Internat/bursa w Krakowie

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
A wie ktoś coś o internacie na Ułanów 5 ? : )
 

heroima

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
227
Punkty reakcji
1
po roku spędzonym na Grochowej w sumie jestem ..zadowolona. dopisali ludzie ; ) wychowawcy są w porządku, no poza paroma czarnymi końmi (strzeżcie się pani J. ! brr...), acz od września dwójka (tych najlepszych) odchodzi, ktoś przychodzi, no nie wiem czego się będzie można spodziewać. pani dyrektor jest mega, naprawdę stara się pomóc, a nie ud***ć i wyrzucić za te drobne i te WIĘKSZE grzeszki.

generalnie, większość ludzi z XXILO i Lart'u, także atmosfera dosyć ciekawa ; )
gdy chce się imprezować i być niegrzecznym (był taki jeden pokój na trzecim piętrze :D) to można, gdy ma się zamiar uczyć i chodzić spać przed 22gą to też się da. każdy zajmuje się swoją d*pą acz klimat swojski, pomoc, dzielenie się ostatnią bułką i fajką i takie tam.. ;)

pokoje są spoko w sumie, trzyosobowe (a że jest mało ludzi to często mieszka się w nich w 2 osoby), parę dwójek, parę jedynek dla maturzystów. sprzęty przestarzałe (soory ;)), w szafie portal do Narnii :)D), w czajniku do gotowania wody mieszka dżin :)D), kuchenka nagrzewa się w 10 minut (pst. gdy nie ma kasy na bilet do domu to inwestuje się w ziemniaki, "pożycza" olej i potem handluje frytkami :D).

największym i GIGANTYCZNYM minusem tego przybytku mieszkaniowego jest lokalizacja - daleko wszędzie (a najdalej na przystanek, spacerkiem jakieś 6-15minut), tramwaje 11stka i 20stka, na rondo Grzegórzeckie jedziemy gdzieś 15 minut, na Mogilskie koło 20stu, dworzec koło 25ciu, acz kursują często i sprawnie. autobusy też jakieś są. na dworcową (w kierunku Ruczaju) spacerkiem 25 minut - kilka osób na tym końcu świata miało szkoły, rozwiązanie najlepsze dla nich.
poza tym, z okien na Grochowej widać zalew Bagry. Bagry są generalnie kozackie, spacerki, opalanie się i moczenie tyłka w wodzie (okolice letnie), w zimę "na naszej kładce" imprezowania. dwa sklepy spożywcze obok bursy, jeden monopolowy (zbrodnia! do 23ciej otwarty!) ;> poza tym, obok bursy ośrodek dla głuchoniemych (jak się dobrze zaczaruje, to można się do nich na stołówkę wkręcić na darmową zupę albo i cały obiad; do tego nauczyłam się klnąć po migowemu), akademik (w akademiku ..ciekawi ludzie mieszkają :D) i schronisko młodzieżowe (mhehe :D te weekendy wyjezdne w internacie :D).

pościel, kołdry, koce są na stanie bursy (ja miałam swoje). bardzo tani czynsz. mimo braku wyżywienia nie przymiera się głodem (ale przez jakieś 5 tygodni odżywiałam się zupkami z proszku, bigosem w słoikach od mamy i kaszkami instant z Biedronki, hardkor).

coś ktoś chce jeszcze wiedzieć?
generalnie polecam ;)
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
heroima, ja już nieco zdążyłam się dowiedzieć o bursie na Grochowej, bo byłam tam chyba z milion razy xD Wyniki w poniedziałek, ale przemiła pani sekretarka (naprawdę jest świetna :D) powiedziała mi i koleżance, że nie ma się o co martwić, bo jesteśmy ze szkół średnich a poza tym jest mało chętnych. Mi lokalizacja pasuje, takie zad*pie jakie mam teraz, ale przynajmniej nie ma wielkiego hałasu.. Dojazd mam jedynie beznadziejny do szkoły (III LO), autobusem 123 z pętli. Pokoje mniej więcej wiem jakie są, widziałam te u chłopaków, chyba się za bardzo nie różnią :D
Jeśli mogłabyś mi odpowiedzieć czy jest w bursie jakieś żelazko i czy można sobie coś wieszać na ścianach, np. tablicę korkową ;] Ostatnio byłam się zorientować jak z zameldowaniem i zapomniałam się tych rzeczy zapytać.
 

agulka4227

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Hej. Jestem w 3 gimnazjum i wybieram się do liceum do krakowa. Chciałabym wybrać bursę na Grochowej. Słyszałam o niej fajne opinie. A jak jest w bursie na Ułanów? Gdzie lepiej? Proszę o opinie :)
 

kropeczka(:

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja mam ten sam problem. Mieszkam w ogóle na śląsku, a mi się szkoły w Krakowie zachciało. :) Ogólnie rzecz biorąc zarówno z Ułanów jak i Z Grochowej będę miała daleko do szkoły (optymistycznie zakładam, że się dostane :D ) Nawet nie wiem czy są jakieś tramwje czy autobusy czy coś.. a mam nadzieję się dostć do X.
 

Ayeen

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja mam ten sam problem. Mieszkam w ogóle na śląsku, a mi się szkoły w Krakowie zachciało. :) Ogólnie rzecz biorąc zarówno z Ułanów jak i Z Grochowej będę miała daleko do szkoły (optymistycznie zakładam, że się dostane :D ) Nawet nie wiem czy są jakieś tramwje czy autobusy czy coś.. a mam nadzieję się dostć do X.

Mieszkam w internacie na Ułanów 9. I polecam bardzoo :) Oprócz tego mojego internatu sa jeszcze dwa inne, aczkolwiek z tego co słyszalm to ten w którym mieszkam jest najbardziej hmm luzacki :D Nie ma tam jakiegoś rygoru a wychowawcy sa naprawdę spoko. Ogólnie rzecz biorąc internat jest koedukacyjny ale więcej jest dziewczyn. Są dwa skrzydła i na to lepsze skrzydło trafiają dziewczyny z liceów od 1 do 12 z wyjątkiem 3 a pozostałe trafiają na to drugie skrzydło reszta i dziewczyny z techników i zawodówek nie ciekawe towarzystwo. I jeśli trafi się na to gorsze skrzydło to nie polecam korzystania z łazienki nie tylko dlatego, żę niektórzy nie potrafią spłukiwać po sobie ale strasznie śmierdzi tam papierosami ;| Pokoje sa w miarę ładne, jedzenie też da się przeżyć, można zostawac na weekendy i jest bezprzewodowy net tylko wolno chodzi :p

kropeczka:) co do X to dojazd masz bardzo prosty bo wsiadasz w tramwaj nr 4 wysiadasz na basztowej i musiz kawałek dojść. Owszem na przystanek nie jest najbliżej bo idzie sie 10 minut ale lokalizacja jest świetna bo możesz dojechać praktycznie wszędzie :p
 

Polak5

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Jestem nowy i zielony, nie z Krakowa. Chciałem się po prostu spytać, czy np. jak idę do V LO Witkowskiego to mogę wybrać np. Internat Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie (czy jakoś tak), czy muszę chodzić do tego Prywatnego Lo. Do żadnych takich nie chce a potrzebuje zakwaterowania do V LO, najbardziej interesowały by mnie internaty gdzieś w pobliżu (aby na piechty dojść :) ), raczej nie preferuję bursów, interesuje mnie prosta, bezpośrednia, cięta odpowiedź na powyższe pytanie. PZDR.
 

estely

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mam pytanie. Czy ktos z was wynajmuje pokój z jakąs dziewczyną lub czy zna ktos osoby które szukają współlokatorów do wynajecia pokoju/mieszkania na spólke ? bo wybieram sie do internatu ale mysle ze mieszkanie w prywatnych pokojach jest lepsze tylko nie znam zadnych osób z Krakowa ;/
 

olanguyenvan

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja w tym tygodniu bylam w dwoch bursach - tym przy ulicy Ułanów 21a i tym przy ulicy Focha.
- obydwa mają bezprzewodowy internet
- na focha jest większy rygor - max 3h na wyjścia, do 20:30 trzeba być w bursie. na ułanow nie ma ograniczenia czasowego na długość, ale trzeba być do 21 równiez w internacie.
- położenie - ten przy focha ma swietne położenie, 1,6km do V liceum, przy samych błoniach. 2 km do rynku. ułanów jest znacznie dalej, bodajże 7 km do V liceum
- pokoje są 4 osobowe w obydwóch bursach
- lazienki - na focha na kazydm poziomie są 4 lazienki (oddzielne) wyposazone w prysznic, umywalke i kibel. zamykane na klucz. oprócz tego jest zwykła łazienka z dwoma toaletami. na ułanów zaś są o wiele gorsze łazienki. nie sa na klucz, tylko zwykłe parawany
- na focha są 4 budynki. a w tylko jednym jest stołówka, wiec minusem jest to, że trzeba do niej dochodzić
- koszty w obydwóch oscyluja do max 300 złotych

jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem, jeśli będę wiedziała :)

i UWAGA : SZUKAM WSPÓŁLOKATORKI DO BURSY NA FOCHA. Idę do V liceum na profil do klasy G (mat-fiz). nie jestem kujonem niewidzącym świata poza nauką. nie słucham muzyki na głosniki, ogólnie wporzo sie ze mną zyję, jestem tolerancyjna. nie robię żadnych problemów i tego samego oczekuje od współlokatorek :) szukam kogoś, bo wybieram się do krakowa sama ;/. a jestem z jastrzebia-zdroju jak cos :)
Jeśli masz ten sam problem i szukasz koleżanki do pokoju, to zgłoś sie proszę :)) nie chcę trafić na kogoś niefajnego ;d mój nr gg 2050157 mail olanguyenvan@gmail.com
 

fruuuit

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
będę mieszkała w bursie na al.focha jak to jest z tym wychodzeniem poza obiekt ??
 

Iza21111

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
27
ja sobie od września zamieszkam w bursie żeńskiej szkół artystycznych na ul.Kasztelańskiej (nie daleko tej z Focha) Po długim szukaniu jakich kolwiek informacji o tej placówce nie znalazłam nic,i tu pojawia się moje pytanie
-Jakie sa tam warunki? nie ma grzybów na ścianach albo żyjącej podłogi?
-ile osób w pokoju?
ja wiem jedynie tyle że cena za miesiąc to 100 zł, i bez wyżywienia, znajduje się tam kuchnia żeby coś sobie samemu zrobić.
hmm...nieby fajnie tak wyzerować wszystko i od nowa zaczynać (nowi ludzie,nowe miejsce itp) ale szczerze to się boje mieszkać tam. :)
 

Gumix3

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Bardzo się cieszę, że znalazłam tak dużo dokładnych informacji na temat Bursy nr 1(Focha) xD wiem już gdzie się nie wybierać, ale na temat Bursy na Ułanów 21a prosiłabym o więcej dokładnych info, a także jeszcze o internacie przy ul. Kamieńskiego 49A(Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1).
 

Murzynekk

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Osobiście dziękuję heroimie za dokładny opis Grochowej. Jeszcze ktoś skomentował bursę na Focha - również dziekuję serdecznie. Jednak teraz apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli! Jeśli ktoś ma czas i ochotę zrecenzować i opisać bursy - szególnie tą na Ułanów 21a to proszę gorąco o wypowiedź. Oczywiście opisy innych internatów też zapewne się przydadzą. Myślę, że inni też będą wdzięczni za wszelkie opinie :)

A i prosiłabym żeby uwzględnić rzeczywiste warunki wychodzenia poza bursy. Podejrzewam, że można robić małe odstępstwa od regulaminu w internacie. Może przejdą też jakieś małe imprezy w pokojach? Bo jak wiadomo - nie samą nauką człowiek żyje :D
 

BlackMetalHead

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Cześć ...
Właśnie wybieram się do krakowa do szkoły (XX LO) .
Akurat mieszkam dość daleko od Krakowa i idę do internatu .
Interesuje mnie bursa Ułanów 21a .

Możecie napisać jakie są mniej więcej tam warunki ??
Ktoś tam idzie ? Jak coś można się zgadać żeby w ciemno nie iść :p
 

BlackMetalHead

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Po tygodniu mieszkania w bursie Ułanów 21a pozwolę opisać sobie warunki tam panujące i mniej więcej jak to się prezentuje .

Pokoje są całkiem ładne i zadbane . Brak odpadającego tynku i grzybów ...
Nasz pokój posiada :
2 dość duże szafy
Kilka półek ...
Szafki nocne przy każdym łóżku
Stół zajmujący prawie całą wolną przestrzeń wraz z 4 krzesłami ...

To chyba tyle na temat pokoi ...

Z toaletami jest niestety troszkę gorzej ...

Mamy 5 kabin toaletowych z czego tylko 2 mają działające zamki ...
Nie muszę chyba wspominać że musimy mieć własny papier toaletowy ...

W łazienkach mamy ogromną ilość umywalek , 3 lustra i 2 prysznice
W prysznicach zamiast drzwi mamy zasłony więc zawsze jest ten strach że może nam ktoś wejść :D

Oczywiście to wszytko na całe piętro ...

Ze stołówką nie jest źle . Jedzenie jest znośne , jeśli kończymy lekcje po 17 możemy zjeść potem , wystarczy się wpisać na listę ...

Ogólnie polecam brać nóż lub nożyczki do kart żywieniowych .

Sztućce musimy mieć własne ...

Dojechać do szkoły możemy autobusem 124 lub tramwajem . Przystanek autobusowy znajduje się jakieś 10 metrów od bursy . Jeśli jednak wolimy tramwaj możemy spokojnie udać się spacerkiem na Wieczystą .

Jeśli czegoś nie wiecie spokojnie możecie się pytać :D . Dopiero tydzień mieszkam w bursie więc nie bijcie mnie za to że czegoś nie dopisałem :D
 

nfrey

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
27
ucichło więc odnowie , ktoś już może więcej napisać o bursach ?
koszty , jak wyglądają wyjscia - powroty
jakie warunki , towarzystwo no i wogole.
dziękuje jeśli ktoś z jakigoś intarnatu/bursa podał kontakt priv bym popytała :)
 
Do góry