Facebook nie jest fajny

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Facebook to taki portal szpiegowski, widzisz każdy ruch, co kto robi, gdzie był. Tak jak przedmówcy dobrze napisali, gdyby nie szybka komunikacja i kontakt ze znajomymi, to bym usunęła. Ale zawsze można przyjemnie chociażby z ludźmi z forum popisać. Wielka zaleta :)
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
dla mnie akurat fejsbuk jest przydatny, jeśli chodzi o takie tematy, które mnie interesują, czyli jakieś wydarzenia na mieście czy istotne wiadomości, a mniej jeśli chodzi o to co się dzieje u jakichś dalszych znajomych
 

hajki86

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
65
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Kraków / Warszawa
FB odwiedzam rzadko. Mam dosyć oglądania po raz 600 zdjęcia dziecka mojej koleżanki, tych wszystkich dzióbków, zdjęć w kiblach i gdzie tam jeszcze robią.
 

kasia8907

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
2
To wszystko zależy od człowieka. Nikt nie zmusza Cię do wstawiania zdjęć, oznaczania gdzie się znajdujesz, co jesz itp.
Dla mnie jest to bardzo przydatny portal. Ułatwia kontakt ze znajomymi, których nie mam okazji często spotykać.
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
Nie jest fajny, ale wszyscy mają tam konta :) No może większość. Aby coś się zmieniło musiałby wybuchnąć bomba dużego formatu. Nawet nie wiem jak dużego. Choć czasami takie serwisy zabijają się same wprowadzając "ulepszenia" może więc i FB to czeka :)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Tą stronę powinna się unikać i dominuje tam jad Agresywnego Antypolonizmu.
Swobodnie traktuje własny regulamin.
Ta strona Stworzyła sobie nie zgodne zasadami społeczności i czym one są nie wiadomo
bo tego zapisu nie ma w regulaminie tej strony .
Kto decyduje o tym i kim jest ta społeczność.
Odbywa się tajne glosowanie ?.
Tą stronę Opanowała patologia z KOD .
Wszystkie materiały pokazujące powiązania tej organizacji SB
i zdjęcia agentów SB na ich marszach są na tej stronie zakazane.
Polacy mają zakaz dawania zdjęcia swojej flagi i symboli patriotycznych .
Są usuwane jako Nie zgodne zasadami społeczności.
Zgodne są symbole Komunizmu i Nazizmu.
Za normalne uznają znieważanie Chrześcijaństwa a inne religie
od razu usuwają .
Inne Narodu mogą swobodnie świętować własną niepodległość a Polacy nie mogą .
Próby dawania plakatów zapraszających na Marsz Niepodległości były usuwane
jako nie zgodne zasadami społeczności .
Szef tej strony sprzedał się polityce Merkel.
Wprowadzili zakaz krytyki Islamu i zakaz informowania o patologii
jaką są goście Merkel.
Zakaz informowania o marszach przeciwko Islamizacji .
Swoim jadzie naruszała też prywatność użytkowników .
Na początku informację o wyjazdach na ten marsz
też były usuwane jako nie zgodne zasadami społeczności.
Swojej nienawiści naruszają prywatność ludzi.
Tej strony nie warto korzystać.
Twórca tej strony jest oszustem podatkowym.
Stworzył sobie firmę charytatywną i nie znanych powodów
nazwaną w Polskich mediach fundacją .
Unika podatków .
Korzystanie tej strony to wspieranie oszusta podatkowego.
Stworzyła absurdalny system zgłaszania.
jeśli zgłosi się odpowiednia liczba osób to
jest likwidowana.
Ile potrzeba zgłoszeń i nie sprawdzają tego.
 

TinnLinn

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
🤷🏻‍♀️
Villemoo napisał:
Facebook jest jednym z najbardziej inwigilowanych portali społecznościowych jakie istnieją. I nie mówię tu o wypisywaniu z kim się jest w związku, kogo się ma w rodzinie, co teraz robię itd. Mój kolega (miał pełne imię i nazwisko wpisane na facebooku) otrzymał e-maila na pocztę "podpiętą" pod ów portal z informacją, że musi podać facebookowi wszystkie swoje dane, a więc imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, pesel, miejsce zamieszkania, a ponadto skan dowodu osobistego (sic!). Nie mam pojęcia po co temu portalowi dowód osobisty użytkownika. Pewnie ma to coś wspólnego ze statystykami, które wskazują, że Polacy są najbardziej inwigilowanym obywatelami przez organy dbające o polskie bezpieczeństwo wewnętrzne (ABW, CBŚ itd.) :D
Też dostałam coś takiego, podobno robili taką akcję z powodu imigrantów czy coś takiego. Po sprawdzeniu danych mieli usunąć zdjęcie dowodu, bynajmniej tak mówili.
Olanzapine napisał:
Koleżankę też raz prosili o skan dowodu osobstego, nie wiem po co, grożąc, że inaczej zamkną jej konto - oczywiście nie podała, a konta nie zlikwidowali. Dziwi mnie to, bo jednak nie proszą każdego, ja się z tym nigdy nie spotkałam jak i wele innych osób.
Narzeczonemu kazali wpisać prawdziwe nazwisko, czego też nie zrobił (miał nazwę motocykla), zmienił na słowo nie zawierające cyfr itp. i przeszło.
Ciekawe ilu ludzi nabrało się i przesłało skan dowodu...

Możliwe też, że ktoś się podszył pod Facebooka i wyciągał dane osobiste ludzi, sama nie dostałam takej wiadomości, nie jestem w stanie sprawdzić jak wyglądała.
O fuck, ja naiwna podałam ;_; kill me pls
 

Julia87

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś miałam taki problem, ale na szczęście obyło się bez podawania danych. W każdym razie wydaje mi się, że takie praktyki są po to by unikać wykorzystywania kont do oszustw.
 

alina.kuta

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław
Ja bym powiedziała że nie tyle co nie jest fajny, co niektórzy mówią i pokazują w nim za dużo, ale to nie wina facebook-a tylko ludzi
 

Ninushka

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Kiedyś zrezygnowałam z Facebooka, przekonana, że nawet, jeśli mnie tam nie będzie, to przecież będę dalej "istnieć", utrzymywać stałe kontakty ze znajomymi w formie telefonicznej, SMS-owej i - o święta naiwności - może częściej osobiście. Bardzo się pomyliłam. Po ośmiu miesiącach wróciłam z podkulonym ogonem, chociaż nie cierpię miejsca... Udało mi się trochę oswoić przestrzeń na mojej tablicy poprzez odlajkowanie większości stron i poblokowanie spamujących polityką ludzi i odzyskałam tę swoją namiastkę kontaktu. Żałosne, ale prawdziwe.
 

bielokjakub

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
To zależy od nas jak bardzo będziemy się dzielić z FB naszą prywatnością. Można założyć konto i nie dodawać żadnych zdjęć i trktować to jako portal ogłoszeniowy, informujący. A można traktować go jak swój pamiętniczek i potem tego żałować.
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Nie lubię fb ale Ninushka ma rację. To jednak w dzisiejszych czasach podstawowa forma kontaktu. Nie raz szybciej dostawałem odpowiedź na fb niż na smsa, czy nawet jak dzwoniłem. Nie mniej posiadam i wkurzają mnie ciągłe ataki o podanie danych jak numer telefonu. Nie wiem ile jeszcze z tym wytrzymam. Z resztą z tego co widzę, coraz więcej osób ucieka z fb. Ciekawe kiedy pojawi się coś nowego i go zdeklasuje. Zwłaszcza, że ilość reklam, zwłaszcza tych "Proponowanych" (i najczęściej zupełnie nie trafionych) staje się straszliwie przytłaczająca.
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Miałem fikcyjne konto na FB. Zostało zablokowane przez FB, bo napisałem niepoprawny politycznie komentarz do artykułu o homoseksualistach, którzy pozwali do sądu faceta, który nie chciał wydrukować plakatu promującego LGBTQ.

Napisałem: "zamiast ciągać ludzi po sądach, to geje niech się lepiej zajmą prawdziwszym problem, np. wielokrotnie wyższym procentem chorych na AIDS w swoim środowisku, czy pampersami dla miłośników homo-seksu"...

Zablokowali mi konto i zażądali skanu dokumentu tożsamości w celu potwierdzenia mojej tożsamości i możliwości dalszego korzystania z FB xD chyba ich już do końca porąbało. Lewacka żenada.

Dla zasady usunąłem konto i Messengera. Fejsbuk to RAK.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
i jeszcze te ich trafione propozycje znajomych i spam na maile...
Ej ty taki i owaki, zobacz co napisali Twoi znajomi... i lista wpisów po Arabsku!
Jeszcze troche na fejsie i dowiem się że pół meczetu w moim mieście to moi kuzynowie od wujka ciotki od strony pra pra dziadków... szlag!
System facebooka jest kiczowaty a ludzie mający tam realne konta to debile i tyle. Zdania nie zmienię a wiecie czemu?
Po uja takiemu konta na Fejsie jeśli odznacza w opcjach by wyszukiwarka go nie wyświetlała??????????
Nie debil??????

"Ja mam ale ja się ukrywam ..."
Ale przed czym baranie?
:D :huh:
 
Do góry