Hip-hop i ideologia

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Widze, ze trudno co niektorym oswojic sie z ta mysla, ze Hip-Hop jest w 100% komercyjny. Nie ma w nim godnego zainteresowania.

Widze,ze nie słuhałeś np.Łony albo Fisza,gdzie tu komercha,:cenzura:a?A czy podizemie jest komercja??A też polski HH.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
:ziewa: Kolejna debata metalowców z hhpowcami... :spi:

"Hip-Hop jest w 100% komercyjny"... To widze ze znasz wszystkie zespoly hh na swiecie! WOW! Jestem pod wrazeniem!

A teraz mi wytłumaczcie co to znaczy "komercyjny"??
Czy jakis znany artysta rozdaje wszystkie plyty za darmo i ma wolny wstep na koncerty? Wiadomo ze to jest ich chleb (i samochod i samolot czasem :D)

Jedni lubia sluchac pustej bladyny krecacej tylkiem, inni opowiesci w stylu "napierd...lem glupia gline, gdy ten mnie bezczelnie spytal o godzine", jeszcze inni wybiorą hard-rock w wykonaniu Toki Hotel... Cos w tym zlego?

Dobra ide sluchac dalej Ostrego... :D :walkman:
 

Diauring

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hip- hop(wogóle to piwinnam pisać z myślnikiem czy bez :p) wzbudza moim zdaniem agresję,szczególnie w młodych ludziach. Nie słucham tego z zamiłowaniem, ale kilka utworów znam, bo nie ograniczam się do jednego gatunkumuzycznego. Nie wiem,dlaczego natrafiłam na "kawałki" z negatywnym przesłaniem. Chodzi mi o to,że odniosłam wrażenie, że tylko ludzie słuchający hip-hopu widzą problemy naszego kraju i sa jakgdyby "wędrownymi śpiewakami", którzy chcą dotrzeć do każdego,ale jednocześnie podkreślają,że hip-hop jest dla wybrańców,że nie każdy go rozumie. hip-hopowcy tworzą taką elitę,kastę. Starają się "na siłę" odstawać od społeczeństwa. Oczywiście piękne jest to,że jesteśmy wszyscy różni,ale uważam,że nie należy dodawać do własnej subkultury takiej sztucznej egzaltacji..
..
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Hip- hop(wogóle to piwinnam pisać z myślnikiem czy bez :p) wzbudza moim zdaniem agresję,szczególnie w młodych ludziach. Nie słucham tego z zamiłowaniem, ale kilka utworów znam, bo nie ograniczam się do jednego gatunkumuzycznego. Nie wiem,dlaczego natrafiłam na "kawałki" z negatywnym przesłaniem. Chodzi mi o to,że odniosłam wrażenie, że tylko ludzie słuchający hip-hopu widzą problemy naszego kraju i sa jakgdyby "wędrownymi śpiewakami", którzy chcą dotrzeć do każdego,ale jednocześnie podkreślają,że hip-hop jest dla wybrańców,że nie każdy go rozumie. hip-hopowcy tworzą taką elitę,kastę. Starają się "na siłę" odstawać od społeczeństwa. Oczywiście piękne jest to,że jesteśmy wszyscy różni,ale uważam,że nie należy dodawać do własnej subkultury takiej sztucznej egzaltacji..
..

Z myślnikiem czy bez,nie wiem.

Agresję wzbudza tylko w tych,którzy błędnie odczytali przekaz.

Cieszy fakt,ze słuchasz wielu rzeczy.

Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie - chcą trafić do ludzi,nie mówia o tym,że są jedynymi,którzy widza problem,chcą nas przekonać do swojego zdania.

Hah,i tu Cie mam.To społeczeństwo ich odrzuca,a nie sami sie od niego alienuja!!

Czy uważasz,ze raperzy aż tak sie podniecaja?Nieeeeee,to tylko objaw zaangażowania!
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Padlo pytanie co to komercja? Hmm... Zespoly komercyjne sa malo prawdziwe, sztuczne i malo wiarygodne. Np. Dzem wydaje plyty, za koncerty trzeba placic wstep, ale czy jest komercyjny?! NIE! A Hip-Hop, czy klaiber44 byl komercyjny? Do pewnego czasu nie, ale jak juz wpadli w komerch to od razu bylo to widac w tekstach i muzyce. Ale to szczegol.

Ciekaw jestem jaka ideologie posiada hip-hop. Co ona wnosi i czy wogole jest jakas ideologia?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A Hip-Hop, czy klaiber44 byl komercyjny? Do pewnego czasu nie, ale jak juz wpadli w komerch to od razu bylo to widac w tekstach i muzyce. Ale to szczegol.
HH stal sie bardziej popolarny, zauwazono ze mozna na nim sie dorobic wiec sie skomercjalizowal. Proste.
W kazdym gatunku tak jest.
Do prekursorów dochodzi nowa gwardia czyli glownie kserokopie i robienie muzyki pod publiczke. No i jeszcze powszechne zjawisko komercjalizowania sie wiekszosci starej gwardii (wszystkich gatunkow to dotyczy, np kukiz).

Ja wystepuje tu w obronie hh (a rapu w zasadzie) chociaz slucham moze 3-4 zespoló (w tym 90% czasu ostrego). Wiekszosci nowych produkcji to niechce mi sie nawet sciagac...

Ciekaw jestem jaka ideologie posiada hip-hop. Co ona wnosi i czy wogole jest jakas ideologia?
hh jako subkultura to pojecia nie mam (nic mnie to nie obchodzi). Jesli chodzi o muzyke to... od kad to muzyka ma jakas ideologie???
Jaka ideologie ma rock/metal?? Sa kapele grajace RAC(rock against communism), christian rock, tokio hotel, liberalizujacy kult itd...
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1

trinker

Jedi Master:P
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
937
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rawicz
HH stal sie bardziej popolarny, zauwazono ze mozna na nim sie dorobic wiec sie skomercjalizowal. Proste.
W kazdym gatunku tak jest.
W chwili gdy hip-hop stał się popularny to artyści tego gatunku podzielili sie (według mnie) na 3 grupy:
1)starzy gracze, którzy zmienili styl by przypodobac sie szerszej grupie odbiorców i wiecej sprzedać (patrz ascetoholix) + nowi którzą tworzą pseudo hip-hop dla 13 latków czytajacych brawo.
2) raperzy którzy dalej ida swoja drogą. Niektórzy odnieśli komercyjny sukces (O.S.T.R.) a niektórzy cały czas są jeszcze w podziemiu (sz-sz, Smark)
3) trudna do opisania grupa, tzw hardcore'owa komercja . Robią świetne kawałki które mozna uznać za komercyjne (choć nie są podobne do tworów ludzi z pierwszej grupy) ale taki jest ich styl, który od lat sie nie zmienia ale teraz pozwala więcej zarobic (np.Tede)
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
W chwili gdy hip-hop stał się popularny to artyści tego gatunku podzielili sie (według mnie) na 3 grupy:
1)starzy gracze, którzy zmienili styl by przypodobac sie szerszej grupie odbiorców i wiecej sprzedać (patrz ascetoholix) + nowi którzą tworzą pseudo hip-hop dla 13 latków czytajacych brawo.
2) raperzy którzy dalej ida swoja drogą. Niektórzy odnieśli komercyjny sukces (O.S.T.R.) a niektórzy cały czas są jeszcze w podziemiu (sz-sz, Smark)
3) trudna do opisania grupa, tzw hardcore'owa komercja . Robią świetne kawałki które mozna uznać za komercyjne (choć nie są podobne do tworów ludzi z pierwszej grupy) ale taki jest ich styl, który od lat sie nie zmienia ale teraz pozwala więcej zarobic (np.Tede)

Czytać i wnioskować,pOkEmOnY oraz "spece" :p
 

gangsta_lady

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Bunt to podstawa hip-hopu. Tak wszystko się zaczęło. Teraz to raczej zanika: "Większość Super-MC dla pieniędzy się w tym szkoli, to jedyna motywacja, bo gdzie byłeś w dawnych czasach? Chociaż by z pięć lat temu, mówisz, że dupę zawracam? Kiedy nie było przemysłu kim byłeś? Punkowcem? Teraz hip hopowcem, kserowanym gotowcem[...]" (Slums Attack - "Nie-Kocham Hip-Hop"). Oczywiście, że hip-hop ma ideologię! Hip-Hop przedstawia wszystko czarno na białym. Hip-Hop, a właściwie Rap, bo chodzi o muzykę, to streszczenie świata, streszczenie życia artystów. Kazdy raper przedstawia daną sytuację tak jak ją widzi, koniec, kropka. Nie ma litości, nie ma różowych okularów. Ale zawsze jest nadzieja - i każdy prawdziwy raper o tym pamięta. Raperzy są różni, rapują o odrębnych rzeczach, o osobistych problemach. Ale hip-hop jest jeden. I to właśnie on nas jednoczy. PS. Nie podobają mi się powierzchowne wypowiedzi ludzi typu - Nie podoba mi się hip-hop, nie słucham, wg mnie nie ma żadnej ideologii. - Powierzchowne i szczeniackie wypowiedzi... To tak jak bym rozmawiała godzinami z człowiekiem na temat np. jakiś zwięrząt, nic o nich nie wiedząc... Bez urazy... Pozdro!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
heh, moze i niektorzy raperzy sie przeciw czemus buntuja, ale nie Ci hiphopowcy od sluchania
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki hip hop wywarł wpływ na dzisiejszy design w sztuce.Czy to reklama, muzyka czy moda.To po pierwsze.Hip hop to elementy które gdzies się łączą i współgrają ze sobą.To styl bycia, bycia sobą i wyrazania to poprzez muzyke break dance czy graffiti.Ludzie którzy to robią mają w tym cel, pomimo tego że się w nim ,,zakochali''.
Rap służy do wyrażania własnego zdania, wartosci na których opieramy swój swiatopogląd oraz do opisywania swojego otoczenia.Często wykorzystując archetypy z literatury.
Niezapominajmy jednak że to również muzyka rozrywkowa, taneczna, z bogatym instrumentarium bębnów oraz bassu.
Komercją nie możemy nazwać kogoś kto za swoją muzykę bierze pieniądze, to było by chore, muzyka jest sztuką a za sztukę trzeba płacic.
Najleprzym atutem hip hopu jest to że możesz byc zwykłym chłopakiem ze zwykłego domu.Jesli masz talent, możesz zostac kimś.Być szanowany w swoim miescie, regionie czy w całej polsce, niezgarniając za to kupy kasy a szacunek tych którzy w tym siedzą po uszy.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Masz racje Zieliusz, ale musisz przyznac ze teraz duzo choloty co :cenzura: wie o hip hopie, a jedyna rozrywka jest grupowe obicie komus ryja, rozwalenie czegos itp. samo istenienie hip hopu nawet mi pasuje mimo ze jestem metalem, bo w koncu istenienie jednego nurtu byloby strasznie nudne. i o ile niektorzy raperzy potrafia zrobic cos co mozna by sztuka nazwac, to sluchanie hiphopu przez wielu ludzi nie da sie nazwac podziwianiem sztuki. A tak wogole nie ma podzialu na komercyjna i nie komercyjna muzyke, wszystko jest komercja, bo niekomercyjnosc jest zbyt popularna by naprawde mogla byc niekomercyjna. a pieniadze kazdemu, nawet artyscie do zycia sa potrzebne, jak moze wziac to wezmie, kazdy by wolal jezdzic luksusowym autem a nie jakims starym rzechem. Jesli kiedykolwiek atakowalem hiphop, to przepraszam normalnych fanow tej muzyki.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Teraz to już nie jest podziwianie sztuki tylko słuchanie bo kumpel słucha albo z przyzwyczajenia, bo w tv tyle tego, że się opędzić nie można. Oczywiście słuchając tego czego słucham zdarza mi się wrócić do starych czasów i posłuchać klasyki prawdziwego polskiego hiphopu. Nie widzę nic złego w słuchaniu tej muzyki, dopóki jest ona muzyką z przekazem. Bo jak dzisiejszy hiphop został zdominowany przez nawijanie o zielsku i dupkach, to aż się rzygać chce.
 

majlosh

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków.
ej jak ja czytam co jedni mówia to mi was żal.......po co wypowiadacie sie na temat HH jak nic o nim nie wiecie.........ze hh to komercja ^^ wiadomo ze jest pare raperow co sa strasznie komercyjni (tede,doniu,liber.....) i ze hh nie ma ideologi -.- pierw trzeba zrozumiec wiekszosc piosenek a najlepszym przykladem jest zespoł WWO...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Po to jest forum, żeby się wypowiadać. Poza tym nie jest to pierwszy taki przykład. Odwołaj się do tematów o metalach, gdzie ludzie podobni do Ciebie (słuchający hh) wypowiadają się wiedząc jeszcze mniej niż my o hiphopie.
 

majlosh

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków.
ale to juz swiadczy o nich a nie o mnie ^^ ja jak sie nie znam to sie nei wypowiadam bo to durnota ;] tylko niektorzy przesadzają :p
 
Do góry