Hip-hop i ideologia

AdamS696

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
No tak Magan ja też wolę słuchać ambitniejszego rapu niż nawijanie o nienawiści do policji, o przypałach czy jaraniu. Oczywiście coraz więcej gówniarzy lansuje takie wałki i nie ukrywajmy wypuszcza się je coraz częściej, lecz dalej są wartościowi raperzy jak np. wymieniony przez Ciebie Eldo. Co mogę wynieść niby z kawałków firmy? nic sensownego, ale spora część raperów chce jeszcze coś przekazać i to jest piękne :)
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Eldo to specyficzny dość raper - bo poeta. Rappoeta jak go ktoś kiedyś nazwał. Ogarnięty, mądry gość który nie wtłacza młodym ludziom gówna pod postacią JP, grubych imprez koksu i hajsu. Tyle że do młodszych słuchaczy zwyczajnie nie trafia, bo go nie zrozumieją (kurvva, chooj to słowa który przeciętny nastolatek przyswaja bez namysłu, twórczość tym nasiąknięta jest lżejsza w odsłuchu). A Leszka trzeba przede wszystkim rozkminiać, ale pięknie jest gdy w jego kawałkach znajdujesz coś dla siebie, widzisz przesłanie, konkretny przekaz. Polecam.

ussj.
 

AdamS696

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Ussj zgodzę się z Tobą, że młodzi ludzie go po prostu nie rozumieją, ale takich raperów których w ich muzyce się da znaleźć przekaz tak naprawdę dla wielu ludzi (każdy może inaczej interpretować teksty)jest więcej. Eldo to był tylko taki przykład. "Kiedyś przeczytałem w sieci takie treści, że mc mają przeważnie braki w inteligencji" powiem głośno, że większa część społeczeństwa tak twierdzi bo po prostu nie rozumieją "szesnastek".
pozdro dla kumatych

P.S
Eldo to mój ulubiony raper ^^
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Wcale nie napisałem, że EldoKa to jedyny porządny i wartościowy raper w Polsce, mówiłeś o nim więc i ja wypowiedziałem się na jego temat. Cenię Ostrego, Fisza, Fokusa (solo i w PFK), ale to jednak inna bajka, imho inna twórczość - eldo jak mówiłem jest specyficzny. I za to dla niego propsy - za to że jest INNY NIŻ WY.

ussj.
 

AdamS696

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Może źle to napisałem to nie miała być wypowiedź kierowana do Ciebie, ale do osób innych tu wchodzących, bo pewnie zaraz by było, że się uczepiliśmy tego Elda ^^. Fakt Eldoka jest inny i jak dla mnie najlepszy :D uwielbiam go jak i solo jak i w grammatiku :)
 
W

wroneczki4

Guest
Ja lubię niektóre utwory Eldo. Bardziej cenię sobie jednak taki styl hh, który jest bliski mojemu stylowi życia.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Ja lubię niektóre utwory Eldo. Bardziej cenię sobie jednak taki styl hh, który jest bliski mojemu stylowi życia.

I git wroneczki. Bo nie negujesz jego twórczości, nie jeździsz dlatego, że nie rozumiesz.

Czaisz jego kawałki, jednak słuchasz od czasu do czasu - bo lubisz coś innego.

ussj.
 

marshaaal

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieliczka
Ja również wręcz uwielbiam niektóre utwory Eldo, jest to dla mnie prawdziwy "rymotechnik", a co najważniejsze tworzy teksty o problemach które dotyczą po części mnie.
Jednak ja obracam się w gronie hip-hopowców, i bardzo lubię muzykę Adama 'O.S.T.R.' Ostrowskiego. Dla mnie to już nie jest tylko raper czy też Aż raper - tylko poeta.
Jak tutaj przeczytałem wcześniej, z tekstów Firmy "nie można nic wyciągnąć" z tym się zgadzam w 100procentach. Nie rozumiem co młodzież dziś widzi w tych rzekomych "artystach".

Co do tematu, polski hip-hop to moim skromnym zdaniem nie jest ideologia. Jednak nie podoba mi się to, gdy ktoś słucha czasami rapu tylko dlatego, że chce w ten sposób nawiązać kontakt z daną osobą, a takie rzeczy się zdarzają.

Polski rap jest też według mnie dość alternatywnym sposobem wyrażania siebie i swoich problemów życiowych. Takie kawałki jakie tworzy Eldo czy też wspomniany wyżej O.S.T.R. to dla mnie grom z jasnego nieba w pozytywnym znaczeniu. Pozwala mi to zrozumieć jakie błędy w życiu mogę popełnić lub jeżeli już takowy zrobiłem - pozwala mi to go rozwiązać i zrozumieć w czym był problem.

Jednak pamiętajmy, że Hip-Hop to jednym słowem Subkultura. Nie wyobrażam sobie życia w tym ponurym świecie bez rapu, DJ, beatów i tym podobne.

Rap jest dla mnie czymś cenniejszym o pieniędzy ponieważ dzięki niemu mogę pozwolić sobie na chwilę refleksji i pomyśleć nad tym co zrobiłem źle.
Mam nadzieje, że to się nie zmieni.
 

userKa

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
sieć
Po pierwsze wedle ścisłości : Hip-hop – ruch kulturowy i gatunek muzyczny powstały w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych we wczesnych latach 70.XX wieku,zainicjowany przez Afroamerykanów i Latynosów.Od momentu powstania w nowojorskiej dzielnicy Bronx hip-hop rozprzestrzenił się na całym świecie.
Cztery główne elementy hip-hopu to rapowanie, graffiti, taniec breakdance i DJing[4]. Pozostałe elementy to moda i slang hip-hopowy oraz beatbox.
Rap lub rapowanie - rodzaj ekspresji wokalnej polegający na rytmicznym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu. Element kultury hip-hopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip-hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny powstały we wczesnych latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych

Co do reszty to hm. Rap przesłanie posiada owszem, aczkolwiek czy ktoś kieruje się w życiu według textu kawałków to sami sobie odpowiedzcie. Kształtuje nas środowisko, doświadczenia itp. Słysząc słowa choćby truskulu nie kierujemy się nimi, choć możemy się utożsamiać. Co do hip-hopu... Sama jaram się rapem, fristajlem, bitami itp. Mega. Mogłabym rozwodzić się nad 'życiem', w kręgach tej kultury, ale po co.? Każdy ma coś co Go jara, co daje ukojenie, wsparcie, kop na każdy przyszły dzień. Ja mam to ;]

Co do mego 'gustu' to Jimson, VNM, Tetris, Małolat, Pezet, Sokół, Eldo, Junes Quiz ;]
 

AdamS696

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Pewnie, że to nie wygląda tak. Nikt się w życiu nie kieruje tekstami a w razie problemów nie myśli "o tak powiedział ten Mes to tak zrobię" to nie ma nawet tak wyglądać. Te teksty mają Cię czegoś nauczyć, kształtować priorytety i pogląd na pewne sprawy. Ja to przynajmniej tak widzę i nie wyobrażam sobie jak by moimi decyzjami w życiu kierowały teksty obcych mi ludzi.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Jeżeli chodzi o mnie, to odpowiedziałem sobie na zadane przez siebie pytanie, czego właściwie mnie rap nauczył. Absolutnie zmieniłem wszelkie poglądy na realistyczny świat dzięki słowom zawartych na utworach przez niektórych artystów, których ogromna rzesza słuchaczy ambitnego odłamu tego gatunku muzycznego docenia i została jakby wybawiona od niewiedzy w świecie, ciążących problemów, wykorzystywania przez otoczenie i dokonała w sobie pewnych reform, aby zmienić własne postępowanie. Przede wszystkim ta muzyka pomogła mi zmądrzeć, wyciągnąć dość sporą ilość wniosków z tego, co się wokół mnie wyrabia i pomogła mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak właśnie świat został urządzony, oraz co jest ze mną nie w porządku. Mało tego pomogła mi dorosnąć do pewnych spraw, które do niedawna były dla mnie niedostępne i były dla mnie czarną magią.
 

AdamS696

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Jambez o to mi też chodziło :D ująłeś to idealnie :) mi ta muzyka pomogła dorosnąć ale najpierw musiałem dorosnąć do rapu.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Osobiście miałem podobnie. Sporo czasu musiało minąć do tego momentu, abym mógł wreszcie zrozumieć przesłanie zawarte w utworach, które zazwyczaj jest przedstawione w metaforach.
 

wertep

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
1
mi, kiedy jeszcze się jarałem hh, podobało się DKA. A zwłaszcza tzw. "debiut". Polecam tę płytę, bo to poezja, ma przesłanie. Ale w dzisiejszych czasach przesłanie jest passe, za to sypanie k..mi i pieprzenie, jaki to świat jest szary i zły, jaka to policja nie dobra sprzedaje się samo, nawet mimo, że wszystkie kawałki są niemal identyczne.
 

Mr_rocky

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
tak czytam te wypowiedzi... Szkoda że ludzie HH postrzegają w taki sposób w jaki media to wykreowały... i że kojarzone są z tym zespoły typu mezo czy firma. W ogóle większość ludzi którzy się tu wcześniej wypowiadali nie mają zielonego pojęcia o hip hopie...
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
A dokładnie miałeś zamiar powiedzieć, że większość osób, które dodały od siebie trzy grosze nie posiada absolutnie żadnego pojęcia o rapie, skoro zahaczyłeś bezpośrednio o muzykę. Zresztą nie trzeba być znawcą, aby to w sobie czuć.
 

Mr_rocky

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak... ludzie mają o tym takie zdanie że można się załamać. Kiedyś byłem u babci w sklepie (jest tam kilka budek koło siebie) i usłyszałem jak jak jakaś baba coś szemrała do drugiej, następnym razem babcia powiedziała mi że mam się inaczej ubierać, bo w takich spodniach chodzą "zbiry" ;]
 

MalySzaryCzlowiek

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ludzie mówicie o HH jakby kazdy zespół śpiewał to samo. Posłuchajcie O.S.T.R, Eldo, i paru innych. Oni mają przekaz, nie to co np. Firma gdzie śpiewają w 80% kawałkach że jak ktoś sprzeda to ma wpi*erdol, j*bać policje, za*ebać kogos i takie tam pierdoły, bo to nie jest muzyka. To tylko zbijanie kasy, młodzież w tych czasach słucha tego i chcą być na osiedlu szanowanym, więc wsłuchują się w to i robią różne głupie rzeczy, a to nic innego jak tylko pranie mózgu, oraz chęć przypodobania się starszym "kolegom". Po takiej "tępej" muzyce od*ierdala im w głowach, bo nie myśla racjonalnie. Prawdziwy HH to przekaz do ludzi, HHpowcy powinni mnieć wartościowy przekaz, jeżeli nie ma przekazu (FIRMA), to ten HH jest g*wno warty.
 
Do góry