Facebook nie jest fajny

C

Czart

Guest
Czy brak profilu na Facebooku oznacza, że jesteś psychopatą? Niektórzy pracodawcy i psycholodzy twierdzą, że unikanie portali społecznościowych jest w obecnych czasach "podejrzane".

Popularność Facebooka na całym świecie stale rośnie, a dominująca pozycja tego portalu nikogo już nie dziwi. Dzieło amerykańskiego studenta stało się wszechobecnym elementem nowoczesnego społeczeństwa. Doszło do tego, że coraz więcej pracodawców jest podejrzliwych, gdy kandydat nie ma profilu na tym portalu. Podobnego zdania są coraz częściej psychologowie, którzy uważają, że brak konta na Facebooku to "podejrzana" sprawa


Szaleńcy unikają Facebooka?

Niemiecki dziennik "Der Taggspiegel" przypomina, że konta na Facebooku nie miał ani sprawca niedawnej masakry w amerykańskim kinie James Holmes, ani też Norweg Anders Breivik, sprawca zamachu w Oslo i tragicznych wydarzeń na wyspie Utoya.

Niewątpliwe brak konta na Facebooku wzbudza zainteresowanie przyszłych pracodawców. Potwierdza to mi.n. magazyn "Forbes", gdzie przedstawiciele działów HR dużych firm coraz częściej stają się dziwnie ostrożni wobec kandydatów nieposiadających konta na popularnym portalu społecznościowym. Cześć pracodawców może wtedy podejrzewać, że profil danej osoby został usunięty z powodu naruszenia regulaminu, co również niezbyt dobrze rekomenduje jako pracownika.


Nie umawiaj się z kimś kto nie ma konta na Facebooku

Z kolei dziennikarz portalu Slate.com napisał wprost, że młodzi ludzie nie powinni się umawiać na randki z kimś, kto nie ma konta na Facebooku. - Jeśli jesteś w pewnym wieku i spotykasz kogoś, z kimś masz zamiar wkrótce wylądować w łóżku, a ta osoba nie ma konta na FB, to zalecam dużą ostrożność - mówi Farhad Manjoo, który podkreśla, że ta zasada dotyczy tylko młodzieży.

Zdaniem psychologa Christophera Moellera, korzystanie z Facebooka stało się obecnie sygnałem zdrowego uczestniczenia w globalnej sieci społecznej. Eksperci podkreślają, że wspomniany Holmes czy inni seryjni zabójcy nie mieli praktycznie żadnych przyjaciół. Doszło więc do tego, że jeśli jako młody człowiek nie jesteś aktywny na Facebooku, możesz być podejrzewany o nienormalność lub nawet bycie niebezpiecznym dla otoczenia.

Małgorzata Słupska
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1010253,title,Nie-korzystasz-z-Facebooka-To-podejrzane,wid,14827620,wiadomosc.html?ticaid=111980






To może dość skrajne oskarżenie, ale wcale nie pozbawione sensu. Według najnowszych badań, przestępcy i osoby z niebezpiecznymi zaburzeniami psychicznymi nie udostępniają informacji o sobie w największym portalu społecznościowym w sieci. Poza tym, jeśli ktoś nie korzysta z Facebooka, może być podejrzliwie traktowany przez pracodawcę.

Brak konta na Facebooku oznacza, że ma się coś do ukrycia, tak przynajmniej mogą to odebrać pracodawcy. Szefowie firm wolą wiedzieć coś o osobowości kandydatów, a nic zdradzi tak wiele o obcym człowieku, jak jego konto na Facebooku. Ostrożne i rozsądne udostępnianie treści w publicznej części profilu może pomóc zaprezentować się z dobrej strony i zwiększyć szanse na dostanie pracy. Regularne zamieszczanie zdjęć z mocno zakrapianych imprez albo zupełny brak konta mogą zmniejszyć te szanse.



Trudności z dostaniem pracy to nie jedyne, co może spotkać młode osoby chcące przeciwstawić się współczesnej modzie i zignorować istnienie Facebooka. Psychologowie wskazują na możliwość występowania u takich osób zaburzeń psychicznych lub społecznych, które w skrajnych przypadkach mogą źle się skończyć. Jako przykłady podawani są Andres Breivik, masowy morderca z Norwegii, oraz John Holmes - szaleniec, który niedawno urządził masakrę w kinie w Denver. Obaj mężczyźni nie mieli konta na Facebooku i byli niemal nieobecni w sieci.
Eksperci zwracają uwagę na to, że brak konta w portalu społecznościowym może oznaczać, że nie ma się przyjaciół w rzeczywistym świecie. To nie jest w żaden sposób normalne. Jak zawsze tak zdecydowana i jednoznaczna ocena nie jest do końca sprawiedliwa, ale pokazuje, jak bardzo świat wirtualny przeniknął się z tym rzeczywistym i jak szybko ten proces postępuje. Być może za kilka, kilkanaście lat powodem do niepokoju rodziców i wychowawców będzie to, że ich dziecko nie chce mieć konta w portalu społecznościowym?

http://technowinki.onet.pl/aktualnosci/nie-masz-konta-na-facebooku-to-podejrzane/sq4m9




2 listopada 2013 roku godzina 15.37 doskonały czas na zabijanie :devil:
 
V

Vaffik

Guest
Facebook od strony marketingu i samego pomysłu jest ok. Potrafi zrzeszać ludzi. Niefajni jesteśmy my. Sami ludzie. Czasami kompletnie rąbnięci w łepetynę. Tak, tak. Każdy portal doprowadzamy do syfu a później wyjemy w niebiosa że jest źle. O czym mówię? Popatrzcie na swoich znajomych! Wielu z Was ma ich po kilkaset jak nie kilka tysięcy. Byle jaki krzak by liczba rosła. I kto tu niefajny? Ty czy Facebook?
Nadal nie wiadomo o czym piszę?
A z naszą-klasą to co zrobiliśmy?
Mieliśmy polskiego Facebooka. Naszego! I co? Co było nie tak? Facebooko-fobia nastała?
Własnego nie znacie, we włąsne sr...cie a póxniej wyjecie!
Sorry za słowa lecz tylko taka forma dociera do nszych rodaków!
Oby tak dalej! Za rok będziecie narzekać na GMAILA! Taaa... Nie mamy przecież WP, ONETU, INTERII i innych! Jest GMAIL.COM i koniec.
 
M

MacaN

Guest
Do syfu to może doprowadzić portal jego właściciel. Sorry, nasza-klasa przespała pewien okres, została gdzieś z tyłu, potem właściciele wpadli chyba na najgorszy z możliwych pomysłów - zbijali na reszcie użytkowników tyle kasy ile się już dało, bo lada moment strona miala upaść.
 
V

Vaffik

Guest
serwer bez limitów kosztuje 69zł za rok. Kolejne lata 200-350zł. Tyle zarobię na Truskawkach. Mamy w Polsce masę informatyków. Młodych zdolnych do.... własnie, do czego. AAAAaha... GTA4 jest! No tak! Kupić kompa za 3,5tys.zł by pograć będąc studentem informatyki!
Zapomniałem że kraj i ludzie na psy schodzą.
Mówisz NK padła. Nauczyło to innych...
Dlaczego więc nie ma konkurencji NK?
Nikomu się nie chce?
Aaa... Czekamy na wizy więc wszyscy jesteśmy na FC, Twitterku i w Gmailu. No cóż.
 
M

MacaN

Guest
Jeśli sądzisz, że schodzisz na psy, to schodź. Ja tego nie robię.

Ludzie siedzą na facebooku, bo jest bardziej intuicyjny, bardziej przystępny. Ciągle wprowadzają tam innowacje, nad stroną i jej wyglądem pracują ludzie zatrudniani za ciężkie pieniądze, Ci ludzie mają wiedzieć jak powinna wyglądać strona internetowa przyciągająca masę użytkowników. Jesteś naiwny jeśli uważasz, że wystarczy bć dobrym informatykiem, by stworzyć taki serwis, jak facebook i potem go utrzymać.

Piszesz jakieś bzdury, zwracając uwagę na to, że korzystamy ze stron amerykańskich, a nie Polskich. To co, mam skasować konto na facebooku, bo patriotyzm ? Żałosne podejście, wybiorę to, co jest bardziej konkurencyjne. Facebook to nie jest firma, która wykupuje " serwer bez limitów " za 69 zł. Facebook sam buduje swoje serwerownie, ponieważ ten serwis ma prawie 1,5 miliarda użytkowników, miesięcznie zalicza przychód w granicach miliarda dolarów. Co Ty porównujesz do naszej klasy, albo tym podobnych serwisów ? Tak jak pisałem - nasza-klasa miała swój czas. Większość ludzi w Polsce posiadających konta na tego typu portalach społecznościowych nie miała facebooka, tylko nk. Niestety, ludzie zarządzający tą stroną dali ciała, w pewnym momencie wygląd strony stał się przestarzały, nie wprowadzono innowacji, później strona chciała zarobić na użytkownikach, postawiła głównie na gry, na punkty - gąbki ( z tego co pamiętam ). Chciwość i chęć zaoszczędzenia doprowadziły tę stronę do upadku.
 
E

edyta80

Guest
Facebook jest fajnym narzędziem do komunikacji i bezpłatnym. Ja na fejsie piszę ze znajomymi którzy mieszkają w Australii i nic mnie to nie kosztuje, a mam z nimi bardzo dobry i stały kontakt za pośrednictwem Fb.
 
M

MacaN

Guest
To jest własnie fenomen internetu, Ty nic nie płacisz, a na Tobie zarabiają grube pieniądze. Cóż... w tym wypadku można chyba zaryzykować powiedzenie, że czas to pieniądz.
 
V

Vaffik

Guest
Tak! Wyssane z palca. Niech tak zostanie. Zerknij tylko co Google Android razem z fejsem robią z Twoimi fotkami w telefonie to zrozumiesz o co mi chodzi. Zacznij od skruplatnego przeglądaia karty SD i wszystkich folderów od facebooka. Jak już znajdziesz masę dziwnych plików w formacie xuiodhouisdh9usdn9dius to dodaj do pliku końcówkę .jpg! Wtedy zrozumiesz co to i zaczniesz zastanawiać się dlaczego jest skompresowane i dlaczego w cache facebooka siedzi. Jak już zrozumiesz że miało to być wysłane lub też zostało wysłane - wróć do tematu o Amerykanach, dobrze?
Siedzę w informatyce od 1987roku więc mam prawo mówić to co mówię ale najpierw .... poszperaj, poczytaj, sprawdź, dowiedz się a póxniej chwal!
 
M

MacaN

Guest
To, ze facebook jest szpiegiem to jasne, nic w tym zaskakującego, ale ma do tego prawo. Nk też przechowywało i przechowuje pliki z informacjami o Tobie. Jednak zwróć uwagę na fakt, iż to Ty dajesz zdjęcia i na swoją własną prośbę jesteś katalogowany. Tylko, że prawdopodobnie znaczysz na tyle mało, że nikt tego nigdy nie wykorzysta.



vaffanculo napisał:
Siedzę w informatyce od 1987roku więc mam prawo mówić to co mówię ale najpierw
Grasz w gry na kompie za 3,5 tyś ?
 
V

Vaffik

Guest
Czytaj ze zrozumieniem i nie zadawaj takich pytań. Jakie gry??!

Naprawdę nie rozumiesz?
Tu nie chodzi o wgrane zdjęcia które sam udostępniam! To chodzi o cała Twoją galerię z telefonu - łopatologiocznie tłumacząc jak krowie na rowie - nawet te fotki których nigdy w życiu na FB czy do NK nie wysyłałeś! Tak, tak! Dlatego powiedziałem: sprawdź, poczytaj, przetestuj i dopiero sie wypowiadaj. Wyobraź sobie że zrobiłeś poufną fotkę ot by Twoja luba nago, a co tam! Masz ją w fonie! No i teraz mają wszyscy! Zgodziłeś się na to?
Zresztą. Co ja będę gadał... Polacy w 98% byli, są i będą "ciemni".
 
M

MacaN

Guest
vaffanculo napisał:
Tu nie chodzi o wgrane zdjęcia które sam udostępniam! To chodzi o cała Twoją galerię z telefonu
Nic nie będę sprawdzał, bo nie mam facebooka na telefonie i nie znam się na tym. Natomiast wiem jedno - jeśli potrafisz udowodnić, że facebook pobiera takie dane z Twojego telefonu, to możesz mu wytoczyć sprawę w sądzie.



vaffanculo napisał:
Polacy w 98% byli, są i będą "ciemni".
W 98% to raczej biali, ciemni to te pozostałe 2%.



vaffanculo napisał:
Poczekaj... ach tak :)



vaffanculo napisał:
Mamy w Polsce masę informatyków. Młodych zdolnych do.... własnie, do czego. AAAAaha... GTA4 jest! No tak! Kupić kompa za 3,5tys.zł by pograć będąc studentem informatyki!
 
V

Vaffik

Guest
Nie ważne gdzie masz facebooka. Najważniejsze jest to by nie trzymać poufnych danych na tym samym dysku i po temacie.
Wytoczyć sprawę? Żartujesz, nie?
Wystarczy że włączysz nowy telefon i masz do zaakceptowania 2km regulaminów. Oczywiście jest tam zaznaczone że gogle i facebook jeśli się nie zgodzisz to nie będą pobierać danych z telefonu ale ... oni mają to gdzieś. Co im zrobisz? Nic... ...
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Sprawdziłam, przy instalowaniu aplikacji NK wyświetla się komunikat, że "NK potrzebuje dostępu do: zdjęcia/multimedia/pliki". Czyli to nie tylko FB jest taki zły w tej kwestii, NK też może coś pobrać z telefonu.

Poza tym, skoro jedni i drudzy jasno zaznaczają, że będą mieć dostęp do większości danych z telefonu, a komuś to nie odpowiada, to niech nie korzysta z tych portali i po sprawie.
 
M

Mother Russia

Guest
Nie korzystam z tego portalu, ponieważ nie jest fajny. Tyle w temacie. Pozdrawiam cieplutko.
 
E

Elen

Guest
Wielu moich znajomych zrezygnowalo z konta na Fb. Ja zas nie czuje potrzeby, zeby je zakladac, nie mam tez gg ani skypa. Jedynie konto meil. I to mi w zupelnosci wystarcza. Nie odczuwam potrzeby wrzucania zdjec do ogolnego wgladu w necie. Cenie sobie spokoj i prywatnosc.
 
S

Spamerski

Guest
vaffanculo napisał:
Wytoczyć sprawę? Żartujesz, nie?
Max Schrems złożył pozew przeciwko Facebookowi, pierwsza rozprawa w kwietniu 2015.


MacaN napisał:
To, ze facebook jest szpiegiem to jasne, nic w tym zaskakującego, ale ma do tego prawo.
Według mnie nie ma. Zobaczymy, co stwierdzi wiedeński sąd w tej kwestii.
 

DeGie

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kiedyś do siostry mojego kolegi która miała wtedy może 9 lat pisał na facebooku pewien pan, nazywając rzeczy po imieniu - pedofil, który wcześniej ją gdzieś zaczepiał (nie na facebooku...). Sprawa została zgłoszona na policje, która miała wgląd w wiadomości na facebooku, nawet słowa które człowiek ten napisał, zastanowił się, lecz zmazał i nie wysłał. Nie wiem jak to funkcjonuje, ale dzięki temu człowiek ten został zatrzymany. Tak więc działa to we dwie strony.
Ja osobiście posiadam konto na tym portalu, ale nie uważam by ktoś kiedyś mógł wykorzystać te dane przeciwko mnie. Na prawdę nie mam za wiele do ukrycia, na pewno nie udostępniam zdjęć bomby którą robię w piwnicy czy tam uprowadzonych osób. Korzystam z konta, choć aktualnie mam tzw. "detoks" bo muszę przyznać, że to uzależnia (kiedyś oczywiście zrezygnuję, póki co staram się logować tylko co niedziele). Niestety, może nie jest to koniecznością, ale jest to pewna wygoda, dopóki nie miałem konta, o koncertach mogłem się dowiedzieć jedynie z plakatów. Teraz mam wgląd w to co się dookoła dzieje. Minusem jest fakt, że ludzie dziś się w tym zatracają, zauważyłem taką tendencje ludzi młodych - siedzą przed ekranem podpięci jak przez wenflon krzywiąc kręgosłupy, a główną motywacją do opuszczenia domu jest dyskoteka która tętni: alkoholem, amfetaminą i seksem. Trochę popłynąłem, ale chodzi o to, że robi się skrajnie i to chyba większy ból. :-\
 
S

Spamerski

Guest
Dzieci zamieszczając swoje dane i zdjęcia na facebooku, nie wiedzą, że potencjalnym odbiorcą tych treści może być jakiś pedofil, który dzięki tym informacjom "zaczepi" je w rzeczywistości. Tak więc działa to we dwie strony. Zresztą, wg mnie dziewięcioletnie dziecko nie powinno bez zgody i kontroli rodzica korzystać z facebooka. Istotą problemu jest to, na ile pozwolimy ingerować w naszą wolność w imię bezpieczeństwa. Staram się temu wszystkiemu przyglądać z dystansem.
 
Do góry