Jak oceniać rząd PiS?

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No proszę, stopy procentowe już na poziomie 4.5%

Cóż, smacznej kawusi, niech Was kredyt nie udusi.


Aczkolwiek ja akurat jestem za podnoszeniem tych stóp, tylko chętnie bym zobaczył podnoszenie stóp skorelowane z malejącym popytem i zwiększającą się podażą mieszkań. Niestety Ukraina zmieniła wszystko.

To, co będzie się działo niedługo będzie przypominało grę w szachy z zamkniętym debiutem. Trzeba będzie bardzo uważać przy podejmowaniu decyzji finansowych. Jeden fałszywy ruch i finanse człowieka aspirującego do klasy średniej legną w gruzach, ale jeśli się przeprowadzi rozsądną grę, to po wyjściu z recesji (w którą niechybnie wpadniemy) będzie można swój status społeczny wnieść na zupełnie inny poziom. Ci nieliczni oczywiście.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
PiS próbuje tak jak opisałeś, zniwelować skutki wojny nawet kosztem mniejszych wpływów do budżetu, bo to może im zapewnić władzę, ale czy zapewni? Śmiem wątpić.
Prócz tego że inflacja wymknęła się spod kontroli tego nikt nie wie.
Nie wiem jak to co robią przez wyborców zostanie ocenione ale co jest alternatywą w tym przypadku?
Inflacja będzie pewnie tak wysoka, że sam VAT nie pomoże, prosta obniżka podatków jest bardziej zrozumiała i akceptowalna, niż zawiłe kombinacje z polskim ładem.
Inflacja "mnoży" wpływy z Vatu a to najważniejszy podatek.
Więc jak się tak zastanowić być może można obniżyć Pit a tego koszt odzyskać przez rosnące wpływy z Vat(skoro rosną ceny rosną wpływy z Vat).
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ziobro odpowiada za większość
Problemów rządu a szczególnie
Finansowe i zamiast zajmować
Problemami większości i realnymi
Problemami to zajmował się
Konfliktem sądami i najbardziej
Zastanawia że zgodzili mu
Się pomagać konflikcie sądami
I nie podpisać wcześniej porozumienia
Czechami i bardziej potrzebuje
Ich list niż oni jego.
Normalnie powinnien zająć
Się zakazem prawnym dla
Istnienia mutantów którzy
Opowiadają bajki że jest
Kobietą a nigdy nią nie
Będzie i prawo nie powinno
Pomagać tym i dodatkowo
Zagrożenie dla siebie i
Innych powodu udawania i fikcji
Sprowadzają na siebie
Wulgaryzmy, wysokie ryzyko
Pobicia i morderstwa jeśli
Odkryje kim jest i stanowią
Zagrożenie dla siebie plus
Innych i prawo powinno
Traktować takie udawanie
Jak poważny czyn kryminalny i
Oszustwo i prowokacja jeśli
Potwierdzi udawanie wyprowadzeniem
Przez antyterrorystów i zabranie
Do szpitala i brak tego zakazu
Jest dziwny bo nikt normalny
Nie uzna ich za kobietę a
Wiara że ktoś uzna za kobietę
I ten sposób za fikcje bardzo
Wysokie ryzyko przemocy,
Pobicia i morderstwa.
Każdy po zobaczeniu tej
Wiadomości zapyta dlaczego
Prawo nie zakazuje takich zachowań
I prawo powinno traktować taki
Czyn jako szczególne oszustwo
I powinno się kończyć aresztem
Przez antyterrorystów jako osoba
Niebezpieczna dla siebie i innych i
Mieszkanie szpitalu .

 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ludzie, PiS jest rządem, który do rządzenia się nie nadaje. Nie nadaje się od samego początku rządów, jak zostali wybrani w 2015 roku.
Nie są zdolni do rządów, a pokazali to nie jeden raz. Tyle że są uzależnieni od rządu, psychicznie, mentalnie i dlatego nie chcą podać się do dymisji, z honorem.
Ci ludzie, razem z prezydentem nie mają honoru, nie mają przyzwoitości i nie są nic warci w tym kraju.
Oni rządzą tylko dlatego, że utrzymują większość swoich wyborców za kasę w programach politycznych. Gdyby nie: programy rozdawnicze ( to nie jest tylko 500 plus ), nie rządziliby już od dawna, bo nie tylko nie mieliby wysokiego poparcia, ale już nie wygraliby wyborów.
Ogłupionych wyborców skusiła kasa w programach i za to tylko taki rząd popierają.
No a "rozdawanie" przyzwyczaja z czasem i potem ludzie będą się domagali, aby nawet kolejne, inne rządy płaciły kasę w programach.
Dlatego to, że mamy teraz w Polsce wysoką inflację, drożyznę i słabszy jeszcze bardziej pieniądz, to jest polityka rządów PiS.
Żaden inny rząd do tego nie doprowadził. Tylko PiS, bo to ten rząd w kraju rządzi, a nie inny rząd.
Wyborcy tego rządu muszą sobie zdawać sprawę i muszą to sobie przemyśleć, że taka polityka, jaką popierają, nie pierwszy raz, nie zaprowadzi do niczego dobrego.
Dlatego, że ci ludzie, którzy rządzą oni są niezdolni do rządzenia. Mają "marionetkowego" prezydenta, który godził się na wszystko, co PiS sobie życzył i podpisywał.
Natomiast, Pan Duda zmienia teraz front, bo widzi, jakie problemy ma PiS i Kaczyński, a on nie będzie brał w tym udziału i się odłączył już od własnego rządu, z którym sympatyzował, tak... ochoczo...
Nie ma żadnej przyjaźni w takim rządzie, ani sentymentów.
Tam każdy dba tylko o swoje dobro i jak przychodzą problemy, to: jeden drugiego wystawi, sprzeda i nie będzie znał.
Do takiego rządu idzie się tylko po to, żeby "nachapać się" jak najwięcej kasy podatników ( bo polityk jest finansowany przez podatnika, w każdym kraju ), zgarnąć jak najwięcej i to się najbardziej liczy.
PiS-owi nie leży na sercu dobro Polski i niech ludzie, wyborcy nie wierzą w takie rzeczy.
Oni będą: udawali, kombinowali na każdym kroku po to, żeby im było dobrze.
Tylko głupi ludzie w tym kraju dają się nabierać na to, co taki rząd przekazuje i "łykają" to wszystko i takich ludzi nie jest mi żal, ani trochę, bo mają to na własne życzenie.

PiS pokazał, jak potrafi rządzić...

Wprowadzili nie tylko programy, które rozdają ogromne miliardy z budżetu i przez to się zrobiła również wyższa inflacja i drożyzna.
Ale też wprowadzili i wymyślili bzdurne "tarcze", które były... dziurawe... i "ład", który skompromitował ten rząd, bo zrobili to nieudolnie.

No to pokazuje, jakich ludzi i jaki rząd, nadal wyborcy popierają?

Na to jest już szkoda słów.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Od 1 lipca ponoć PiS szykuje obniżenie podatków dochodowych w pit z 17% do 12%.

BRAWO! Oby.
A Ty wierzysz w to, że taki rząd obniży Ci, i to na stałe taki podatek o tyle procent, jak rząd taki prowadzi ogromne rozdawnictwo z ogromnych miliardów?
Myślisz, że z czego rozdają takie miliardy dla społeczeństwa? Z nieba? Nie. Rozdają z tego, co zabierają innym, w podatkach i opłatach.
Oni nie dają dla społeczeństwa ze swoich pieniędzy, tylko dają od podatników, którym więcej zabierają.
Oczywiście, oni mogą jakiś, jeden podatek o ileś procent obniżyć, ale za to innym podwyższą jeszcze więcej podatku, bo z czegoś, na swoje "programy" muszą płacić.
Podwyższyli od tego roku jeszcze wyższy podatek od: tytoniu i alkoholi i wytwórcy tych wyrobów muszą od tego roku odprowadzać wyższy podatek, a i tak płacą bardzo wysokie podatki od wyrobu tytoniu i alkoholi.
I również dlatego, niektóre fabryki wytwórni tytoniu i alkoholi prowadzą w tzw. "szarej strefie" wyrób tych wyrobów, żeby nie płacić żadnych od tego podatków albo unikać wysokich podatków.

Jeśli Ty prowadzisz działalność, jakąkolwiek i rząd zabiera Tobie wysokie podatki, a Ty pracujesz, wysilasz się tylko po to, żeby oddawać do rządu wysokie podatki, nie mając nic z tej pracy, to po co pracować za pół darmo?

I takie rządy, jak PiS prowadzą taką politykę, bo im nie leży na sercu dobro przedsiębiorców, pracodawców, a i sami nigdy nie prowadzili żadnej działalności ( a dotyczy to przede wszystkim prezesa rządu i premiera, ale i prezydenta ), ponieważ oni nie rozumieją ludzi, cieżko pracujących i nie wiedzą, co to znaczy: ciężko pracować na utrzymanie.

Takich ludzi, w większości popierają ci, którym się spodobało: rozdawanie pieniędzy, z podatków innych, ciężko pracujących, bo to przyzwyczaja, jak dostaje się, bez pracy i wysiłku 500 zł. miesięcznie.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Powodu konfliktu albo
Napiętej sytuacji jedynie
Zdrowi faceci są zdolni
Do obrony Kraju niż udający
Mentalnie kobietę i kultura
Promuje by faceci udawali
Kobiete przez wygląd i
Mentalność i tego
Powodu szkoła powinna
Narzucać zdrowe cechy
męskie i zakazywać
Dla męskiej części
Na terenie szkoły
Długich włosów, ubrań
I kosmetyków które są dla
Kobiet i tego powodu
Za brak cech męskich
Powinny trafiać na kurs
Męskości i tak samo
Na kurs zachowania
Dewiacyjne albo mentalne
Dewiactwo i dodatkowo
Na motywację na kursie
Od rodziców dokument
Anulowanie testamentu
I zakaz wstępu do domu
I zbliżanie się do nich
I rodu.
Bez tego takie
Zachowania nie zdolne do
Obrony Kraju i dodatkowo
Za to od wroga poniżenie
I wstyd dla kraju i dodatkowo
Stanowi zagrożenie dla siebie
Przez udawanie kobiety
Albo przez długie włosy
Sprowadza na siebie zagrożenie
Jeśli nie widać czy facet.
Dlatego prawo powinno
Chronić dzieci od utraty
Cech męskich i główny
Nurt kultury powinnien być
Chroniony od mentalnego
Dewiactwa i tego powodu rozwody
Bez patologii gdy są dzieci
Powinny być zakazane by
Chronić od tych zachowań i
Od przebywania tylko otoczeniu
Kobiet zyskuje cechy kobiet.
 
Ostatnia edycja:

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Banda populistów, na czele z banksterem i jego guru z Żoliborza, który się mieni doktorem prawa!
Do tego dochodzi prezydent, który wygląda jak Maliniak z Czterdziestolatka i już mamy komplet...
Państwo pod ich rządami to tylko rozdawnictwo dla elektoratu, skłócenie społeczeństwa a obecnie stworzenie przyczółku dla Ukraińców którzy niedługo w Polsce będą mieli lepiej niż rodowici mieszkańcy tego kraju...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Widzę że forumowicz BetMan wykazał się wielką odwagą i uciekł przed "trudnym pytaniem"
Napiszę więc co sam o 500+ myślę.
Nie ulega wątpliwości że program powstał z pobudek politycznych.
Miał on utrzymać rządzących na dłużej u władzy i cel ten spełnił.
Przez jakiś czas nazywany on był przez ekonomistów "rozdawnictwem".
Moim zdaniem nie jest to prawdą bo "rozdawanie" to pieniądze dla wszystkich.
Tu są jedynie dla rodziców dzieci a chyba od 2019 roku dziecka.
Teoretycznie sam je do listopada 2018 roku otrzymywałem
W praktyce otrzymywała je moja "eks" a ja ich nawet nie wąchałem (albo tak mi się wydaje).
Programu nigdy specjalnie nie krytykowałem zresztą uważam że byłbym debilem gdybym krytykował rząd za to że
pomaga mi finansowo utrzymać rodzinę.
Zniosę krytykę tych którzy też mają dzieci ale zarabiają tak wiele że i bez 500+ mają wypchane portfele.
Jednak w przeciwieństwie do medalu ten program ma jakby trzy strony.

O pierwszej napisał forumowicz forum historycy.org nie pamiętam czy w tamtejszym temacie o 500+
czy też moim późniejszym: Jak odejść od 500+ i nie stracić wyborców
Zasugerował on że jest to dobry program ale pod warunkiem że pieniądze trafiają do rodzin biednych
zaś im rodzina bogatsza tym mniejsze wsparcie powinna otrzymywać.
Dlaczego?
Otóż w rodzinach biedniejszych te pieniądze są do "szybkiego wydatku"
natomiast w bogatszych są odkładane.
Wyobraźmy sobie że tam gdzie mieszkamy jest jeden supermarket.
Że można w nim kupić wszystko zaczynając od paliwa leków nawozów żywności po meble samochody AGD czy RTV.
Kompletnie wszystko!
I że biedniejsi tam je wydają.
Co to sprawia?
To sprawia że przychody sklepu dzięki 500+ wzrastają.
Po odjęciu kosztów zysk brutto sklepu jest większy niż dotychczas.
Skoro zysk brutto jest większy to zapłacony od niego podatek też jest większy.
Powstaje więc u właściciela sklepu większy zysk netto.
Co on może z nim zrobić?
Może on np dać swoim pracownikom podwyżkę!
Głupi nie?
No dobra to inwestuje w rozwój sklepu czyli np w jego rozbudowę.
Ale to może oznaczać też potrzebę zatrudnienia większej ilości pracowników.
To zaś może oznaczać mniejsze bezrobocie.
Czyli te 500+ wcale nie jest takie złe.
Ale ja piszę tu jedynie o sklepie.
Do sklepu towar trzeba dostarczyć a skoro sprzedaje się go więcej to trzeba więcej dostarczać.
I tu jeśli chodzi o dostawcę znów można pisać o przychodach i rosnących zyskach.
A przecież jest jeszcze producent!
Innymi słowy wcale to nie jest zły program tylko trzeba go dopracować.
I pomyśleć że jedyne co niektórzy tu potrafią robić to narzekanie.
Jeśli nie masz dzieci to guzik wiesz więc siedź cicho i przytakuj.

Wiecie co jest najbardziej zabawne?

Latem 2021 roku na czele PO znów stanął Tusk.
Wiecie co powiedział o 500+ ?
Wiecie?
No nie akurat powiedział coś odwrotnego.
Mianowicie że jeśli PO wygra wybory to "to co dane nie będzie odebrane"
Co miał na myśli?
Naturalnie 500+.
Zeszmacił się do tego stopnia że aprobuje 500+ który on sam wcześniej nazywał "rozdawnictwem"
Linków do tych wypowiedzi nie będę tu zamieszczał bo jeszcze stalowy znów mi odpowie że "nie chce mu się wierzyć".
Jeśli jesteście inteligentni to sami je sobie znajdziecie.
Jeśli nie jesteście nie będzie mi was żal.
Dodam jeszcze że Tusk powiedział że w 2014 roku Ewa Kopacz wpadła na pomysł podobnego programu ale "wicie rozumicie"
Na pomysł programu który dziś nazywacie rozdawnictwem.
Bo kiedy PiS rozdaje to jest źle ale kiedy to samo chce robić PO rozdawnictwem to już nie jest?

Cichoooo!
Słyszycie ten śmiech?
Myślicie że z kogo tak się śmieją?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
PiS to jest rząd, który najlepiej coś daje swoim i własnym wyborcom.
A "daje coś" nie z własnych pieniędzy, a z pieniędzy pracujących podatników. Bo żaden rząd, nie tylko w Polsce nie ma własnych pieniędzy do rozdawania.
Ale rząd mądry i odpowiedzialny nie prowadzi żadnego: rozdawania pieniędzy, a ogranicza zbędne wydatki, a wydaje środki publiczne tylko na ważne i potrzebne cele.
Ale nie można porównywać rządów PiS, z politykami idiotycznymi, nieudolnymi, do rządów mądrych i udolnych.
To jest "inna bajka".

PiS podzielił społeczeństwo w Polsce na: lepszych i gorszych, pod różnymi względami.
Tylko że sytuacja zapewne wygląda tak, że po kasę z programów chętnie też sięgają ci, którzy PiS nie popierają.
Bo myślą sobie "co mi zależy... jak dają, to mam nie sięgać"?
Nie wiadomo dokładnie ilu takich, nie popierających PiS chętnie sięga po 500 zł. i po dodatkowe emerytury dla emerytów, bo wśród emerytów też niektórzy nie głosowali i nie głosują na PiS.
Ale raczej oni, w większości PiS popierają.
Przede wszystkim rodziny i ludzie starsi, bo dostają kasę.
No i cały Episkopat, z biskupami, który z PiS trzyma, bo dostają ogromne pieniądze z budżetu i kościół w Polsce nie jest biedny.
Rydzyk też nie jest biedny i jego media.

Natomiast, cóż, Ukraińcy też dostają pieniądze od PiS i zapewne będą dostawali.
Chociaż, Unia Europejska, z tego co wiem dla Ukraińców przeznaczyła chyba ponad miliard euro na pomoc dla tych ludzi i już Polsce chyba przekazano.
No to jeżeli te środki się dostały w "łapy" PiS-u, to teraz może tak być, że oni mogą "kombinować" z tymi środkami i mogą nawet okraść część albo niektórych Ukraińców.
Nie wiem jak to będzie, ale ten rząd jest zdolny do takich rzeczy, bo to sami pokazali, nie raz.

Dlatego, Unia Europejska blokuje ważne środki unijne dla Polski ( nie te środki, dla Ukraińców w Polsce, bo to są inne środki, na inny cel ), gdyż są obawy, że PiS może zmarnować środki unijne i może ukraść część z tych środków albo nawet połowę.
Dlatego, że trudno jest ufać nieuczciwym politykom, którzy: kłamią, kombinują i nie przestrzegają we własnym kraju praworządności.
Ja też miałbym obawy, gdyby ktoś był nieuczciwym i był oszustem.
W PiS są ludzie po prostu, nieuczciwi i nie godni zaufania. Nikt myślący normalnie nie ufa takim ludziom i takim rządom.
Sami psują demokrację w kraju, naruszają Konstytucję, bezprawnie upolityczniają sądy, media i instytucje państwowe.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
A 13,14 emerytura z pieniędzy podatników, to nie rozdawnictwo?
A mieszkanie+ których miało być 100 tysięcy dla słabo zarabiających to co, komunikacja autobusowa w każdej gminie miała być?
Teraz jeszcze 500+ dla uchodźców i wiele innych przywilejów...
A dla klasy średniej co, nic bo i tak na PiS nie głosują!
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Wszystkie programu PiS - u, które rozdają pieniądze, obciążają budżet, coraz bardziej i to wszystko idzie z podatków, ale i z zadłużania jeszcze bardziej Polski.
Do tego, drukowanie, masowe pieniędzy w Banku Narodowym, co tylko podwyższa inflację.

Emeryci, wszyscy, powinni mieć z własnych składek wypracowane dobre i godne emerytury, tak jak to jest w krajach Europy Zachodniej.
Można "wspomóc" emerytów środkami z budżetu, ale nie z dużych środków.
Natomiast juz od lat budżet, z podatków dokłada spore miliardy do emerytur, bo z samych składek by zabrakło na wypłaty nawet dla połowy emerytów w Polsce. Albo dla części emerytów.

Jakieś tam: "13" i "14" emerytury to są tylko jeszcze wyższe koszty dla budżetu.
Jak to ma nie obciążać budżetu, z którego się "wywala" setki miliardów, rocznie na programy stworzone przez rządy PiS? Skąd na to środki, żeby tyle wypłacać dla społeczeństwa? Ano z jeszcze wyższych podatków, z jakichś, nowych opłat ( bo PiS wszędzie wyciąga swoje łapska, a konkretnie ludzie w tym rządzie i sięga, aby jak najwięcej komuś zabierać ).
Jednym zabierać więcej, żeby drugim, bez pracy dać.
To takie, proste stwierdzenie.
Ale też: zadłużanie Polski, coraz bardziej. Drukowanie "pustego" pieniądza, który i tak traci na wartości przez wyższą inflację.

Co do sprawy Ukraińców ( w większości to są kobiety i dzieci ukraińskie ), to oczywiście, z budżetu polskiego PiS i tym ludziom płaci i będzie płacił, i to pewnie nie tylko po 500 zł.
Bo z tego, co wiem, to dla dzieci ukraińskich również uwzględniono: 500 plus, o ile się nie mylę i też chyba te dzieci będą otrzymywały te pieniądze, co miesiąc.
Ale dokładnie nie wiem.
W każdym razie, to będą jeszcze wyższe koszty dla budżetu. No i jakieś środki unijne dla ludzi z Ukrainy, ale nie na stałe, tylko: pomoc jednorazowa.
Unia Europejska nie miałaby takich środków, aby utrzymywać z tych środków ludzi z Ukrainy w Polsce.
Także, to raczej tylko pomoc jednorazowa.
No a potem powinni gdzieś podjąć pracę w Polsce, a przynajmniej niektórzy. Ale i tak jakieś pieniądze PiS może wypłacać dla tych ludzi, a szczególnie dla dzieci ukraińskich. Chociażby te: 500 plus.

A jeżeli chodzi o program: mieszkanie plus ( to był chyba drugi program, po 500 plus ), to program ten nie udał się PiS-owi i oni się z tego wycofali.
Sami to zaniedbali i wycofali się z własnego "bagna", że tak powiem.
Tam były, z czasem jakieś problemy z niektórymi gruntami, gdzie nie można było wybudować mieszkań i całych osiedli dla tego programu, więc się z tego wycofali.
Wcale nie było łatwo szukać gruntów pod zabudowę takich osiedli.
Nawet były takie problemy ( a wiem to z jakiegoś reportażu, ze Szczecina ), że mieszkańcy jednej z ulic w tym mieście nie chcieli, aby blisko ich domów i bloków wybudowani osiedla dla: mieszkania plus.
Bo tam jest jakiś plac, który jest potrzebny mieszkańcom na parking samochodowy, a w tym miejscu właśnie chcieli postawić osiedla rządowe.
Więc nie było wcale łatwo szukać innego miejsca pod zabudowę takich osiedli mieszkaniowych.
Być może też były jakieś inne przeszkody?
A poza tym, nie rozwinął się jakoś za bardzo ten program w Polsce. W małych miastach ( tak jak u mnie, w małym mieście ) nic takiego się nie budowało.
To tylko dotyczyło dużych i największych miast w Polsce i to nie wszystkich, zapewne.
Zresztą, trudno byłoby uwierzyć w to, że w całej Polsce, wszędzie, w każdym mieście udałoby się rozwinąć: mieszkanie plus?
Skąd na to by były takie, ogromne środki?
Tak jak w przypadku kolejnego programu: kolej plus.
Trudno jest, przynajmniej mi, uwierzyć, by w każdym miejscu w Polsce "odtworzyć" nieczynne od lat połączenia kolejowe, na trasach?
Na to by potrzeba, kolejnych bardzo ogromnych środków z budżetu ( bo skoro programy rządowe, to finansowane z podatków budżetowych ). Potrzeba by bardzo dużych remontów, aby w ogóle wybudować nieczynne trasy kolejowe, które od kilkunastu lat są zaniedbane, a nawet brakuje w niektórych miejscach, na trasach torów i trakcji kolejowej.
To wszystko musiałoby, od podstaw być wybudowane.

Czy Polski byłoby stać na coś takiego? Z czego?
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14

Stalowy zadałeś niezłego klina co niektórym...​

 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
A 13,14 emerytura z pieniędzy podatników, to nie rozdawnictwo?
Kto z forumowiczów uważa 13 i 14 emeryturę za rozdawnictwo?
Czy wasi rodzice bądź dziadkowie są już na emeryturze?
Czy powiedzieliście im że takie emerytury to rozdawnictwo i jak na to zareagowali?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Każdy program tego rządu, jaki by nie był, jest "rozdawaniem" z budżetu.
Bo to wszystko idzie z podatków, a nie... znikąd...

Poza tym w Polsce jest pomoc społeczna i socjalna, która pomagała i pomaga biednym emerytom, a także i niektórym ludziom młodym i rodzinom.
Ta instytucja też wydaje duże środki, z budżetów samorządowych ( do budżetu samorządowego ludzie też płacą podatki ) na pomoc biednym.

To mało?

Poza tym, państwo nie może przez cały czas utrzymywać ludzi, bo na to by nie wyrobiło, finansowo.
Pomoc socjalna jest tylko, doraźna i chwilowa.
A to, co PiS stworzył to stworzył jakieś "sztuczne", dodatkowe programy, poza normalną pomocą socjalną i społeczną, które jeszcze bardziej obciążają polski budżet, ogromnymi wydatkami.
Myślicie, że kto za to wszystko teraz płaci? Polityk z PiS, z własnej kieszeni? Nie, za to płaci każdy podatnik, któremu zabierają więcej.
A inny punkt widzenia na to jest taki, że większości wyborcom PiS i "sympatykom" tego rządu podoba się, że taki rząd rozdaje, z ogromnych pieniędzy kasę, bo: pieniądze bez pracy, kuszą...
W przypadku każdego programu PiS: 500 plus, dodatki do emerytur to wystarczy tylko sam wniosek, podpis i pieniądze są do ręki.
Bez wysiłku.
Natomiast, żeby zarobić takie same pieniądze ( niech to nawet będzie tylko 200 zł. które na ulicy nie leży ) to już łatwo nie jest i potrzeba wysiłku, jakiejś pracy w to trzeba włozyć, że to zarobić.
Sam wiem po sobie, co to znaczy wcale nie lekko pracować fizycznie, aby zarobić 500 zł. A nawet mniej.
Bo mi za darmo nikt nie daje żadnych pieniędzy. Na ulicy też nigdzie nie leży.
Jak ja bym sam nie zarabiał ( chociaż z pracą u mnie różnie, ale nie ma co narzekać ), to nie miałbym za co kupić jedzenia i opłacić rachunków.
I tym by się żaden polityk nie przejął.
A są tacy ( i pewnie wielu takich jest ), którzy nie poszliby do pracy fizycznej zarobić 500 zł.
Ponieważ od razu chcieliby dużo lepszą stawkę. A najlepiej nigdzie nie pracować i dostać pieniądze za nic.
Każde "rozdawanie pieniędzy" z czasem biorących przyzwyczaja. I potem ludzie będą się domagali od kolejnych rządów, bo rząd wcześniejszy do tego przyzwyczaił.
To tak właśnie wygląda w tym kraju.
A jeśli wygra wybory inna partia polityczna w Polsce ( a może będą wybory wcześniej, jeszcze w tym roku i oby tak było ), to polityka innego rządu może być całkiem odmienna od polityki PiS.
Zacznie się oszczędzanie w budżecie. Obcinanie niepotrzebnych wydatków budżetowych i likwidacja większości programów, które wprowadził PiS.
I to może być zrobione nie po to, by zaszkodzić Polsce i społeczeństwu, ale dla dobra społeczeństwa.
Ponieważ, mądre rządy ograniczają bzdurne i niepotrzebne wydatki z budżetu. A prowadzą tylko te wydatki, które są najpilniejsze i najpotrzebniejsze.
A do tego, naprawa pieniądza i obniżanie inflacji, jak tylko się da. Mądry prezes Banku Centralnego, który nie szkodzi pieniądzu, a poprawia wartość pieniądza.
I zaprzestanie niepotrzebnego drukowania pieniędzym bo to podwyższa inflację.
Mądre rządy gospodarują dobrze publicznymi środkami i szanują te środki publiczne.
Ale co też bardzo ważne, a może i najważniejsze, obniżanie podatków pracującym.
Jeśli jest mądre gospodarowanie budżetem i środkami publicznymi, to nawet przy niższych podatkach, budżet nie będzie stratny i będzie dobrze funkcjonował.
Bo przede wszystkim nie będzie wydawania miliardów z budżetu na niepotrzebne programy.
To da się zrobić i to jest do zrobienia. Do tego potrzeba tylko mądrych i normalnych rządów.
PiS nigdy nie był takim rządem i raczej już nie będzie.
Ale to nie jest też tak, że nawet, gdy teraz wygra inna partia w Polsce, to ( jak za dotknięciem różdżki ), od razu się wszystko naprawi, co zostało zepsute przez poprzedni rząd.
Na to będzie potrzeba też iluś lat, by to poskładać i naprawić. Ponieważ, 7 lat rządów nieudolnych i nieodpowiedzialnych PiS, popsuło wiele rzeczy w Polsce.
I przypuszczam, że kolejne 7 lat, a może i więcej będzie trzeba to wszystko poprawiac i naprawiać.

Niestety, ale taka jest prawda, smutna.

Taką cenę będzie trzeba teraz zapłacić za 7 lat, nieudolnych i złych rządów.

Natomiast, gdyby społeczeństwo w Polsce było mądrzejsze, a przede wszystkim wyborcy i mieliby inne podejście do takich rządów, to nie przyjęliby żadnych pieniędzy od rządu, który rozdaje pieniądze.
Po prostu nie sięgaliby po żadne pieniądze, i dotyczy to wszystkich programów, stworzonych przez PiS.
Ponieważ, PiS na siłę nie "wciska" do rąk pieniędzy wyborcom i społeczeństwu. Ludzie mogli nie przyjmować pieniędzy.
I wtedy to by miało dobre rozwiązanie, gdyż wtedy w PiS by zobaczyli, że nikt nie byłby chętny na żadne pieniądze, wiec wycofaliby się z tego.
Ale sami, WYBORCY na to przyzwolili, kusząc się na kasę.

No to mamy to, co mamy.

To też świadczy o tym, jakie w Polsce mamy społeczeństwo i jakich wyborców.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Mało tego oni jeszcze tracą państwową kasę na wybory których nie było, kary unijne i powiązane z tym brak środku z KPO i to wszystko w imię ego np. Ziobrystow, bo nie chcą zamknąć ID w SN
Żaden rząd,nawet za czasów komuny nie trwonił tak publicznych środków!
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Mnie zaczyna też trochę wkurzać opozycja. Czyli inne partie opozycyjne.

Dlaczego?

Ponieważ niewiele też robią, by PiS wywalić z rządu na pysk!

Bo owszem, wyborcy wybierają i głosują na jakiś rząd, ale jak rząd źle rządzi w kraju i jest nieudolny, a potem "wyborcy" nic nie mogą poradzić albo nie chcą i dalej popierają złe rządy, to są też partie opozycyjne, które są najbliżej rządu który rządzi, bo mają codzienny kontakt z tym rządem.
Nie mogę w tym kraju za nic zrozumieć, dlaczego inne partie opozycyjne niewiele robią, żeby wyrzucić albo jakoś zmusić PiS do opuszczenia rządu? Czy oni się boją tego PiS-u i to jest jakiś, niedobry wpływ na partie opozycyjne? Ja tego nie mogę zrozumieć.
Ale potrafią się, publicznie wyzywać, obrażać, nie okazywać sobie szacunku przy dziennikarzach, jak goszczą w programach politycznych.
Wtedy mówią "Zły PiS, bo narobił problemów w Polsce i nie nadaje się do rządów".
No ale czy też robią coś w tym kierunku, żeby zmusić ten rząd do rezygnacji? No fakt, były protesty kobiet na ulicach miast w sprawie aborcji i kobiety wspierała przede wszystkim Lewica, choć też inne partie.
Były protesty w sprawie: sprzeciwu wyjścia Polski z Unii Europejskiej, do czego PiS dąży swoimi rządami.
Były też protesty w innych sprawach, jak np. sprzeciw ustawie o TVN, co PiS wymyślił i chciał wprowadzić.

Tylko co to zmieniło na lepsze? Kompletnie nic.

Dalej PiS rządzi, a ludzie w tym rządzie sobie z tego nic nie robią. Oni nie mają wstydu za to, co robią, nie odczuwają skruchy, ani żalu i do tych ludzi nie docierają żadne, dobre argumenty.
Są głusi na to...
Żadnej, nawet minimalnej woli do tego, żeby już sobie dać spokój i odejść z rządu.

Ale na to byłaby metoda.

Wszystkie partie opozycyjne powinny, razem zablokować Sejm i robić to tak długo, żeby w końcu się PiS przestraszył i podał się do symisji.
Ale nie robia tego, bo może się boją PiS-u.
Po prostu, PiS-owi się pobłaża, pozwala więc oni to wykorzystują na swoją korzyść i to tak wygląda.
Dlatego ja się trochę też zawiodłem na wszystkich partiach opozycyjnych, bo oni robili i robią bardzo niewiele, żeby pozbyć się, konkretnie PiS-u.
Nie wiem, jakie tam "układy" miedzy nimi panują? Jakie tam wpływ mentalny i psychologiczny, miedzy partiami panuje?
Nie znam tych ludzi w rządzie, więc ja tego nie ocenię.
Ale my też nie znamy sytuacji, panującej w rządzie.
Może tez i inne partie opozycyjne, publicznie, przed kamerami robią "teatr", kłócąc się i obrażając wzajemnie, a dziennikarze im tylko przytakują...
A prywatnie, poza kamerami, jak tego się nie widzi, to są kumple? Może też razem ze sobą wódkę piją przy stole? Wiadomo, że jak ktoś ma "nieczyste" zamiary, nieszczere to nie przyzna się do tego, publicznie. To będzie ukrywane.
Być może tak robią i politycy w innych partiach opozycyjnych?
My nie wiemy, co mają w głowie politycy też w partiach opozycji.
Chciałbym wierzyć, że ludzie w innych partiach sa mądrzejsi i lepsi od ludzi w PiS.

W każdym razie, PiS rządzi dalej, po tym wszystkim, co wyprawiał przez 7 lat, a partie z opozycji nie robią z tym praktycznie nic.

I to jest złe.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ja uważam, że 13 i 14 emerytury to rozdawnictwo. Uważam też, że 500+ jest rozdawnictwem. Jestem przekonany, że przez to rozdawnictwo ja muszę płacić większe podatki, bo się rządzącym budżet nie spina. Zadłużenie kraju wystrzeliło, a inflacja rośnie. Czy w takiej sytuacji zwiększonej inflacji zadłużenie nie powinno spadać?

A, jestem też przekonany, że rząd manipuluje ludźmi, którzy nie rozumieją skąd się bierze drożyzna. Na święta byłem też u dziewczyny, rozmawiałem z jej dziadkami i dowiedziałem się, że jest drogo, bo jest wojna, bo Mateusz tak powiedział. No... Tylko oni dziwnym trafem nie pamiętali, że w lutym i w styczniu inflacja też była przepotężna i ceny szły w górę. Orwell by się nie powstydził opisania takiego prania mózgu. Wiedzieli, że węgiel kosztuje 2 razy tyle co ostatnio, ale zdawali się nie wiedzieć, że był tak samo drogi przed wojną.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ten rząd jest zakłamany, a przede wszystkim ich premier.
To są ludzie "oderwani od rzeczywistości" i to od dawna. Opowiadają ludziom i swoim wyborcom jakieś "bajki", brednie, a głupi i naiwni w to wierzą nadal.
Ja głupim i naiwnym ludziom nie współczuję i nie będę współczuł. Mają tak na własne życzenie.

Oni teraz wszystko zwalają na Rosję, na Putina i na wojnę na Ukrainie, żeby pozbyć się własnej winy i odpowiedzialności.
To są ludzie "pomyleni" w całym tym PiS...
Wyborcy muszą się jakoś opamiętać i przestać popierać takie rządy.
Bo sami sobie szkodzą i pewnie nawet o tym nie wiedzą.

Co ma wspólnego: Putin i Rosja z Polską i rządami w Polsce? Kompletnie nie ma nic wspólnego.
To jest głupi wymysł polskiego, idiotycznego premiera i jego ludzi w rządzie, którzy takie rzeczy próbują wmawiać wyborcom i całemu społeczeństwu, bo liczą cały czas na bezkarność za swoje, złe rządy.
I tacy ludzie posuwają się do naprawdę już różnych rzeczy, żeby z siebie zrzucić całą winę.

To jest już chore...

Żadna Rosja i żaden Putin, i żadna wojna na Ukrainie nie odpowiada za złą sytuacje w Polsce.
Za to, praktycznie w pełni odpowiada tylko rząd PiS, z premierem i prezydentem.

A oni, bezczelnie wmawiają ludziom, że za to odpowiada jakaś: wojna na Ukrainie.

To już jest naprawdę... idiotyzm do kwadratu!

Jak tak takie rządy można jeszcze popierać?

Oczywiście, wysoka inflacja, drożyzna i słaby pieniądz był już dużo przed wojną na Ukrainie w Polsce.
Każdy, myślący i mądry w Polsce na takie rzeczy nie da się nabrać.
Nabierają się cały czas jeszcze tylko głupi i naiwni, których nie jest mi szkoda w tym kraju.

Ludzie w rządzie PiS: premier, prezydent i inni, są moralnie źli i zdeprawowani na głowę. To już nie są normalni politycy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Ja uważam, że 13 i 14 emerytury to rozdawnictwo. Uważam też, że 500+ jest rozdawnictwem. Jestem przekonany, że przez to rozdawnictwo ja muszę płacić większe podatki, bo się rządzącym budżet nie spina.
Jak dowiedziesz tego że to z podatku Pit a nie Vat.
Pytam Ciebie bo dla stalowego czy betmana to zbyt trudne pytanie.
O wpływach do budżetu decydują wpływy z vat a nie Pit.
Trzy lata po wyborach i wpływy z vat prawie 50% wyższe?
Wpływy ogółem rosną o 1/3 (100 mld zł) a ile w roku 2018 wyniosły wydatki na 500+?
Zatem gdzie ten budżet się nie spina?


VAT-wpływy.png
A, jestem też przekonany, że rząd manipuluje ludźmi, którzy nie rozumieją skąd się bierze drożyzna.
To że rząd manipuluje to inna sprawa.
Myślę że drożyzna związana z wojną dopiero nadejdzie.
Głowonog nie chce mi się szukać wpisu gdzie przyznajesz że gdybyś miał dzieci to też byś 500+ pobierał.
Uważam więc że nie można być "za a nawet przeciw".
 
Ostatnia edycja:
Do góry