Jak oceniać rząd PiS?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
akurat w pełni rozumiem przenośnię o tym immunitecie

ręka rękę myje, kumpel z PIS jest prezesem, jego kumpel w Ministerstwie Sprawiedliwości dba żeby mu żaden prokurator nie zaglądał
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
akurat w pełni rozumiem przenośnię o tym immunitecie

ręka rękę myje, kumpel z PIS jest prezesem, jego kumpel w Ministerstwie Sprawiedliwości dba żeby mu żaden prokurator nie zaglądał
E tam, Polska to tylko teoretyczne państwo jak powiedział minister rządu Polskiego za czasów PO. Jak robili łaskę USA tak robią dalej.
Co do prokuratorów to jest raczej odwrotnie, ludzie z PiSu jesli mają zarzuty są zawieszani lub wyrzucani z parti.
Za czasów PO posłanka Sawicka wzieła łapówkę na oczach kamer, rozmawiała o dalszych , wszyscy to widzieli i....... okazała się niewinna.
Baronowie PO na cmentarzu omawiali interesy, minister prosił aby urząd skarbowy nie drążył w podatkach jego żony itd.
. Żona ministra z PO okradała sklepy w USA......Było tego mnóstwo, afera za aferą i wszystko pozamiatane.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze dlaczego twoje ulubione "mniejsze zło" od 2015r nie rozliczyło tych afer PO ??? są w zmowie czy tez afer nie było


PIS rozlicza swoich ? a co powiesz o sprawie korupcyjnej obecnego prezesa Orlen ????
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczek napisał:
Są w zmowie czy tez afer nie było?
Doskonałe pytanie...
i to by tłumaczyło skąd Schetyna aż taki optymista wiecznie uśmiechnięty. Wcześniej myślałem że pije ... a teraz...
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze dlaczego twoje ulubione "mniejsze zło" od 2015r nie rozliczyło tych afer PO ??? są w zmowie czy tez afer nie było
Kto ma rozliczać PiS? Od tego sa sądy , bez zmian w sądach nic się nie da zrobić. A PO broni sądów do ostatniej kropli krwi.
Do obrony wzieli UE i ich skorumpowanych, często pijanych wysokich urzędników.
Jakby to PiS chciał rozliczać PO to zaczeła by się ogromna nagonka w UE za łamanie prawa. To muszą zrobić sądy, za to placimy podatki.

A co do sądów, kto ma rozliczać złodzieji? Własnie sąd najwyższy uniewinnił sędziego sądu rejonowego który zabrał starszej kobiecie 50 zł na stacji benzynowej.
Wszystko zostało nagrane, widac jak sędzia płaci bilonem i bierze 50 zł z lady, nie wkłada do portfela tylko szybko chowa do kieszeni.
Sąd Najwyższy stwierdził że sędzia jest po prostu roztargniony i nie może odpowiadać za kradzież.
Jak taki roztargniony czlowiek może prowadzić sprawy sądowe?! Orzekać o karze?

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sedzia-zabral-z-lady-cudze-50-zlotych-sad-jest-niewinny,253104.html

W linku film z roztargnionym niewinnym prawnikiem.

Sędzia zabrał 50 złotych, bo ma
"wysoki deficyt samokontroli"
ładne określenie.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sedzia-zabral-50-zlotych-bo-ma-brwysoki-deficyt-samokontroli,252675.html

W marcu zeszłego roku sędzia Mirosław Topyła, ówczesny wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie, zabrał banknot położony na ladę stacji paliw pod Sochaczewem przez starszą kobietę, która na chwilę odwróciła się od kasy. Zdarzenie nagrał system monitoringu. Widać też było na nim numery jego auta, co pozwoliło na zidentyfikowanie go przez policję.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Do 400 talarów z hakiem jest wykroczenie :D :D
Tutaj chodzi o coś innego, sędzia jeśli by został uznany złodziejem byłby wydalony ze stanu sędziowskiego. Stracił by pracę i możliwość pójścia na emeryturę w wieku 45 lat.
Kuriozum jest też to że jego obrońcą był inny sędzia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze aby sprawa znalazła się w sądzie to musi najpierw zareagować prokuratura, sąd sam sobie aktów oskarżenia nie przygotowuje. A przecież twoje ulubione "mniejsze zło" opanowało prokuraturę już dwa lata temu. I gdzie efekty ????? nie umieją prowadzić postępowań przygotowawczych czy są w zmowie z PO ????
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wychodzi na to że zmowa... ale jaka "aktorska" kurdę. Jeszcze ze 2 lata i Oskary-Polityczne będą rozdawać + nagrody.
Jak wyjadę do Czech i mi się uda a będę juz na czeskich papierach nietykalny to serialnie kupię 50 metrów czerwonego dywanu u Chińczyka i wyślę do Sejmu. Niech chłopaki buciorów sobie nie niszczą ...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Problem PiS nie jest problemem z sędziami ale z sędzią.W swoich szeregach szukają takiego sędziego jakim był Milewski. Widać założyli "nie te okulary" skoro takich nie widzą. PiS nie po to doszedł do władzy aby mieć problem z sędziami. Więc spokojnie oni ten problem rozwiążą, rozwiążą go "zgodnie z prawem" albo "sprawiedliwie" jeszcze pewnie w tej kadencji.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A potem każdy Sąd zgodnie z prawem i sprawiedliwością uzna że każde wybory były w 100% legal legal legaluś i będziemy żyli dłuuugo i szczęśliwie.
Jeśli PIS wygra przyszłe wybory to na następnych nie będziemy już my głosować na prezydenta lecz Sejm to znaczy większość Sejmowa.
Po to jest obecnie potrzebny władzy "każdy" Sąd bo innego wytłumaczenia już nie ma. Na początku myślałem że PO chcą się dobrać do "pup" i się myliłem.
Trochę szumu przy podsłuchach, trochę szumu przy Ambergold a ... burdel jak był tak jest dalej.
Jeśli PIS nie wyciąga jakichkolwiek konsekwencji za sprawy z "taśm" itp. itd. to należy uważać że Sądy będą potrzebne do całkiem czegoś innego.
Monowładza wybierze sobie Prezydenta a NSA uzna wraz z trybunałem że to glanc picuś legaluś było dlatego POpaparańcy aż tak się pieklą że robią dym w całej EU.
Amen.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo PIS odbierze oligarchii sędziowskiej sądy i odda społeczeństwu, czyli sobie, a wtedy kto nam podskoczy ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
im oczywiście i zwykli ludzie zamiast się zastanawiać kto za to wszystko odpowiada będzie klęczał pod drzwiami biur partyjnych PIS i całował w ręke działaczy tej partii jak niegdyś chłopi rękę dziedziców, nowa arystokracja
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A teraz tak na logikę powiedz Pan panie... co się zmieniło ot by w takim przedziale jak 1970 > 2018 :D
Nie wliczajmy w to jednak dóbr materialnych w leasingach i hipotekach. Pogadajmy także o tym co zmieni się za 10,15,20lat... jeśli przez ostatnie 10,15,20 niewiele się zmieniło.
Ja wiem że ludziom młodym łatwo się "pirtoli" lecz oni nie mają porównania z tym co było w 1985, 1990, 1995, 2000 czy 2005. Lata lecą a żywot ciężki jak był taki jest no chyba że ktoś nazwie spłatę
mieszkania na odcinku 25-30lat lajtem. Nie wiem gdzie Ci ludzie widzą zmiany i dobrobyt? Ino w tym że sklepy towarami zapchane i wszystko niby jest?
Wszyscy mówią - było się uczyć - byś teraz zarabiał no ale hola,hola, spokojnie, za jakiś czas w Polsce co drugi będzie miał studia i co drugi będzie znał ze trzy języki. Co trzeci będzie prawnikiem a co czwarty lekarzem specjalistą.
Przyjdzie i bat na takich i co wtedy? Będziemy się jeść "cenowo" i by móc ze sobą konkurować na rynku dzieki psychicznym opłatom będziemy zatrudniać już wtedy Czeczenów i daleki wschód?
Mi w prawdzie zostało mało życia. Skromne 4x wybory prezydenckie i jestem siwy dziadzio. Pora chyba przestac się przejmować tym krajem i naprawdę dać na luz. A wyjechać raczej trzeba bo pewnie przyjdą czasy w których
"żłob" opustoszeje i wtedy siądą na czynsze, podatki od gruntu, na paliwko i resztę. Gdy doda się do tego klasyczną emeryturkę wtedy to pozostanie jedynie iść "pod namiot" w las.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jedno się nie zmieniło: kariera w partii rządzącej daje dostęp do lepszego życia, kiedyś PZPR teraz PIS
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i też mamy pierwszego sekretarza partii, który znaczy sto razy więcej niż premier
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
bo PIS odbierze oligarchii sędziowskiej sądy i odda społeczeństwu, czyli sobie, a wtedy kto nam podskoczy ?
To znaczy i tak żle i tak niedobrze? Bo teraz PO ma sądy .
Herbatniczek napisał:
jedno się nie zmieniło: kariera w partii rządzącej daje dostęp do lepszego życia, kiedyś PZPR teraz PIS
A w międzyczasie PO? Bo za czasów PO można było brać łapówki na oczach kamer a i tak sądy nie skazywały za to.


_____________________ napisał:
Wszyscy mówią - było się uczyć - byś teraz zarabiał no ale hola,hola, spokojnie, za jakiś czas w Polsce co drugi będzie miał studia i co drugi będzie znał ze trzy języki. Co trzeci będzie prawnikiem a co czwarty lekarzem specjalistą.
Jesli chodzi o studia to już tak jest, tylko co dają takie studia?
Jesli chodzi o lekarzy i prawników nigdy tak nie będzie. Nie w tych zawodach.
 
Do góry