Hip-hop i ideologia

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Oj Adam grabisz sobie, grabisz.

Wydaje mi się, że chyba ani razu nie słyszałeś metalu. Kudłate szarpidruty wydzierające się do mikrofonu? Takiego zdania myślałem, że mogę się spodziewać tylko po Ministrze. Metal, to muzyka, w której przede wszystkim ważny jest kunszt muzyczny. Nie mówię tu o blackmetalowych czy deathmetalowych kapelach, w których często ścieżka gitarowa est jak jeden wielki łomot. Mówię o kapelach typu Iron Maiden czy Metallica, które na rynku są legendami i tworzą na prawdę dobry metal. Tak gitara elektryczna jak sama nazwa wskazuje jest gitarą. Tak samo mógłbyś powiedzieć, że Keyboard nie jest instrumentem bo jest elektryczny. Nie ważne, że ma klawisze. Jest elektryczny czyli nie jest instrumentem. Zaraz dojdziemy do tego, że Jean Michelle Jarr nie jest muzykiem.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Oj Adam grabisz sobie, grabisz.

Wydaje mi się, że chyba ani razu nie słyszałeś metalu. Kudłate szarpidruty wydzierające się do mikrofonu? Takiego zdania myślałem, że mogę się spodziewać tylko po Ministrze. Metal, to muzyka, w której przede wszystkim ważny jest kunszt muzyczny. Nie mówię tu o blackmetalowych czy deathmetalowych kapelach, w których często ścieżka gitarowa est jak jeden wielki łomot. Mówię o kapelach typu Iron Maiden czy Metallica, które na rynku są legendami i tworzą na prawdę dobry metal. Tak gitara elektryczna jak sama nazwa wskazuje jest gitarą. Tak samo mógłbyś powiedzieć, że Keyboard nie jest instrumentem bo jest elektryczny. Nie ważne, że ma klawisze. Jest elektryczny czyli nie jest instrumentem. Zaraz dojdziemy do tego, że Jean Michelle Jarr nie jest muzykiem.
Black i Death nie muszą mieć wielkiego łomotu z gitary, a melodic death i black? Ostatnio Vader gra bardziej melodycznie, Graveworm, Dark Tranquility, Hypocrisy i wiele innych pokazuje że brutalność w muzyce możę być naprawde piękna :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
niekiedy w ciężkim metalu (black czy death) wspaniałą funkcję spełnia keyboard, który nadaje wspaniałego brzmienia zespołowi i nie jest już to suchy metal...
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Temat jest o HH, nie o metalu...

Co do gitary elektrycznej, co z tego że się nazywa gitara ? A masło Delma jest masłem ? ...
Każdy woli co innego, ja wole przekaz prawdziwy zawarty w rapie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Gitara elektryczna nie jest sztuczna, po prostu ma wzmocnione dźwięki i dodane efekty które wpływają na wydawane dźwięki, ciągle trzeba umieć grać jak i na zwykłej gitarze, prąd Cie nie wyręczy tutaj
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Jedyna podobizna między gitarą elektryczną a klasyczną to że ma struny...
W klasycznej struny wytwarzają dźwięk, które są wzmacniane w pudle rezonansowym.
W elektrycznej cewki elektromagnetyczne wychwytują drgania struny, przetwarzają je na sygnał elektryczny i tak wędruje do wzmacniacza.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Oj Adam grabisz sobie, grabisz.
Wydaje mi sie ze nie zrozumiałeś mojego posta :D
Trudno... Bywa i tak...

A Metallica srednio mi sie podoba Powod? Akcent wokalisty ( :D )
Behemoth to nie moj klimat zupelnie ale jestem dumny z tego ze to Polska kapela.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Temat jest o HH, nie o metalu...

Co do gitary elektrycznej, co z tego że się nazywa gitara ? A masło Delma jest masłem ? ...

co ty mnie synku upominasz?! To po ch*j piszesz o gitarze elektrycznej. w rapie dla niej przecież nie ma miejsca... wiec siedz cicho i nie upominaj innych...
Ty teraz myślisz ze co robisz? tez tworzysz piepszony off top!

Jedyna podobizna między gitarą elektryczną a klasyczną to że ma struny...
W klasycznej struny wytwarzają dźwięk, które są wzmacniane w pudle rezonansowym.
W elektrycznej cewki elektromagnetyczne wychwytują drgania struny, przetwarzają je na sygnał elektryczny i tak wędruje do wzmacniacza.

To mnie teraz powaliłeś...
A co może na gitarze elektrycznej aby zagrać prosty utwór to łapiesz inne akordy niż na klasycznej? :cenzura: prawda!
Jak nie masz pojęcia o gitarze elektrycznej i klasycznej/ akustycznej to zamknij ryja bo się tylko ośmieszasz!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Jedyna podobizna między gitarą elektryczną a klasyczną to że ma struny...
W klasycznej struny wytwarzają dźwięk, które są wzmacniane w pudle rezonansowym.
W elektrycznej cewki elektromagnetyczne wychwytują drgania struny, przetwarzają je na sygnał elektryczny i tak wędruje do wzmacniacza.
sposób wzmocnienia różny, ale umiejętności potrzebne całkiem podobne. nie umiejąć grać na gitarze to i na elektryko nic nie zrobisz. a jeśli chodzi o składanie bitów to miniaturke tego dają na komórkach
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
master6x6 napisałem Ci jej budowę i różnicę, nie jak się gra... weź się uspokój =P Nie rzucaj się tak =D
I po co pisze o elektryku ? Bo wy zaczęliście gadać o bitach że są nędzne, więc ja o gitarce =]

Tak więc... zalecił bym Ci się odprężyć chłopcze, posłuchaj sobie np Bob'a Marley'a =D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
bobek? nerwicy dostaje przy regge, tak samo wielka sztuka, na komurce moge sobie regge-nutki układac XD
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to nie jest poważny argument, ja stawiam możliwość układania bitów przez każde kto zechce, za to Ty nie zagrasz solówki Dragonforca.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
ch.uj wiesz adas o metalu , tyle ci powiem :p To prawdziwa sztuka a nie komputerowy mix a co do melodyjnosci
death metalu to posluchaj sobie chociazby Vader - "Sword of the Witcher"
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
:bag:
Wy znowu zaczynacie...

Muzyka jest po to zeby trudno sie nia gralo czy zeby (w zaleznosci od gustu) umilac ludzia zycie?

To ja polecam gre na kontrabasie, z glowa zawieszona na dol, 200 m pod woda...

:cenzura: wiesz adas o metalu , tyle ci powiem
Jesli to bylo do mnie...
To przykro mi ze nie wieci co to jest ironia... Cuz, nie chce mi sie wam tego tlumaczyc...
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
A ty nie wymyślisz takiego tekstu jak Łona...
A co do Boba... skoro twierdzisz że to jest takie kiepskie, to zrób taki kawałek cwaniaku, niech chodź będzie podobny =D Bo gadasz że to dziadostwo które łatwo zrobić a sam nie wiesz jaka to sztuka.

Ja go osobiście bardzo szanuje... i nie lubię jak ktoś się tak o nim wyraża.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
:bag:
Wy znowu zaczynacie...

Muzyka jest po to zeby trudno sie nia gralo czy zeby (w zaleznosci od gustu) umilac ludzia zycie?

To ja polecam gre na kontrabasie, z glowa zawieszona na dol, 200 m pod woda...
Jesli to bylo do mnie...
To przykro mi ze nie wieci co to jest ironia... Cuz, nie chce mi sie wam tego tlumaczyc...

i przy tym stepować?
A ty nie wymyślisz takiego tekstu jak Łona...
A co do Boba... skoro twierdzisz że to jest takie kiepskie, to zrób taki kawałek cwaniaku, niech chodź będzie podobny =D Bo gadasz że to dziadostwo które łatwo zrobić a sam nie wiesz jaka to sztuka.

Ja go osobiście bardzo szanuje... i nie lubię jak ktoś się tak o nim wyraża.
jakbym sie zjarał to może i lepiej bym zagrał :p
co do Łony, pomyślałem poczytać o czym rapują... Nie widze w tym nic wielkiego, słyszałem Ciekawsze rzeczy, o wiele bardziej wartościowe.
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Z HH ciekawsze ? Owszem, były, zgodzę się. Np Eldo - Połamany ludzik, dla mnie jest to arcydzieło.

Co do jarania... nie trzeba jarać aby pisać, ale przy jaraniu fajne schizy czasem wychodzą =P
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie do końca z hh, miałem na myślki K2, mało w tym metalu, dużo rapu, ale odegrało to ważną rolę w moim życiu, klimatycznie nie jest takie straszne wiec może Ci się spodoba, piękniejsze teksty ma natomiast Korpiklaani.
 
Do góry