Gothci

Eark

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
muwicie lub bardziej twierdzicie ze emo i goci to to samo jakby i male są rużnice... ja widze ogromne runice
dlamnie osobicie dres skej i kibol to to samo a zapewne dla was są jakieś rużnice
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie mówimy, że to to samo, tylko, że to jest tak samo żałosne i na siłę mhroczne i udawane.

A dresi, skejci i kibole to różne subkultury nie mające ze sobą nic wspólnego. No może ci pierwsi i ostatni często się mieszają, ale skejci nie mają z nimi żadnego związku.
 

Eark

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
karzdy ma swoje gusta i zdanie dlamnie goci nie są żałośni ani mrocznina siłe....
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Eark: taki off top- ty masz dysleksję czy nie używasz firefoxa lub innej przeglądarki która podkreśla błędy ort. ???
bo nie karzdy tylko kaŻdy i nie muwicie a mówicie. a tak samo nie rużnice a różnice ;)
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
Nie znam sie na tej subkulturze i nigdy na oczy prawdziwego gotha nie widziałam,ale mam pytanie jakiej oni muzyki słuchaja możecie podac jakies przykladowe kapele o charakterze typowo gotyckim???(nie pseudo!)
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
kapele?
A prosze bardzo.

The sisters of mercy, Devill Doll, Diary of Dreams, Clan of Xymox, Specimen, Alien sex fiend, Fields of nephilim, Deine Lakaien, And also the trees, Elend, Arcana, Hocico, :wumpscut:, Inkubus Sukkubus, London after midnight, Sopor Aeternus, Skeletal family, Christian Death,Psyclon Nine


I naprawde nie wiem, co gotyk ma wspolnego z metalem.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jedyne z tego co podałeś to kojarzę Sopor Aeternus. Mimo, że nie lubię gotyku, to zespół trzyma świetny klimat.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
najlepszy gothic jaki slyszalem to Elend, naprawde dzieło sztuki, polecam 6 plyt tego zespołu

chóry, smyczki, pianino i okazyjne wrzaski :)

ps. goci to nie emo, w polsce ich nie ma , za to duzo w niemczech kiedys bylo, nie wiem jak teraz
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
W Niemczech dalej ich jest na pęczki. Z resztą czego tam nie ma. Tam to ze świeczką szukać nastolatka, który nie podpisuje się pod żadną subkulturą.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
najlepszy gothic jaki slyszalem to Elend, naprawde dzieło sztuki, polecam 6 plyt tego zespołu

chóry, smyczki, pianino i okazyjne wrzaski :)

ps. goci to nie emo, w polsce ich nie ma , za to duzo w niemczech kiedys bylo, nie wiem jak teraz
w Lublinie widziałem raz Gothkę która nie wyglądała jak emo albo jak kretynka rodem z cosplay. ale to jedna, jak już zdarzyło się oglądać to jakieś flisowane spódniczki właśnie rodem z tej ulicy japońskiej co tu jest o niej temat (albo był jesli wywaliłem) i makijaż jak z bravo girls dla emo...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
W Niemczech dalej ich jest na pęczki. Z resztą czego tam nie ma. Tam to ze świeczką szukać nastolatka, który nie podpisuje się pod żadną subkulturą.

nie zgadzam sie, czas subkultur juz minal wszedzie, takze w Niemczech , gdzie to fakt, zawsze byly wyraziste.

mlodzi nadal beda sie laczyc w grupy, ale bez takich sztywnych schematów jak wczesniej - tak mi sie zdaje

ps : ktos tu napisal ze Deine Lakaien to gotyk - LOL, smiechu warte, gotyk to taka muzyka jaka gralo Elend

http://youtube.com/watch?v=kkhxv4i_dUo&feature=related

ZERO GITAR ANI ELEEKTRONIKI !!!!!!!!!!
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
nie zgadzam sie, czas subkultur juz minal wszedzie, takze w Niemczech , gdzie to fakt, zawsze byly wyraziste.
Słuchaj, mieszkam zaraz przy granicy, to głównego rynku w Goerlitz mam 15 minut drogi, a chodzę tam dosyć często zarabiać (Gitara, kapelusz i te sprawy, Niemiaszki hojne są) i widzę jak się sprawy mają. Subkultur jest tam pełno, a nawet więcej niż pełno. Są punkowcy, którzy siedzą całymi dniami na daszku nad wejściem do budynku poczty, są goci, są metalowcy, najwięcej jest emo pudli i tych wszystkich skate hardcore'owców bo teraz moda na to. Są też skini, chociaż w dzień takiego ciężko spotkać, za to w nocy wystarczy przejść się na Marienplatz, aby zobaczyć grupkę co najmniej 30 boot boyów. Więc subkultury za zachodnią granicą są wciąż popularne. O wiele bardziej niż w Polsce.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Słuchaj, mieszkam zaraz przy granicy, to głównego rynku w Goerlitz mam 15 minut drogi, a chodzę tam dosyć często zarabiać (Gitara, kapelusz i te sprawy, Niemiaszki hojne są) i widzę jak się sprawy mają. Subkultur jest tam pełno, a nawet więcej niż pełno. Są punkowcy, którzy siedzą całymi dniami na daszku nad wejściem do budynku poczty, są goci, są metalowcy, najwięcej jest emo pudli i tych wszystkich skate hardcore'owców bo teraz moda na to. Są też skini, chociaż w dzień takiego ciężko spotkać, za to w nocy wystarczy przejść się na Marienplatz, aby zobaczyć grupkę co najmniej 30 boot boyów. Więc subkultury za zachodnią granicą są wciąż popularne. O wiele bardziej niż w Polsce.

no na pewno bardziej niz w Polsce, u nas wiekszosc mlodych nie nalezy do subkultur dziś, ale nie mów ze trudno znalesc tam tych niezrzeszonych...ja tez bylem nie raz w Niemczech ;) tyle ze w berlinie tylko, wiec moze inna skala, wiecej ludzi.
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Goci to ciekawe osoby, z ktorymi moge pogadac na tematy, ktore mnie najbardziej interesuja, czyli swiat duchowy, tj. religia, sens ludzkiej egzystencji itd. Podoba mi sie ich styl. Muzyka nie bardzo, ale zdarzy sie, ze jakas piosenka podchodzaca pod gotyk wpadnie mi w ucho ;) . Ale ogolnie goci sa ok.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
kapele?
A prosze bardzo.

The sisters of mercy, Devill Doll, Diary of Dreams, Clan of Xymox, Specimen, Alien sex fiend, Fields of nephilim, Deine Lakaien, And also the trees, Elend, Arcana, Hocico, :wumpscut:, Inkubus Sukkubus, London after midnight, Sopor Aeternus, Skeletal family, Christian Death,Psyclon Nine


I naprawde nie wiem, co gotyk ma wspolnego z metalem.

Zgadzam się w 100%, gotyk nie wiele ma wspólnego z metalem. Wystarczy zresztą pojechać na Castle Party do Bolkowa (już niedługo), największą tego typu imprezę w Polsce.
Wszyscy ci, którzy mają wątpliwości niech posłuchają Suicide Commando, Die Sektor, Psyclone Nine czy Reaper'a - przedstawicieli sceny aggrotech, której bliżej do techno niż metalu. Tego słucha większość gotów!
 

ulrich147

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Goci są bledsi od innych subkultur :p Moja siostra długo nosiła się w tym stylu, dla mnie to takie emo lat 90, też smutni, też o śmierci... Tylko forma tylko zmieniona, przykładowo tamci robili sobie smutne zdjęcia z rozwianym włosem, w długich sukniach, las w tle, a emo - smutne zdjęcia z farbowanym na 147 kolorów włosem, w Vansach, łazienka w tle. Ale przekaz ten sam.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Goci są bledsi od innych subkultur :p Moja siostra długo nosiła się w tym stylu, dla mnie to takie emo lat 90, też smutni, też o śmierci... Tylko forma tylko zmieniona, przykładowo tamci robili sobie smutne zdjęcia z rozwianym włosem, w długich sukniach, las w tle, a emo - smutne zdjęcia z farbowanym na 147 kolorów włosem, w Vansach, łazienka w tle. Ale przekaz ten sam.

To o czym piszesz to raczej nie są goci tylko metale. Goci to bardzo weseli ludzi nie stroniący od różnych kolorów.

Kilka zdjęć z Castle Party:

Castle_Party_piatek_007.jpg

Castle_Party_piatek_009.jpg

Castle_Party_piatek_004.jpg

Jak widać goci nie koniecznie muszą być ubrani na czarno :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
o ile faceci na tych zdjęciach wyglądają normalnie, to gotki wyglądają jak z bravo w większości, albo jak spod latarni. udowodniłeś tylko że moda i w to kopie.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
o ile faceci na tych zdjęciach wyglądają normalnie, to gotki wyglądają jak z bravo w większości, albo jak spod latarni. udowodniłeś tylko że moda i w to kopie.

Wyluzuj, ja nic nie próbowałem udowodnić ;) Goci wyglądają tak odkąd powstały odłamy elektroniczne ich muzyki. Nie jest to kwestia mody a raczej tradycji. Poza tym chciałbym wiedzieć gdzie mieszkasz bo jeżeli tam kobiety chodzą w cyberloxach i latexach to koniecznie muszę się przeprowadzić!
 
Do góry