Jak napisać dobre CV?

Michał Werner

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o nietypowych formach jak np. Video CV, albo jednostronicowe, jak np. http://cvme.eu/pl/demo ?
 

Maciejas87

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
2
To zależy gdzie aplikujemy. Oryginalne CV są wskazane gdy firma do której aplikujemy wymaga od nas kreatywności i niepospolitego myślenia.

Co do porad odnośnie CV. Wszystko zależy od naszych doświadczeń :) Jeżeli mamy już niezbędne doświadczenie to dobrze jest na samym początku zwrócić uwagę na nasze umiejętności które mogą się przydać potencjalnemu pracodawcy. Mniej ważne informacje na koniec. Każde CV trzeba po prostu sprofilować...
 

basia88

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
też nie warto sugerować się wszystkimi radami na lepsze cv, bo każdy ma inną wizję…gdybym zmieniała wszystko co usłyszałam, miałabym przynajmniej kilkanaście wersji CV :)
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
CV powinno być proste, przejrzyste, nie zawsze prawdziwe ;P

lepiej użyć słowa podkolorowane albo podrasowane.
CV nie powinno być też robione z jakiegoś schematu, tylko na zasadzie jedna firma jedno oryginalne CV.

Znam ludzi co wysyłają setki CV takich samym i często nie pomyślą i ślą nawet nie zmieniają nazwy stanowiska na które akurat aplikują.
 

Bila

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Z racji stanowiska pracy, na którym obcnie pracuję, często otrzymuję mnóstwo cv i to co zauważyłam, to pracodawca nie lubi czytać niewiadomo jak bogatego w informacje cv. Najwazniejsze, żeby były suche konkrety, bez opisów czym np. aplikujący zajmował się na danym stanowisku. Najważniejsze okazuje się jednak z jakiego mejla chętny do pracy aplikuje i jakiego mejla podaje w cv. Mejle typu dziunia@ , byczek@ czy żyleta@ odpadają w przedbiegach. Warto zainwestować chwilę czasu i założyć sobie "formalnego" mejla :)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
No chyba na maila aż tak nie zwracają uwagi. Oczywiście, jak ktoś sobie wpisze w cv maila w stylu jestem_sweet_gwiazdeczka@, to na pewno to zauważą, ale większość ludzi jest na tyle przewidująca, że zakłada sobie "normalnego" maila, by móc go wykorzystać właśnie w takich celach. Pracodawcy patrzą raczej na to, co masz wpisane w doświadczeniach i ile z tego może być zgodne z rzeczywistością.
 

Bila

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
No chyba na maila aż tak nie zwracają uwagi. Oczywiście, jak ktoś sobie wpisze w cv maila w stylu jestem_sweet_gwiazdeczka@, to na pewno to zauważą, ale większość ludzi jest na tyle przewidująca, że zakłada sobie "normalnego" maila, by móc go wykorzystać właśnie w takich celach. Pracodawcy patrzą raczej na to, co masz wpisane w doświadczeniach i ile z tego może być zgodne z rzeczywistością.
Oczywiście, jest tak jak piszesz, ale 10 % ludzi przesyłających swoją aplikację ma właśnie jakieś przygłupie nazwy w mejlu, właśnie typu "jestem_sweet_gwiazdeczka@" i taka osoba z takim mejlem w ogóle nie jest brana pod uwagę.. tak jest bynajmniej u mojego pracodawcy.
 

wojtek88.k

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
każde CV nalezy dostosować do danej ofety pracy Inaczej trzeba podkreślać swoje zalety i doś, a korzystał ktoś kiedyś z zamawianego CV na pracuj.pl bo ciekaw jestem na to wygląda ?
 
W

Wolowitz

Guest
Ja jak pisałem swoje CV to chciałem, żeby było profesjonalne i znalazłem firmę na tym portalu http://www.favore.pl/uslugi/pisanie%20CV.html która mi to tanio i sprawnie napisało i potem oferty nagle same zaczęły przychodzić mi na maila. Nigdy nie doceniałem siły dobrze napisanego CV i się miło zaskoczyłem.
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
Oczywiście, jest tak jak piszesz, ale 10 % ludzi przesyłających swoją aplikację ma właśnie jakieś przygłupie nazwy w mejlu, właśnie typu "jestem_sweet_gwiazdeczka@" i taka osoba z takim mejlem w ogóle nie jest brana pod uwagę.. tak jest bynajmniej u mojego pracodawcy.
Oj to nadal zdarza się często! Pomijam już nazwy plików, "d*pa" "efdshej"... ja tam na przykład zwracam na to uwagę przeglądając aplikacje
 
W

Wolowitz

Guest
I zapewne takich ludzi odrzucasz z półki, ale to tylko świadczy o tym jak zależy im na pracy. Często jest tak, że rodzice na kogoś naciskają i wyślą coś na odczepnego, że móc im pokazać i mieć święty spokój.
 

mini21

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej. Zdałam w tym roku egzamin zawodowy. Potrzebuję pomocy w napisaniu CV dla technika farmacutycznego (to będzię moje pierwsze), dlatego nie bardzo wiem co mam w nim napisać. Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia.

Czy pisać tylko liceum i szkołę policealną do której chodziłam, czy pisać w której aptece odbywałam praktyke zawodową (tą miesięczną na koniec 4 semestru).
[ta praktyka nadaje się żeby ją napisać w 'doświadczeniu' jeżeli musi ją odbyć każdy żeby zaliczyć rok????]

Macie jakieś przykładowe CV dla techników?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

ania23lodz

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szukam portalu gdzie będę mogła za darmo stworzyć fajne CV?
Dużo jest przykładów w internecie ale po ściągnięciu okazuje się gdy otwieram w Wordzie rozwala mi się wszystko. Niekiedy są to jakieś formaty odt, nie wiem co to jest.
A większość pracodawców chce CV w PDF - nie wiem jak to zrobić
sad.png

Proszę o pomoc
 

jqtnm

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
To zależy gdzie aplikujemy. Oryginalne CV są wskazane gdy firma do której aplikujemy wymaga od nas kreatywności i niepospolitego myślenia.

Co do porad odnośnie CV. Wszystko zależy od naszych doświadczeń :) Jeżeli mamy już niezbędne doświadczenie to dobrze jest na samym początku zwrócić uwagę na nasze umiejętności które mogą się przydać potencjalnemu pracodawcy. Mniej ważne informacje na koniec. Każde CV trzeba po prostu sprofilować...

Zgadzam się w 100%!
 

ania23lodz

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Znalazłam, przejrzałam wiele portali ale ten przypadl mi go gustu.. i jest darmowy www.fajnecv.pl
Minus jest taki że nie działa mi wszystko pod nokia N8 :(
 

Pinezka2

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
O tym jak pisać CV, dość ciekawie jest napisane tutaj:praca-kariera.blogspot.com. Na blogu są też proste wzory CV. Więc może komuś się sprzyda.
 
C

CVNo_zbanowany

Guest
Skoro powstał taki wątek postanowiliśmy zgłosić się z pomocą, ponieważ nasz portal oferuje w tym momencie ciekawe promocje cenowe na tworzenie indywidualnych CV, Listów Motywacyjnych i Video CV.

cvnowejgeneracji.pl<-- ten cennik to na chwilę obecną przeszłość.
za 1 opcję zapłacicie nie 97 zł a jedyne 50 zł
za 2 opcję nie 197 a jedyne 120 zł
za 3 opcję nie 247 a jedyne 170 zł

Uczciwe? Wydaje się nam, że tak - biorąc pod uwagę, że przed każdym utworzonym CV swój czas spędza profesjonalny i doświadczony rekruter wraz z grafikiem.
Więcej informacji pod adresem info@cvnowejgeneracji.pl

Pozdrawiamy, zespół CVNowejGeneracji.pl
 

kasaartura

Laserowa depilacja
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
1 087
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
CHEŁM
Najważniejsze na CV jest zdjęcie.
Mam kumpla co szukał sekretarki w godzinę dostał 30 CV na e-maila - spojrzał tylko na zdjęcia
 
Do góry