie za pięć miesięcy w Rosji nie będzie żywej duszy. Wszyscy zginą walcząc na Ukrainie.

A juz totalnie rozgromił mnie przekaz jak to żołnierze Rosyjscy postępują z ludnością Ukraińska. Rozumiem kradzieże, strzelanie do cywilów czy chocby uwierzę w gwałty na kobietach... Ale nie jestem w stanie łyknąć gwałtu na niemowlakach. Przecież to jest juz jakis chory odpal... A o takich gwałtach mowili w wiadomościach itd... Kupy się to wszystko nie trzyma.

Sankcji które wykluczają Rosję z życia totalnego na całym globie które w miesiąc miały doprowadzić do bankructwa państwa owszem działają ale maksymalnie w 30%. O kant dupy to rozbić. Rosja robi i robić będzie swoje i nikt nic z tym nie zrobi. I z sankcjami czy bez prędzej czy później Rosja osiągnie to co osiągnąć zamierza... Caly świat wspierając Ukrainę pomaga w największym stopniu wybić większą ilość Ukraińskich cywilów ktorzy zostali w kraju, zniszczyć większość miast, zmniejszyć liczbe żołnierzy w armii Ukraińskiej itd itp. Więc taka pomoc w końcowym rozrachunku będzie na korzyść Rosjanom... Wspomnicie moje słowa za 5 albo 10 lat gdy w końcu dobiegnie końca ta "misja specjalna" hehz
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Ja znów najbardziej jestem pod wrazeniem bomby w mleku którą Rosjanie dali jednej emerytce w Chersoniu.
Ile ci Rosjanie musieli się napracować aby spróbować zabić emerytkę.
Nie wiedzieli biedacy że emeryci i tak statystycznie niedługo żyją?

Chersoń. Rosjanie dali emerytce paczkę z jedzeniem. W kartonie po mleku była bombaW paczce z żywnością, którą rosyjscy żołnierze przekazali mieszkance Chersonia, znajdowała się prowizoryczna bomba. Emerytka odkryła ładunek wybuchowy w kartonie po mleku.​

Rosjanie umieścili bombę w kartonie po mleku i dali je emerytce​


Mieszkańcy Chersonia do niedawna nie przyjmowali niczego od rosyjskich żołnierzy. Jednak - jak donoszą lokalne media - w ogarniętym przez wojnę i okupowanym przez Rosjan mieście brakuje jedzenia, dlatego cywile decydują się czasem wziąć od wroga paczki z żywnością.


Okazuje się, że zamiast jedzenia, w paczkach mogą znaleźć się materiały wybuchowe. Emerytka odkryła prowizoryczną bombę umieszczoną wewnątrz kartonu po mleku
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Film z ukrainskimi żołnierzami 79 brygady piechoty których siłą wcielono do armii wywieziono do Donbasu i zostawiono bez jedzenia bez wody. Dano im dwie łopaty na 30 żołnierzy i kazano walczyć.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Kibic dawał zdjecia separatysty z pepeszą z II wojny swiatowej. Okazuje się że ukraińcy też używają broni z tamtych czasów.
Film pokazujący zdobytą broń na ukraińcach, są tam zachodnie wyrzutnie przeciwpancerne ale też....... stare karabiny Mosin wzrór 1938 a więc broń sprzed II wojny swiatowej .
Swoją drogą nie jestem fachowcem ale to mogą być Mosiny wzrór 1891 a więc broń z XIW wieku.
Wygląda że ukraińcom kończy się nowoczesna broń.

UKraińcy nie wiedzą co stało się z 2 tysiącami ich żołnierzy którzy zagineli. Tak podaje polskojęzyczny portal militarny Defence24.
Prawdopodobnie większość z nich poddała się Rosjanom.
Ukraińskie Biuro Rzecznika Praw Człowieka otrzymało dotychczas prośby o poszukiwanie 16 tys. osób zaginionych podczas wojny, w tym 2 tys. żołnierzy; wiele próśb dotyczy cywilów z obleganego przez Rosjan Mariupola - poinformowała we wtorek rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa.

"Szukamy już ponad 16 tys. osób, w tym dwóch tysięcy żołnierzy, pozostali to cywile; jedna czwarta spośród tej ludności cywilnej to osoby z Mariupola" - powiedziała Denisowa, cytowana przez agencję Ukrinform.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
92
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja ludzie powiem Wam tak i możecie w to wierzyć albo i nie.

Wiem to z innych źródeł informacyjnych, w sieci, że nie było i nie ma żadnej: inwazji na Ukrainę.
Żaden Putin i żadna Rosja nie zamierza atakować żadnej Ukrainy.
To wszystko zostało zmyślone i "rozdmuchane" przez media w Polsce i media na Zachodzie Europy, ale też w USA.
Po prostu, ukraiński prezydent "skumał" się z PiS w Polsce, z rządami krajów Unii Europejskiej ( nie wiem czy dotyczy to wszystkich krajów unijnych ) i z prezydentem USA.
USA nie wiadomo po co rozmieściło jakąś broń na Ukrainie, w porozumieniu i za zgodą ukraińskiego rządu i jakieś laboratoria, z bronią chemiczną.
W różnych częściach Ukrainy.
To było wykryte i sprawdzone przez rosyjski wywiad wojskowy i także przez FSB.
Mało tego, nawet wojska rosyjskie - chemiczne dotarły do jakichś dokumentów i mają wiedzę z tych dokumentów na temat: rozmieszczenia jakiejś broni, na Ukrainie.
To już zagrażało nie tylko dwóm republikom w Donbasie, ale i samej Rosji.
Również, ze strony ukraińskiej wystrzelono jakiś pocisk, który trafił na terenie Rosji, przy granicy z Donbasem i zniszczył jakiś budynek.
Na szczęście bez żadnych ofiar śmiertelnych, bo budynek był pusty.

Tyle wiem.

No a Rosja nie mogła pozwolić na to, żeby było zagrożenie i dlatego FSB prowadzi działania w tej sprawie.

Ale tak bardziej do rzeczy, to Rosja, po uznaniu niepodległości: DONIECKIEJ i ŁUGAŃSKIEJ republiki, zobowiązała się też do pomocy dwóm republikom, zarówno ekonomicznie, jak i materialnie i humanitarnie.
Ponieważ Rosja dowozi tam transporty z żywnością i z najpotrzebniejszymi rzeczami.
Także, Rosja potrafi też zrobić coś dobrego i nie jest wszystkiemu winna, jak to uważa cały Zachód i USA.
I tak jak wyraźnie zapowiedział to Władimir Putin: "Chodzi tylko o zakończenie walk w Donbasie, które trwały przez 8 lat i ginęli tam ludzie, zarówno żołnierze, jak i cywile, po obu stronach.
No i straty w mieniu, w infrastrukturze, po obu stronach. Gdyby nie: uznanie dwóch republik w Donbasie przez Rosję i nie interwencja wojsk rosyjskich - wyspecjalizowanych ( bo na Ukrainie udział biorą wojska: chemiczne, desantowe i kosmiczne ), to tam dalej by trwały walki i dalej by ludzie tam ginęli, bo dwie strony by się ze sobą biły.
A Polska i Unia Europejska by się dalej temu przyglądała, jak ludzie by tam ginęli.
No i dostarczanie dużej ilości broni do armii ukraińskiej przez Polskę i Zachód Europy, bo gdyby nie broń z krajów Europy Zachodniej, to sama, UKRAIŃSKA ARMIA już by padła dawno...
Rząd ukraiński nie miałby nawet na porządne ubranie i sprzęt dla armii ukraińskiej, bo to biedny gospodarczo kraj.
Ten kraj był już biedny od samego początku rozpadu Związku Radzieckiego.
A do tego kraj był też rozkradany przez złodziei, panował wyzysk na ludziach biednych i brakowało często pracy dla ludzi młodych.
Przecież, wielu Ukraińców młodych już od początku rozpadu ZSRR wyjeżdżało z tego kraju do Polski i do innych krajów, za lepszym życiem.
To nie tylko tak się dzieje teraz, bo tam się zaczęła wojna ( wojna to tam trwała już od 2014 roku, w Donbasie ), że miliony ludzi z Ukrainy ewakuowano do Polski i do innych krajów.
Kilka milionów ludzi z Ukrainy opuściło ten kraj i w dawnych latach, dużo nawet przed wojną w Donbasie.
Ponieważ tam były nieuczciwe rządy a całą Ukrainą rządzili bogaci Oligarchowie.
Ukraina też była i jest krajem podzielonym: językowo, mentalnie i poglądowo.

Tak naprawdę, ludzi na Ukrainie przez lata krzywdziła bieda i korupcja.
Nie tylko wojna w Donbasie.
Ale to jest temat na dłuższe pisanie, jaka sytuacja była w tym kraju od początku rozwiązania Związku Radzieckiego.
Było tam źle, biednie, a waluta ukraińska była i jest słabsza od polskiej waluty.
Także, gorsze życie niż w Polsce i trzy razy na niższym poziomie.

I Na Zachodzie się tym nie interesowali, że wielu ludzi młodych z Ukrainy musiało wyjechać ze swojego kraju do Polski i do innych krajów Europy, by szukać lepszej pracy i godnej płacy.
Ani w Polsce się nie interesowali, za rządów poprzednich, ani w krajach Europy Zachodniej.
Nic na lepsze się w tym kraju nie zmieniło. Mimo że byli w tym kraju różni prezydenci i różne rządy ( np. Julia Tymoszenko była dwu krotnie premierem i nie poprawiło do życia ludzi na Ukrainie. Na lepsze. A ta pani patrzyła tylko na swoją politykę, na swoje pieniądze i gabinet polityczny ).
To pokazuje, jakim krajem była i jest Ukraina.


To nie jest żadne "zajęcie Ukrainy" przez Rosję, bo Putin by czymś takim nie ryzykował.
Putinowi to nie jest potrzebne.
Poza tym, Ukraina nie jest w NATO.
Więc, ani wojska amerykańskie, ani żadne inne wojska nie mogą stacjonować w tym kraju, bo inaczej byłoby to, wedle prawa, nielegalne.
Tylko w krajach, przynależnych do NATO. Tak jak Polska.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 332
Punkty reakcji
200
Znaczy dostarcza się Ukrainie broni po to by ją używała w tej wojnie co to jej nie ma.
Na dodatek gdyby jej nie miała to dawno by upadła w tej wojnie co to jej nie ma.
Przyznam że wpisy pana k dużo lepiej rozumiałem.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Znaczy dostarcza się Ukrainie broni po to by ją używała w tej wojnie co to jej nie ma.
Na dodatek gdyby jej nie miała to dawno by upadła w tej wojnie co to jej nie ma.
Przyznam że wpisy pana k dużo lepiej rozumiałem.
A najfajniej że ukraina miała ogromne ilosci broni i jest jednym z największych światowych eksporterów broni.
I co śmieszne sama sprzedawała broń Rosji a teraz wypomina to innym państwom.
Tylko w 2017 roku Rosja kupiła na ukrainie broń za setki milionów dolarów.
W 2016 r. Rosja była największym odbiorcą ukraińskiej broni. Zakłady zbrojeniowe Ukrainy wyeksportowały do Rosji broń za 169 mln dol., a rosyjski import broni z Ukrainy zwiększył się w ciągu roku o 72 proc. - podał Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI).
image
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Ogólnie to ta cała wojna wygląda bardzo dziwnie. Nie wiadomo co jest a co nie jest prawda. Podejrzewam ze większość tych informacji jest kłamstwem z jednej bądź drugiej strony.

Samo to jak armia FR wygląda w tym wszystkim zupełnie się kupy nie trzyma i nie za bardzo jest na to logiczne wytłumaczenie. Fakt ze w Afganistanie nie osiągnęli zamierzonych celów ale trzymali fason. W Syrii wojska FR pokazały się dobrze. Były agresywne, działały z jakąś taktyka... A na Ukrainie nagle jedno wielkie gowno??? To nie jest chyba możliwe...

No i to ze wciąż Rosja nie upadła ani nie zbankrutowała choć miało to nastąpic dwa tygodnie po rozpoczęciu inwazji.

Do dziś dnia nadal to strona Rosyjska jest bliżej tego o czym mówił Putin zanim rozpoczął ten cały najazd. Bo usa i reszta "zachodu" większości belkocze i nie za wiele ma do powiedzenia. Żadnych argumentów. Masowy pocisk na Rosję i tyle...

Nadmienię tez ze slowo Putina jednak ma jakoś wartość. Bo jak mówi tak robi. Czego o naszych rządzących powiedzieć nie można. Zakręcił gaz Polsce za nie płacenie w rublach? A tak polacy skakali ze nie zakręci ze nie może itd itp. No i zakręcił...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Samo to jak armia FR wygląda w tym wszystkim zupełnie się kupy nie trzyma i nie za bardzo jest na to logiczne wytłumaczenie. Fakt ze w Afganistanie nie osiągnęli zamierzonych celów ale trzymali fason. W Syrii wojska FR pokazały się dobrze. Były agresywne, działały z jakąś taktyka... A na Ukrainie nagle jedno wielkie gowno??? To nie jest chyba możliwe...
A kto osiągnał cele w Afganistanie? W zasadzie ZSRR osiągnął więcej niż NATO bo po wyjsciu ZSRR z Afganistanu rząd który wspierali wytrzymał jeszcze parę lat a przecież całe NATO wspierało przeciwników.
A jak USA i NATO wyszło z Afganistanu to rząd wspierany przez USA już nie istniał a przecież Talibowie nie mieli dużego wsparcia zagranicznego.
A co do Ukrainy to moim zdaniem tylko pierwszy tydzień był tym g...em i to z powodu tego ze Rosjanie mysleli ze wezmą ukrainę bez walki więc wyslali żołnierzy bez wsparcia ciężkiego sprzętu.
Teraz jest cud militarny. Armia licząca według USA około 150 tysięcy żołnierzy ATAKUJE armię ponad 400 tysięczną.
Tego jeszcze w historii wojen nie było. Do tego armia ukrainy ma ogromne wsparcie NATO we wszystkim.
I Rosjanie nie tylko atakują ale jak na razie wygrywają. Problemem jest to że Rosja ma tak mało żołnierzy że nie ma komu pilonować tyłów.
A frontu nie ma i każdy może przejsc na tyłu i atakowac zaopatrzenie.
Na ukrainie jest już praktycznie całe możliwe wojsko zawodowe Rosyjskie i więcej nie da się sciągnąć.
Rosjanie aby wygrać musza zrobić mobilizacje aby rezerwisci mogli pilnować tyłów, bez tego nie da się wygrać moim zdaniem i nie tylko moim.
Ale Putin boi się mobilizacji bo to może oznaczac protesty rodzin zmobilizowanych rezerwistów.
Kto będzie tłumił protesty matek i żon? A mężowie i synowie też będą mieli broń. Tak się zaczeła rewolucja kiedyś.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Fakt. Liczebnie to Rosja trochę śmiesznie wygląda aczkolwiek jak na taką skalę działań to dają radę. Nie zostali wyparci z Ukrainy i nie sądzę by w najbliższym czasie Ukraina zdołała ich wygonić.

Wydaje mi się ze zmienił się dowodzcca wojsk FR w momencie gdy Rosjanie zawinęli się z Kijowa i okolic. Od tego momentu widać zupełnie inne bardziej sensowne decyzje. Stad myślę że ktos inny sie za to zabrał.

Jeszcze mnie interesuje Twoje zdanie na temat tej Buczy... Czy wojska FR poszły tak grubo z cywilami fzy jest to dosyć mocno kolorowane?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Jeszcze mnie interesuje Twoje zdanie na temat tej Buczy... Czy wojska FR poszły tak grubo z cywilami fzy jest to dosyć mocno kolorowane?
Myślę że nigdy o tym się nie dowiemy ,Ja nie wierzę nikomu, a więc nic nie wiem.Ukraińcy to kłamcy i zależy im na jak największej aferze, myślę że byli by zdolni bez problemu sami pozabijać tych cywili tym bardziej że widać że zabici cywile mają białe opaski a więc byli według ukraińców kolaborantami.
Białe opaski to kolor Rosji i zakładaje je żołnierze rosyjscy i ci ktorzy popierają Rosję.
Ale Rosjanie to też nie są aniołowie. Ja zawsze patrzę na takie coś w sensie kto na tym korzysta. Ten kto korzysta ten jest bardziej podejrzany.
Tak jak z tym słynnym mlekiem w której była bomba.
Czy Rosjanie mieli powód aby minować mleko ze swoich darów? Kto by na tym zyskał jakby pomoc humanitarna z Rosji zabijała ukraińskich cywili?
A na dodatek dla zatwardziałych banderowców ci cywile ktorzy wezmą żywność od Rosjan to zdrajcy.
A więc zabić zdrajcę ........ to patriotyczny czyn.
Nie zostali wyparci z Ukrainy i nie sądzę by w najbliższym czasie Ukraina zdołała ich wygonić.
A ja nie jestem pewny. Ukraińcy dostają cały czas wsparcie, mobilizują rezerwistów, mają dużo rezerwistów i nawet jak większość gdzieś się ukryje to mają setki tysiecy mężczyzn do walki.
A Rosjanie nie mają rezerw, zawodowców więcej nie znajdą, ochotnicy to raptem może kilkadziesiąt tysięcy....... bez mobilizacji predzej czy pózniej muszą odpuscić.
Chyba ze chodzi aby jak najszybciej zająć Donbas okopać się i koniec.

A tutaj film z ukrainskimi rezerwistami ktorych dowodztwo wywiozło do Donbasu i kazali im walczyc do śmierci. Żołnierz mówi że oficerowie uciekli i zostawili ich na śmierć. Oni walczyli jakiś czas ale w końcu poddali się separatystom.
To żołnierze 79 brygady zmotoryzowanej armii ukrainy.
Teraz jeńcy wojenni.
Z tego co mówią żołnierze to ich brygada została rozbita, są setki zabitych, Mówią też o innych rozbitych brygadach złożonych z rezerwistów.
Nie wszystko rozumię mówią w jakieś gwarze rosyjskojęzycznej lub podobnej..... chyba.Albo to ukrainski pomieszany z rosyjskim.
Ogólnie mówią że oficerowie uciekli, wyrzucali rannych z samochodu i uciekali . Został im się jeden czołg przeciw 30 rosyjskich.
Wycofali się na 2 linię obrony gdzie powinno być wsparcie a tam puste okopy.
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Żaden Putin i żadna Rosja nie zamierza atakować żadnej Ukrainy.
To wszystko zostało zmyślone i "rozdmuchane" przez media w Polsce i media na Zachodzie Europy, ale też w USA.
Po prostu, ukraiński prezydent "skumał" się z PiS w Polsce, z rządami krajów Unii Europejskiej ( nie wiem czy dotyczy to
To jakim cudem ludzie z Ukrainy których powiedzmy osobiście poznałem sami mówią , że np. Melitopol został zajęty i na wjeździe do miasta byl OMON.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Stary film z Mariupola. Walki o każdy budynek , śmierć rosyjskiego żołnierza.Koledzy wyciągają go spod ognia ale w opisie filmu jest informacja że żołnierz dostał w tętnice i wykrwawił się.

 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Stary film z Mariupola. Walki o każdy budynek , śmierć rosyjskiego żołnierza.Koledzy wyciągają go spod ognia ale w opisie filmu jest informacja że żołnierz dostał w tętnice i wykrwawił się.

Widziałem. Choć aktualnie często film wrzucany na portale społecznościowe jako świeży.
Właśnie został zaatakowany Kijów, Mariupol już prawie zdobyty...
W Mariupolu w sumie to nie za bardzo jest co zdobywać. Wszystko rozwalone totalnie. Azowstal jedynie pozostał nie zdobyty ale nie ma rozkazu go zdobywać...

Rosja przegrupowała wojsko, dowodzenie się zmieniło (dowództwo sil lądowych oraz morskich przejęli "nowi" generałowie a starych zatrzymano na polecenie Putina) pewnie będą jakieś procesy czy coś takiego, uzupełnili dziury w sprzęcie, pewnie paliwo i znowu poszli na Kijów...
Tu się trochę mogą zdziwić po raz kolejny bo tyle o ile wymeczyli prawie Mariupol to z Kijowem będzie dużo ciężej a wojsk FR jest wciąż zbyt mało by szybko zdobyć Kijów. Każdy kolejny dzień prób zdobycia stolicy Ukrainy będą obfitować w rosnące ponownie duże straty i tak się to z pewnością skończy... Nadal nie rozumiem działania Rosji. Mogli zacząć od nalotów na Kijów ale bez wjeżdżania tam wojskami lądowymi. Te z kolei skierować należało właśnie w strony republik i tam zdobywać. Skoro nie wyszło szybkie podbicie całej Ukrainy należało by sie tez wycofać i obrać jeden kierunek... Prawie tak zrobili ale zdecydowanie zbyt późno w czasie teraz jest trochę za późno. Ten czas ograniczył by ilość straconego sprzętu i przede wszystkim żołnierzy. Bo o ile sprzęt Rosjanie sa w stanie zastąpić tak z ludzmi jest gorzej bez, przeprowadzenia mobilizacji...

Fakt Ukraina dostaje sporo sprzętu praktycznie od każdego zachodniego państwa. USA zapowiedziało pomoc Ukrainie w postaci kilkudziesięciu samolotów F16 oraz pieniędze w ramach jakiegoś tam projektu pomocy. Co ciekawe USA, chce przez iles lat pompować w Ukrainę każdego roku dolary wysokości połowy rocznego budżetu obronnego Rosji. Czekają na zgodę senatu czy co oni tam mają...
Jestem ciekawy czy to prawda bo jeżeli tak to przyjdzie czas ze z Ukrainy zrobi się dosyc silne państwo o ile Rosja się przed tym wykrwawi i odpuści...

Ogólnie jestem przekonany ze Polacy z czasem sie sami przekonają ze pomoc i bratanie sie teraz z Ukraincami wyjdzie nam bokiem i oby nie było tak ze osrani teraz przed inwazja Rosyjska będziemy musieli bronić sie przed Ukraincami...

I tak na koniec przypomniał mi się tekst wypowiedziany przez Biden całkiem nie tak dawno temu... Który w pełni uzupełnił a bardziej potwierdził to o czym mówił Putin i reszta Rosyjskiej świty dotyczącej wojny pomiędzy Rosja a NATO czy dokładniej USA. Cytując Bidena leciało to tak "Będziemy walczyć do ostatniego żołnierza Ukraińskiego"

Po takich słowach i reszcie dziwnych wydarzeń w tym konflikcie oraz skali kłamstw po raz kolejny mamy wrecz dowód na to że to jednak Putin jest bardziej wiarygodny ze swoimi przekonaniami jak caly durny świat łykający ten cały wielki krzyk USA będący nie logiczna paplanina
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Dlatego pisałem, że z Ukrainy będzie tygrys Europy niedługo. O ile oczywiście USA dopnie swego, bo USA ma poważnych przeciwników i nie myślę tu o Rosji, tylko o Niemczech i Francji, bo tym dwóm krajom oś Polska-Ukraina wybitnie nie leży, oni rozumieją, że jeśli taka oś powstanie, a Ukraina się obroni, to cała środkowa i wschodnia Europa skupi się wokół Polski jako nowego lidera regionu. Niemcy zrobią wszystko, by do tego nie dopuścić.


Co do wyboru Rosja-USA, to nie ma czego komentować. Zawsze gdy byliśmy pod butem ruskich, to była bieda. Dziwnym trafem RP zaczęła się po 89 rozwijać gospodarczo, a nie po 45. Bardziej dobitny przykład? Różnice w poziomie życia w RFN i NRD. Dla mnie to jest wystarczający powód, by robić wszystko, by powstrzymać Rosję. Kraj większy od Europy o PKB mniejszym niż Włoskie (a Włochy są w wieloletnim kryzysie).
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 478
Punkty reakcji
171
Miasto
Polska
Jak na razie Ukraina to żebrak Europy. Taki trochę agresywny bo nie prosi ale żąda. Bo mu się należy. Tygrysem pewnie nie będzie jeśli w ogóle będzie istnieć to jako hiena.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Rosja zaczęła walczyć w sposób bardziej przemyślany. Desant uruchomili i to odpowiednio pod desant przygotowany teren. Lepiej późno niż wcale. Oczywiście ciężej Rosji będzie osiągnąć jakieś cele teraz aczkolwiek myślę ze cos tam wywalczą. Jeśli dalej będzie lipa Putin na pewno użyje broni jądrowej. Oczywiście taktycznej.

No i trzeba pogratulować naszemu rządowi decyzji o przekazaniu Ukrainie 200 czołgów T72 jakieś Goździki BWP 1 i cos tam jeszcze było. Dzięki temu Polska została 3 największym dostawca broni na Ukrainę po Anglii i USA. USA jest bardzo daleko Anglia tez trochę do Rosji ma ale Polska? Nie dosyc ze za miedzą to jeszcze z tej trójki najbiedniejsza ale najgłośniej krzyczy.

Pamiętajcie założenia NATO i cały plan walki w przypadku agresji Rosji na Polskę zakłada ze potencjalna pomoc militarna dotrze do nas nie szybciej jak po 30 dniach. Wszelkie cwiczenia Polskiego Wojska z jednostkami NATO maja za zadanie wyuczyć nas stawiania oporu i bronienie sie przez miesiąc...

Powiatpiewam w to ze nasza armia wytrzyma dwa tygodnie a co dopiero kolejne dwa. A takimi podarunkami i szczekaniem na pewno sobie nie polepszamy. Tym bardziej ze przed dwoma dniami Putin publicznie powiedział że wszystkie państwa które udzielaja pomocy Ukrainie moga sie spodziewać konsekwencji ze strony Rosji. I był to kontekst typowo militarny.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Rosja zaczęła walczyć w sposób bardziej przemyślany. Desant uruchomili i to odpowiednio pod desant przygotowany teren. Lepiej późno niż wcale. Oczywiście ciężej Rosji będzie osiągnąć jakieś cele teraz aczkolwiek myślę ze cos tam wywalczą. Jeśli dalej będzie lipa Putin na pewno użyje broni jądrowej. Oczywiście taktycznej.

No i trzeba pogratulować naszemu rządowi decyzji o przekazaniu Ukrainie 200 czołgów T72 jakieś Goździki BWP 1 i cos tam jeszcze było. Dzięki temu Polska została 3 największym dostawca broni na Ukrainę po Anglii i USA. USA jest bardzo daleko Anglia tez trochę do Rosji ma ale Polska? Nie dosyc ze za miedzą to jeszcze z tej trójki najbiedniejsza ale najgłośniej krzyczy.

Pamiętajcie założenia NATO i cały plan walki w przypadku agresji Rosji na Polskę zakłada ze potencjalna pomoc militarna dotrze do nas nie szybciej jak po 30 dniach. Wszelkie cwiczenia Polskiego Wojska z jednostkami NATO maja za zadanie wyuczyć nas stawiania oporu i bronienie sie przez miesiąc...

Powiatpiewam w to ze nasza armia wytrzyma dwa tygodnie a co dopiero kolejne dwa. A takimi podarunkami i szczekaniem na pewno sobie nie polepszamy. Tym bardziej ze przed dwoma dniami Putin publicznie powiedział że wszystkie państwa które udzielaja pomocy Ukrainie moga sie spodziewać konsekwencji ze strony Rosji. I był to kontekst typowo militarny.
Celem NATO jest wykrwawienie Rosji na terenie poza obszarem NATO , UE .
Rosja po tej wojnie będzie miała wieloletnie straty w uzbrojeniu, ludziach i będzie za słaba by atakować np. Polskę.

Natomiast czołgi t-72 to szrot , i jakby Polska dostała Abramsy to i tak by się pozbyła t-72 i pt-91 twardy.

Kibic dawał zdjecia separatysty z pepeszą z II wojny swiatowej. Okazuje się że ukraińcy też używają broni z tamtych czasów.
Film pokazujący zdobytą broń na ukraińcach, są tam zachodnie wyrzutnie przeciwpancerne ale też....... stare karabiny Mosin wzrór 1938 a więc broń sprzed II wojny swiatowej .
Swoją drogą nie jestem fachowcem ale to mogą być Mosiny wzrór 1891 a więc broń z XIW wieku.
Wygląda że ukraińcom kończy się nowoczesna broń.

UKraińcy nie wiedzą co stało się z 2 tysiącami ich żołnierzy którzy zagineli. Tak podaje polskojęzyczny portal militarny Defence24.
Prawdopodobnie większość z nich poddała się Rosjanom.
Najprawdopodobniej jest to obrona terytorialna a nie regularna armia ukraińska.
Na ogół używają wyrzutni do niszczenia kolumn wojska by niszczyć logistykę Rosjan.

Natomiast żołnierze z bantustanu DRL i ŁRL to są często jak oddziały partyzanckie też bo to w sumie przybudówka Rosji.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 332
Punkty reakcji
200
Czyli "debeściak" nie może sobie z żebrakiem poradzić.
Dobrze że na Ukrainie mogą kraść to chociaż np liczba laptopów w Rosji wzrośnie.
Pamięta ktoś inwazję na Irak?
Jak wiele było oskarżeń wobec wojsk koalicji o zbrodnie wojenne gwałty czy kradzieże?
Jeden martwy Ork na Ukrainie
to o jednego mniej nad Bugiem.
 
Do góry