Hip-hop i ideologia

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jacobbs ma sporo racji, ale dnem też bym tego nie zwał. Hip-Hop też ma swoja specyficzną otoczkę, klimat. Kiedy zapuszczam jakiś hh nie oczekuje ekstazy muzycznej, bardziej zwracam uwagę na teksty.
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Człowieku, przecież w HH głownie chodzi o tekst, to bit ozdabia tekst, nie tekst bit.
To tak jak byś napisał że nie podoba Ci się wiersz bo brzydko napisany...
Ty wolisz dźwięk instrumentów, my wolimy tekst przekazywany.
A co do sampli, to jest to zestawienie najpiękniejszych zdobytych dźwięków brzmień.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tylko w dzisiejszym HH teksty zbyt ambitne nie są. Jak nie o zielsku i dupach, to o biedzie i szacunku. I to mnie wku*wia. Że taki peja wożący się po mieście w dresikach od nike'a i innych nietanich ciuchach śpiewa, że "reprezentuje biedę". Hipokryta.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A ja potrzebuje dobrego gitarowego brzmienia x)
Ale każdy ma inne gusta.
Ja także potrzebuję, ale dobrze jest sobie urozmaicać.

Tylko w dzisiejszym HH teksty zbyt ambitne nie są. Jak nie o zielsku i dupach, to o biedzie i szacunku. I to mnie wku*wia. Że taki peja wożący się po mieście w dresikach od nike'a i innych nietanich ciuchach śpiewa, że "reprezentuje biedę". Hipokryta.
Zgadza się. Obecnie większość uprawia hip-hopolo. Jest kilka utartych schematów, wiadomo że to chwyci więc każdy klepie o tym samym, aż do znudzenia. Gdyby to jeszcze jakiś styl miało. A Peja to chciałby HH robić, ale na chceniu się kończy.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Człowieku, przecież w HH głownie chodzi o tekst, to bit ozdabia tekst, nie tekst bit.
To tak jak byś napisał że nie podoba Ci się wiersz bo brzydko napisany...
Ty wolisz dźwięk instrumentów, my wolimy tekst przekazywany.
A co do sampli, to jest to zestawienie najpiękniejszych zdobytych dźwięków brzmień.
widzisz, Ty masz tylko teks, i jakiś nędzny bit, ja mam i tekst, i dobry dźwięk :) btw, rapują, troche sztucznawa muzyka, określani numetalem, może K2 Cie zainteresuje, albo kogoś innego
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Porównajmy chociażby wspaniałe w większości ideologiczne teksty metalowe, lub punkowe do hiphopowego nawijania o ławkach i blokach.
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Przecież o tym co ty tutaj piszesz od razu wiem że w życiu nie słuchałeś HH! Masz wyrobiony stereotyp. Wszyscy Ci mówią o ławkach i nędzy ? Chyba coś Cię gnie...
A w metalowych numerach to niby jakie masz przesłanki ?
I co do muzyki to nie czepiajmy się, to zależy od gustu, jedni wolą mocne brzmienie, inni spokojniejsze. Jedni wolą Betowena, inni techno.
I nie pisz że bity są nędzne bo mnie obrażasz, wykazujesz jedynie swoja niewiedze o tym. To tak samo jak bym napisał że niszczycie tylko sprzęt, drząc się do mikrofonu i rozszarpując gitarę, że to niema żadnego ładu... Jakoś nie czepiam się do waszej muzyki więc się odpier... od naszych bitów!

Tak więc, niby co macie w tych swoich tekstach zawarte ?
My mówimy o życiu i o tym co nas otacza i to się ludziom podoba, że są to prawdziwe słowa z życia wzięte. A jeśli mówisz że HH jest zły, bo peja tak gada a nie inaczej i nie znasz jego życiorysu... Teraz może i ma kasę, ale przed tym nie miał jej w ogóle, żył na psią łapę.

Racja, że dziś jest robione niemal wszystko pod komerchę i niestety HH też to dotknęło, ale są ludzie którzy robią to z miłości do tej muzyki więc nie uogólniaj tego tak. I może nie uwierzysz, ale są kawałki które się rozkminia, ale i takie przy których normalnie się bawisz, można się z nich nawet śmiać.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Uwierz, że słuchałem. Wtedy kiedy hiphop można było nazwac hiphopem i na scenie rządziła paktofonika z Magikiem. Wtedy to był hiphop, który śpiewał o życiu. W moich postach piszę o dzisiejszym hiphopie. Wiesz jaka jest między nami różnica? Taka, że ja słuchałem i hiphopu i metalu. Ty jesteś zamknięty w tym pierwszym gatunku i nie masz porównania.
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Byś się zdziwił... i nie pisz że HH się "śpiewa" bo go się rapuje.
PFK owszem, dobry skład, mający swoisty styl, ale są inne składy na podobnym poziomie przekazywanego tekstu o odmiennym stylu.
I nie napisałeś mi, o czym niby w metalu są teksty ? Znowu ten sam motyw miłości ?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Szczerze nie słucham metalu nałogowo. Wolę punkrock. Teksty metalowe bardzo często ukazują świat taki jaki jest na prawdę. Piosenki pełne emocji (TSA). Punkrock? Punkrock jest muzyką stworzoną do buntu. Muzyką typowo ideologiczną, która najpierw ma za zadanie skłonić do refleksji, a dopiero potem do zabawy.
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Czyli podobne są teksty między rockiem a HH, więc w takim razie w czym problem ? W stylu ?
Zgodził bym się z Tobą, jeśli mówił byś o osobach którzy słuchają HH zagranicznego, bo jeśli w HH chodzi o tekst w nim zawarty a koleś słucha np Francuskiego HH i przypuszczam że nie zna tego języka... tak wiec takimi i ja gardzę.

Ja słucham tylko Polskiego HH i wybrane składy czy wykonawców, bo duża część wykonawców którzy są ogółem znani to Hip-Pop, bo jeśli Hip-Hop nie jest komercyjny, często wydawany nielegalnie to jak zwykł nie-słuchacz HH może coś o nim mówiąc, wzorując się na osobach którzy czerpią z niego zyski ?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja w swoich wypowiedziach miałem na myśli to co dzisiaj przez wielu nazywane jest hiphopem. Śpiewanie o du*ach, zielsku i szampanie. Gdzie nie ma krzty prawdy a sama hipokryzja. Nawet teraz, kiedy zdecydowanie wolę mocniejsze granie raz na jakiś czas wracam do paktofoniki dla rozluźnienia.

Chodzi o sposób w jaki teksty są przekazane i podkład muzyczny. Melorecytacja czyli de facto rapowanie może jeszcze być, ale podkład mnie odrzuca. Dobrym przykładem melorecytacji z porządnymi tekstami do dobrej muzyki może być kilka piosenek Kazika, np. "Nie ma litości dla skur*ysynów". Polecam gorąco bo na prawdę warto.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
I nie pisz że bity są nędzne bo mnie obrażasz, wykazujesz jedynie swoja niewiedze o tym. To tak samo jak bym napisał że niszczycie tylko sprzęt, drząc się do mikrofonu i rozszarpując gitarę, że to niema żadnego ładu... Jakoś nie czepiam się do waszej muzyki więc się odpier... od naszych bitów!
Tak więc, niby co macie w tych swoich tekstach zawarte ?
My mówimy o życiu i o tym co nas otacza i to się ludziom podoba, że są to prawdziwe słowa z życia wzięte. A jeśli mówisz że HH jest zły, bo peja tak gada a nie inaczej i nie znasz jego życiorysu... Teraz może i ma kasę, ale przed tym nie miał jej w ogóle, żył na psią łapę.
metale nie niszczą sprzętu, znajomy gitarzysta wręcz czci swoją gitatę, nikt nie rozszarpuje gitary, bardziej od niej narażone są palce.
w metalowych piosenkach oprocz tak przyziemnych rzeczy jak lawki blokowiska jak jest zle mamy bardzej wyniosle testy, o wierze, religi, przyrodzie, o wlasnym ja, o wolnosci.
peja spiewa w czasie terazniejszym ze nic nie ma, wiem, bo siostra go sluchala.
Byś się zdziwił... i nie pisz że HH się "śpiewa" bo go się rapuje.
PFK owszem, dobry skład, mający swoisty styl, ale są inne składy na podobnym poziomie przekazywanego tekstu o odmiennym stylu.
I nie napisałeś mi, o czym niby w metalu są teksty ? Znowu ten sam motyw miłości ?
rap to nie spiew... zamiast gry bity... wiec jak wogole hh mozna nazwac muzyką?
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
To w takim razie młócimy ten temat, tyle że ty mówiłeś o Hip-Pop'ie =P.
Ogółem jeśli o bity chodzi... tak zgadzam się, są zbyt nowoczesne, stare, dobre Polsko brzmiące bity były dużo lepsze. Ale jeśli byś po nielegalach poszukał to byś znalazł dobry Hip-Hop.
Ja osobiście słucham HH jaki np tworzy Łona. Chodź na najnowszej płycie bity są trochę w przyszłość wyniesione, ale wciąż ma swój smak.

W nim podoba mi się jego styl przekazu np.
http://pl.youtube.com/watch?v=CGmvp9Z44aw

Pozdrawiam
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Łona x) Kiedys bardzo lubiłem tą piosenkę.

Vardamir ma rację. Ja jako gitarzysta swoją gitarę stawiam na pierwszym miejscu i szanuję bardziej niż siebie samego. Muzyk metalowy ma sentyment do sprzeu i nigdy go nie zniszczy. No chyba, że na pokaz rozpierdzieli gitarę w teledysku, albo na koncercie. Ale to zazwyczaj nie jest jego ulubiony instrument tylko kupywany specjalnie aby go zniszczyć, czego jestem zagorzałym przeciwnikiem.
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
Chcecie posłuchać prawdziwego hip hopu to nie szukajcie w mainstreamie bo tam została już tylko komercha :)
przesłuchajcie sobie kawałków takiego skąłdu jak 834 i wsłuchajcie sie w tekst:)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
:bag:

Ale wy macie problemy...

Kazdy z was oczywiscie wie co to jest rap, co to jest metal itd...
Jedni - metalerzy kudłate szarpidruty, machaja glowami i wydzieraja sie do mikrofonu a na koniec jedza koty.
Drudzy - rapowcy, lyse, bitotluki, machaja lapami i stekaja do mikrofonu o lawkach...

Co to jest muzyka? Czy prawdziwa muzyka to fortepian? Mozart, Czajkowski?
Czy gitara elektryczna to gitara? Przecież prawdziwa i jedynie sluszna gitara to ta tradycyjna...

A spiew? Co to jest spiew? Rap to spiew? Czy twórczość Behemoth to spiew?
Gdzie jest ta magiczna granica sprawiajaca ze cos jest muzyka a cos nie?

Ja wiem o rapie wszystko! Raz slyszalem 50 centa i raz norbiego! I mowie z cala odpowiedzialnoscia ze to dno!
O metalu wiem tez wszystko! Raz slyszalem tokio hotel i mowie ze to dno!

Szanujmy wszystkich co robia z serca muzyke!
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
A.D.D.A.M.2.3. szacunek... ładnie opisane =) Nic dodać, nic ująć, można powiedzieć wręcz że temat wyczerpany.
 
Do góry