Jak oceniać rząd PiS?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Zablokowali środki unijne dla Polski ( to nie są środki rządu tylko środki całego społeczeństwa ), bo nie chcą przestrzegać praworządności i dlatego Polska nie dostanie tych środków unijnych, które się należały Polsce.
Nie lubię PiSu ale możesz napisać w jaki sposób przejawia się te nie przestrzeganie praworządności w Polsce?
I kto decyduje co jest praworządne w naszym kraju?
i możliwe, że niektórzy emeryci są oszukiwani przy wypłacaniu emerytur, bo nie otrzymują pełnej, należnej emerytury
Ja myślę że najbardziej oszukiwani są mężczyzni bo żyją krócej, pracują dłużej niż kobiety a ZUS oblicza im emeryturę według wyliczen sredniej długość życia w Polsce a nie według średniej długość życia mężczyzn.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Odnośnie tej kopalni węgla kamiennego w Turowie to Polska miała płacić do kasy unijnej albo Czechom każdego dnia pół miliona (chyba euro). Czesi narzekali że im ona zatruwa środowisko... A z tego węgla tam wydobywanego produkowano znaczny odsetek elektryczności dla potrzeb Polski. Nasi politycy z PiS coś mówili że najwyżej nie będziemy wpłacać takich składek do UE jak powinniśmy i w ten sposób jakośto sobie zrekompensujemy:D No to Unia przecież wstrzyma inne środki które wypłaca jak przestaniemy płacić składki do kasy UE... Nie wiem jak to się skończyło w końcu....

Tak, środki dla Polski z tytułu pomocy poCOVIDowej zostały wstrzymane z uwagi o ten zatarg UE z Polską o polskie sądy... Ale to chyba Polska opozycja donosiła do UE na Polskę odnośnie tych sądów więc te środki są wstrzymane chyba przez opozycję. Nie wiem czy PiS miałracje czy opozycja. Trzeb poczytać argumentacji strony rządowej i opozycyjnej... i rozsądzićsamemu. PiS się tłumaczył że wszystko jest w porządku I o co im chodzi... że od czasów komunistycznych system sądowniczy był nie tknięty i oni chcą to naprawić... a unia że to nie o to wcale chodzi tylko coś tam innego... Że w PL jest jakas izba sądownicza która słuzy do dyscyplinowania sędziów i że nie powinno tego być chyba... że PiS może wywieraćnasiski na sądownictwo... ale ta izba właśnie od dawien dawna chyba jest i jak PO rządziło to nikomu ona nie przeszkadzała? Czy że pIS tam swouch ludzi powtykał... niebardzo jetem kompetentny w tym temacie ale to jakoś tak było... i jeszcze może jakieś inne sprawy. Trzeba poczytać jak jest zorganizowane sądownictwo np. w Niemczech czy innych krajach UE np. na wikipedi na początek a potem gdzie indziej jeszcze doczytać. Przestałem toto śledzić w pewnym momencie... PiS poczynił jakieś zamiany w sądownictwie (ta cała https://pl.wikipedia.org/wiki/Małgorzata_Gersdorf https://en.wikipedia.org/wiki/Małgorzata_Gersdorf ) ... ostatnio było że miała byćświadkiem wypadku bo przejeżdżała tamtędy i PiS ją przyatakował sięsię nie zatrzymała i nie udzieliła pomocy.... To chyba od tego momentu Bolek zaczoł chodzićw koszulce z napisame KONSTYTUCJA? -> sprzed 13 lat lub ponad: Cios Prezesa - Ludzie z otoczenia Wałęsy nietykalni? Zobacz, co TV bała się wyemitować.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Tyle, co PiS zmarnował środków publicznych przez 7 lat ich polityki, to jest nie tylko karygodne, ale też niebywałe...
Nie dość, że wprowadzili programy, które rozdają ogromne miliardy, a Polski nie jest na to stać ( i to ma teraz swoje skutki w postaci dość wysokiej inflacji, słabego pieniądza i drożyzny na rynku, a tego się zakłamać nie da ), to jeszcze do tego marnowali i marnują miliony, dziesiątki milionów złotych na rzeczy niepotrzebne.

Np. sprawa z respiratorami w czasie pandemii.

Ministerstwo Zdrowia od jakiegoś przestępcy i handlarza bronią kupiło dużą ilość respiratorów do szpitali, a okazały się wadliwe i bezużyteczne, za to gość kasę ( wiele milionów ) zgarnął i uciekł z Polski.
Ten gość był jakimś: pośrednikiem w sprawie tych respiratorów, a zapłacili za to nie inaczej, jak ze środków publicznych.
Albo z budżetu NFZ, albo z budżetu państwa.
Zmarnowane środki, milionowe, bo RESPIRATORY nie nadawały się do użytku.

To jest: kpina do kwadratu!

I oni nie odczuwają za co żalu, ani skruchy?

Zresztą, który, nieuczciwy człowiek coś takiego odczuwa? Żaden.
Ani bezczelny i parszywy złodziej, ani przestępca, krętacz nie odczuwa żalu i skruchy za złe czyny.

A co za tym idzie, nie ma poprawy i naprawy błędów u takich ludzi, bo myślą, że "tak wolno i można postępować... ".

To jest takie samo myślenie każdego, nieuczciwego człowieka.

Taki tok myślenia, nieuczciwy.

Komu się podobają jeszcze takie rządy PiS?

Tym, którzy mają jakąś korzyść z takiego rządu. Czyli wyborcom biorącym kasę od takiego rządu, w programach.
A to są najczęściej ludzie ogłupieni i ślepi, którzy nie widzą albo nie chcą widzieć zachowania ludzi w PiS i ich czynów złych.

To jest naprawdę bardzo smutna rzecz w Polsce i tutaj nie ma nic wesołego, ani śmiesznego.

I żaden inny kraj w Europie i na świecie, żaden inny rząd nie przejmuje się sytuacją w Polsce, bo to nie interesuje polityków w innych krajach, gdyż każdy rząd skupia się na własnych problemach i na własnych rządach.
Nikogo w innych krajach nie obchodzi polityka PiS w Polsce i nikt się do tego nie miesza. Także, jeżeli ktoś liczy na to, że "moze jakieś rządy w innych krajach, prezydenci, premierzy pomogą polskiemu społeczeństwu i wyrzucą taki PiS z rządu", no to się mylą.
Bo tak nie będzie.
To są sprawy wewnętrzne każdego kraju i każdy rząd, we własnym kraju musi sam rozwiązywać problemy.

Dla mnie to jest bardzo smutna rzecz, że wyborcy ogłupieni cały czas popierają szkodliwy rząd w Polsce...
A inna sprawa to taka, że PiS też "manipuluje" w sondażach, prawdopodobnie i "sztucznie" mogą sobie podwyższać sondaże, bo poparcie im już spada, pomału.

Także, za tego rządu Polski nie czeka nic dobrego i za to, a może przede wszystkim będą odpowiedzialni, wyborcy tego rządu, którzy godzą się na to, co ten rząd robi i jak rządzi.
Dla mnie, wyborcy są tak samo winni sytuacji w Polsce, jak sam PiS.
I to jest mi przykro powiedzieć, ale tak to wygląda i taka jest prawda.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Odnośnie tej kopalni węgla kamiennego w Turowie to Polska miała płacić do kasy unijnej albo Czechom każdego dnia pół miliona (chyba euro). Czesi narzekali że im ona zatruwa środowisko...
Czesi nie narzekali tylko wykorzystali to w swojej kampanii wyborczej licząc na poprawę notowań.
Żaden rząd do błędów się nie przyznaje więc czemu ten miałby być lepszy?
Tak, środki dla Polski z tytułu pomocy poCOVIDowej zostały wstrzymane z uwagi o ten zatarg UE z Polską o polskie sądy... Ale to chyba Polska opozycja donosiła do UE na Polskę odnośnie tych sądów więc te środki są wstrzymane chyba przez opozycję
Chyba chodziło o Izbę Dyscyplinarną.
Błąd Morawieckiego że zgodził się na "pieniądze za praworządność"?
Tu miałbym jednak wątpliwości.
Prawa Unii moim zdaniem powinno się stosować w relacjach między krajami Unii.
Jednak to co rząd może w danym kraju reformować powinno wynikać z prawa w tym kraju.
Jeśli coś zmienił na gorsze opozycja pod hasłem "dobrej zmiany" powinna dojść do władzy i naprawić błąd poprzednich rządów.
Przypuszczam że na Zachodzie tak by to wyglądało.
Z tego wychodzi wniosek że Morawiecki miał rację zgadzając się na "pieniądze za praworządność" nie ma jej natomiast Unia twierdząc że Izba Dyscyplinarna to "brak praworządności".
Ja bym to bardziej dosadnie nazwał:
Polskę po prostu oszukano.

W tym momencie zaczynam się się zastanawiać czy jeśli PiS po raz trzeci wygra wybory zaś Unia będzie Polskę traktować tak jak do tej pory nie powinno mieć miejsca referendum co do dalszej obecności Polski w Unii.
Dla mnie raczej nie ma wątpliwości że tak naprawdę Unii nie chodzi o Izbę Dyscyplinarną lecz o powrót "posłusznych rządów".
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
To jest news, bankster Mateuszek, przyznaje że dali Ukrainie czołgi...
Jak Putin uderzy na nasz kraj, to pierwszy ucieknie jak pies z podkulonym ogonem!
Nie mogę już słuchać tego hipokryty, który wczoraj mówił że banki powinny zmienić podejście do kredytobiorców i ich rat, a na czym sam zarabiał przed zostanie politykiem, za co ten polski oligarcha kupił za bezcen działki od kleru?
A zapomniałem o kampanii bilbordów (za miliony) wymierzonych w inne europejskie kraje, kiedy samemu dalej się kupuje np. gaz LPG z Rosji...
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
To jest news, bankster Mateuszek, przyznaje że dali Ukrainie czołgi...
Jak Putin uderzy na nasz kraj, to pierwszy ucieknie jak pies z podkulonym ogonem!
Nie mogę już słuchać tego hipokryty, który wczoraj mówił że banki powinny zmienić podejście do kredytobiorców i ich rat, a na czym sam zarabiał przed zostanie politykiem, za co ten polski oligarcha kupił za bezcen działki od kleru?
A zapomniałem o kampanii bilbordów (za miliony) wymierzonych w inne europejskie kraje, kiedy samemu dalej się kupuje np. gaz LPG z Rosji...
Dokładnie tak jak mówisz. Kilka miesięcy temu ćwiczono zresztą w Warszawie ewakuację rządu z kraju, więc wiedzą że prędzej czy później grunt pod nogami im się zapali i trzeba będzie wiać jak szczury z tonącego okrętu.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kibicu, nie chce mi się szukać danych, bo jestem w pracy, a w domu mam mniej czasu ostatnio, ale o ile wiem, to dziura budżetowa powiększa się w tempie dotąd niespotykanym, a zgodnie z logiką przy wysokiej inflacji powinna raczej być zasypywana. To znaczy, że rząd mimo rosnących wpływów do budżetu (o czym pisałeś) nie przeznacza tych wpływów na spłaty zobowiązań, tylko wrzuca je w programy socjalne nazywane inaczej rozdawnictwem.

Czy to z VAT, czy z PIT - no nie wiem, pit mi obniżają od lipca więc pewnie nie z pit, ale składka zdrowotną jest już wieksza, marża Orlenu (koncern państwowy) za paliwo za luty wynosiła bodaj 7, albo 9 (nie pamiętam) %, a w marcu już 34%. Jako, że dużo jeżdżę, to dymają mnie bez mydła choćby w tej kwestii, a jest ich pewnie dużo więcej.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Kibicu, nie chce mi się szukać danych, bo jestem w pracy, a w domu mam mniej czasu ostatnio, ale o ile wiem, to dziura budżetowa powiększa się w tempie dotąd niespotykanym, a zgodnie z logiką przy wysokiej inflacji powinna raczej być zasypywana.
Google hasło dziura budżetowa wynik pierwszy od góry

Deficyt budżetu w 2021 r mniejszy niż zakładano. Dziura na 35 mld zł

Poniżej
Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy budżetowej na 2022 rok. Projekt zakłada m. in., że deficyt budżetowy wyniesie nieco ponad 30 mld zł, a dochody - ponad 480 mld zł. Podano też najnowsze prognozy dotyczące długu publicznego.
Bilans rządów PO:
Czas rozpocząć bilans 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej. Z tego powodu rozpoczynamy nowy cykl - Bilans Rządów PO, w którym będziemy podsumowywać ekonomiczne skutki rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz w Polsce.


Na pierwszy ogień pójdzie deficyt budżetowy.


PO wielokrotnie przestrzegała przed realizacją "scenariusza greckiego" przez ekipę PiS. Jednocześnie to właśnie PO doprowadziła do tego deficytu. Jak obecnie wygląda stan budżetu?


Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową (46 mld zł w tym roku i aż 54,6 mld zł w przyszłym), największe zadłużenie i dług publiczny w historii (oficjalnie ok. 1 bln zł, dług ukryty szacowany na 3 bln zł), podniesiony wiek emerytalny, podniesione wszystkie możliwe podatki, zlikwidowane wszystkie ulgi, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy.

Samo Ministerstwo Finansów Mateusza Szczurka szacuje wysoki poziom deficytu.


Proste wyliczenie na bazie oficjalnych statystyk publikowanych przez Ministerstwo Finansów pokazuje, że skumulowany deficyt budżetowy 8-lecia rządów PO-PSL (lata 2008 - 2015) to 266,8 mld zł.

Co to oznacza?


Dane te wskazują na to, iż powstające rządy PiS będą miały poważne problemy z deficytem powstałym za rządów PO.


266,8 mld zł to jakieś 33 mld zł na rok.

Czy to "przypadkiem" nie tyle co za czasów PiS.
A przecież za PO żadnego "plusa" nie było.

Czy to z VAT, czy z PIT - no nie wiem, pit mi obniżają od lipca więc pewnie nie z pit, ale składka zdrowotną jest już wieksza, marża Orlenu (koncern państwowy) za paliwo za luty wynosiła bodaj 7, albo 9 (nie pamiętam) %, a w marcu już 34%. Jako, że dużo jeżdżę, to dymają mnie bez mydła choćby w tej kwestii, a jest ich pewnie dużo więcej.
W stawkę zdrowotną nie będę wchodził bo chyba nic z sensem nie napiszę.
Jednak porównując Pit z Vat to obniżka Pit ma niewielki wpływ na dochody budżetu natomiast Vat już ma spore.
Stąd wcześniej moje wątpliwości czy obniżony Vat będzie do końca tego roku.
Być może że wbrew obawom co niektórych obniżka Pit będzie prawie bezbolesna.

To co mnie irytuje to jest to że wszyscy piszą o rozdawnictwie natomiast o wzroście wpływów z Vat to się tu nawet nikt nie zająknął.
Nikt też nie wspomniał o wprowadzeniu podatku bankowego czy cukrowego bo podatek od supermarketów nie wiem czy wszedł.
Wydaje się więc że na początku mimo istnienia 500+ te wydatki się bilansowały.
Problem się pojawił z pandemią w roku 2020.
Być może nie powinno być lockdownu podobnie jak w Szwecji.
Według Eurostatu Szwedzi mają inflację 6,3%.
Kto wie czy gdyby nie konieczność wypłaty rekompensat ta inflacja by wynosiła np 8,0%.

Dobra powiedzmy że PiS jest zły.
Co zatem mają w ofercie parte opozycyjne?
Podobno Tusk na konwencji programowej PO "wymyślił" 20% podwyżki dla każdego z budżetówki.
Czy on przypadkiem nie chce gasić pożaru benzyną?
Do tego chce dorzucić obligacje oprocentowane zgodnie z poziomem inflacji.
Czyli po dwóch latach za obligację wartości 1000 zł rząd ją wykupując będzie musiał zapłacić około 1200 zł.
Za dwa lata będzie rok 2024.
Jak rozumiem Tusk się pogodził że w 2023 roku znowu przegra wybory?
No bo jeśli wygra no to "strzela sobie w stopę".
No to głosujmy na PO.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Żaden Putin i żadna Rosja nie uderzy w Polskę. Ci, którzy w to wierzą, są naiwni.
Polska nalezy od lat do NATO i Putin by nie ryzykował czymś takim w kraj NATOWSKI.
Jakoś w latach poprzednich Putin nie atakował Polski, a mógł to zrobić? Nagle teraz, jak wojna się na Ukrainie zaczęła, to się mówi o tym i straszy: "Polska też będzie zaatakowana... ". No, kompletne bzdury po prostu!
Media to tak w Polsce rozpowiadają, a naiwni w takie rzeczy wierzą.

Polska graniczy z Obwodem Kaliningradzkim i gdyby Putin i nie tylko Putin, bo też wcześniej, w latach 90 - tych był Jelcyn chciał, to już i w tamtych latach Polska byłaby zaatakowana.
A tak się nie stało.
Nie ma co wierzyć w te bzdury, które, z dnia na dzień, z godziny na godzinę media w Polsce rozpowszechniają.

Media teraz tak manipulują odbiorcami: telewizja, prasa, Internet, bo to jest: czwarta władza, że naiwny odbiorca uwierzy we wszystko, co mu pokażą.
Trzeba mieć swoje myślenie i dystans do wszystkiego.

Ja od początku nie wierzyłem w to, co media w Polsce rozpowszechniają, że: "Rosja i Putin chcę zająć jakąś Ukrainę". Nie, nie chce zająć, a chodzi tylko o ochronę Krymu i dwóch republik w Donbasie.
Gdyby Putin chciał to by zajął Ukrainę wiele lat temu.

Na co by czekał?

Nie wierzcie w takie rzeczy, które Wam w mediach pokazują.

A teraz do głównego tematu.

Ten człowiek, który jest premierem polskim, to jest nie tylko: hipokryta. To jest też kłamca, złodziej i drań!
Tak jak Kaczyński i jego ludzie w rządzie.
To jest człowiek chyba... moralnie zły... On dla pieniędzy i korzyści materialnej posunie się do różnych rzeczy i robi to.
Nic nie warty człowiek w rządzie.
Wprawdzie nie znam tego Pana prywatnie, ale widać jak sie zachowuje, jako: premier?

On nie ma wstydu za to, co robi i nie odczuwa żalu.

I mam nadzieję, że kiedyś za to wszystko odpowie karnie i moralnie i dostanie nauczkę.

I najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że ci ludzie, którzy teraz rzadzą w tym, niezbyt normalnym kraju, mogą za to nie odpowiedzieć karnie i będą bezkarni.
A oni na to liczą, jak każdy przestępca. Ale jeżeli nie odpowiedzą karnie, prawnie to moralnie dostaną za to jakaś karę i będą płakali.
Bo czasami tak bywa, że złe czyny, niemoralne rzeczy, których się ludzie dopuszczają, potem to do takich ludzi wraca, i to podwójnie.
Czyli jakaś, moralna kara też kiedyś przychodzi.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Jak może nie być deficytu jesli na wydatki dla ukrainców którym należy się cały Polski socjal plus dodatkowy tylko dla nich to kilka miliardów mięsiecznie.
Przecież do Polski przyjeżdzają kobiety w ciąży z całej ukrainy bo należy im się w Polsce bezpłatny poród plus 12 tysięcy złotych odprawy. U siebie na ukrainie to one by musiały placić za poród.

12 tys. zł na dziecko. Uchodźcy z Ukrainy mogą już składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy ZUS uruchomił już specjalny formularz w języku ukraińskim.​


 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Całe to: rozdawanie kasy, również dla ludzi z Ukrainy ( to będą jeszcze większe miliardy wydatków z budżetu ), skończy się fatalnie dla polskiego budżetu i na tym ucierpi już każdy.
Bo wprawdzie cały czas Bank Narodowy, masowo drukuje pieniądze, ale to jest zła droga, gdyż to jeszcze bardziej podniesie inflację i pieniądz będzie coraz słabszy.
Aż zepsują wartość pieniądza polskiego i np. 100 zł. za chwilę będzie warte, jak: 10 zł.

Myślicie, ze tak się nie stanie z "pieniądzem", jeżeli ktoś szybko nie zakończy złych rządów PiS i Solidarnej Polski?
Sami się o tym przekonacie, jak zostaniecie skrzywdzeni przez: głupi i szkodliwy rząd i bieda wtedy zajrzy już do wszystkich.
I bieda w Polsce dotknie też tych ludzi z Ukrainy, którzy do Polski przyjechali, a którzy już raz biedy i złego życia doświadczyli na Ukrainie, bo wiadomo, że życie na Ukrainie, od początku rozpadu: ZSRR było na gorszym poziomie, niż w Polsce.
Jak porównać: Polskę do Ukrainy, to tam trzy razy, a może i cztery razy życie było na gorszym poziomie niż w Polsce.
Bardzo słaba wartość ukraińskiej waluty, która była słabsza od polskiej waluty i wyzysk.
Polskę też to czeka, w kraju unijnym, jak ktoś nie wyrzuci, nie pozbędzie się PiS z rządu.

Jak coś szkodzi... należy to najlepiej zniszczyć na zawsze...

Karalucha trzeba zdeptać, bo inaczej zawsze będzie w środku... zgniły...

I tak właśnie jest z całym rządem PiS.

To jest: zgniły, szkodliwy karaluch, który z różnych stron, szkodzi.

Czy tego chcą ludzie w Polsce, żeby było jak na Ukrainie?
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Kolejne nieoficjalne info, zakręcili Polsce kurek z gazem!
Także nie ufam, że nieudacznicy w naszym rządzie są na to przygotowani...
Za 2,3 miesiące się okaże, Ukraina zdobyta a my będziemy musieli uciekać z tego kraju!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Kolejne nieoficjalne info, zakręcili Polsce kurek z gazem!
Zakrecili bo Polska nie chce placic za gaz rublami .
A w zasadzie Rosjanie chcą aby państwa które kupują od nich gaz i ropę kupowały za dolary i euro ruble i tymi rublami placiły za paliwo.
Większość państw nieoficjalnie zgodziło się na to. Ale są takie co wychodzą przed szereg. W tym i Polska. Zdaję się tylko Polska.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
I teraz pytanie jest takie czy Europa Zachodnia, ale też kraje południowej Europy poradzą sobie bez rosyjskiego gazu?
Gdyby np. odcięły się, całkowicie od gazu z Rosji? W tym też i Polska.

Jest wprawdzie gaz norweski, który mógłby sprzedawać gaz, ale nie całej Europie. Co najwyżej trzem krajom europejskim, w tym i samą Norwegię.
Norwegia nie ma takich złóż gazu, aby była w stanie zaopatrzyć tym surowcem całą Europę. To jest za mały kraj, z małymi zasobami gazu.
Rosja to jest największe państwo na świecie i ma jedne z największych ( obok USA ) złóż gazu, ale też węgla i ropy.
I Rosja może sobie pozwolić na "zaopatrywanie" prawie całą Europę Zachodnią w gaz.

Sama Norwegia nie dałaby rady zaopatrzyć Europę w gaz. Więc skąd reszta gazu i z jakich krajów dla całej Europy?
Tak samo jeżeli chodzi o węgiel i ropę.

A Rosja by sobie poradziła, bo np. Gazprom rosyjski mógłby przenieść gaz na całą Azję, a tam jest trochę krajów, porównywalnych z całą Europą.
Tym bardziej że gaz Rosja sprzedaje też prawie wszystkim krajom byłego związku radzieckiego, bo te kraje z Rosją graniczą.
No a cóż, wyraźnie zostało powiedziane, że kraje Europy Zachodniej powinny tylko za rosyjską walutę dalej kupować gaz z Rosji.
Jeżeli się nie zgodzą na to, to Gazprom zakręci dostawy gazu do tych krajów i tyle.
Rosja się też nie będzie "cackała" z Europą Zachodnią, ani z Polską.
A za darmo, Rosja oddawać na pewno nie zamierza gazu, bo z jakiej racji? To sam Putin zapowiedział na wystąpieniu.

Sam Zachód zadziera z Rosją, to teraz mają za swoje i wcale mi nie żal krajów Europy Zachodniej, a nawet i Polski.
Nie trzeba było się wtrącać w nie swoje sprawy, do wojny, która dotyczy tylko: Ukrainy, Donbasu i Rosji.

To teraz niech się zmagają z problemmami w Europie.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Czas pokaże, czy na zimę będziemy mieli gaz a LPG też ładnie pójdzie w górę!
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Niby do jesieni mamy się stać w 100% niezależni od gazu z Rosji.

PS. Stalowy, Ty już tu raz pisałeś, że żaden Putin nie najedzie na Ukrainę.

Co do wpływów do budżetu, dziury, itd. Nie spieram się, bo mi się nie chce szukać informacji obecnie. Może mi się zachce za kilka dni, to wrócę.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W każdym razie, Polskę czeka jeszcze większa DROŻYZNA przez złe i nieodpowiedzialne rządu PiS-owskie.

Mają to wyborcy na swoje, piękne życzenie.

Tylko pogratulować czegoś takiego!
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Czas pokaże, czy na zimę będziemy mieli gaz a LPG też ładnie pójdzie w górę!
Wiesz, jakieś tam zapasy w magazynach ma Polska gazu, ale na ile to wystarczy Polsce, bez dostaw ciągłego gazu z Rosji?
To wszystko się wyczerpie już nawet po trzech miesiącach i co potem? Polska sobie sama w "kolano" strzeliła, a konkretnie rządy PiS.
Trzeba było z Rosją nie zadzierać i siedzieć spokojnie, to nie byłoby teraz takich problemów.
Chciało się "zadzierać" i "fikać" do Rosji, to teraz mamy to, co mamy.
Wprawdzie po jakimś czasie Polska może kupować gaz norweski, ale czy on będzie tańszy od gazu rosyjskiego?
Przecież za to więcej zapłacą zwykli ludzie, w rachunkach.
Rosja sprzedawała tańszy gaz po atrakcyjnych cenach i to było opłacalne dla Polski. Ten gaz z Norwegii może być droższy, bo nikt nie obiecał i nie obiecuje, że to będzie też tańszy gaz. Wcale nie. Może być droższy od rosyjskiego gazu.
Dlaczego zwykli ludzie, ale także wyborcy PiS-u mają więcej płacić za swój, nieudolny i szkodliwy rząd?

A co, w Polsce PiS i rządy w krajach Europy Zachodniej myśleli, że Rosja teraz za darmo będzie przesyłała gaz do tych krajów, bez płacenia?
Otóż, nie.
Sam Putin, na wystąpieniu w tej sprawie to powiedział, iż: "My za darmo nikomu gazu przesyłać nie zamierzamy, bo nie jesteśmy instytucją charytatywną" i miał racje.
Ja też bym nikomu za darmo niczego nie sprzedawał, bez płacenia.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Gaz z Norwegii będzie dużo droższy, podobnie jak ten skroplony z Ameryki...
Także czas najwyższy szukać szczęścia na emigracji, bo z tak nieudolnym rządem zostanie nam tyle co na chleb i wodę, po opłaceniu rachunków!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Co do wpływów do budżetu, dziury, itd. Nie spieram się, bo mi się nie chce szukać informacji obecnie. Może mi się zachce za kilka dni, to wrócę.
Ale to każdemu się nie chce no bo powinno się porównać wpływy z Vat z programami plus i to teraz zwłaszcza bo od 2018 r. dużo się zmieniło.
Ale kto to zrobi?
Stalowy?
Lecz niezależnie jaki będzie porównania wynik takie PO zamiast przekonywać przeciwników do przemyślanej likwidacji lub ograniczenia niektórych plusów proponuje nowe wydatki.
Kto im da wiarę?
 
Do góry