Jak oceniać rząd PiS?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Poczekaj jeszcze z 10lat. Myślisz że młodzi nie wywąchali że dentysta zarabiac może i 50000 miesięcznie a dobry prawnik podobnie?
Spokojnie. To tylko kwestia czasu. To samo było w środowisku programistów 10lat temu. Średnia 10-15tys.zł była normą. A dziś? A dziś 4000-6000 i spada...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że poprzednio kariera zależała od lizusostwa do PO, teraz tylko partia rządząca się zmieniła a zasady obowiązują dalej te same
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Poczekaj jeszcze z 10lat. Myślisz że młodzi nie wywąchali że dentysta zarabiac może i 50000 miesięcznie a dobry prawnik podobnie?
Ale to nie zależy od młodych... tylko od starych.
Lekarze i prawnicy mają silne stwowarzyszenia zawodowe i one deycydują ilu młodych i KTO może dostać staże, komu pozwolić na specjalizację itd.
Jak myslisz ilu w Polsce jest adwokatów którzy ie mają rodzinnych koneksji w tym zawodzie.
Bez taty albo mamy adwokata lub sędziego to możesz co najwyżej zostać radcą prawnym.

Herbatniczek napisał:
serworze aby sprawa znalazła się w sądzie to musi najpierw zareagować prokuratura, sąd sam sobie aktów oskarżenia nie przygotowuje. A przecież twoje ulubione "mniejsze zło" opanowało prokuraturę już dwa lata temu. I gdzie efekty ????? nie umieją prowadzić postępowań przygotowawczych czy są w zmowie z PO ????
Ale sądzi sąd! Prokuratura oskarża sądy uniewinniają. W sprawie posłanki Sawickiej mocniejszych dowodów być nie mogło, wszystko było nagrane, pieniądze wzięte..... ale okazała się niewinną kobietą. Sama zresztą była tym chyba zdziwiona bo wczesniej przepraszala i płakała ze strachu.
Herbatniczek napisał:
im oczywiście i zwykli ludzie zamiast się zastanawiać kto za to wszystko odpowiada będzie klęczał pod drzwiami biur partyjnych PIS i całował w ręke działaczy tej partii jak niegdyś chłopi rękę dziedziców, nowa arystokracja
Jesli ktoś ma naturę chłopa pańszczyznianego to zawsze będzie klękał przed każdym. Tacy są ludzie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
takich jest cała masa Polaków, dopasowują się do władzy

a jak tam sprawa prezesa Orlenu ??? ładnie twoje ukochane "mniejsze zło" załatwiło
 

Pagrypsna

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
Herbatniczek napisał:
oczywiście że poprzednio kariera zależała od lizusostwa do PO, teraz tylko partia rządząca się zmieniła a zasady obowiązują dalej te same

No nie. Porównaj sobie ilu "swojaków" powsadzał Szyszko do Ministerstwa... a jego poprzedni Żelichowski był z PSL - słyszałeś o jakichś aferach z jego udziałem? Szyszko cisnął "swoich" leśników - zapowiedział że będzie zwalniał za nieprawomyślność i w lasach bardzo dużo ludzi odeszło, a szyszkownicy zajęli ich miejsca. To byli ludzie którzy bardzo często od kilkudziesięciu lat byli leśnikami i nie polecieli za to, że wysługiwali się PSL tylko że np. sprzeciwiali się wycince Puszczy (a sami pracowali np. na Pomorzu i skrytykowali ministra).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może kolejna władza doskonali pomysły poprzedników
za Żelichowskiego lasy państwowe pełne były działaczy PSL a teraz pełne działaczy PIS
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a jak tam sprawa prezesa Orlenu ??? ładnie twoje ukochane "mniejsze zło" załatwiło
Wiesz nie mam pojęcia o czym piszesz, nigdy się tym nie interesowałem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to się zainteresuj, ale w końcu kochasz "mniejsze zło" i zgodnie z linią partii nie mówisz o sprawach niewygodnych
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W tym wszystkim jedno jest pewne. Dopóki Ukrainiec będzie ustalał w Polsce stawkę za pracę to kraj będzie tonął. Połowa moich znajomych robiących małe usługi budowlane poszła już z torbami.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
to się zainteresuj, ale w końcu kochasz "mniejsze zło" i zgodnie z linią partii nie mówisz o sprawach niewygodnych
Muszę cię zmartwić, nie kocham mniejsze zło i linia parti mnie całkowicie nie interesuje. Nawet na nich nie głosowalem.
Zresztą tylko raz w życiu głosowałem.... w wojsku, bo musiałem. Niestety w Polsce nie ma parti narodowo-socjalistycznej.
Ostatnią taka partią było przedwojenne PPS.
PPS to partia Piłsudskiego i rotmistrza Pileckiego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale sam powiedziałeś że wolisz mniejsze zło, wiec postępuj zgodnie z linią partii rządzącej, kochaj Ukraińców i Żydów
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
, wiec postępuj zgodnie z linią partii rządzącej, kochaj Ukraińców i Żydów
Herb, jaja sobie ze mnie robisz? xD, Prawię się popłakałem ze smiechu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sam powiedziałeś że wolisz mniejsze zło, więc tylko cytuję twoje słowa, a jak się popiera mniejsze zło to chyba nie jest to kłamstwo twoje
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
serwor napisał:
serworze dlaczego twoje ulubione "mniejsze zło" od 2015r nie rozliczyło tych afer PO ??? są w zmowie czy tez afer nie było
Kto ma rozliczać PiS? Od tego sa sądy , bez zmian w sądach nic się nie da zrobić. A PO broni sądów do ostatniej kropli krwi.
Do obrony wzieli UE i ich skorumpowanych, często pijanych wysokich urzędników.
Jakby to PiS chciał rozliczać PO to zaczeła by się ogromna nagonka w UE za łamanie prawa. To muszą zrobić sądy, za to placimy podatki.

A co do sądów, kto ma rozliczać złodzieji? Własnie sąd najwyższy uniewinnił sędziego sądu rejonowego który zabrał starszej kobiecie 50 zł na stacji benzynowej.
Wszystko zostało nagrane, widac jak sędzia płaci bilonem i bierze 50 zł z lady, nie wkłada do portfela tylko szybko chowa do kieszeni.
Sąd Najwyższy stwierdził że sędzia jest po prostu roztargniony i nie może odpowiadać za kradzież.
Jak taki roztargniony czlowiek może prowadzić sprawy sądowe?! Orzekać o karze?

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sedzia-zabral-z-lady-cudze-50-zlotych-sad-jest-niewinny,253104.html

W linku film z roztargnionym niewinnym prawnikiem.

Sędzia zabrał 50 złotych, bo ma
"wysoki deficyt samokontroli"
ładne określenie.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sedzia-zabral-50-zlotych-bo-ma-brwysoki-deficyt-samokontroli,252675.html
W marcu zeszłego roku sędzia Mirosław Topyła, ówczesny wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie, zabrał banknot położony na ladę stacji paliw pod Sochaczewem przez starszą kobietę, która na chwilę odwróciła się od kasy. Zdarzenie nagrał system monitoringu. Widać też było na nim numery jego auta, co pozwoliło na zidentyfikowanie go przez policję.

Sądy są upolitycznione , wiec nie beda skuteczne
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
są i będą, przecież wygodnie mieć swoich sędziów, PIS już sie tym cieszy

pierwszy z brzegu przykład - działacz PIS uniewinniony za zabicie na pasach pieszego
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Jeśli w Polsce prezydenta wybierał by Sejm i Senat (większość senacka i sejmowa) a nie społeczeństwo w powrzechnych wyborach to czy trybunał może wydać wyrok że to było zgodne i poprawne???
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Taki tryb jest przewidziany w konstytucji, póki co nie ma innego sposobu wyboru prezydenta
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
"Póki co" dzięki Sądom i podobnym można było by łatwo zmienić bo przecież trybunał może kiedyś uznać że Konstytucja jest zła, prawda?
Pamiętaj że dopóki ludzie będą decydować o prezydencie to tacy jak PIS będą zagrożeni.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
"Póki co" dzięki Sądom i podobnym można było by łatwo zmienić bo przecież trybunał może kiedyś uznać że Konstytucja jest zła, prawda?
Czy on wstydu nie ma?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A myślisz po co sądy Pisowi? Kaczyński już wiele lat temu wspominał że wybór prezydenta w wyborach powszechnych to zła sprawa albowiem połowa społeczeństwa
nie wie co czyni ale był jeszcze za mały by brano takowe wypowiedzina tapetę i nikogo to nie interesiło.

1. partia większościowa wrzuca projekt ustawy
2. przegłosowuje
3. prezydent się zastnawia i ..
4. wysyła do Trybunału
5. trybunał w 90% pisowski mówi że wszystko cacy..
6. się ustawę wprowadza

Coś gdzieś z prawdą się minąłem???
 
Do góry