Jak oceniać rząd PiS?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
chyba że będą razem budować autostrady, jak Tusk budował z chińczykami autostradę A2, to wszyscy pamiętamy
O ile pamiętam to budowali Chińczycy. A budowali dlatego bo wcześniej wygrali przetarg.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Jak to powiedział Trump na szczycie G20 w Hamburgu przy włączonym mikrofonie Merkel " Nie ma Chin, ani w tym pokoju, ani na świecie "
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Chińczycy budują i tworzą, bo wszyscy multibiliarderzy poprzenosili swoje firmy do Chin, żeby było taniej, przez to teraz zarówno US jak i EU ograniczyło mocno miejsca pracy dla innych.
 

Justynka19

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
dla mnie rządy podszyte totalitaryzmem, a politycy za bardzo kierowani jedną osoba, wizja jest, ale ja się jej boję, z wieloma poglądami Pana Przewodniczącego Prezesa się nie zgadzam, a najbardziej zasmuca mnie to, że na kolejne wybory pójdą ludzie, którzy dotychczas w wyborach udziału nie brali ... ta część społeczeństwa, która nawet wiadomości nie ogląda, ale w chwili obecnej pobiera 500+, powiększając co roku swoje potomstwo ...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Justynka19 napisał:
ale w chwili obecnej pobiera 500+, powiększając co roku swoje potomstwo ...
A może Koleżanka Nam wyjaśnić co jest złego w pobieraniu 500+ czy też "robieniu dzieci?"
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Justynka19 napisał:
dla mnie rządy podszyte totalitaryzmem
Też mi się wydaje. Rządy PO-PSL przypominały faktycznie taki miękki totalitaryzm, taki terror społeczny w wersji soft, układy mafijne w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, na Podkarpaciu. Pieczę nad tym wszystkim trzymał (jak z taśm wiemy) "Kierownik" czyli premier czyli Donald Tusk. Był jakby ojcem chrzestnym całego układu.
Kwiatkowski jak kręcił na lewo z Kulczykiem ws. Ciechu to musiał jak powiedział uzyskać zielone światło od Kierownika.
Praktycznie raz na pół roku wybuchała gruba afera, którą Tusk musiał zamiatać pod dywan jak afera stadionowa, afera autostradowa, afera Elewaru, afera informatyczna w MSW, afera podkarpacka, afera marszałkowa, afera stoczniowa, afera taśmowa, afera hazardowa, afera wyciągowa, afera Amber Gold, afera dzikiej reprywatyzacji i tak dalej. Wymieniać można w nieskończoność listę poważnych grzechów PO.
Interes się kręcił bo postkomuna nie umarła, układ III RP ciągle żywy i te ekipy mogły swobodnie pasożytować na finansach publicznych. Instytucje sparaliżowane państwem teoretycznym.
Nic dziwnego gdy nawet sądy pamiętają PRL a prominentni przedstawiciele trzeciej władzy byli powiązani z politykami towarzysko, ideowo i biznesowo. To jedno ze środowisk, które nigdy się nie oczyściło. Do tego politycy PO ingerowali w niezależne media, jak wywalenie naczelnego Faktu, po rozmowie Grasia z Kulczykiem i tak dalej i tak dalej. I potem ktoś się dziwi, że z Polski wyjechało 3 miliony młodych ludzi? No musieli wyjechać, bo na tym prywatnym folwarku postkomuny nie było perspektyw.

Oto "praworządność" Platformy Obywatelskiej w praktyce:

https://www.youtube.com/watch?v=efAUCata4Hk

https://www.youtube.com/watch?v=sLc44-RXwcg


Do PiSu można mieć wiele zastrzeżeń, ale to jedyna partia od 1989 roku, która próbuje zrobić wyłom w tej skostniałej strukturze III RP, która wyciąga te skamieliny i próbuje rozkruszyć beton. Jeżeli to im się uda, to nasze państwo wróci do jakieś zdrowej równowagi.


Justynka19 napisał:
którzy dotychczas w wyborach udziału nie brali ...
To chyba dobrze, że frekwencja wzrośnie. Na zachodzie w wyborach waha się w granicach 70%. U nas zwykle jest to 50%.
A jeżeli chodzi o 500+ to na zachodzie socjal i dodatki rodzinne są znacznie, znacznie większe.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Afera stadionowa, marszałkowa, autostradowa ....można prosić o odświeżenie o co w nich chodziło?
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
No i w wyniku tych...hmmm "afer"...kto trafił do więzienia no bo skoro to afery......
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Justynka19 napisał:
dla mnie rządy podszyte totalitaryzmem
Uwielbiam takie stwierdzenia. Z chęcią bym się dowiedział co to znaczy "podszyte" i gdzie widać ten totalitaryzm ale pewnie koleżanka już tu nie zajrzy znając życie :/
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Justynka19 napisał:
dla mnie rządy podszyte totalitaryzmem
Totalitaryzmu to koleżanka na własne oczy raczej jeszcze nie widziała, więc takie porównania są nie na miejscu.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
kszyrztofff napisał:
No i w wyniku tych...hmmm "afer"...kto trafił do więzienia no bo skoro to afery......
To jakieś pytanie retoryczne? Wały na miliardy i wszystko ok. :D Nie ma wyroku, nie ma przestępstwa... Dobre!
A niby kto miał tych ludzi posadzić w więzieniach? Polskie sądy? No proszę Cię...
Wiele spraw ucięto już na początku, sporo trafiło do prokuratury, gdzie znaczna część ugrzęzła. Wystarczy zobaczyć jak działał wymiar sprawiedliwości w Gdańsku. Zgroza. A to "tylko" przekręt na 800 mln. Dostali polecenie: "morda w kubeł" i co mieli zrobić? Dziś prokuratorzy i inni funkcjonariusze publiczni szlochają i jęczą na komisjach, jednej czy drugiej. Sami nie wiedzą jak mogli dopuścić do tak wielkich zaniedbań. Znaczy się, wiedzą, ale nie są w stanie to powiedzieć. A to tylko niewielki wycinek ogromnych patologii w instytucjach. Gdzie polecenia szły z góry a słupy i pionki w prokuraturze, sądownictwie mieli nic nie widzieć, nic nie słyszeć i nic nie robić.

Wyroki idą ale jak krew z nosa... a oskarżeni najlepiej żeby się sami przyznawali...

14 osób skazano za przekręty przy aferze łącznikowej w Tarnowie. Kolejni oskarżeni, w tym byli miejscy urzędnicy, oczekują na proces
Zapadły pierwsze wyroki w sprawie zmowy przetargowej przy budowie łącznika autostradowego od węzła w Krzyżu. W jej efekcie za drogę, której budowa powinna kosztować 14-15 mln zł, miasto zapłaciło w 2010 r. aż 40 mln.

14 osób zamieszanych w aferę przyznało się do winy i wnioskowało o dobrowolne poddanie się karze. Sąd zaakceptował takie rozwiązanie, wymierzył im kary pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywny.
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/tarnow-pierwsi-skazani-za-zmowe-przy-budowie-lacznika-z-a4,9998818/

Albo tu gdzie prokuratura zebrała niepodważalne dowody a sąd.... :

Tę bulwersującą sprawę opisywaliśmy w Fakcie dokładnie cztery lata temu. Służby podejrzewały, że przy okazji przetargów na budowę dróg i autostrad, dochodzi do zmów cenowych. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zebrała dowody niepodważalne: z podsłuchanych rozmów wynikało jasno, że menadżerowie największych firm budujących drogi dzielą się rynkiem tak, że przetargi są fikcyjne.
Po rocznym procesie, w lipcu 2015 r., sąd jednak większość oskarżonych... uniewinnił!

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ustawiali-przetargi-na-autostrady-a-sa-bezkarnidziwny-wyrok/ntrw16b

Albo inna afera gdzie byli zamieszani działacze znanej partii opozycyjnej:

Afera policka. Wśród zatrzymanych działacze PO
Dwóch działaczy Platformy Obywatelskiej zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z nieprawidłowościami w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police". Łącznie w tej sprawie śledczy zatrzymali 10 osób.

https://wiadomosci.wp.pl/afera-policka-wsrod-zatrzymanych-dzialacze-po-6136270709278337a

A po chwili:
Szczeciński sąd nie uwzględnił wniosków prokuratury o areszt dla 10 podejrzanych w sprawie przestępczej działalności, która według prokuratury naraziła na 30 mln zł strat Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police.
http://fakty.interia.pl/zachodniopomorskie/news-afera-w-policach-podejrzani-nie-pojda-do-aresztu,nId,2409070

Kto ma pakować krawaciarzy-złodziei do pudła? Dowody winy są, a sądy albo umarzają albo uniewinniają.

Na rządzie PO-PSL spoczywała cała polityczna odpowiedzialność za wyżej wymienione przeze mnie afery. To oni byli u władzy gdy mafie trzepały największą kasiorę od polskiego podatnika. Gdy były robione wały na ogromną skalę, pieniądze transferowano za granicę, dług publiczny przekroczył Bilion PLN (oficjalny). Ten nieoficjalny jest 3 razy większy. Gigantyczne marnotrawstwo. I to trzeba będzie rozliczyć. Do tego potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Jak PiS zostawi te stare afery nierozliczone, straci dużo w przyszłości.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
do tej pory sędziowie kumplowali się z politykami PO a teraz będą kumplować z PIS

ot i cały efekt tej reformy, skoro sędziowie lubią się kumplować to tylko zmienią stronę a zwykły obywatel będzie dalej narzekał na sądy
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
No tak. Bo gdyby nie ta Platforma to kraj by mlekiem i miodem płynął a materiały do budowy dróg zamiast drożeć to by taniały.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że tak, gdyby nie PO to by prezes Kaczyński się tak nie denerwował, stres prezesa wpływa na sytuację Polski i jej gospodarkę
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Przypominam sobie program Tomasza Sekielskiego "Po Prostu" gdzie właśnie była mowa o autostradach i kosztach ich budowy. Tam właśnie mówiło sie że jakiś surowiec nie wiem czy nie chodziło o tłuczeń dostarczany przez DSS bodaj w ciągu 2011 roku zdrożał o 30%
Ale mimo tego że zdrożał to i tak w kraju w odpowiedniej ilości nie był dostępny. Jakie więc było wyjście? Być może takie że sprowadzano z zagranicy i był jeszcze droższy. Więc po co tu szukać wielkich afer.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
prawo popytu i podaży, wzrasta popyt to cena rośnie

znajomość ekonomii w Polsce jak zwykle mizerna, gdyby było inaczej nie byłoby tylu populistów u władzy
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Herbatniczek napisał:
do tej pory sędziowie kumplowali się z politykami PO a teraz będą kumplować z PIS
Różnica jest taka, że oficjalnie. Do tej pory kontakty towarzyskie między politykami a sędziami były tajemnicą poliszynela, bo "sąd jest niezawisły". W teorii niezawisły, w praktyce zdecydowanie nie.


kszyrztofff napisał:
Przypominam sobie program Tomasza Sekielskiego "Po Prostu" gdzie właśnie była mowa o autostradach i kosztach ich budowy. Tam właśnie mówiło sie że jakiś surowiec nie wiem czy nie chodziło o tłuczeń dostarczany przez DSS bodaj w ciągu 2011 roku zdrożał o 30%
Ty masz programy Sekielskiego, ja mam raporty NIK.
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/transport/nik-o-jakosci-robot-drogowych-nadzorowanych-przez-gddkia.html
https://www.nik.gov.pl/plik/id,8346,vp,10411.pdf

A poza tym, możesz mi wskazać, gdzie ja wyżej napisałem coś o kosztach budowy? Koszty budowy to jedno i są naturalnym elementem realizacji danych projektów.
Pisałem o zmowach cenowych i nadużyciach w przetargach.
Chyba nie będziesz usprawiedliwiał rażących zaniedbań i kryminalnych posunięć kosztami budowy? To by było kuriozalne.


Herbatniczek napisał:
znajomość ekonomii w Polsce jak zwykle mizerna, gdyby było inaczej nie byłoby tylu populistów u władzy
Nie znasz ludzi a oceniasz ich "znajomość ekonomi". Daruj sobie.

Z tego wychodzi, że obojętnie jaka władza by nie była i puści obywateli w skarpetkach, to obywatele powiedzą: "no tak musi być, takie są prawa rynku." Wały, łapówki, zmowy, skrajne niechlujstwo - to elementy popytu i podaży... :D
Mocne.

Dobrze, że w Polsce tylko bywam, bo jak widać, jeszcze wiele wody w Wiśle musi upłynąć, aby mentalność ludzi się zmieniła. Z takim nastawieniem, to nie tylko AWS, SLD, PO, PiS ale i każda kolejna władza będzie Polaków doiła na potęgę.
Jawne przekręty usprawiedliwiać mechanizmami rynkowymi - brawo! :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Davidas napisał:
Z tego wychodzi, że obojętnie jaka władza by nie była i puści obywateli w skarpetkach, to obywatele powiedzą: "no tak musi być, takie są prawa rynku." Wały, łapówki, zmowy, skrajne niechlujstwo - to elementy popytu i podaży... :D Mocne.
Na jedną stronę to On ma trochę racji chociaż ja bym raczej pozostałości po PRL wymieniał. Na drugą to jak tak można do ...Herbatniczka. Ile ma dni do cywila....


Davidas napisał:
Nie znasz ludzi a oceniasz ich "znajomość ekonomi". Daruj sobie.
że na takie wpisy sobie pozwala?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
do tej pory sędziowie kumplowali się z politykami PO a teraz będą kumplować z PIS
To był inny mechanizm. Sędziowie kumplowali się z sędziami (tak samo jak lekarze z lekarzami, kominiarze z kominiarzami). PO to tak przy okazji, bo przy partiach takich jak PO łatwiej się kręci lody. Teraz sędziów (niektórych) będzie wybierał suweren poprzez polityków. Mi to w ogóle nie przeszkadza, tym bardziej, że środowisko sędziowskie jest dramatycznie rozpuszczone no i cały system działa żenująco (ostatnio mieliśmy rozprawę, świadek się nie stawił - następna za 4 miesiące :O).
O szczegółach nowych regulacji się nie wypowiadam ani pozytywnie ani negatywnie bo ich wszystkich nie znam.
 
Do góry