Gothci

Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Nie jestem żadną gotką, więc nie będę tutaj nic Ci prawić.
Wykażę się trochę lenistwem, więc masz http://mapofmetal.com goth-metal masz po prawej od zielonej wyspy z visual kei, która powinna Cię zainteresować :p Jeszcze gdzieś jest gotycki rock ^_^
Istnieje również coś takiego jak metal symfoniczny z domieszką gotyku, czy gotycki symfoniczny metal :p

Chcesz zobaczyć subkulturę gotycką z prawdziwego zdarzenia - zapraszam do Londynu bądź Frankfurtu.

P.S. W żadnym swoim zdaniu nie napisałam, że ideologii nie mają, chociaż też bym ograniczyła to do pewnych rodzajów, bo przecież też oni są wewnętrznie nieźle podzieleni.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Jeszcze gdzieś jest gotycki rock
No proszę Cię...

gotycki symfoniczny metal
A co to jest gotycki symfoniczny metal?

Chcesz zobaczyć subkulturę gotycką z prawdziwego zdarzenia - zapraszam do Londynu bądź Frankfurtu.
Byłam w Londynie, odwiedziłam Camden Town i mogę śmiało stwierdzić, że goci to zwykli ludzie różniący się od reszty ubiorem ;)

bo przecież też oni są wewnętrznie nieźle podzieleni.
"Nieźle"? Są goci... hmm, klasyczni i cybergoci, z tego co wiem. Istnieją jeszcze jakieś typy?
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
No proszę Cię...
Nie proś mnie o nic, ja tego nie dzieliłam :p Poza tym na rodzimym podwórku mamy Closterkellera, który uważa, że to gra :p

A co to jest gotycki symfoniczny metal?
Twory Epico-podobone wg pewnej części osób (zaznaczam, że nie wyrażam tutaj swojego zdania, bo ja takich szczegółowych podziałów nie lubię, od swojej strony mogę powiedzieć, że Epica wg mnie to nie metal :p).

Byłam w Londynie, odwiedziłam Camden Town i mogę śmiało stwierdzić, że goci to zwykli ludzie różniący się od reszty ubiorem
Miałaś przyjemność rozmawiać z kimkolwiek?

"Nieźle"? Są goci... hmm, klasyczni i cybergoci, z tego co wiem. Istnieją jeszcze jakieś typy?
Pewnie ^_^ Około 16 jest w sumie ^_^ Tyle, że ja ich nie rozróżniam czasami (te cyber-cosiowate mi się mylą xD) Mi się najbardziej podoba gothic elegant aristocrat :p Oczywiście podzieleni są tylko pod względem estetycznym.

Wywołaj sobie jakąś osobę na forum, która uważa siebie za gotha ^_^ Chociaż prawdziwego będzie ciężko znaleźć ^_^
Jest rano, więc nie chce mi się więcej produkować, ale wierzę iż jako mądra z Ciebie dziewczyna, sama sobie poszukasz informacji dokładniejszych na ten temat.
Jeśli nie, to trudno.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Barok był stylem dla ubogich - stworzyć iluzję superbogactwa za pomocą tanich środków. Drewnio pomalowane złocisto lub srebrzysto.

A myśl gotyku (źródłosłów ?) - stylem wyrażać wzniosłość idei, jej pięcie się wzwyż, do nieba ...

Czy ta podkultura ma podobne uzasadnienie wyglądu?

W czasach "młodszych" można mnie było uznać za wyznawcę podkultury namiętnych czytelników od dwóch do czterech książek na dobę, więc wolę głębię (głąb) od zewnętrznych pozorów. Ale ładne toto jest.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Twory Epico-podobone wg pewnej części osób (zaznaczam, że nie wyrażam tutaj swojego zdania, bo ja takich szczegółowych podziałów nie lubię, od swojej strony mogę powiedzieć, że Epica wg mnie to nie metal :p).
No cóż, jak już się pewnie zdążyłaś domyślić, ja również nie przepadam ;)

Miałaś przyjemność rozmawiać z kimkolwiek?
Oczywiście, inaczej bym się nie wypowiadała.

Pewnie ^_^ Około 16 jest w sumie ^_^ Tyle, że ja ich nie rozróżniam czasami (te cyber-cosiowate mi się mylą xD) Mi się najbardziej podoba gothic elegant aristocrat
Trochę mnie to śmieszy... Dodasz jakiśtam dodatek do stroju i od razu powstaje nowy odłam gotyku? Tak można te podkultury tworzyć w nieskończoność.

ale wierzę iż jako mądra z Ciebie dziewczyna, sama sobie poszukasz informacji dokładniejszych na ten temat.
Kiedyś dużo czytałam o gotach, oglądałam również filmy ;) Myślę, że na razie mi to wystarczy, ale dziękuję za radę.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Oczywiście, inaczej bym się nie wypowiadała.
Nie wiem kogo spotkałaś, więc nie będę kwestionować Twoich doświadczeń ^_^
Mogę powiedzieć tylko od siebie, że byłam parę razy w Bolkowie (dla muzyki) i miałam okazję poprzyglądać się różnym zjawiskom pogodowym i faktycznie dla większości jest to ubiór (może dlatego, że cyber było zdecydowanie więcej).
Z naszego rodzimego podwórka mam znajomego, który uważa się gotha, twierdząc, że wyróżniają się tym, że bardzo sobie cenią indywidualizm, wolność i tolerancję. Niech mu będzie ^_^
Pamiętam, że porównałam ich w pewnym momencie do hipisów xD Oczywiście nie w 100 %

Trochę mnie to śmieszy... Dodasz jakiśtam dodatek do stroju i od razu powstaje nowy odłam gotyku?
Wiesz co nie wiem, bo nie ogarniam tych cyber w ogóle :p Chociaż miejscami wyglądają całkiem zabawnie ^_^
 
Do góry