Jak oceniać rząd PiS?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
PIS ma już pozamiatane. Jeśli w dwa lata nie wymyślą ustawy w której Prezydenta będzie wybierać Sejm i Senat a nie ludzie w wyborach to za dwa lata PIS idzie do piachu.
Można jakieś ogólnie zrozumiałe uzasadnienie tej....hmm metafory?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Poczekaj dwa lata to zrozumiesz.
Masz swoją Polskę:




Za rok na chleb nie będziesz miał.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tabuny Ukraińców lecą na te głodowe stawki a Polacy ??? nie jesteśmy narodem w swoim kraju bo rząd nie dba o Polaków
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
I love PiS specjalizuje się w tekstach "Poczekaj rok poczekaj 2 lata poczekaj 10 lat poczekaj 100 lat" a ja czekam kiedy coś mądrego I love PiS wreszcie napisze i będzie potrafił to uzasadnić a krytykę odeprzeć. O chleb dla mnie proszę sie nie martwić. Teraz znowu sobie jakiś głupawy obrazek wkleił. Ciekawe czy on chociaż wie jaki temu przyświeca cel?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale ja nie mam leku na Twoje niskie ambicje i brak zrozumienia faktu iż żywot krótki jest. Żyjesz w swoim małym, zakłamanym światku i nic/nikt tego nie zmieni.
Nie pomogę Ci, naprawdę. Żyjesz na swojej planecie do której nie dopuszczasz faktu iż inni na ten chleb nie mają. Robisz dokładnie to samo co robią Rządzący mający po 10-15tys.zł wypłaty
w chwili w której pół narodu tynk ze ścian oblizuje. Za grosz poszanowania dla bliźniego swego chłopie nie masz i o czym tu z Tobą gadać?
W stolicy kraju proponują pracę za 8zł netto a Tobie muza jeszcze gra?
I dlatego - dzięki takim jak Ty (a wcale ich nie mało) trzeba z tego kraju s***lać jak najszybciej, rozumiesz?
Popatrz u sąsiadów na ogłoszenia ot by w Pradze. W tym samym dniu weszliśmy do EU. W Pradze na dzień dzisiejszy płaci się kucharzom od 4500 do 5500zł.

90% ludzi w Polsce to zera i tyle bo tylko ZERO kopie sobie grób ale Ty tego nigdy nie zrozumiesz bo jesteś z tych którzy "tylko do siebie...".
Tym się różnimy bo ja gdy MAM to chciał bym aby INNI też mieli. A ty?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
PIS ma już pozamiatane. Jeśli w dwa lata nie wymyślą ustawy w której Prezydenta będzie wybierać Sejm i Senat a nie ludzie w wyborach to za dwa lata PIS idzie do piachu.
Skoro I love PiS już się "wyżalił" to powtarzam swoje pytanie! Co wskazuje że PiS takie zmiany wprowadzi i co dzięki nim zyska? Jakie zmiany w tym celu przeprowadzi? Czy w tym celu potrzebna jest zmiana Konstytucji czy wystarczy zmienić Ordynację Wyborczą?
Oczekuje odpowiedzi pobawionych takich dodatków dla debili jak "buhahaha" czy "Poczekaj jeszcze 1000 lat"
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale Ty i tak nie zrozumiesz jakiejkolwiek innej odpowiedzi więc gdzie jest sens kolejnej "twórczości"?
Przecież już Ci Herbatniczek wszystko ślicznie wytłumaczył i to bez buhahahaha!
A ja standardowo czyli buhahahaha bo wcale 1000 lat czekać na koniec Polski nie musisz bo... wiesz gdzie są ludzie którzy kiedyś myśleli nad "dobrem" dla tego narodu?
Już dawno poza narodem. http://natemat.pl/192563,wanda-krygielov-z-pragi-wyprowadzila-tam-ponad-100-polskich-firm-trzeszcze-oczy-ze-zdziwienia-na-polske

I teraz - która to będzie firma nieuczciwa według Ciebie od której US zarząda nawet 200tys.zł. kaucji? Ta która jest konkurencyjna i zakonkurencyjna dla firm trzecich
i poleci fala KOLESIOWA czyli pozamykamy dzięki kumplom w skarbówce firemki które szkodzą innym firemkom innych kumpli czy jak????????

A może to ja według PISu mam płacić kary, co? Przecież od listopada do późniego marca mam zawieszoną działalność a mój samochód jeździ non stop po kraju!
Zdejmą mnie 30 razy poza sezonem z tablic rejestracyjnych i ... ??? i co wtedy??
Z czego żyjesz zimą gdy firma nie działa i czemu auta firmowe śmigają? A po co był Ci bus skoro działalności nie prowadzisz?

Co zrobił PIS przez dwa lata?

1. posadził do aresztu kilka osób związanych z Ambergold (ale i tak nie wiadomo gdzie jest kasa)
2. posadził do aresztu kilka osób związanych z kamienicami (a ludzie mieszkań i tak nie odzyskali)
3. przyznał sobie nagrody
4. rozdał 500+ by BIDA nie płakała

Coś jeszcze? Czesi mają nadwyżkę w budżecie 3,5mld.€ i to bez tego co PIS czyni. WIęc co PIS zrobił?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Pytałem jaki dla PiS pożytek z wyboru Prezydenta przez parlament oraz co w tym celu należy zmienić. Proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem.


_____________________ napisał:
Ale Ty i tak nie zrozumiesz jakiejkolwiek innej odpowiedzi więc gdzie jest sens kolejnej "twórczości"?
Żeby to uzasadnić potrzeba było napisać 3-5 zdań. Zamiast to zrobić I love PiS napisał elaborat na zdań bodaj 15 w zupełnie innym temacie. To nie lepiej sie było przyznać: "No ok głupstwo napisałem nie uzasadnię tego przepraszam" tylko pajaca z siebie robić?
Każdy kto ostatnie wpisy czyta dojdzie dojdzie do wniosku że I love PiS nie wytłumaczy swojej tezy bo zrobić tego nie potrafi a nie dlatego bo zrobić tego nie chce! Naprawdę za takich wałów ich uważałeś którzy tego nie dostrzegą?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale tylko osioł nie zrozumie że dopóki prezydenta będą wybierać ludzie to PIS jest zagrożony i tylko podwójny osioł nie zakuma że PISowi chodzi o bezwzględną monopolistyczną władzę.
Jeśli do urn wyborczych pójdą za dwa lata ludzie nastawieni czysto na inną "platformę" rządzącą i pójdą z "fochem" na aktualną władzę to "MOC" partii PIS wygaśnie.
No i tylko potrójny osioł da się nabrać na to że aktualnie rządzący tak łatwo oddadzą stołki. Poparcie dla PIS z dnia na dzień maleje i nie pomogą juz sztucznie napędzane SŁUPKI w telewizji
bo każdy nawet "debil" w tym kraju ma oczy. Paniatno czy jeszcze nie? No i wiesz - nic wcześniej nie tłumaczyłem albowiem sądziłem że jesteś bardziej inteligentny i bez problemu zatrybisz o co mi "kaman".
Po to partii PIS jest potrzebny TRYBUNAŁ i większość w TRYBUNALE by w razie "w" móc przepchnąc poprawność działań tejże partii.
Partia wymyśli że Prezydenta będą wybierać sejm i senat (czyli większość z PISu), puszczą do Prezydenta, ten będzie chciał sprawdzić legalność i wyśle do trybunału, ten z kolei uda "że wszystko cacy"
i prezydent podpisze świstki. Zajarała czacha czy jeszcze nie? No i wtedy gdy ów pomysł przejdzie nastanie PANOWANIE WIECZNE PISu.
Bardziej łopatologicznie już nie umiem jak by co...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
Bardziej łopatologicznie już nie umiem jak by co...
No to się wysil! Bo w odpowiedzi nadal brakuje informacji czy trzeba w tym celu zmieniać Konstytucję czy Ordynację Wyborczą (no chyba że ja coś ze wzrokiem mam). Prócz tego brakuje informacji co PiS zyskuje na tym manewrze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
do zmiany wyboru prezydenta trzeba zmienić konstytucję
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A trybunał przypadkiem nie rozstrzygał by wtedy poprawności w zmianach Konstytucji?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie bardzo, trybunał orzeka czy ustawa jest zgodna z konstytucją
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Czy ja się mylę czy teoria I love PiS się...."posypała"? Dobrze że sobie za nią Nagrody Nobla nie przyznał!
Ciekawe co teraz głupiego warknie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
powstrzymaj się z tym "głupiego", można krytykować ale bez inwektyw
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
No to mieliśmy gaz z USA.
To dobrze czy żle? Bo ten gaz będzie droższy od tego z Rosji.



_____________________ napisał:
Coś jeszcze? Czesi mają nadwyżkę w budżecie 3,5mld.€ i to bez tego co PIS czyni. WIęc co PIS zrobił?






.









MOże i mają ale zaczynali z lepszej sytuacji niż Polska. Polska zawsze była dużo biedniejszym krajem od Czech. Czechy przed wojną były bogatym państwem, nie były tak zrujnowane po wojnie jak {Polska. Czechy przed wojną miały gospodarkę na poziomie Francji, Niemiec.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Serwor, 500plusowcy przestaną chałupy remontować i sprzęt wymieniać to gospodarka stanie... Naprawdę wierzysz w ten sztuczny dym? Rząd chwali się nagłym wzrostem obrotu w gospodarce bo
jakiś biduliński wreszcie wymienił 25 letniego Passata na 15 letnią Astrę, zrobił sobie łazienkę i wymienił mebelki????
Powiedz, jak często bidulinski będzie robił te spóźnione o 30lat remonty? Nagłe zapotrzebowanie na nowe fanty domowe (rtv/agd) to wzrost gospodarczy?
Szkoda tylko że nie wiecie jaki krach rynek czeka za rok czy dwa. Powiedz, gdzie za 2,3 lata zarobisz na ten wzrost gospodarczy? W zakładzie ktory zatrudnia 80% Ukraińców za 10zł/h czy u mnie już w "Czechach"?
Pieniążki które "Rząd" nazywa wzrostem gospodarczym wyszły z obiegu i już nie wrócą ale to zrozumiesz za jakiś czas bo my nadal nic nie produkujemy prócz kilku fantów.
Mówisz, wzrost gospodarczy ... hmm
ale jaki? Zabrać jednemu a dać drugiemu? hehehe
1,5 roku temu za litr ropy płaciłem 4,60-4,70zł; dziś jest 5,60-5,70...
O tym wzroście mówisz?
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Mówisz, wzrost gospodarczy ... hmm ale jaki? Zabrać jednemu a dać drugiemu? hehehe 1,5 roku temu za litr ropy płaciłem 4,60-4,70zł; dziś jest 5,60-5,70...
To ile ci zabrali ci okropni ludzie? Masz pecha urodziłeś sie w europie w cywilizacji białego człowieka. U nas tak jest, na tym polega ta cywilizacja.
Jakbyś miał szczeście i urodził się tam gdzie nie ma podatków, jest wolny rynek i niewidzialna ręka rynku to..... być może już nie żył. W takiej Somali to masz wszystko, nie ma podatków, nie ma biurokracji, wolny rynek..... raj.

Aha biurokracja wbrew temu co pisał Daniel jest bardzo potrzebna chociaz nielubiana, czy ktoś zna bogaty kraj teraz i w histori bez biurokracji?
Wszystkie wielkie starożytne cywilizacje miały biurokracje.
 
Do góry