Glany

wertep

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
1
a ja mam pytanie: czy jest minimalny limit dziurek, jaki buty muszą spełnić, by nazywane były glanami? W necie widziałem nawet 3-dziurkowe, ale wyglądały jak półbuty.
Ja sam chodzę w wyrobie glanopodobnym, 6-dziurkowym. Takie normalne trepy. Bynajmniej nie zimowe - zero ocieplenia. Bardzo wygodne, mimo że niemal całkowicie nowe. I nie wyglądają tak dziwnie.
Co to w ogóle za ściganie się, kto ma więcej dziurek? Powagi, ludzie.
 

Ex aequo

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Les Fleurs du Mal
Nigdy mi się nie podobały. Wydają mi się wielkie, ciężkie i niezgrabne - czułbym się w nich, jakby ktoś zatopił mi nogi w cemencie.
 

wertep

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
1
masz rację - wydają się. Nie ma lepszego wielozadaniowego obuwia. Glanami przy odrobinie wprawy można nawet piwo otworzyć. chyba.
Na pewno mniej wprawy wymaga zglanowanie kogoś. Tak, te buty są stworzone do tego. Zresztą, sama nazwa wskazuje. Zapomniałeś kluczy? Żaden problem, żadne drzwi się nie oprą glanom. Podobnie jak szczęka. Idziesz do lasu? bierz glany, wygodnie się w nich chodzi po wszystkich... sorry, wszystkim. Są tak niezniszczalne, że nawet metale w nich chodzą. A wiesz, jaki twardy potrafi być taki metal?
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Nigdy mi się nie podobały. Wydają mi się wielkie, ciężkie i niezgrabne - czułbym się w nich, jakby ktoś zatopił mi nogi w cemencie.
Nie chodziłeś- nie mów że są ciężkie i niezgrabne, są bardzo wygodne.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
O ile mi się wydaje, to jest temat dla tych, którzy mają coś do powiedzenia na temat glanów. Osoby, które nigdy nie miały tych butów na nogach raczej nie powinny się tu wypowiadać. To, że but jest masywny, nie znaczy, że niewygodny.
 

nikita1

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
To są najwygodniejsze buty jakie posiadam. Pierwsze kupiłam jak miałam ok. 14 lat wtedy było ciężko dostać małe rozmiary (było to dość dawno) więc kupiłam za duże po prostu chciałam je mieć. Oczywiście nie doczekały jak mi noga urośnie bo się zniszczyły. Następnie kupiłam nowe (oczywiście już rozmiar był odpowiedni)hahahah. Już mam chyba 4 lub 5 parę i nie wyobrażam sobie żeby ich nie było. Kocham te buty. Choć już rzadko w nich chodzę to zawsze w mojej szafie znajdą miejsce.
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
100 zł to nie, coś w okolicach 160. No ale dla mnie i tak niewygodne i uważam, że zakup glanów był błędem.

Ja kupuję wysokie więc automatycznie co najmarniej 300zl plus za określoną markę bo na bazarach takich nie sprzedają, a i tak jak są nowe to obcierają. Jakieś dwa tygodnie chodzenia, jakiś koncercik najlepiej i się rozbije:D
 

UpadlyAniol

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Ja tam teraz mam takowe glany - http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-43852-buty-NEW-STYLE-KMM-czarne-WZ-373s-4-klamry-z-wzmacniana-cholewa-KMM-017-.html

Nosze glany bo poprostu w nich lepiej mi sie chodzi czuje chociaz ze ide taki powiedzmy nawet silniejszy.
 

*czarna_owca*

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
163
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Ja moje glany mam od listopada. Jak pisałam wcześniej HD, czarne, 10. Strasznie je lubię, z czasem coraz bardziej. Przechodziłam w nich prawie całą zimę. I sprawdziły się, mimo blachy. Było mi wręcz cieplej, niż w kozakach, które są specjalnie na zimę i rzekomo ocieplane. No i nigdy mnie nie obtarły, choć spodziewałam się tego czytając wcześniej wasze posty.
 

binalshibh

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnyśląsk
Ja noszę glany STEEL,czarne 10-cio dziurkowe. Chodzę tylko w nich,bo są to najwygodniejsze buty na świecie ! ;D
 

Andrygonia

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ach, glany. Dla mnie to najlepsze buty na świecie.
Szczególnie, gdy często jeździ się zatłoczonymi autobusami, z ludźmi, którzy nie patrzą gdzie i na kim stają <_<
Moje pierwsze glany (czarne, 10-cio dziurkowe) kupiłam jakieś 2 lata temu na allegro, za stówę. Wiele już przeszły i jeszcze się trzymają :]
 

Wizlight

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Steel czarne 10 dziurek są bardzo wygodne i rzadko kiedy się z nimi rozstaje chyba,że bardzo gorąco :)
 

CristianoRonaldo9

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
37
Punkty reakcji
1
Najlepsze glany robiła rumuńska armia. One od lat już nie są sprzedawane poza Rumunią, ale to były rewelacyjne buty. Swoje kupiłem z 15 lat temu, i chodziłem w nich 7-8 lat - nie do zdarcia. Jednocześnie były to dość lekkie glany, z cieńszej skóry, zupełnie inne niż martensy.

Hah, przypomniała mi się zabawna historyjka - podchodzi do mnie żul na przystanku, i mówi zapitym głosem: "Panie, mam rumuna na sprzedaż" - ja na niego wielkie oczy, a on wyjmuje spod kurtki jednego glana - "Tylko jednego, drugiego zgubiłem";) Autentyk;)
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
A co sądzicie o glanach w lecie - zaczyna się robić parno, zostajecie przy nich czy raczej jakaś alternatywa?

Ja osobiście lubię też moje Conversy kiedy na glany za ciepło.
Choć wiem, że są ludzie którym i upał nie przeszkadza w noszeniu glanów.

Mi dosyć szybko się wydaje, że mi nogi w środku pływają :p
 

NuclearMan

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Siema!
Mam zamiar kupić glany, lecz nie mogę się wgl. zdecydować.
Moglibyście mi poradzić, które lepsze i wygodniejsze?
Najpierw zainteresowałem się glanami STEEL 15 Dziurek
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-66690-glany-STEEL-BLACK-15-dziurkowe-152-OZ-STEEL-059-.html
Potem zainteresowałem się glanami KMM 10 Dziurkowymi
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-11300-glany-KMM-CZARNE-10-dziurkowe-wz-020s-KMM-001-.html
Jedyny problem w tycch glanach to to, że nie wiem jak one są długie, nie chcę mieć za krótkich glanów.
Moglibyście mi jakoś pomóc? Temat jest raczej już martwy, lecz jak znajdzie się parę "doświadczonych" nosicieli glanów to proszę was o opinie.
Pozdrawiam
 

Anukka

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Noszę glany od 8 lat. xD Klasyczne, czarne, 10-tki. Pasują do wszystkiego :D

Owszem, wyglądają ciężko i masywnie, ale obecnie trudno jest mi sobie wyobrazić wygodniejsze buty. :)
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Siema!
Mam zamiar kupić glany, lecz nie mogę się wgl. zdecydować.
Moglibyście mi poradzić, które lepsze i wygodniejsze?
Najpierw zainteresowałem się glanami STEEL 15 Dziurek
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-66690-glany-STEEL-BLACK-15-dziurkowe-152-OZ-STEEL-059-.html
Potem zainteresowałem się glanami KMM 10 Dziurkowymi
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-11300-glany-KMM-CZARNE-10-dziurkowe-wz-020s-KMM-001-.html
Jedyny problem w tycch glanach to to, że nie wiem jak one są długie, nie chcę mieć za krótkich glanów.
Moglibyście mi jakoś pomóc? Temat jest raczej już martwy, lecz jak znajdzie się parę "doświadczonych" nosicieli glanów to proszę was o opinie.
Pozdrawiam

moim zdaniem steele za szybko się niszczą więc kupiłbym KKM
 
Do góry