Emo

hippka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Od kilki dni przeglądam fora, ale nadal nie wiem kim jest prawdziwe emo. Nigdzie nie znalazłam pełnej, konkretnej wypowiedzi na temat ich filozofii i ideologii. Czy Vincent van Gogh był emo?
 

ridick

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2009
Posty
169
Punkty reakcji
1
Miasto
Beyond The Black Hole
Od kilki dni przeglądam fora, ale nadal nie wiem kim jest prawdziwe emo. Nigdzie nie znalazłam pełnej, konkretnej wypowiedzi na temat ich filozofii i ideologii. Czy Vincent van Gogh był emo?
Boże widzisz i nie grzmisz
Nie!!
To ze obetną sobie ucho nie znaczy ze jest EMO

a ty jak pocałujesz dziewczynę w policzek tzn ze już jesteś less??
 

hippka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Przecież nie chodzi tylko o obcięcie ucha tylko o osobowość malarza.
 

hippka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
P.S. Choć nadal uważam, że mało konkretów znalazłam. Czy jest jakiś wiarygodny tekst/artykuł na ten temat? Proszę o linka. Mniej więcej czuję intuicyjnie o co biega, ale pewności co do tego nie mam.
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Cóż Emo nie ma dalekiej i własnej ideologi. Widzę, że nie wiesz wszystkiego o tej subkulturze itp. Bo nie szukałaś nigdzie, jak byś poszukała w internecie - na pewno byś znalazła wiele informacji, które zaspokoiły by Twoje pytania co do "Emo", ale zrobiłam to "za ciebie", bo przejrzałam różne artykuły. Wywnioskowałam czytając te wszystkie artykuły, iż ten styl, bo nie do końca jest to chyba subkultura wywodzi się od raperów, też mnie to zdziwiło, ale tak było napisane. Osoby przeciwne agresji, krytyki jaką okazują współcześni raperzy, stali się ich przeciwieństwem. Haniebny ubiór raperów zastąpili obcisłymi, schludnymi ubraniami, zadbaną fryzurą i ładnym makijażem. Cytuje wiadomości z Wikipedii - "Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu (mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku (krytyczne podejście do świata, poczucie braku sensu jednak bez nihilizmu i anarchizmu), ale znacząco różni się od obu tych subkultur."
Podsumowując ten styl jest zaprzeczeniem raperów, ich stylu ubierania się, poglądów. Osoby mające taki styl są emocjonalne, gdyż jak wspominałam są przeciwieństwem agresywnych, bezuczuciowych, powierzchownych raperów.
Jeśli moje wiadomości nie są czytelne (niezrozumiałe) bądź wolisz przeczytaj sama wszystko na spokojnie od pewnych źródeł umeiszczam linki z artykułami :

* http://pl.wikipedia.org/wiki/Emo_%28slang%29
* http://www.emo-kids.yoyo.pl/cotojestemo.php



I mam nadzieję, że choć trochę pomogłam ;)

I ZNALAZŁAM FORUM, NA KTÓRYM OSOBY WYPOWIADAJĄ SIĘ NA TEMAT EMO I TŁUMACZĄ SKĄD ONO POCHODZI :

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3558965
 

hippka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dzięki za wyjaśnienie. Można się jednak pogubić w wypowiedziach na forach, ponieważ przewijają się tam różne poglądy na temat tego stylu bycia, jeśli można to tak nazwać. Ci co uważają się za prawdziwe emo twierdzą, że styl ubierania i muzyka nie jest istotnym elementem, że to bardziej chodzi o osobowość. Cóż... widocznie tak jednak nie jest. Rozumiem po prostu, że muzyka i moda są nieodłącznym elementem emo, ale nie tak bardzo jak charakter osoby. Ok, przyznaję z tym van Goghiem się zdeczko zapędziłam. Niech mnie Bóg ukarze!

Nikt jeszcze nie wypowiedział się w sposób bardziej osobisty. Są tylko ogólniki i teksty w stylu "ten kto nie jest emo, nie zrozumie", a chyba ważne jest, by ludzie się między sobą komunikowali. Ludzie o dużej wrażliwości nie powinni się wywyższać nad innymi.
 

hippka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Pytanie do prawdziwych emo: czy istnienie w waszej subkulturze tzw. muzyka ambitniejsza dla bardzo wymagającego ucha? :) Jeśli tak będę wdzięczna za podanie zespołów / tytułów. Tak się składa, że obecnie chcę się otworzyć na nowości muzyczne, ale na wysokim poziomie oczywiście.
 

ridick

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2009
Posty
169
Punkty reakcji
1
Miasto
Beyond The Black Hole
Pytanie do prawdziwych emo: czy istnienie w waszej subkulturze tzw. muzyka ambitniejsza dla bardzo wymagającego ucha? :) Jeśli tak będę wdzięczna za podanie zespołów / tytułów. Tak się składa, że obecnie chcę się otworzyć na nowości muzyczne, ale na wysokim poziomie oczywiście.
to ja napisze tobie ze nie istnieje
ich muzyka to Tokio Hotel itp
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Też nie lubię emosów, ale szanuję ich. I nie słuchają Tokio Hotel, tylko jakiś tam punkowych zespołów itp. CHYBA (co do muzyki). ;>
 

hippka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Na Sylwka mieliśmy się wszyscy przebrać za emo. Stąd moje zainteresowanie. :)
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
uhaha. Emo-Sylwester, no ciekawie, ciekawie, nie powiem. ;dd
Może następny razem przebieżcie się za dresów ! O;
 

pecator93

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
The Bay Area
Cóż Emo nie ma dalekiej i własnej ideologi. Widzę, że nie wiesz wszystkiego o tej subkulturze itp. Bo nie szukałaś nigdzie, jak byś poszukała w internecie - na pewno byś znalazła wiele informacji, które zaspokoiły by Twoje pytania co do "Emo", ale zrobiłam to "za ciebie", bo przejrzałam różne artykuły. Wywnioskowałam czytając te wszystkie artykuły, iż ten styl, bo nie do końca jest to chyba subkultura wywodzi się od raperów, też mnie to zdziwiło, ale tak było napisane. Osoby przeciwne agresji, krytyki jaką okazują współcześni raperzy, stali się ich przeciwieństwem. Haniebny ubiór raperów zastąpili obcisłymi, schludnymi ubraniami, zadbaną fryzurą i ładnym makijażem. Cytuje wiadomości z Wikipedii - "Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu (mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku (krytyczne podejście do świata, poczucie braku sensu jednak bez nihilizmu i anarchizmu), ale znacząco różni się od obu tych subkultur."
Podsumowując ten styl jest zaprzeczeniem raperów, ich stylu ubierania się, poglądów. Osoby mające taki styl są emocjonalne, gdyż jak wspominałam są przeciwieństwem agresywnych, bezuczuciowych, powierzchownych raperów.
Jeśli moje wiadomości nie są czytelne (niezrozumiałe) bądź wolisz przeczytaj sama wszystko na spokojnie od pewnych źródeł umeiszczam linki z artykułami :

* http://pl.wikipedia.org/wiki/Emo_%28slang%29
* http://www.emo-kids.yoyo.pl/cotojestemo.php



I mam nadzieję, że choć trochę pomogłam ;)

I ZNALAZŁAM FORUM, NA KTÓRYM OSOBY WYPOWIADAJĄ SIĘ NA TEMAT EMO I TŁUMACZĄ SKĄD ONO POCHODZI :

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3558965


TO SĄ JAKIEŚ TOTALNE BZDURY WYSSANE Z PALCA.


Po rozpadzie punkrocka ze względu na rosnące wpływy komercji na ten gatunek, powstały 2 style. Jeden to Oi!, drugi Hardcore Punk.
Z tego drugiego właśnie powstał emocore/emotional hardcore..
Było to ostre i głośne darcie się do mikrofonu, emotional, wyrażanie, wręcz wyrzucanie z siebie emocji.. Potem to przeszło bardziej w melodic, skończyło się na totalnym gównie, po wmieszaniu sie indie rocka i innych komercyjnych paskudztw.

Jak się ubierał taki emo?
Prosz, nie chce mi się tłumaczyć, wykażcie się waszą znajomością języka A ^^
http://www.wikihow.com/Dress-Like-an-Old-School-Emo

to co teraz jest "emo" to nie jest żadne emo. To jest twór komercyjny, który z tym prawdziwym emo ma wspólne tylko nazwę.
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Zależy dla kogo są wyssane z palca. NAjpeirw trzeba uważnie przeczytać unkelgeorge napisałam :

Wywnioskowałam czytając te wszystkie artykuły

Więc, tłumaczę - wywnioskowałam to ze źródeł, które przeczytałam. Następny razem przeczytaj, zanim coś napiszesz, eh. -,-
Przejrzyj strony, które podałam, a sam zobaczysz, że tam jest tak napisane.

CYTUJĘ WIKIPEDIĘ :

Emo powstało jako reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. Dotyczy to głównie popełniania przestępstw, zażywania środków odurzających, powierzchowności, braku okazywania uczuć oraz konsumpcjonizmu. Sprzeciw ten objawia także w modzie – czyste, schludne, obcisłe ubrania, nakładanie makijażu oraz zadbane fryzury będące zaprzeczeniem luźnego, ulicznego wyglądu gangsterów. Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu (mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku (krytyczne podejście do świata, poczucie braku sensu jednak bez nihilizmu i anarchizmu), ale znacząco różni się od obu tych subkultur. Niektóre elementy emo, jak np. wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji nawiązują do światopoglądu straight edge, jednak nie zawsze się z nim utożsamiają. Ruch emo zawiera pewne cechy XIX-wiecznej filozofii romantycznej, takie jak akcentowanie uczuć i emocji, nastawienie na przeżycia wewnętrzne, indywidualizm a zwłaszcza werteryzm, jednak nie nawiązuje do niego w żaden sposób.
 

pecator93

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
The Bay Area
pamiętaj, że w artykułach mogą być napisane bzdury ;)
ah, na przyszłość - wikipedia nie jest dobrym źródłem do czerpania informacji na temat muzyki :)
 
Do góry