Jak napisać dobre CV?

F

FastL_zbanowany

Guest
CV to jedna z najważniejszych rzeczy. Najprostszą metodą na zwrócenie na siebie uwagi i wyróżnienie się spośród tłumu natychmiast, jest nadanie swojemu cv innej nazwy niż to robi 99% ludzi. Zamiast cv.doc wystarczy napisać imie.nazwisko.cv.doc, dzięki czemu szanse na to, że ktoś to otworzy wzrastają kilkakrotnie. Na dodatek pracodawca nie zapisze czyjegoś cv na naszym bo o takiej nazwie raczej innego cv nie będzie. Metoda prosta i bardzo skuteczna. Polecam.
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Ja zaobserwowałem, że zdjęcie na CV ma duży wpływ na postrzeganie przeglądającego naszą ofertę. W większości przypadków robi to osoba zajmująca się
rekrutacją i po spojrzeniu na nieudane zdjęcie już na starcie źle nas odbiera. Ja tak miałem po wymianie zdjęcia zdecydowanie zwiększyła się liczba odpowiedzi na
moją ofertę. Pracuję na kontraktach w krajach UE i często zmieniam firmy a dobrze sformułowana i jasna oferta naszej osoby to podstawa + zilustrowanie naszej osoby zdjęciem
uważam za ważne.

Tyle, że nie bez powodu w niektórych krajach tego zakazali. Kandydaci są oceniani po wyglądzie, brzydcy odpadają w konkurencji z ładnymi. I wcale nie zmyślam, zajmowałam się kiedyś preselekcją CV i szef nie życzył sobie zapraszania na rozmowy kwalifikacyjne osób, które "źle reprezentowałyby firmę na zewnątrz".
 

turan8

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Bezpłatne wzory CV i listów motywacyjnych (gotowe i na zamówienie - za darmo) znajdziesz na stronie www.elistmotywacyjny.pl




Najnowsze ogłoszenia o pracy każdego dnia na portalu www.ipracujemy.pl




Wejdź i przekonaj się sam/a :) ZAPRASZAM WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
 

Lehrerin

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
1. pisać CV pod każde stanowisko (nie jedo i słać i gdzie popadnie)
2. unikać maila np. @buziaczek.pl @lovelas.pl
 

orsonik

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Szczecin
Takie coś jak dobre CV nie istnieje wszystko zależy od osoby która czyta CV. Na pewno powinno być przejrzyste i czyste reszta w rękach boga.
 

Controlfindpl

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ważne jest też to, aby na siłę nie "upiękniać" swojego CV, tylko opisać w nim szczegółowo jakie są nasze kompetencje; jakie mamy doświadczenie oraz zainteresowania, tak aby rekruter od razu wiedział co sobą reprezentujemy. Te ostatnie należy opisać w niebanalny sposób, tak aby się wyróżniały na tle innych czyli zamiast pisać "film, sport" można napisać o filmach wybranego reżysera oraz o ulubionej dyscyplinie sportowej, którą się interesujemy bądź którą uprawiamy...
 

strzelba666

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
O wiele ładniej prezentuje się CV napisane razem z listem motywacyjnym. Świadczy wtedy o tym, że kandydat profesjonalnie podchodzi do rekrutacji. Ważne jest też, by pisać podanie o prace oddzielnie na każde stanowisko.
 

phalene88

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kod:
<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-5266103668973790";
/* Szybka kasa przez internet */
google_ad_slot = "9848393926";
google_ad_width = 300;
google_ad_height = 250;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
 

shejker

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Moim zdaniem nie należy wpisywać wszystkich DOŚWIADCZEŃ np praca w pizzeri jeśli idziemy składać CV do biura. Zupełnie nie tematyczne i nie wiąże się z doświadczeniem.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Na pewno wazne jest to żebyśmy napisali w CV samą prawde. I na pewno zwórócili uwage na to co piszemy w kwestii jezyków obcych, bo szybko mozna to sprawdzić i skonfrontować. Wiec czasami przed rozmowa mały kursik byłby wskazany.
 

PannaCaro

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Tutaj macie kilka ciekawych artykułów, jakby ktoś chciał pogłębić temat. Jak pisać cv, jakich błędów unikać, jak dobrze wypaśćna rozmowie i tak dalej.
http://controlfind.p...-kandydata.html

A ja mam jeszcze pytanie: czy znacie jakieś blogi prowadzone przez HRowców?
 

przemkoo101

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Należy pamiętać by w swoim Cv umieszczać tylko istotne informacje dla danego pracodawcy czyli gdy piszesz w sprawie pracy księgowej nie pisz o tym że masz doświadczenie w sprzątaniu. Podkreślaj te istotne dla pracowawcy rzeczy że np obsłużyłes już 10 firm i wykonywałeś im księgowość.Tutaj znalazłem wartościowe porady : Jak napisać cv
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
A ja poleciłabym informacje dotyczace z CV z dość dobrze napisanego poradnika na stronie infolinii urzedu pracy: http://zielonalinia.....aspx?docId=735 Poza tym, na tej stronie jest też kilka innych, ciekawych poradników dla osób szukajacych pracy. W razie pytań dodatkowo można zadzwonić do konsultanta Zielonej Linii, tel. 19524.
 

cawiem

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
powiem tak od początku tego roku wysłałem 71 CV i około 50 listów motywacyjnych i nie mam pojęcia dlaczego nikt się nie odzywa...przesłałem już swoje cv do firmy która zajmuje sie pisaniem CV i Listów Motywacyjnych i nic zero odpowiedzi nie mam już pojęcia o co w tym chodzi. POMOCY ??

http://[url=http://pl.20dollars2surf.com/?ref=267229] [/url]
 

e-martha

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Olsztyn
"Należy pamiętać by w swoim Cv umieszczać tylko istotne informacje dla danego pracodawcy czyli gdy piszesz w sprawie pracy księgowej nie pisz o tym że masz doświadczenie w sprzątaniu."
Dokładnie. Sama naczytałam się CV, w których zamieszczano informacje, jakimi raczej nie należało się chwalić starając się o pracę akurat w danej branży.

Ważne jest również, aby pisać prawdę. Co z tego, że ktoś napisze o doskonałej znajomości angielskiego, jeśli podczas rozmowy pracodawca czy też osoba zajmująca się prowadzeniem rekrutacji, postanowi część rozmowy przeprowadzić w tym języku? Takie sprawy zawsze wyjdą, prędzej czy później.

Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Czasem w ofercie pracy lub kolejnych etapach rekrutacji zawarte jest jakieś zadanie. Np. w przypadku copywritera (sama ostatnio szukałam), może być wymagane przesłanie próbki tekstu na zadany tekst. Jeśli więc są podane informacje na temat tego, czego ma on dotyczyć, jaka ma być jego długość itp., to należy się tego trzymać.

Kolejną sprawą jest korespondencja mailowa. Przy wysyaniu CV, listu motywacyjnego czy też wspomnianych próbek tekstów lub innych dokumentów, o które prosił pracodawca, należy w każdym mailu zachować oficjalną formę, nie zapominać o przywitaniu, pełnej treści maila i pozdrowieniach. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, nawet takie detale mogą zadecydować o odrzuceniu kandydatury.
 

baq22

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Na pewno warto zadbać o treść czyli napisać szczerze ale również w atrakcyjny sposób dla osoby, któa będzie czytać nasze CV. Wklej swoje zdjęcie - broń boże z wakacji czy imprezki.
  • Wykształcenie oraz doświadczenie napisz wg. zasady odwróconej chronologi czyli na samej górze to co robisz teraz lub ostatnio.
  • Podaj pełne nazwy firm, nie pisz sklep odzieżowy lub firma produkcyjna. TO od razu rodzi podejrzenie, że kłamiesz.
  • Jeśli podajesz gdzie pracowałaś i na jakim stanowisku to koniecznie opisz swoje obowiązki - to akurat działa ;)
  • Napisz co robiłaś lub robisz poza pracą czyli brałaś aktywny udział w kołach studenckich, wolontariat, itp.
Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o tym jak ma wyglądać twoje CV, co wpisać w rubryce dane kontaktowe, doświadczenie zawodowe to koniecznie odwiedź stronę http://www.PrzykladyCV.pl

Mają darmowe przykłady CV - mi się Bardzo Podobają. Zresztą poczytaj ich artykuły.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Jakby ktoś chciał to mogę zrobić CV w photoshopie za niewielką opłatą.
 
Do góry