Glany

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Ja mam glany za jakieś 170zł długo sie trzymają ale są troche dziwne. Skóra dość miękka, firma LM (?). W zimie zawsze mi w nich ciepło jaki mróz by nie trzymał... Za to przy wyższych temperaturach jest w nich dość ciepło, a nie są ocieplane...
 

Jowitka32

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
Moje glany mają 10 dziurek.:)Kosztowały 175 zł...bardzo są wygodne...są to moje "buciki" na motocykl :)
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Heavy Duty, 10 dziurek. Postawiłem na firmę toteż dałem około 260zł.
 

Garwina

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
4
również HD 10 , kupowałem ponad rok temu , a dałem niecałe 300. Bele białe , bez żadnych podtekstów ideologicznych ;) jedyna ich wada to to , że języki mi się "skręcają". Choć aktualnie nosze sobie białe nike air za kostke z jakimś ocieplaczem , glany noszę wiosna-jesień
 
M

Mushkin

Guest
To ja spytam z ciekawości Co takiego jest fajnego w noszeniu glanów?? dlaczego wolicie je od obuwia sportowego czy kalsycznego?? Np. ja nie rozumiem jak można butowac w takim obuwi co jak niektórzy pisza jesy bliskei śmeirci, starsznie brzydko to wyglada, jak mi sie zuzyja to kupuje nowe choc wiadomo, że nie ma to tak wygodnie jak w starych butach ;D A ja np. mi sie nie podoba u dziewczyn, ze nosza takie obuwie w lecie a i zima tez. Ja tylko pytam bo nie interesuje mnei kto w czym chodzi, zeby była jasnosc

Są różne powodu - ale zapytaj prawdziwego żołnierza - powie ci, że to najwygodniejsze buty jakie istnieją. Owszem, są masywne i z początku bardzo sztywne (trzeba rozchodzić), ale na kilkunastokilometrowe podróże są niezastąpione. Poza tym pięknie wypastowane czarną pastą lśnią i są obiektem ludzkich spojrzeń. Klasyka butów. Budzą respekt :p Poza tym możesz z czuba rozwalać szklane butelki :)
 

Kopsnij_Mi_Szluga

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Opolskie
Czarne, 10 dziur, Steel. Dałam około 200 zł.
Co do ludzkich spojrzeń, to faktycznie przyciągają. Są niesamowite - taka prawda ;)
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Moje diggery właśnie sie roz:cenzura:iły :(
siedzę i kleję podeszwę, te śrubki to tylko dla picu były 0o
 

Gentlewoman

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
2
Ja się zaopatrzę w czarne glany w białe kwiatki ( Ha będę oryginalna)
 

Garwina

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
4
mam pytanie , co sądzicie o glanach na klamry ?
jak dotychczas zawsze miałem wiązane , co sprawiło jako takie problemy , długie wiązanie , albo wiecznie rozwalające się sznurówki ( choć te ostatnie mam już bardzo długo , jakieś wytrzymałe się trafiły). Z tego co widzą moje glany wytrzymają jeszcze trochę , lecz swoje czasy świetności mają już dawno za sobą , więc będzie trzeba powoli myśleć nad kupnem nowych i właśnie zainteresowały mnie te na klamry ( zawsze coś nowego , poza tym lubie zmiany), ciekawi mnie czy ktoś z was już miał takowe i jak się sprawdzały.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Ja mam wiązane, fakt faktem - sznurówki co chwilę pękają nieproszone. Glany z klamrami, no nawet ciekawie się prezentują, ale bez nadmiaru. Co za dużo to niezdrowo. Jeśli chodzi o wytrzymałość, etc. to nie wypowiadam się, ponieważ nie miałam takowych.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ja mam wiązane, fakt faktem - sznurówki co chwilę pękają nieproszone. Glany z klamrami, no nawet ciekawie się prezentują, ale bez nadmiaru. Co za dużo to niezdrowo. Jeśli chodzi o wytrzymałość, etc. to nie wypowiadam się, ponieważ nie miałam takowych.

Jak pękają sznurówki, to przestań wiązać normalnie, jak inne buty, kup sznurówki 2m i wiąż "na drabinkę". Ja przez pierwsze parę miesięcy wiązałem normalnie i w ciągu 2-3mc wymieniłem 3 razy sznurówki, a odkąd inaczej wiążę to sznurówki jedne przy tych glanach są prawie 2 lata.
 

Garwina

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
4
możesz wyjaśnić na czym polega wiązanie " na drabinkę" ? :D
 

Karmelowa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
47
Punkty reakcji
0
Jak byłam troszkę młodsza to lubiłam ubrać glany, ale mi osobiście nie jest w nich wygodnie, chociaż są ludzie, którzy twierdzą, że to najwygodniejsze buty na świecie. :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
możesz wyjaśnić na czym polega wiązanie " na drabinkę" ? :D

Wiązanie na drabinkę glanów wygląda tak:
glany.jpg


Sposób: na końcu sznurówki robisz guz, i od dołu przeciągasz całą sznurówkę przez pierwszą dziurkę, tak aby końcówka z guzem oczywiście została przy pierwszej dziurce. Następnie przeciągasz sznurówkę przez drugi otwór na tym samym poziomie, a następnie pod spodem (tak aby nie było widać) przeciągasz sznurówkę o jeden poziom wyżej do dziurki w tym samym rzędzie co pierwsza. Później to już tylko powtarzasz zabawę przeciągając sznurówkę przez dziurkę na tym samym poziomie tylko w drugim rzędzie i tak jedzie się do samego końca, jak już skończysz to okręcasz sznurówkę wokół cholewy, tak aby nie odwiązała się i gotowe, możesz iśc na wojnę :D Teraz żeby zdjąć/założyć buta na nogę nie musisz przeciągać od nowa/wyciągać sznurówek, tylko wystarczy że poluzujesz. Jest szybciej, łatwiej i oszczędniej, bo sznurówki nie niszczą się tak szybko :p
A na obrazku sposób wiązania w karykaturalny sposób wygląda tak:
glany.jpg


przerywana linia oznacza jak ma iść sznurówka, ale żeby nie było jej widać, czyli po wewnętrznej stronie.

Przepraszam, za język wypowiedzi, ale nie potrafię napisać tego w "fachowym języku" :D
 
Do góry